Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
1 : 1
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
20:53

Olimpia Grudziądz nie wykorzystała atutu własnego boiska i tylko zremisowała z Dolcanem Ząbki 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Na gola Donalda Djousse odpowiedział rezerwowy Daniel Gołębiewski. Dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec spotkania w Grudziądzu. Olimpia zremisowała z Dolcanem 1:1.

91'

Bartosz Osoliński wchodzi za Antonio Calderona.

91'

Żółtą kartkę obejrzał Piotr Klepczarek.

91'

Żółta kartka dla Adama Cieślińskiego.

90'

Arbiter Wojciech Krztoń do drugiej połowy doliczył trzy minuty.

88'

Próbuje jeszcze Dolcan zdobyć zwycięską bramkę, ale takimi zagraniami to się nie uda. Piotr Petasz dośrodkował bardzo niedokładnie.

87'

Skuteczna interwencja Szymona Matuszka. Pomocnik Dolcanu wyłuskał piłkę zmierzającą do Wojciecha Reimana.

86'

Niestandardowo zachował się teraz Wojciech Kaczmarek. który zdecydował się na strzał z okolicy narożnika boiska. Uderzenie Kaczmarka zatrzymało się na bocznej siatce.

85'

Aleksander Jagieło pojawia się w miejsce Damiana Świerblewskiego.

83'

Wojciech Reiman zgrał futbolówkę przed pole karne do Kamila Kurowskiego, który strzelił z pierwszej piłki. Strzał zawodnika Olimpii Grudziądz nieznacznie minął bramkę Dolcanu.

82'

Piotr Petasz mocno uderzył z około 30 metrów. Piłkę bez problemów złapał jednak Bartosz Fabiniak.

80'

Wrzutka Damiana Kądziora na długi słupek do Pawła Tarnowskiego. Piłkarza Dolcanu ubiegł jednak Michal Piter-Bucko.

78'

Mamy spokojniejszy fragment. Sporo niedokładnych zagrań z obu stron, gra toczy się przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

76'

Antonio Calderon dośrodkował z rzutu rożnego. Głową strzelał jeden z zawodników Dolcanu. Po tym zagraniu gracza Dolcanu w polu karnym Olimpii powstało olbrzymie zamieszanie. Ostatecznie piłka trafiła w plecy Daniela Gołębiewskiego i wpadła do siatki.

76'

GOOOOOOOL! Daniel Gołębiewski! 1:1!

74'

Michał Łabędzki wchodzi na murawę za strzelca gola Donalda Djousse.

73'

Drugi oddech złapali piłkarze Olimpii. Tym razem Marcin Kaczmarek technicznie chciał zagrać górą do biegnącego wzdłuż linii kolegi, ale Mateusz Kryczka dobrze interweniował.

72'

Adam Cieśliński zdecydował się na uderzenie tuż zza pola karnego. Niewiele zabrakło, ale futbolówka przeleciała jednak obok słupka bramki Mateusza Kryczki.

71'

Tomasz Lewandowski obejrzał żółty kartonik.

70'

To było groźne uderzenie Piotra Klepczarka! Piłka po strzale zawodnika Dolcanu nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Fabiniaka.

68'

Dolcan próbuje wyrównać wynik spotkania. Dośrodkowanie Piotra Petasza, ale Tomasz Lewandowski nie zastanawiając się długo wybija piłkę w trybuny.

66'

Za Fabiana Pawelę na murawie pojawił się Adam Cieśliński.

65'

Daniel Gołębiewski wchodzi za Marcina Krzywickiego.

64'

Marcin Kaczmarek dograł futbolówkę piętką do Kamila Kurowskiego. Strzał zawodnika, który został wprowadzony w drugiej połowie zablokował jednak Mateusz Wieteska.

62'

Piotr Klepczarek uderzył z 25 metrów, ale obok słupka bramki Fabiniaka.

61'

Dolcan próbuje skonstruować jakąś ciekawą akcję. Ale i ta próba spaliła na panewce. Skutecznie inetrweniował Paweł Kowalczyk, który okazał się szybszy od Damiana Świerblewskiego.

58'

Trochę siadło tempo spotkania. Płynnych akcji właściwie wcale nie ma. Piotr Petasz zatrzymany skutecznym wślizgiem przez Marcina Kaczmarka.

56'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Antonio Calderona. Nie było jednak zagrożenia po stałym fragmencie gry, gdyż Michal Piter-Bućko oddalił zagrożenie z szesnastki Olimpii.

