Rozwój KatowiceRozwój Katowice
20:01

To już wszystko z Katowic z derbów pomiędzy GKS-em a Rozwojem. Za relacje dziękuje Tytus Daniluk. Dobranoc!

19:57

Piłkarzy GKS-u swoi kibice pożegnali głośnym: "wypierd....", natomiast dla zawodników Rozwoju przygotowali gromkie oklaski za serce pozostawione na boisku.

95'

Koniec spotkania przy Bukowej! Rozwój wywozi cenny punkt z boiska swojego rywala z Katowic, natomiast GKS może pluć sobie w brodę, prowadząc dwukrotnie w tym meczu i nie potrafiąc zakończyć meczu w pozytywnym dla siebie rozrachunku.

94'

Krzysztof Wołkowicz w ostatniej akcji meczu był na spalonym.

93'

Olivier Praznovsky przewraca Patryka Kuna.

91'

GKS w ostatnich rozpaczliwych atakach na bramkę Rozwoju.

90'

Sędzia Krasny dolicza cztery minuty!

87'

Kibice GieKSy wyśmiewają swoich zawodników, dopingując piłkarzy Rozwoju głośnym: "Ole, Ole, Ole".

85'

Natomiast za Macieja Bębenka wszedł Krzysztof Wołkowicz.

85'

Podwójna zmiana w GieKSie. Za Bartosza Iwana wchodzi Daniel Ciechański.

82'

Raul Gonzalez zagrał po ziemi z rzutu wolnego z bocznej linii pola karnego GieKSy. Z piłką minimalnie minął się Bartosz Jaroszek. Zadrżało w szeregach GKS-u.

81'

Sebastian Gielza potężną bombą trafia w słupek bramki Mateusza Kuchty!

79'

Trzecia i ostatnia zmiana w barwach Rozwoju. Za Filipa Kozłowskiego na murawie pojawił się Sebastian Gielza, były gracz GKS-u.

77'

Za Przemysława Gałeckiego na boisku pojawił się Bartosz Jaroszek.

77'

Za Michała Gałeckiego na boisku pojawił się Bartosz Jaroszek.

73'

Filip Burkhardt przymierzył zbyt mocno zza pola karnego i piłka poszybowała nad poprzeczką.

71'

Ale zagotowało się w polu karnym Rozwoju! Maciej Bębenek bardzo dobrze rozprowadził piłkę między swoimi kolegami, a zakończyć miał to wszystko Grzegorz Goncerz, który jednak strzelił mało dokładnie i futbolówkę odbił przed siebie Bartosz Soliński, a później przy dobitce pewnie interweniował Przemysław Gałecki.

69'

Damian Mielnik zmienia Roberta Tkocza.

68'

Bardzo niecelny wolej w wykonaniu Roberta Tkocza.

66'

Zapowiadała się szybka akcja GieKSy, ale Grzegorz Goncerz w momencie wyjścia na wolną pozycję był na spalonym.

64'

Filip Burkhardt wchodzi na plac gry za Wojciecha Trochima.

60'

GKS praktycznie ciągle w ataku. Rozwój czeka w blokach na wyprowadzenie kontrataku.

57'

Robert Tkocz przewraca ''Gonza''. Rzut wolny dla GKS-u z ok. 30 metrów od bramki Solińskiego.

55'

Rozwój po raz kolejny doprowadza do remisu!!! Tomasz Wróbel strzela GieKSie gola po indywidulanej akcji zakończonej precyzyjnym strzałem obok wychodzącego z bramki Mateusza Kuchty. Na Bukowej wynik - 2:2!

51'

Bartosz Iwan zza pola karnego po ziemi, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Bartosza Solińskiego.

49'

Grzegorz Goncerz ładnie podprowadził piłkę pod pole karne gości, mijając po drodze kilku rywali, ale jego ''szarży'' nie wykończył Bartosz Iwan, który dostał podanie od ''Gonza''.

47'

Oliver Praznovsky faulowany w swoim polu karnym. Mateusz Kuchta prawie od bramki.

46'

Jak na razie bez zmian w wyjściowych jedenastkach. Drugą połową zaczęli już zawodnicy Rozwoju.

19:01

Ciekawe czy któryś z Panów niżej wymienionych zostanie wkrótce szkoleniowcem drużyny GKS-u... Podobno jedną nogą na stanowisku dyrektora sportowego jest już Dariusz Dudek.

18:59

18:55

Oprócz wcześniej wspomnianych Dariusza Dudki i Jana Żurka na sektorze VIP zasiedli: Robert Góralczyk - sztab Reprezentacji Polski Adama Nawałki, Rafał Górak - były trener GKS-u, Paweł Stach, Marek Koniarek, Werner Liczka czy Jerzy Brzęczek.

47'

Po pierwszej odsłonie spotkania przy Bukowej to GKS prowadzi jak na razie w derbowym pojedynku z Rozwojem 2:1. Wszystkie bramki zdobyte do tej pory zostały po uderzeniach piłki głową, co jest bardzo rzadko spotykane na piłkarskich boiskach.

44'

Pierwsze upomnienie indywidulane dla Oliviera Praznovsky'ego.

44'

Oprócz Słowaka w barwach GKS-u, żółty kartonik otrzymał Przemysław Gałecki w zespole Rozwoju.

40'

Przy Bukowej główkowy festiwal strzelecki. Trzy na trzy bramki padły właśnie po uderzeniach piłki głową.

38'

GieKSa na prowadzeniu!!! Olivier Praznovsky wyskoczył jak najwyżej do dośrodkowania Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego i strzelił pierwszego gola w barwach GKS-u!

