GKS BełchatówGKS Bełchatów
2 : 1
zawiszaZawisza Bydgoszcz
19:20

Mariusz Rumak na pewno będzie miał sporo cierpkich słów do powiedzenia swoim zawodnikom, którzy do 70. minuty mieli mecz w garści a potem zwyczajnie przestali grać w piłkę. Za to Rafał Ulatowski chyba naoglądał się spotkań naszych szczypiornistów, bo dramaturgia meczów Bełchatowa to w tym sezonie osobna kategoria na pierwszoligowej mapie. Za uwagę dziękuje Państwu Grzegorz Margulewicz.

93'

KONIEC! Po zabójczej końcówce, już trzeciej w przeciągu pięciu kolejek, GKS Bełchatów pokonuje Zawiszę Bydgoszcz!

92'

Zawisza za wszelką cenę próbuje zagrywać w pole karne Bełchatowa. Gra na aferę nie daje jednak argumentów do zmiany wyniku.

91'

3 minuty dolicza arbiter

90'

Faul na Igumanoviciu. Gierszewski ostro skasował akcję rywali już na ich połowie.

89'

Gospodarze dalej w natarciu, goście wyglądają niczym bokser po ciężkim knock-downie. Upływający czas gra na korzyść bełchatowskiej młodzieży.

86'

Świetny rajd Wrońskiego, który odskoczył Wełnickiemu na dobre kilka metrów. Dośrodkowanie po ziemi do Hieronima Gierszewskiego, a ten, również po ziemi, pokonuje Sapelę! Zawisza sam jest sobie winny!

86'

GIERSZEWSKI! ZABÓJCZA KOŃCÓWKA BEŁCHATOWA!

85'

Z dystansu Serafin, było blisko! Piłka mija jednak bramkę Sapeli!

84'

Z Chojniczanką i z Chrobrym GKS wygrywał mecze w końcówkach - czy historia znów się powtórzy?

83'

Bardzo dobre podanie ze środka pola dostał młody napastnik Bełchatowa. W pełnym biegu zagarnął lecącą na wysokim pułapie piłkę i w drugim kontakcie z piłką uderzył z powietrza, zza linii pola karnego! Bez szans Sapela!

82'

ALEŻ BRAMKA PAWŁA ZIĘBY!

80'

Odsuwają grę od swojej strefy obronnej goście, jednak Gajewski nie potrafi utrzymać futbolówki w boisku.

78'

Poczuli krew Bełchatowianie - goście nie mają nic do powiedzenia na tym etapie meczu. Rozpaczliwie momentami się bronią piłkarze z Bydgoszczy.

76'

Blisko był Dawid Flaszka! Po jego uderzeniu zza pola karnego futbolówka po rykoszecie skręciła w stronę bramki Zawiszy, jednak minęła słupek o kilka centymetrów. Po rzucie rożnym w chaosie najszybciej połapał się Sapela, który wyłapał bezpańską piłkę.

75'

Zawisza gra naprawdę minimalistycznie w drugiej połowie. Interweniuje trener Rumak - Gajewski zmienia niewidocznego Smektałę.

74'

Ostatnia zmiana w drużynie GKSu. Flaszka za Bartosiaka.

73'

Zięba dobrze znalazł Wrońskiego na skrzydle, ten zwodem minął jednego z rywali, ale poległ w starciu z Wełnickim. Rzut rożny, po którym NIEPRAWDOPODOBNE sytuacje zmarnowali Bełchatowianie! Najpierw strzał jednego z gospodarzy trafił w Lewickiego, a potem prawdziwa bomba Michalskiego wpada prosto do koszyczka Sapeli! Naprawdę nie wiem, jakim cudem bramkarz Zawiszy złapał tą piłkę, uderzoną dosłownie z dwóch metrów!

70'

Trzeba uczciwie przyznać, że w ostatnich minutach to Bełchatów stara się prowadzić grę. Niewiele z tego wynika, ale goście mocno kuszą los, dając swoim rywalom rozkręcać się w końcowym etapie spotkania.

67'

Kolejna zmiana w zespole Rafała Ulatowskiego. Jakub Serafin zmienia Marcina Flisa, zmiana w środku pola gospodarzy, ale raczej na rozruszanie ofensywy.

66'

Wełnicki mądrze oddał piłkę głową do Sapeli po zagraniu GKSu w stronę bramki rywali. Bardzo dojrzale grają dziś goście.

63'

Ofensywna zmiana w Bełchatowie. Niewidocznego Stanisławskiego zmienia młody Paweł Zięba.

61'

Pierwszy kontakt z piłką Kamila Żylskiego to staropolski, tradycyjny "wyjazd" piłką pod bramkę rywali. Zagranie typowo na uwolnienie, bo zasiedzieli się pod polem karnym Zawiszy gospodarze.

58'

Dmucha na zimne Mariusz Rumak - zdejmuje ukaranego kartką Łukowskiego i daje się pokazać Żylskiemu.

57'

Żółta kartka dla Łukowskiego za faul na Wrońskim. Nie było żadnych wątpliwości. Rzut wolny zmarnowany przez gospodarzy.

56'

Mogło zrobić się bardzo groźnie pod bramką Sapeli, niestety dla gospodarzy, drybling Stanisławskiego nie zaskoczył Wełnickiego, który bardzo pewnie przyblokował swojego rywala i pozwolił na skuteczną interwencję swojemu koledze.

52'

Zawisza próbował rozegrać rzut wolny w swoim, dobrze znanym jeszcze z Ekstraklasy, stylu. Zagranie na długi słupek nie zakończyło się jednak skontrowaniem piłki w stronę bramki, a wybiciem przez obrońców gospodarzy.

51'

Żółta kartka dla Kubania za brzydki faul na Panayotovie w środku pola.

50'

Oba zespoły, jeśli chodzi o mecze w tym sezonie, lepiej prezentowały się w drugich połowach. Traktujmy to jako dobry prognostyk na nadchodzące minuty.

49'

Bełchatowianie bardzo mocno stawiają na pressing na początku drugiej połowy. Ryzykują, ale póki co nie dają pograć gościom.

47'

Dobry mecz rozgrywa dziś Maciej Kona. Młody środkowy pomocnik Zawiszy bezbłędnie czyści dziś grę rywali, a jego wstawki ofensywne zaskakują dojrzałością.

45'

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Oba zespoły bez zmian, a piłka pod nogami Zawiszan.

45'

Koniec pierwszej połowy po dokładnie 45 minutach. Zawisza po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi, jednak trzeba przyznać uczciwie, że mecz nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Słyszymy się za kwadrans!

43'

Powinno być 2:0! Igumanović niesamowicie przymierzył z rzutu wolnego, piłka ostemplowała poprzeczkę a następnie spadła pod nogi zupełnie zaskoczonego Drygasa. Gdyby kapitan Zawiszy szybciej połapał się w całej sytuacji, skierowałby piłkę do pustej bramki a nie odbił ją w stronę Krakowiaka.

41'

Faul na Smektale, który wybiegał do piłki odbitej po dośrodkowaniu Panayotova. Zawisza kontroluje grę, ale nie próbuje zbyt zaciekle atakować.

37'

Bardzo nieodpowiedzialne zagranie Ciechanowskiego, który tak długo zastanawiał się nad tym, co zrobić z piłką, że dał ją sobie odebrać i musiał ratować się faulem w okolicy środka boiska. Decyzja Jarosława Przybyła mogła być tylko jedna.

35'

Blisko wyrównania gospodarze! Bartosiak przymierzył z rzutu wolnego z okolicy 26 metrów od bramki Sapeli, jednak futbolówka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów od lewego słupka bramki!

33'

Fatalnie wybił piłkę Krakowiak, prosto pod nogi Kamila Drygasa. Kapitan Zawiszy bardzo przytomnie zagrał lobem do wybiegającego Łukowskiego, a ten fatalnie się napalił i zamiast przyjąć piłkę, próbował uderzenia z powietrza. Trafił piekielnie nieczysto i golkiper bełchatowian nie miał problemów z obroną strzału.

30'

Jakub Smektała wykonał swoją firmową akcję. Najpierw z dziecinną łatwością urwał się rywalowi na skrzydle, a potem w pełnym biegu fatalnie dośrodkował, uderzając piłkę w boczną siatkę.

27'

Obiektywnie rzecz biorąc, nie za wiele dzieje się dziś na murawie. Poza sytuacją, która przyniosła bramkę Zawiszy, obaj golkiperzy są dziś bezrobotni

24'

Panayotov jest dziś niewidoczny. Czyżby to była jedna z przyczyn tego stanu rzeczy?

20'

Ryzykownie zabawił się z rywalem Sapela, który wdał się w drybling na linii pola karnego. Na swoje szczęście golkiper Zawiszy zwiódł napastnika gospodarzy i wybił piłkę na aut na wysokości środka boiska.

17'

Bardzo groźna kontra Zawiszy! Świetną piłkę dostał Lewicki, jednak na wysokości zadania stanął Krakowiak, który uchronił swoich kolegów od straty drugiej bramki!

16'

Mogą czuć frustrację gospodarze. Najpierw Bartosiak na lewym, a potem Wroński na prawym skrzydle świetnie utrzymywali się przy piłce, jednak obaj fatalnie przestrzelili swoje dośrodkowania

15'

Sędzia pozwala dziś na dość ostrą grę w środku pola. Dzięki temu, mimo braku zbyt wielu sytuacji, oglądamy dziś płynny mecz.

12'

W chwili obecnej Zawisza bardziej koncentruje się na tym by przeszkadzać swoim rywalom, niż samemu kreować grę. Zachowawcza gra nie raz mściła się na kunktatorskich zespołach.

11'

Bełchatowianie przycisnęli swoich rywali, którzy mają teraz duży problem z tym, by opuścić swoją połowę boiska. Z drugiej jednak strony, wysoki pressing może stworzyć okazje do kontry.

9'

Lekko zdezorganizowała się gra Zawiszy, jednak gospodarze wydają się być jeszcze oszołomieni szybko straconym golem. Dużo chaosu oglądamy teraz na murawie.

7'

Fenomenalne dośrodkowanie Łukowskiego z lewej strony boiska, bardzo, bardzo bierna postawa obrony GKS i Lewicki padając na piłkę wbija ją głową z 3 metrów. Szybko obejmują prowadzenie zawodnicy Mariusza Rumaka.

6'

JEDEN DO ZERA DLA ZAWISZY!

5'

Gierszewski za mocno do Wrońskiego. Mogła być groźna akcja GKS, ale od bramki zacznie Sapela.

4'

Nieudane dośrodkowanie Bartosiaka z rzutu wolnego, jednak goście popełniają błąd przy wyprowadzeniu piłki i ta znów znajdzie się pod nogami Bełchatowian przy rzucie wolnym.

3'

Póki co to Zawisza utrzymuje się przy piłce. Na trybunach przyzwoita frekwencja.

17:30

Zaczynamy mecz tegorocznych spadkowiczów z Ekstraklasy! Przy piłce gospodarze.

17:28

Zawodnicy obu zespołów już na murawie. Zaczynamy już za kilka chwil!

17:27

W zespole Zawiszy zabraknie dziś krążącego wokół pierwszego składu Kamińskiego, jak i Miki, który dopiero wczoraj wrócił do treningów z zespołem po kontuzji.

17:25

Zawodnicy obu drużyn już za chwilę pojawią się na murawie. W Bełchatowie dziś idealne warunki do gry.

17:20

Rafał Ulatowski stwierdził, że mimo iż oba zespoły dokonały rewolucji kadrowej w podobnej skali, strategia obu klubów jest inna i to gospodarze mają bardziej dalekosiężne plany budowania zespołu na lata. Stan na dzień dzisiejszy już za 10 minut zweryfikuje boisko.

17:18

Przed startem 5. kolejki 1. Ligi aż 7 zespołów ma 7 punktów i razem, "wirtualnie", zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Dzisiejszy mecz jest zatem pojedynkiem na wyjątkowo szerokim szczycie.

17:16

Rezerwowi Zawisza: Damian Węglarz, Krzysztof Nykiel, Piotr Stawarczyk, Michał Cywiński, Kamil Żylski, Giorgi Alawerdaszwili, Arkadiusz Gajewski.

17:15

Rezerwowi GKS: Paweł Lenarcik, Mateusz Szymorek, Lukas Klemenz, Jakub Serafin, Szymon Zgarda, Paweł Zięba, Dawid Flaszka.

17:10

Zawisza to jeden z największych faworytów do awansu. Personalnie ma na pewno silniejszy skład od bełchatowian, ale Ulatowskiemu udało się stworzyć prawdziwą drużynę, choć trudno znaleźć w niej chociaż jedną gwiazdę.

17:08

W ubiegłym sezonie Zawisza bezlitośnie rozprawiał się z Bełchatowianami, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło mu do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Oba starcia przy ulicy Sportowej zakończyły się zwycięstwem bydgoszczan 1:4. Jeśli dodamy do tego zwyciestwo podopiecznych Mariusza Rumaka u siebie 2:1, GKS ma dziś dodatkową mobilizację do rewanżu.

17:08

Stawka tego meczu jest bardzo duża, bo skazywani na ligową przeciętność bełchatowianie mogą dzisiaj objąć fotel lidera pierwszej ligi. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego też mają na swoim koncie siedem punktów.

17:05

Dziesięć dni temu pozycję lidera po remisie w Bełchatowie stracił Dolcan Ząbki, w sobotę bełchatowianie strącili z pierwszego miejsca Chrobrego wygrywając w Głogowie 2:1. Teraz do Bełchatowa przyjeżdża Zawisza Bydgoszcz, który, podobnie jak sześć innych drużyn ma siedem punktów, ale zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy.

16:55

16:49

Witamy! Dzisiaj na GIEKSA Arena zawodnicy Rafała Ulatowskiego zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz w ramach 5. kolejki 1. ligi. Niewykluczone, że zwycięzca tego pojedynku zostanie liderem. Zapraszamy na relację na żywo!