1. połowa2 : 1
97'

W następnej kolejce Zawisza podejmie na wyjeździe Olimpię Grudziądz w derbach regionu, a Sandecja u siebie podejmie Wisłę Płock. Za uwagę dziękuje Grzegorz Margulewicz.

93'

KONIEC MECZU! Po raz drugi w tym tygodniu Zawisza gubi punkty w końcówce, totalnie odpuszczając grę w drugiej połowie. W szatni bydgoskiego klubu na pewno padnie dziś wiele cierpkich słów, inna sprawa, że piłkarze Sandecji mogą być wściekli na całe multum niewykorzystanych sytuacji. Obiektywnie to biało-czarni byli dużo bliżsi zwycięstwa.

91'

Kolejna akcja rozegrana przez Drygasa, jednak Kamiński zupełnie nie zrozumiał intencji swojego kapitana i nie ruszył do zagranej na skrzydło piłki. Sędzia doliczył 3 minuty.

90'

Mica daje Zawiszy tempo w środku pola. Szkoda, że za jego akcją ruszył tylko Kamiński i grający w tej chwili na pozycji napastnika... Drygas.

88'

Strzał Łukowskiego z gatunku takich, które ładnie prezentują się w statystykach pomeczowych.

87'

Impas na boisku. Rywale sklinczowani, nie za bardzo wiedzący, jak wyprowadzić finiszujący cios.

85'

Jakub Łukowski ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Arkadiuszu Aleksandrze. Faul w środku boiska, należy dodać.

84'

Gospodarze próbują zorganizować grę. O jakieś pół godziny za późno.

83'

Oblężenie w końcu przyniosło skutek. Po rzucie rożnym najpierw jedno uderzenie gości ofiarnym szczupakiem wybił z bramki Drygas, jednak przy ponowionym dośrodkowaniu i strzale Bartkowa z trzech metrów zabrakło czasu na zorganizowanie obrony i Zawisza po raz drugi w tym tygodniu oddaje prowadzenie w końcówce spotkania!

83'

DWA DO DWÓCH! MATEUSZ BARTKÓW!

79'

W każdym meczu w tym sezonie Kamil Drygas oddaje groźny, acz niecelny strzał głową po rzucie rożnym. Tradycji stało się zadość.

78'

Tempo ataków Sandecji odrobinę spadło - teraz to Zawisza stara się utrzymywać przy piłce. Rzut rożny dla gospodarzy.

76'

Pierwszy kontakt Miki z piłką nie przyniósł spodziewanego efektu. Portugalczyk zgubił futbolówkę na skraju pola karnego gości.

75'

Ostrzał bramki Zawiszy trwa w najlepsze. Napisać, że gospodarze są w tarapatach, to jak stwierdzić, że kibice Cracovii i Wisły nie przepadają za sobą.

74'

Mariusz Rumak też postanowił interweniować. Debiut na pierwszoligowych boiskach zalicza Mica, który zmienia Lewickiego.

72'

Jeśli Sandecja nie wywiezie punktu z Bydgoszczy, pretensje będzie mogła mieć tylko do siebie. Strzał Małkowskiego z linii 16 metra mija bramkę o centymetry!

71'

Sandecja wytacza najcięższe działa. Ostatnia zmiana w zespole gości - Arkadiusz Aleksander w miejsce Bartka Dudzica.

69'

Po kolejnej kontrze Ctvrtnicek uderza z metra w słupek! Limit szczęścia gospodarzy wydaje się na wykończeniu!

68'

Kolejny piekielnie groźny strzał Kasprzaka, jednak znów dobrze interweniuje Sapela! Kolejny rzut rożny dla gości, zagrożenia dla bramki Zawiszy po nim nie stwierdzono.

66'

Zawisza popełnia dziś podobny grzech jak w meczu z Bełchatowem i mając wynik, nie przykłada się do gry. Nawet jeśli uda im się dowieźć prowadzenie do końca, wątpliwe jest, by Mariusz Rumak rozpływał się nad grą swojego zespołu.

64'

Kolejny faul Kasprzaka. W myśl dotychczasowej logiki - spokojnie na "żółtko". Tym razem sędzia powstrzymał odruch skurczu mięśni ręki prawej i do kieszeni nie sięgnął.

63'

Po zamieszaniu w polu karnym Zawiszy Ctvrtnicek zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak nikt nie przeciął lotu lecącej dosłownie metr od bramki piłki!

60'

Do zabawnej pomyłki doszło przy zmianie w Zawiszy. Początkowa sygnalizacja arbitra technicznego wskazywała na to, że Kamiński zmieni na boisku... samego siebie. Chwila przerwy technicznej i klops odszedł w niepamięć.

60'

Druga zmiana także w Zawiszy. Sebastian Kamiński za Jakuba Smektałę.

59'

Druga zmiana w Sandecji. Niewidocznego Nathera zmienia Łukasz Nowak.

56'

Na tym etapie spotkania więcej z gry mają goście. Zawisza nastawia się na kontry, co pozwala "Bianconerim" groźnie atakować.

