GKS KatowiceGKS Katowice
2 : 4
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
93'

Koniec spotkania w Katowicach! Sandecja Nowy Sącz pokonuje GKS Katowice 4:2 po fantastycznym widowisku! Ja już dziękuję Państwu za uwagę, zapraszam oczywiście na kolejne. Miłej nocy!

93'

W końcówce spotkania Sandecja mądrze muruje dostęp do własnej bramki nie dając rywalom okazji na oddanie strzału.

90'

Druga część spotkania zostaje przedłużona przez sędziego o co najmniej trzy minuty.

90'

Piłkarze Sandecji w końcówce celebrują wykonanie rzutu rożnego chcąc zyskać cenne sekundy.

88'

Znakomite prostopadłe podanie do Krzysztofa Wołkowicza, który popędził w kierunku pola karnego Sandecji, jednak w decydującym momencie została mu wyłuskana piłka.

88'

85'

Ostatnia zmiana w szeregach GieKSy. Za Wojciecha Trochima wchodzi Aleksander Januszkiewicz.

84'

GOOOOOOOOOOL! Czwartą bramkę dla Sandecji pewnie wykonując rzut karny zdobywa Josef Ctvrtnicek!

83'

Mamy rzut karny dla Sandecji! Po lewej stronie boiska wątpliwie faulowany jeden z graczy gości, a sędzia bez wahania wskazuje na jedenasty metr!

78'

Ależ mamy znakomity mecz w Katowicach! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zamieszaniu w polu karnym GieKSy do piłki doszedł Bartosz Sobotka, który nie zastanawiając się długo kropnął z całej siły na bramkę gospodarzy. Piłka leciała wprost w Rafała Dobrolińskiego, który jednak popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę do bramki!

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Mówi się że nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak było i tym razem. Ponownie prowadzenie Sandecji daje Bartosz Sobotka!

75'

To powinna być trzecia bramka dla GKS-u Katowice! Po ładnej, składnej akcji gospodarzy piłka trafiła do niepilnowanego Krzysztofa Wołkowicza, który jednak strzałem na siłę uderzył wprost w bramkarza Sandecki!

75'

Zmiana w katowickim zespole. Za Macieja Bębenka na murawie melduje się Krzysztof Wołkowicz.

74'

Znakomite podanie zewnętrzną częścią stopy Adriana Frańczaka do Pawła Szołtysa, a ten z bliskiej odległości nie mógł się pomylić i pewnym strzałem dał remis swojej drużynie!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! GKS Katowice wyrównuje stan meczu po bramce Pawła Szołtysa!

71'

W odstępie kilkunastu sekund dwie żółte kartki dla graczy GieKSy. Teraz ukarany zostaje Rafał Pietrzak.

69'

Żółtą kartką w drużynie GieKSy ukarany zostaje Adrian Frańczak.

68'

Ależ to byłą szansa dla GKS-u na doprowadzenie do wyrównania! Znakomitą piłkę na pięćdziesiąt metrów zagrał jeden z obrońców gospodarzy do Pawła Szołtysa, a ten od trzydziestego metra ruszył sam na sam z bramkarzem Sandecji. Jednak szybkość napastnika gospodarzy nie powaliła na kolana obrońców rywali, którzy szybko go dogonili i odzyskali piłkę.

65'

Teraz dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Sandecji po niezłych dośrodkowaniach gospodarzy, ale za każdym razem z wielkim szczęściem radzili sobie piłkarze z Nowego Sącza.

64'

I pierwsza zmiana w zespole GKS-u. Paweł Szołtys pojawia się w miejsce Daniela Ciechańskiego.

64'

Zaraz po bramce mamy także drugą zmianę w szeregach Sandecji. Boisko opuścił Mateusz Bartków, a pojawił się na nim Adrian Danek.

62'

Aleksander dostał znakomite zagranie w tempo od jednego z partnerów dzięki czemu mógł wyjść niemal sam na sam z Rafałem Dobrolińskim i bez większych problemów wpakować piłkę tuż przy prawym słupku bramki GKS-u!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Sandecja prowadzi 2:1 po bramce Arkadiusza Aleksandra!

60'

Maciej Bębenek znalazł się z piłką po lewej stronie boiska i dograł do Wojciecha Trochima, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Uderzenie było jednak tak anemiczne, że Marek Kozioł ze znudzeniem odprowadził piłkę wzrokiem.

58'

Bardzo ładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Rafała Pietrzaka wprost na głowę Leimonasa, ten jeszcze próbował zgrać piłkę do jednego z partnerów, ale całą akcję zakończyli obrońca Sandecji wraz z bramkarzem i piłka ostatecznie opuściła plac gry.

57'

Zrobił nam się festiwal kartek przy Bukowej. Kolejna żółta kartka, tym razem w drużynie gości ukarany Mateusz Bartków.

