Stomil OlsztynStomil Olsztyn
2 : 0
Chojniczanka ChojniceChojniczanka Chojnice
96'

Stomil Olsztyn pokonuje Chojniczankę Chojnice 2:0. Dzięki temu zwycięstwu na własnym terenie olsztyniacy zostają liderem I ligi!

93'

Na trybunie już nieskromnie kibice gospodarze tryumfują okrzykiem: "Mamy lidera!".

92'

Arbiter główny doliczył aż 5 minut do regulaminowego czasu spotkania.

91'

Paweł Łukasik zmienił Rafała Kujawę.

89'

W Stomilu szykowana jest ostatnia zmiana. Zaraz na placu gry pojawi się Paweł Łukasik.

89'

Strzał zza pola karnego oddał teraz Bartłomiej Niedziela. Piłka minęła jednak słupek.

85'

Świetne uderzenie z okolicy 35 metra oddał teraz Mikołajczak. Piłka jednak poszybowała ponad poprzeczkę.

83'

Mimo grania w przewadze piłkarze Chojniczanki nie mają pomysłu na skonstruowanie akcji dającej kontakt jeszcze w tym spotkaniu.

81'

W tym samym miejscu teraz został faulowany Tsubasa Nishi. Ze stałego fragmentu rozpocznie Stomil.

79'

W środkowej strefie boiska faulowany Kujawa. Gospodarze zyskują trochę czasu.

78'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Rogalski, wchodzi Niedziela.

77'

Piłkarze Stomilu po każdej przeprowadzonej akcji przez gości próbują szukać swoich szans w szybkich kontrach.

73'

Prawym skrzydłem teraz Janusz Bucholc wykonał rajd, jednak jego zagrania w szestnastkę nie wykorzystał Rafał Kujawa.

70'

Mimo grania w osłabieniu Stomil znalazł się w świetnej sytuacji. Strzał Karola Żwira niestety ponad bramką.

69'

Z boiska schodzi Irakli Meschia. Ukraińca zastąpi Japończyk Tsubasa Nishi.

68'

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Tomasza Wełny. Gospodarze będą grać teraz w 10-tkę. Z trybun padają niecenzuralne okrzyki pod adresem arbitra.

67'

Zmiana w zespole gości. W Chojniczance zadebiutuje Słowak Dragan Jelić.

65'

Karol Żwir próbował strzelić trzecią bramkę dla Stomilu, jednak futbolów po jego strzale z lewej nogi ląduje tylko na bocznej siatce.

63'

Żółtą kartką ukarany za faul Tomasz Wełna. Piłkę teraz będą próbowali dośrodkować w jedenastkę goście.

63'

CO ZA GOL!!! Irakli Meschia oszmieszył ruletką zawodnika Chojniczanki i dograł piłkę w pole karne. Tam świetnie odnalazł się świeżo wprowadzony Tomasz Wełna i strzelając na raty podwyższył wynik!

60'

Boisko opuszcza strzelec jedynej do tej pory bramki w tym meczu, Michał Trzeciakiewicz. Na murawie melduje się za niego Tomasz Wełna.

59'

Żółtą kartką ukarany Irakli Meschia. Jest to pierwszy kartonik dla zawodników Stomilu w tym meczu.

59'

Boisko opuścił Rybski, zmienił Paul Grischok.

57'

To powinno być 2:0!!! Kujawa świetnie ograł prawego obrońce Chojniczanki i dograł idealną piłkę do Irakliego w jedenastce gości. Ukrainiec chciał przełożyć otrzymaną futbolówką, zamiast oddać strzał od razu, przez co ją stracił. Przed lepszą okazją chyba już w tym meczu Meschia nie stanie.

53'

Zaprzepaszczona szansa Stomilu. Ze świetną kontrą z własnej połowy boiska wyszedł Meschia. W pobliżu jedenastki odegrał Ukrainiec na lewe skrzydło do Trzeciakiewicza, jednak rosły pomocnik Dumy Warmii stracił otrzymaną piłkę. To była doskonała okazja na podwyższenie wyniku.

50'

Żółtą kartą ukarany Rafał Grzelaz za pociągnięcie Grzegorza Lecha za koszulkę w środkowej strefie boiska.

45'

Piłkarze powrócili na boisko. Chojniczanka rozpocznie drugą partię tego spotkania.

46'

Koniec pierwszej połowy. Niespodziewanie prowadzą do przerwy zawodnicy Stomilu. Po fali ataków skrzydłami Chojniczanki, goście nie potrafili postawić strzelić jakiejkolwiek bramki. Wracamy po przerwie.

42'

Nonszalancki strzał Karola Żwira ponad bramką. Atakujący Stomilu Olsztyn mógł rozegrać piłkę na oba skrzydła, gdzie czekali już jego partnerzy z zespołu.

37'

Żółta kartka Kosakiewicza za faul na Ratajczaku. Meschia za głęboko dośrodkował w jedenastkę gości i Hładun wyłapał tą piłkę.

32'

Niezły strzał byłego reprezentanta Polski Rafała Grzelaka, który minimalnie mija lewy słupek bramki Skiby.

31'

Po zagraniu ręką Chojniczanka teraz stanie przed szansą wyrównania. rzut w wolny z 17 metrów od bramki Skiby.

30'

Niespodziewanie mamy 1:0 dla Stomilu!!!! Bramkę zdobywa Michał Trzeciakiewicz!! Piłkarze prezentują teraz przed publicznością cieszynkę-kołyskę.

27'

Trzeciakiewicz zaplątał się delikatnie z piłką na lewej stronie placu gry, jednak udało mu się wyjść z tego cało. Mijając dwóch rywali odegrał piłkę do Irakliego, jednak strzał "dziesiątki" Stomilu był minimalnie niecelny.

24'

Z 30 metrów uderzał teraz Radosław Bartosiewicz. Piłka poszybowała dosyć wysoko na puste trybuny.

22'

Bez siły uderzał teraz Kujawa. Hładun z uśmiechem na ustach odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Goście rozpoczną od bramki.

20'

Przed świetną okazją stanęli teraz zawodnicy Chojniczanki. Po faulu na jednym z ich zawodników arbiter główny zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego. Po strzale z 25 metrów Piotr Skiba bez problemu wyłapał futbolówkę.

14'

Stomil mizernie próbuje zaatakować bramkę Hładuna. Najpierw słaby strzał oddał Kujawa. Futbolówka zaraz po tym wróciła do zawodników Stomilu, jednak strzał Irakliego wysoko ponad bramką.

11'

Chojniczanka przed szansą zdobycia gola! Kosakiewicz posłał dośrodkowanie z lewej strony na wysokości pola karnego wprost na głowę Rogalskiego. Jego strzał prosto w środek bramki wyłapał bramkarz gospodarzy.

10'

Pierwsza akcja Stomilu została zmarnowana. Na lewym skrzydle Trzeciakiewicz zgrał piłkę do Irakliego, jednak dośrodkowanie Ukraińca do nikogo nie trafiło. Od bramki rozpoczął Hładun.

8'

Pierwsze poważne zagrożenie ze strony gości. Wychodzący do piłki Piotr Skiba minął się z nią, jednak atakujący z Chojnic również byli zdezorientowani w tej akcji. Oddalone zostało niebezpieczeństwo.

6'

Piłkarze Chojniczanki rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressingu. Próbują zagrozić bramce Stomilu przez próby dośrodkowań z obu skrzydeł. Póki co Stomil próbuje oddalić grę od swojej jedenastki długimi wybiciami.

2'

Świetne podanie Rafała Grzelaka do Radosława Bartoszewicza na lewe skrzydło, lecz dośrodkowanie piłkarza z Chojnic nie znajduje adresata w polu karnym Skiby.

0'

Mecz rozpocznie Stomil Olsztyn, a dokładniej Irakli Meschia i Rafał Kujawa. Stomil w tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Chojniczanka ubrana dzisiaj na czerwono-żółto.

19:41

Oba zespoły wychodzą już na murawę. Kibice przywitali zawodników gromkimi oklaskami.

19:31

Piłkarze Stomilu Olsztyn jako pierwsi opuścili plac gry i powędrowali już do szatni. Zaraz po nich zawodnicy Chojniczanki zakończyli swoją rozgrzewkę. Za 15 minut rozpoczynamy spotkanie!

19:26

Z powodu urazu niespodziewanie z kadry Dumy Warmii na to spotkanie wypadł Łukasz Suchocki, który w swoim piłkarskim CV ma również zaliczone występy w Chojniczance Chojnice.

19:19

W obu zespołach będziemy mogli obejrzeć debiutantów. Na ławce rezerwowej Stomilu Olsztyn jest dzisiaj nowy napastnik Tomasz Chałas. W zespole gości wśród zmienników widnieje nazwisko Słoweńca Dragana Jelicia.

19:13

Witamy Państwa. Przed nami ekscytujące widowisko na I-ligowym poziomie. Tutejszy Stomil podejmie za niespełna pół godziny Chojniczankę Chojnice. Czy "biało-niebieskich" stać na odzyskanie pozycji lidera? Odpowiedź poznamy już dzisiaj. Zapraszamy do śledzenia relacji prosto ze stadionu przy Piłsudskiego 69A w Olsztynie.