55'

Ależ blisko wyrównania Sandecja! Bartków świetnie wyszedł do prostopadłej piłki, jednak ofiarna interwencja Nawotczyńskiego pozwoliła futbolówce minąć światło bramki po jego strzale! Rzut rożny zakończony pewną interwencją Ciechanowskiego.

54'

W takim tempie kolor kartek rozdawanych przez Tomasza Kwiatkowskiego szybko zmieni odcień. Kolejne zagranie wbrew przepisom, ale Kasprzak nie został ukarany indywidualnie.

52'

Tryplet Sandecji w pierwszych minutach drugiej połowy! Tym razem za próbę wymuszenia rzutu karnego żółtą kartkę obejrzał Maciej Małkowski.

50'

Kolejny brutalny faul jednego zawodnika Sandecji. Tym razem w okolicach 30. metra, na wprost od bramki, po raz kolejny ostro sfaulowany został Panayotov, a żółtą kartkę otrzymał Szarek

48'

Remis.... w kartkach. Grzegorz Baran brutalnie potraktował Panayotova i zasłużenie obejrzał żółty kartonik.

46'

Smektała bardzo ambitnie "szarpnął" na skrzydle, jednak nie udało mu się minąć wszystkich rywali i futbolówka wyjechała za boisko.

45'

Zaczynamy drugą część meczu! Piłka pod nogami zawodników z Małopolski.

18:49

To była połowa pełna emocji, nawet jeśli momentami mecz nie stał na najwyższym poziomie. Ilość bramek wynagrodziła niedobór piłkarskich wodotrysków kibicom, którzy dość licznie stawili się dziś przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Słyszymy się za kwadrans!

45'

Koniec pierwszej części gry. Po emocjonującej pierwszej połowie, pełnej agresywnej gry, Zawisza prowadzi 2:1, za sprawą bramki Lewickiego i samobójczego trafienia Dawida Szufryna. Wynik otworzył w 22. minucie Bartłomiej Kasprzak.

44'

Kona fenomenalnie pociągnął akcję środkiem pola, potem po profesorsku dograł prostopadle do Łukowskiego. Ten agresywnym, płaskim dośrodkowaniem szukał Lewickiego, ale lot futbolówki przeciął kapitan gości i za jego sprawą Zawisza wyszedł na prowadzenie!

44'

DWA DO JEDNEGO DLA ZAWISZY! GOL SAMOBÓJCZY, ALEŻ AKCJA MACIEJA KONY!

43'

Nie próżnuje Ciechanowski. Brutalny faul na strzelcu bramki, Barłomieju Kasprzaku i w kartkach Zawisza wychodzi na prowadzenie

42'

Uczciwie można przyznać, że w zespole Zawiszy po zmianie zawodnika nie zmieniła się ilość włosów u zawodników. Nykiel i Ciechanowski z pewnością korzystają z tego samego fryzjera.

40'

W bramkach, kartkach i wymuszonych zmianach mecz na remis. Ciechanowski za Nykiela.

39'

Gra wznowiona, Nykiel opatrywany za boiskiem. Do zmiany gotowy Ciechanowski, który zaraz wejdzie na boisko.

38'

Koledzy pomagają Nykielowi opuścić boisko. Zanosi się na to, że mecz może się dla niego zakończyć.

37'

Zaostrza nam się gra! Kolejna żółta kartka, tym razem dla Kamila Słabego. Tomasz Kwiatkowski ma pełne ręce roboty, od początku spotkania dość często używa gwizdka. Ucierpiał Krzysztof Nykiel.

35'

Kolejny faul Panayotova. Musi trzymać nerwy na wodzy rozgrywającyh gospodarzy, bo z taką grą może nie dograć spotkania do końca. Inna sprawa, że rywale starają się teraz sprowokować zawodnika z Bydgoszczy, całą sytuację uspokaja arbiter.

34'

Żółta kartka dla Vasia Panayotova. Po dobrym debiucie w barwach Zawiszy, Bułgar zauważalnie obniżył loty.

31'

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. W końcu sprawnie rozegrana akcja w środku pola, futbolówka trafia pod nogi Panayotova, który fatalnie pudłuje. Próbuje poprawić Lewicki, jednak nie dość, że młody napastnik Zawiszy trafia piłką prosto w ręce Kozioła, to jeszcze doznaje przy tym jakiegoś urazu. Przerwa w grze, piłkarze uzupełniają płyny.

29'

I faktycznie mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Wymiana golkipera w pierwszej połowie. Radliński samodzielnie opuszcza boisko, wydaje się, że bramkarz Biało-Czarnych doznał jakiegoś urazu dłoni.

28'

Rozgrzewa się rezerwowy bramkarz Sandecji, Marek Kozioł. Wygląda na to, że Radliński zgłosił jakiś uraz i poprosił o zmianę.

27'

Żółta kartka dla Macieja Kony. Faul w okolicach 30. metra z lewej strony boiska.