35'

GKS ciągle w ataku pozycyjnym, z którego jednak nic nie wynika, gdyż wszystkie próby Trójkolorowych kończą się pod polem karnym Rozwoju.

32'

Rozwój miał kolejną główkową okazję, ale Filip Kozłowski faulował w polu karnym GieKSy Mateusza Kamińskiego w walce o piłkę.

28'

Akcja bramkowa Rozwoju to tak naprawdę pierwsza sytuacja jaką stworzyli sobie goście w tym spotkaniu. Stu procentowa skuteczność!

26'

Mamy wyrównanie na Bukowej!!! Łukasz Kopczyk wygrał pojedynek główkowy z jednym z defensorów GKS-u i nie dał szans mocnym strzałem głową Mateuszowi Kuchcie. Remis!

24'

Rafał Pietrzak wycofał z rzutu rożnego piłkę na linię pola karnego do Wojciecha Trochima, ale pomocnik gospodarzy strzelił niedokładnie i piłka przeleciała nad poprzeczką.

21'

Nie mamy dostępu do statystyk, ale gospodarze jak na razie większość czasu spędzili w posiadaniu futbolówki.

17'

Bartosz soliński popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, który mało co by wykorzystał ''Gonzo'', ale obyło się tylko na strachu dla sympatyków Rozwoju.

16'

15'

Niecelna próba strzelca pierwszego gola z powietrza zza pola karnego.

12'

Bartosz Iwan strzela bramkę dla GieKSy po pięcioletniej przerwie.

9'

Bramka dla GKS-u!!! Bartosz Iwan idealnie odnalazł się w polu karnym gości, uderzając piłkę głową po perfekcyjnym dośrodkowaniu Adriana Frańczaka.

5'

Przewinienie Patryka Kuna na Macieju Bębenku. Rzut wolny dla GieKSy, wyjaśnia Bartosz Soliński piąstkowaniem poza pole karne.

4'

Ładna koronkowa akcja gospodarzy zakończona bardzo niecelnym dośrodkowaniem Rafała Pietrzaka.

2'

Grzegorz Goncerz na ofsajdzie.

1'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Z którego jednak nic nie wynikło.

1'

Zawodnicy już po boiskowej naradzie. Rozpoczęła drużyna GieKSy. Piłka w grze!

17:57

Piłkarze obu zespołów już na murawie. GieKSa w żółto-czarnych barwach, natomiast ''goście'' z Rozwoju w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

17:54

W składzie GieKSy nastąpiło kilka zmian. Od pierwszej minuty w bramce ponownie zagra Mateusz Kuchta, w obronie za Adriana Jurkowskiego wysępi Olivier Praznovsky, a w ataku były-nowy zawodnik Trójkolorowych - Bartosz Iwan.

17:50

Na ''Blaszoku'' jak na razie pustki... Zobaczymy czy kibice pójdą w zapomnienie z ostatnimi wynikami drużyny GKS-u i po pierwszym gwizdku będzie ich o wiele, wiele więcej.

17:47

Obie ekipy przystępują do derbowego meczu w odmiennych humorach. Gospodarze przegrali dwa ostatnie ligowe spotkania. Goście w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pokonali u siebie zespół Wisły Płock 2:1

17:47

Na trybunach stadiony przy Bukowej zasiadło już kilka piłkarskich znakomitości m. in. Dariusz Dudek czy Jan Żurek.

17:46

17:45

17:44

Ostatnie dni przyniosły zmiany w pionie sportowym GKS-u. Z funkcji dyrektora sportowego zrezygnował Grzegorz Proksa, a funkcji trenera nie piastuje już Piotr Piekarczyk. Dziś zespół z Bukowej poprowadzi duet Ireneusz Kościelniak i Janusz Jojko.

17:40

Zawodnicy rezerwowi:

GKS
: Rafał Dobroliński, Krzysztof Wołkowicz, Paweł Szołtys, Filip Burkhardt, Povilas Leimonas, Adrian Jurkowski, Daniel Ciechański

Rozwój: Bartosz Gocyk, Damian Mielnik, Bartosz Juroszek, Wojciech Król, Kayode Balogun, Adam Czerkas, Sebastian Gielza

17:34

Pomimo iż obie ekipy zajmują bardzo odległe miejsce w ligowej tabeli spodziewamy się ciekawego spotkania. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawa, mamy zatem nadzieję, że obie ekipy stworzą emocjonujące widowisko.

17:30

Witamy serdecznie z Katowic, gdzie już za 30 minut rozpocznie się derbowe spotkanie pomiędzy GKS-em a Rozwojem Katowice! Zachęcamy do śledzenia naszej relacji!

15:00

GKS Katowice - Rozwój Katowice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Derby Katowic o "sześć punktów"

Już dziś dojdzie do starcia dwóch ekip, które po dziewięciu kolejkach znajdują się na dole ligowej tabeli. Obie drużyny mocno rozczarowują swoich kibiców wynikami a także zajmowanym miejscem w pierwszoligowej stawce. O ile pozycja Rozwoju Katowice nie jest jakimś ogromnym zaskoczeniem, to już aktualne miejsce GKS-u Katowice jest szokiem dla wszystkich osób związanych z tym klubem. Zespół, który przed oraz w trakcie trwania tego sezonu wzmocnił się doświadczonymi graczami, znajduje się tuż nad strefą spadkową. Jeszcze w trudniejszej sytuacji jest Rozwój, który zamyka ligową tabelę.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:4