16:56

Za uwagę w dzisiejszym meczu dziękuje Mariusz Roksela.

Serdecznie zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net

16:55

Trzeba to przyznać - bełchatowianie na własne życzenie, grając przez praktycznie cały mecz w przewadze zawodnika, z przewagą jednej bramki, przegrywają z katowiczanami 1:2 (1:0). Goście ostatecznie spotkanie kończyli w 9, po drugiej czerwonej kartce dla Goncerza już w doliczonym czasie gry.

Węgiel brunatny < Węgiel kamienny

96'

Koniec meczu.

93'

Kolejna czerwona kartka w meczu. Goncerz brutalnie fauluje na własnej połowie!

92'

Piłka w siatce bramki gości. Tym razem, tak jak w I połowie w przypadku bramki dla gości odgwizdany spalony!

90'

Do II połowy doliczone zostały aż 4 minuty!

89'

Centra Rachwała w pole karne. Tam do górnej piłki wyskoczyło 2 zawodników bełchatowskiego zespołu, którzy wzajemnie przeszkodzili sobie w oddaniu strzału głową.

86'

I mamy diametralną zmianę sytuacji w Bełchatowie! Pielorz sprzed pola karnego, płaskim strzałem pokonuje Lenarcika!

84'

Dobra akcja Goncerza na lewej stronie. Wszedł w drybling pomiędzy dwóch rywali. Jego strzał zablokowany przez Michalskiego.

81'

Ostatnia zmiana w zespole bełchatowskiej GieKSy. Za Bartosiaka wszedł Szymorek.

80'

Do wejścia gotowy Szymorek.

79'

Tak jak pisaliśmy - lakoniczna gra II połowie bełchatowian oraz zdecydowanie lepsza postawa gości. Zaowocowało to zdobyciem bramki na 1:1.

78'

Burkhardt z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki Lenarcika.

76'

Po centrze w pole karne Lenarcika, własnego bramkarza o mało nie pokonał Michalski!

75'

Głupia strata Klemenza przed polem karnym gości.

75'

74'

Po raz drugi w tym meczu piłkarze z Katowic nie potrafią wznowić gry z autu, przez co ten stały fragment przypada w udziale gospodarzom.

72'

W II połowie nieco lepiej zaczynają prezentować się piłkarze gości. Czy jest to efekt motywacji przez trenera w przerwie meczu, czy rozluźnienia podopiecznych trenera Ulatowskiego?

71'

Rachwał dobrze w defensywie blokuje akcję gości prowadzoną prawą stroną.

69'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Awizowany Burkhardt zmienia Trochima.

68'

Michalski z opatrunkiem na głowie. Za moment za pewne wróci na murawę.

67'

Do wejścia szykuje się Burkhardt.

65'

Michalski i Kamiński leżą na murawie po zderzeniu się głowami w polu karnym Lenarcika.

64'

Potworny kocioł przed samym polem karnym bełchatowian. Ostatecznie leżąc już na ziemi, piłkę jak najdalej wybija Rachwał!

63'

Strzelec bramki ukarany został kartką za faul około 40 metrów od bramki Lenarcika.

61'

Oraz Januszkiewicz zmienia Frańczaka.

61'

Dwie zmiany w zespole gości. Ciechańskiego zmienia Szołtys.

61'

I znowu groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosiaka Cverna uderza głową minimalnie obok bramki.

59'

Po dużym zamieszaniu w polu karnym gości na bramkę uderza Stanisławski, jednak jego strzał jest zablokowany przez obrońców!

59'

Za moment również pierwsze zmiany w zespole gości.

56'

Oraz debiutującego Demianiuka zmienia Serafin.

56'

Dwie zmiany w GKS. Wrońskiego zmienia Stanisławski.

55'

Błąd Witasika w obronie. Do piłki dochodzi jeden z rywali i próbuje zagrywać do Goncerza. Piłka ląduje jednak w rękach Lenarcika.

54'

Do wejścia szykuje się Stanisławski.

53'

Po dobrej akcji Goncerza, z szybką kontrą wyszedł Wroński za co został nagrodzony gromkimi brawami.

52'

Tym razem seria rzutów rożnych w wykonaniu gości.

51'

Wroński faulowany w okolicach pola karnego gości. Sędzia natomiast odgwizduje ... zagranie ręką bełchatowskiego zawodnika.

50'

Mieliśmy teraz serię centr w pole karne gości. Czy to z rzutów rożnych, czy w wyniku dalszego rozgrywania akcji. Goście w tym czasie całym zespołem zamknięci we własnej szesnastce.

48'

I pierwszym ciekawszym wydarzeniem w II połowie będzie rzut rożny dla bełchatowian po akcji Wrońskiego.

46'

I zaczynamy drugie 45 minut. Oba zespołu bez zmian personalnych.

16:00

Piłkarze wracają właśnie na murawę.

15:59

Za moment wracamy z II połową meczu. W przerwie na murawie bełchatowskiego zespołu mieliśmy tradycyjnie występ zespołu cheerleaderek oraz konkurs rzutów karnych dla kibiców.

45'

Koniec I połowy spotkania. Bełchatowianie prowadzą 1:0 po golu Seweryna Michalskiego zdobytym bezpośrednio z rzutu wolnego. Ponadto bełchatowianie grają z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Jurkowskiego.

45'

Do I połowy doliczona została 1 minuta.

44'

Wroński z Bartosiakiem zamienili się stronami boiska. Teraz właśnie Wroński na lewej stronie próbował agresywnego rajdu w pole karne gości.

44'

44'

43'

Czerwiński zagrywając do swojego bramkarza o mało nie sprokurował rzutu rożnego dla bełchatowian. Dobroliński ledwo zatrzymał piłkę przed linią końcową boiska.

42'

Chwila chaotycznej gry po obu stronach boiska. Niedokładne podania, straty ...

39'

Demianiuk doszedł do piłki wybitej na uwolnienie przez Bartosiaka. Niestety nie zdołał jej do końca opanować i wyszła ona na aut.

39'

I zaraz po nim drugi rzut rożny dla gości.

38'

Wrzut rożny dla gości.

38'

Rachwał fauluje Trochmia w kole środkowym boiska.

37'

I znowu bełchatowianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Goście natomiast nie śpieszą się z wyjściem z wyższym pressingiem.

35'

Ciekawa akcja w wykonaniu Kubana i Rachwała. Ostatecznie jednak Kuban nie dochodzi do piłki wrzucanej przez Rachwała w pole karne i od bramki rozpoczną goście.

34'

Z około 25 metrów Kuban uderza w poprzeczkę bramki gości!

33'

Piłka w siatce bełchatowskiej bramki. Wcześniej jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną Goncerza!

32'

Po pół godzinie gry, bełchatowianie spokojnie kontrolują przebieg meczu. Samo spotkanie ustawione zostało szybką czerwoną kartką oraz bramką z rzutu wolnego już w 12 minucie zdobytą przez Seweryna Michalskiego.

30'

Pierwsze dośrodkowanie - bezpośrednio z rogu boiska - bardzo mocne, przelatuje przez cale pole karne. Dochodzi tam do piłki Gierszewski. Próba jego dośrodkowania mija się ze wszystkimi zawodnikami i wychodzi za linię końcową boiska.

29'

Pietrzak w wyścigu z Wrońskim na prawej stronie. Bełchatowianie wywalczyli rzut rożny!

28'

Kolejny raz zawodnik gości zawinięty zwodem przez Bartosiaka na lewej stronie. W dalszej części akcji pogubił się jednak pomocnik bełchatowian i od bramki rozpoczną goście.

28'

Gierszewski z dystansu ... podaje do bramkarza gości.

27'

Bartosiak faulowany w środkowej części boiska. Sędzia puszcza jednak grę. Chwilę później goście wybijają na aut.

25'

Dwa dość groźne uderzenia Rachwała na bramkę gości. Pierwsze zablokowane przez obrońców. Drugie spokojnie wyłapane przez bramkarza.

24'

Bełchatowska GieKSa pogoniła z piłką prawą stroną, po czym piłka wycofana na własną połowę.

22'

Kąśliwy strzał Bartosiaka z około 18 metrów na bramkę Bobrolińskiego. Uderza on jednak w słupek ... podtrzymujący siatkę za bramką.

21'

Pielorz sprzed pola karnego uderza wysoko ponad bramką bełchatowian.

20'

Gierszewskich fauluje w kole środkowym Goncerza.

19'

Jest i oprawa przygotowana przez bełchatowskich kibiców. Flagi na kijach, transparent na górze trybuny. Estetycznie to wygląda.

18'

Bełchatowianie spokojnie rozgrywają teraz piłkę na własnej połowie.

16'

Kolejny błąd arbitra! Po faulu na zawodniku gospodarzy zamiast zastosować przywilej korzyści przy toczącej się dalej, dobrze zapowiadającej się akcji, przerywa grę. Konsternacja na trybunach i murawie.

14'

Kuban wślizgiem wyłuskuje piłkę przeciwnikowi. Zdaniem arbitra jednak był faul i to na żółtą kartkę.

13'

Demianiuk z prawej strony dośrodkowuje w pole karne w kierunku Bartosiaka. Piłka ląduje jednak w rękach bramkarza gości.

12'

Na bramkę bezpośrednio uderza Michalski. Bramkarz gości bez szans! GKS Bełchatów 1 - 0 GKS Katowice!

11'

Od 10 minuty bełchatowianie grają w przewadze jednego zawodnika! Była to jednak w pełni zasłużona kartka za faul przed samą linią pola karnego przy wyjściu zawodnika "sam na sam".

11'

10'

Demianiuk faulowany przy wyjściu "sam na sam" przez Jurkowskiego, który otrzymuje czerwoną kartkę!

7'

Próba kolejnego prostopadłego podania w wykonaniu Bartosiaka. Tym razem zagrywał w pole karne do Klemenza. Niestety Lukas nie zdołał dojść do piłki i od bramki rozpocznie Dobroliński.

6'

Demianiuk nieprzepisowo zatrzymywaniu w środku pola przez rywali.

5'

Pierwszy stały fragment gry - rzut rożny dla GKS. Krótkie rozegranie, potem wrzut w pole karne na długi słupek. Uderzenie ostatecznie jednak niecelne.

4'

Bełchatowianie spokojnie rozgrywają piłkę przed swoją bramką.

3'

Bartosiak niedokładnie zagrywa prostopadłą piłkę do Demianiuka. Mogła być z tego ciekawa kontra.

2'

Niedokładność również przy podaniu bełchatowian. Piłka tym razem ląduje na trybunie prasowej ...

1'

I od razu pierwsze podanie gości ląduje za linią boczną boiska.

1'

Rozpoczynają goście z Katowic.

14:59

Powitanie sędziów z trenerami obu zespołów.

14:57

Piłkarze wychodzą właśnie na murawę. Przywitanie obu drużyn, losowanie stron i ruszamy!

14:51

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Łukasz Bednarek. Na liniach asystują mu: Tomasz Niemirowski oraz Marcin Bojaryn.

Bełchatowianie wystąpią w dzisiejszym meczu w strojach zielono-biało-zielonych. Goście z Katowic w czarnych koszulkach i spodenkach oraz żółtych getrach.

14:49

Na dzisiejszym meczu zabraknie niestety kibiców z Katowic. Ma to związek z nałożonym na nich zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców w meczach wyjazdowych.

14:47

Piłkarze schodzą już z murawy po rozgrzewce. Rozpoczęcie meczu za nieco ponad 10 minut.

14:45

W dzisiejszym meczu, z powodu kontuzji której nabawił się w tygodniu podczas treningu, nie wystąpi podstawowy bramkarz bełchatowian - Krakowiak. Zastąpi go Paweł Lenarcik, który doskonale zaprezentował się w ostatnim meczu bełchatowian w Pucharze Polski.

14:43

Dzisiaj w Bełchatowie przyjemna pogoda na grę w piłkę. Słońce świeci pomiędzy niezbyt licznymi chmurami. Nie jest jednak zbyt gorąco, a ponad to występują przyjemne, chłodne podmuchy wiatru.

14:42

Rezerwowi bełchatowian: Bruchajzer, Wdowiak, Szymorek, Zgarda, Serafin, Flaszka, Stanisławski. Rezerwowi katowiczan: Kuchta, Bębenek, Wołkowicz, Januszkiewicz, Szołtys, Duda, Burkhardt.

14:40

Możecie już zapoznać się z wyjściowymi jedenastkami. Za moment zaprezentujemy również zawodników rezerwowych w obu zespołach.

14:40

14:32

Sobotę z 1. ligą rozpoczynamy w Bełchatowie. To tutaj miejscowy GKS podejmie imiennika z Katowic. Przed nami bardzo interesujące spotkanie, w którym oba zespoły mają coś do udowodnienia. Zapraszamy na relację na żywo!