55'

Świetna interwencja Rafała Dobrolińskigo, który znakomicie wypiąstkował niezłe dośrodkowanie Sandecji. Była również okazja na szybki kontratak gospodarzy, który zakończył się jednak po niedokładnym dośrodkowaniu Bębenka.

53'

Daniel Ciechański chyba pozazdrościł rywalom kartek i sam postanowił głupio sfaulować rywala czym spowodował jednoznaczną decyzję arbitra - żółta kartka.

52'

Mamy drugą żółtą kartkę dla gracza Sandecji. Za bardzo ostry faul przy linii bocznej ukarany Dawid Szufryn.

52'

To powinna być bramka dla Sandecji! Mateusz Bartków potężnie huknął z przed pola karnego, a futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki Rafała Dobrolińskiego! Piłkę dobijał jeszcze Maciej Małkowski, ale był on na wyraźnym spalonym.

50'

Perfekcyjne zagranie wprost na nogę ustawionego w polu karny Sandecji Macieja Bębenka, ten jednak strzałem z woleja przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką Marka Kozioła.

49'

Ależ była teraz szansa na drugą bramkę dla gospodarzy! Lewą stroną boiska popędził Bębenek, zagrał mocną, płaską piłkę tuż przy bramce Sandecji, której jednak żaden z zawodników nie zdołał przeciąć.

48'

Uderzeniem z woleja popisał się teraz Wojciech Trochim, ale ta próba została zaprzepaszczona, futbolówka poszybowała nad bramką Sandecji.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Katowicach, oby co najmniej tak emocjonującą jak pierwszą!

46'

Piłkarze Sandecji również wybiegają na murawę. Mamy jedną roszadę w zespole gości w porównaniu z pierwszą połową. W drugiej połowie zagra Josef Ctvrtnicek w miejsce Mateja Nathera.

19:00

Na trybunach między innymi Marcin Baszczyński, były znakomity piłkarz czołowych ekstraklasowych zespołów, oraz reprezentacji Polski, a obecnie ekspert NC+.

18:58

Piłkarze gospodarzy wybiegli już na murawę stadionu przy Bukowej, za moment powinni się również pojawić gracze Sandecji. To znak, że zaraz zaczynamy drugą część spotkania!

47'

Koniec pierwszej połowy spotkania przy Bukowej. GKS do przerwy remisuje z Sandecją Nowy Sącz 1:1. W Katowicach oglądamy całkiem niezłe spotkanie w nie najgorszym tempie. Oby tak, albo jeszcze lepiej było w drugiej połowie na którą zapraszamy już za kilkanaście minut.

46'

Arbiter do pierwszej części meczu dolicza co najmniej jedną minutę.

46'

Niemalże perfekcyjna akcja GKS-u! Po prawej stronie idealnie na jeden kontakt zagrali Bębenek z Burkhardtem, ten pierwszy wyszedł na czystą pozycję, ale chciał jeszcze dograć do pustej bramki Ciechańskiemu. Bramkarz Sandecji wyczuł jednak intencje rywali i wyłapał podanie.

44'

43'

Gospodarze teraz poczuli krew i jeszcze przed przerwą chcą drugi raz "ukuć" rywala i wyjść na prowadzenie.

41'

Takie bramki są solą 1. Ligi! Z prawej strony boiska znakomicie dośrodkował Maciej Bębenek na nabiegającego Adriana Frańczaka, a ten mocnym strzałem głową z około dziesiątego metra pokonał bramkarza Sandecji! W Katowicach mamy remis!

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GKS Katowice wyrównuje stan meczu po przepięknym strzale głową Adriana Frańczaka!

37'

Rafał Pietrzak zrobił teraz trochę wiatru po lewej stronie boiska, obrońca GieKSy dwukrotnie ruszył lewą flanką, za drugim razem zdołał dośrodkować w pole karne Sandecji, ale zrobił to zbyt głęboko i Marek Kozioł mógł wyłapać piłkę.

34'

Kamil Słaby ukarany żółtą kartą za odkopnięcie piłki i próbę opóźnienia wykonania rzutu wolnego przez GKS.

31'

W polu karnym GKS-u dość ostro, ale bardzo czysto został zatrzymany Maciej Nather. Jednak zawodnik Sandecji ucierpiał na tyle mocno, że muszą pojawić się na murawie służby medyczne.

27'

Kuriozalna sytuacja pod polem karnym GieKSy. Mówi się że napastnik nie powinien wracać pod własne pole karne i to po raz kolejny się potwierdziło. Po rzucie wolnym dla gości obrońcy GKS-u łatwo poradzili sobie z wybiciem, jednak Daniel Ciechański próbując dalej wyekspediować futbolówkę zagrał ją ponownie we własne pole karne, gdzie zrobiło się groźnie. Ostatecznie arbiter odgwizdał faul na bramkarzu gospodarzy.