26'

Faul Łukowskiego w środku pola, szybko wyprowadzona akcja przez Sandecję. Uderzenie Ctvrtniceka pewnie wyłapuje Sapela.

23'

JEST ODPOWIEDŹ ZAWISZY! Zaledwie kilkadziesiąt sekund cieszyli się goście z prowadzenia. Szybka kontra gospodarzy, dośrodkowanie z lewej strony, niepewna interwencja Radlińskiego i piłka spada na głowę świetnie ustawionego Lewickiego, który przelobowuje obrońcę strzałem głową i wyrównuje stan meczu!

22'

GOL DLA SANDECJI! To się musiało tak skończyć. Seria ataków gości w końcu przyniosła skutek, kiedy Bartłomiej Kasprzak precyzyjnie przymierzył z 18. metra i pokonał Sapelę uderzeniem przy słupku!

18'

Świetna, naprawdę pięknie rozklepana akcja Sandecji! Wymiana podań z pierwszej piłki w okolicach pola karnego zakończyła się strzałem Dudzica, jednak ofiarna interwencja nie po raz pierwszy wracającego dziś do obrony Drygasa pozwoliła Zawiszy uniknąć straty bramki!

16'

Strzał Małkowskiego zza pola karnego dobrze złapał Sapela! Trzeba przyznać, że Sandecja lepiej radzi sobie z rozgrywaniem piłki w środku pola.

15'

Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym fatalnie, prosto w ręce Radlińskiego dośrodkował Panayotov.

14'

Bardzo groźny... wrzut z autu wykonali zawodnicy Sandecji! Zaspała obrona gospodarzy, jednak przytomność umysłu zachował Sapela, który ubiegł wbiegjącego Masłowskiego.

13'

Miał okazję odpowiedzieć Zawisza, na jego nieszczęście po dośrodkowaniu Igumanovicia nie sięgnął piłki głową Lewicki.

11'

Bardzo ambitna próba Barutkowa, strzał z koło 30 metrów przelatuje nad bramką Zawiszy.

9'

Igumanović zmarnował okazję do dobrego dośrodkowania. Akcja bez historii.

7'

Rzut wolny dla Zawiszy na lini pola karnego z lewej strony boiska. Żółtą kartkę dostaje Dawid Szufryn.

5'

Ataki obu zespołów są bardzo nieskładne, sprowadzają się do wykopów bramkarzy pod pole karne rywali i strat piłki po niedokładnych rozegraniach. Wysokim pressingiem grają goście, co mogłoby przynieść szansę po stracie Nykiela, jednak Kamil Słaby dał się złapać na spalonym.

3'

Pierwszy strzał w tym meczu - bardzo, bardzo wysoko nad bramką uderzył Baran.

2'

Jakub Smektała fauluje rywala w środku pola. Tomasz Kwiatkowski udziela zawodnikowi Zawiszy srogiej reprymendy, ale obywa się bez kartki.

18:00

Zaczynają gospodarze!

17:57

Przy bojowych, rockowych rytmach, zawodnicy obu zespołów wchodzą na murawę Stadionu imienia Zdzisława Krzyszkowiaka!

17:53

W składzie Zawiszy warto zwrócić uwagę na powrót na ławkę rezerwowych Miki - ostatni z niegdyś potężnej portugalskiej kolonii zawodnik, który ostał się w zespole znad Brdy długo leczył kontuzję, jednak dziś ma szansę na powrót do składu.

17:50

Zawodnicy obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę, już za chwilę wyjdą na boisko rozpocząć spotkanie, którego arbitrem będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

17:45

Mecze w środku tygodnia obu zespołom mogą odbijać się czkawką - Zawisza na własne życzenie przegrał na wyjeździe 2:1 z Bełchatowianami. Z kolei podopieczni Roberta Kasperczyka tylko zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów, podobnie jak Bydgoszczanie tracąc prowadzenie i 3 punkty w końcówce spotkania. Co jeszcze bardziej bolesne dla dzisiejszych gości, gol na 1:1 padł w momencie, gdy rywale grali osłabieni po czerwonej kartce dla Damiana Sedziaka.

17:40

Zawisza Bydgoszcz wystąpi dziś w swoim żelaznym zestawieniu, niemalże identycznym jak w środku tygodnia w spotkaniu przeciwko GKS Bełchatów. Jedyna zmiana to Nykiel (ostatnio kontuzjowany) w miejsce Ciechanowskiego. Z kolei w drużynie gości zastanawiać może nieobecność dwóch najlepszych "Armat" drużyny - Aleksandra i Tarasenki, którzy rozpoczynają spotkanie na ławce rezerwowych.

17:33

Na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 Zawisza Bydgoszcz podejmie dziś zespół Sandecji Nowy Sącz. Na relację zaprasza Grzegorz Margulewicz. Za chwilę przedstawimy Państwu składy, w których oba zespoły zaprezentują się dzisiaj w meczu 6. kolejki 1. ligi.