54'

Długą piłkę od Piotra Petasza otrzymał Paweł Tarnowski. Piłkarz Dolcanu ograł w polu karnym Marcina Woźniaka, ale uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć golkipera Olimpii.

52'

Marcin Kaczmarek dograł piłkę w pole karne do Donalda Djousse. Kameruńczyk ładnym strzałem zaskoczył Mateusza Kryczkę! 1:0 dla gospodarzy!

52'

GOOOOOOOL! Donald Djousse 1:0 dla Olimpii!

50'

Znakomitą interwencją popisał się Bartosz Fabiniak. Po strzale Marcina Krzywickiego, który zmierzał w okienko, Fabiniak fenomenalnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

49'

Kolejny raz w natarciu goście. Antonio Calderon zdecydował się na strzał z dystansu, piłka trafiła w plecy Tomasza Lewandowskiego.

48'

Przerwa w grze. Jeden z zawodników Dolcanu potrzebował pomocy medycznej.

47'

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Dolcanu. Paweł Tarnowski niedokładnie zagrywał do Marcina Krzywickiego. Piłkę spokojnie w rękach trzyma Bartosz Fabiniak.

46'

Na drugą połowę w miejsce Marcina Smolińskiego wyszedł Kamil Kurowski.

46'

Od środka boiska drugą połowę rozpoczęli piłkarze Dolcanu!

45'

Arbiter Krztoń po raz ostatni zagwizdał w pierwszej połowie. Do przerwy w Grudziądzu bez bramek.

44'

Szybki kontratak gości, ale skuteczną interwencją zatrzymał go Marcin Woźniak.

43'

Bardzo ładnie wymienili podania Marcin Kaczmarek z Donaldem Djousse. Doświadczony zawodnik Olimpii silnie strzelił, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Kryczkę.

41'

W odpowiedzi piłkarze Dolcanu. Tym razem dośrodkowywał Piotr Petasz, ale Bartosz Fabiniak nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

39'

Kolejny atak Olimpii. Tym razem Marcin Smoliński dograł piłkę w kierunku Fabiana Paweli, ale Mateusz Kryczka zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedził napastnika gospodarzy.

38'

Fabian Pawela dograł piłkę do Marcina Kaczmarka. Pomocnik Olimpii dośrodkował ją do Donalda Djousse. Kameruńczyk ekwilibrystycznie próbował strzelać przewrotką, ale nie trafił w futbolówkę.

36'

Próbuje teraz Olimpia. Marcin Kaczmarek dograł futbolówkę w pole karne na krótki słupek do Fabiana Paweli, ale jego uderzenie pewnie obronił golkiper Dolcanu Maetusz Kryczka.

34'

Marcin Smoliński uderzał z 25 metrów, ale bardzo słabo.

33'

Strzelał Marcin Tarnowski, futbolówka odbiła się jeszcze od Marcina Smolińskiego. Mimo rykoszetu Bartosz Fabiniak nie miał problemów z interwencją.

30'

Marcin Smoliński dograł piłkę do Fabiana Paweli. Napastnik Olimpii zbyt długo przejmował piłkę i obrońcy Dolcanu łatwo odebrali mu ją.

28'

Bartosz Fabiniak na rzut rożny odbił mocny strzał Pawła Tarnowskiego.

25'

Po dośrodkowaniu Piotra Klepczarka do piłki wyskoczył Bartosz Fabiniak, ale nie utrzymał jej w rękawicach. Piłkę głową uderzył Krzywicki, ale prosto w golkipera grudziądzan.

23'

Dogranie z rzutu wolnego Marcina Kaczmarka do Michala Pitera-Bućko. Słowak próbował jeszcze odgrywać piłkę, ale to nie najlepsze zagranie w jego wykonaniu. Futbolówka opuściła boisko.

21'

To powinna być bramka dla Dolcanu! Antonio Calderona dograł piłkę z rzutu rożnego. Futbolówka dotarła do Piotra Petasza. Uderzenie z powietrza zawodnika gości trafiło w słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Fabiniaka.

20'

W natarciu Dolcan. Damian Kądzior chciał wbiec w pole karne, ale został skutecznie zatrzymany przez Michala Pitera Bućko, który udanie interweniował wślizgiem.

18'

Olimpia wychodziła z kontratakiem, ale już we wczesnej jego fazie nie popisał się Marcin Smoliński, który niedokładnie podawał do Donalda Djousse.