24'

Kolejny raz Daniel Ciechański próbował zagrozić bramce gości. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony Alana Czerwińskiego snajper GKS-u doszedł do strzału głową, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

21'

Wreszcie gospodarze przycisnęli rywala. Łukasz Pielorz dośrodkował w pole karne rywali, ale futbolówkę zdołali wybić defensorzy Sandecji.

19'

Pierwsza w tym spotkaniu dobra okazja GKS-u na zdobycie bramki! Po lewej znalazł się Rafał Pietrzak, który wypuścił w samotny bój Daniela Ciechańskiego, ten popędził pod bramkę Sandecji i oddał strzał z ostrego kąta, który jednak zdołał wybronić Marek Kozioł.

15'

Z prawej strony boiska ponownie do akcja gospodarzy podłącza się Alan Czerwiński, ale tym razem dośrodkowanie obrońcy GieKSy zostało zablokowane.

13'

Tym razem GieKSa postanowiła zaatakować prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie z tej strony boiska pewnie zdołał wyłapać Marek Kozioł.

11'

Lewą stroną boiska pognał Bartłomiej Kasprzak, zagrał w pole karne do Małkowskiego, któremu piłkę zdołali wyłuskać gracze z Katowic, do futbolówki dopadł jeszcze Matej Nather, ale jego uderzenie pewnie złapał Rafał Dobroliński.

8'

Pierwsza okazja gospodarzy na stworzenie zagrożenia pod polem karnym Sandecji. Po prawej stronie popędził Alan Czerwiński i zagrał w pole karne "na aferę". Piłkarze gości zdołali wybić piłkę, ale dopadł do niej jeszcze Adrian Frańczak. Ten jednak strzałem lewą nogą przeniósł futbolówkę bardzo wysoko nad bramką Sandecji.

7'

Świetna, a przede wszystkim składna akcja gości, w końcowej fazie na strzał z okolic pola karnego rywala zdecydował się Maciej Małkowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z graczy GKS-u.

5'

Piłkarze z Katowic jakby oszołomieni takim obrotem strat, zamiast szybko wziąć się do odrabiania strat zostają spychani do defensywy, a próby ofensywnych akcji kończą się na środkowej linii boiska.

5'

Lewą stroną boiska popędził Kamil Słaby i zdecydował się na wstrzelenie płaskiej piłki w pole bramkowe GieKSy. Niefortunną interwencją próbując wybić piłkę "popisał się" Povilas Leimonas i Sandecja wychodzi tym samym na prowadzenie.

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Ależ fantastyczny początek Sandecji, która po samobójczym trafieniu Leimonasa obejmuje prowadzenie!

2'

Pierwsze sekundy spotkania, przy piłce Sandecja. Próba zagrania dłuższej piłki, która jednak nie przyniosła żadnego rezultatu.

17:59

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy pierwszoligowe widowisko w Katowicach!

17:58

17:57

Sandecja zagra dzisiaj na niebiesko-biało, natomiast GKS Katowice w czarno-żółtych strojach.

17:56

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę boiska, za moment początek spotkania przy Bukowej!

17:49

Dzisiaj oprócz spotkania w Katowicach będą rozgrywane jeszcze dwa spotkania w rozgrywkach 1. Ligi. Również o 18:00 Chrobry Głogów podejmie Bytovię Bytów, natomiast godzinę później Zagłębie Sosnowiec zagra z GKS-em Bełchatów.

17:42

W Katowicach mamy dzisiaj idealną piłkarską pogodę, jest dostatecznie ciepło, powinniśmy zatem oglądać spotkanie w dobrym tempie. Oczywiście jak na realia pierwszoligowe.

17:40

W poprzedniej kolejce rozgrywek 1. Ligi GKS Katowice bardzo niespodziewanie wygrał na wyjeździe z aspirującym do awansu do Ekstraklasy GKS-em Bełchatów 2:1 grając niemal cały mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adriana Jurkowskiego już w 10. minucie spotkania. Sandecja Natomiast na własnym stadionie uległa Wiśle Płock 1:3.

17:38

Ławka rezerwowych GKS-u: Mateusz Kuchta (Br.), Krzysztof Wołkowicz, Aleksander Januszkiewicz, Dariusz Zapotoczny, Paweł Szołtys, Sławomir Duda, Oliver Praznovsky.

17:36

Ławka rezerwowych Sandecji: Julian Grzegorczyk (Br.), Josef Ctvtnicek, Łukasz Nowak, Adrian Danek, Sebastian Szczepański, Filip Piszczek, Oleksander Tasasenko.

17:34

Na murawie katowickiego stadionu trwa właśnie rozgrzewka obydwu drużyn, a po prawej mogą już Państwo zobaczyć pierwsze jedenastki GKS-u jak i Sandecji!

17:33

Witamy bardzo serdecznie z Katowic, gdzie już za kilkadziesiąt minut zainauguruje 8. kolejka 1. Ligi meczem pomiędzy GKS-em Katowice, a Sandecją Nowy Sącz! Prosto z Bukowej wita Państwa Bartosz Głąb!