16'

Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Marcin Kaczmarek. W walce o piłkę najwyżej wyskoczył Michal Piter-Bućko. Strzał Słowaka poszybował ponad poprzeczką.

15'

Niewiele brakowało a nieporozumienie między Szymonem Matuszkiem i Mateuszem Kryczką zakończyło się utratą gola przez Dolcan. Futbolówka posłana przez Matuszka do bramkarza nieznacznie minęła słupek bramki gości.

14'

Szybko na prawej stronie wymienili piłkę Marcin Kaczmarek i Marcin Smoliński. Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne było jednak niedokładne.

13'

Faul Michala Pitera-Bućko i sędzia Krztoń po raz pierwszy wyciągnął z kieszeni żółta kartkę.

12'

Powoli rozkręcają się gospodarze. Marcin Kaczmarek zagrał na długi słupek do Adama Banasiaka. Piłkarz Olimpii odegrał na piąty metr, ale nie było nikogo, kto mógłby zamknąć tą akcję.

11'

Szarża Pawła Tarnowskiego zakończona dzięki udanej interwencji Tomasza Lewandowskiego.

9'

W prosty sposób piłkę stracił Marcin Smoliński, po przejęciu piłki na strzał zdecydował się Calderon. Uderzenie piłkarza gości obronił Bartosz Fabiniak.

7'

Wreszcie ofensywna próba Olimpii. Marcin Woźniak zagrał po linii do Marcina Smolińskiego. Zagranie Woźniaka było odrobinę za mocne. Od wrzutu z autu rozpocznie Dolcan.

6'

Pierwsze minuty ze wskazaniem na Dolcan. Tym razem Mateusz Wieteska dograł w pole karne w kierunku Marcina Krzywickiego, ale obrońca Olimpii Tomasz Lewandowski był lepszy w powietrznym starciu.

4'

Ponownie w natarciu Dolcan. Paweł Tarnowski zagrał piłkę do Damiana Kądziora. Ten drugi zdecydował się na uderzenie, które jednak minęło bramkę Bartosza Fabiniaka.

2'

Pierwsza ofensywna próba Dolcanu. Efektownie Antonio Calderon piętką odegrał do Mateusza Wieteski, ten dośrodkował w pole karne, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.

1'

Od środka boiska rozpoczęli zawodnicy Olimpii.

18:59

Ekipę gospodarzy zobaczymy dzisiaj tradycyjnie w biało-zielonych strojach, z kolei piłkarze Dolcanu zagrają w barwach czerwono-czarnych.

18:57

Piłkarze obu drużyn są na boisku. Mecz rozpocznie się już za chwilę.

18:50

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna.

18:42

Kibice gospodarzy z pewnością będą liczyli na jednego z najbardziej doświadczonych zawodników Olimpii, skrzydłowego Marcina Kaczmarka. Były piłkarz m.in. Widzewa Łódź strzelił w tym sezonie już trzy bramki i jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią "biało-zielonych" od początku bieżących rozgrywek. Z kolei sympatycy Dolcanu liczą na powtórkę z pierwszej kolejki i świetną partię Michała Bajdura, który ówcześnie dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

18:38

Ławka rezerwowych Dolcanu: Michał Humerski, Michał Bajdur, Jakub Cesarek, Daniel Gołębiewski, Aleksander Jagiełło, Igor Sapała, Bartosz Osoliński

18:34

Ławka rezerwowych Olimpii: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Kamil Kurowski, Donatas Kazlauskas, Patryk Skórecki, Adam Cieśliński

18:32

W nieco lepszych nastrojach od początku sezonu są działacze, trenerzy i zawodnicy z Ząbek. Już na inaugurację Dolcan efektownie ograł na wyjeździe Pogoń Siedlce 4:0. Następnie trafiły się dwa, niezwykle ważne remisy, w Legnicy i Bełchatowie. Dopiero w minioną sobotę podopieczni trenera Dariusza Dźwigały przegrali po zaciętej walce z Sandecją Nowy Sącz 2:3.

18:30

Piłkarze Olimpii zaliczyli falstart i w tabeli 1. ligi zajmują trzecie od końca miejsce. - Wiemy, że sytuacja jest dla nas niekomfortowa. Nie punktujemy, a w dodatku zmagamy się z problemami zdrowotnymi niektórych zawodników – przyznał przed spotkaniem z Dolcanem Tomasz Asensky, szkoleniowiec Olimpii.

18:25

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki 1. ligi Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki.