GKS TychyGKS Tychy
2 : 1
Polonia BytomPolonia Bytom
21:25

Tyszanie wskakują na 3. pozycję w tabeli i w kolejnym meczu mają szansę na zdobycie pozycji lidera. Zapraszamy za tydzień po raz kolejny do Tychów. Za dzisiejszą relację dziękuje Mateusz Godyla.

21:25

Gospodarze w drugim meczu z rzędu przed własną publicznością wygrywają, tym razem 2:1. Przez dużą część gry przeważali ale nie udało się zakończyć meczu bez straty gola. Najważniejszą informacją tego spotkania jest z pewnością frekwencja, która wyniosła 8197 kibiców, co stanowi nowy rekord na 2. ligowych boiskach.

94'

Koniec spotkania. Tyszanie wygrywają 2:1

94'

Kradną cenne sekundy gospodarze wznawiając grę od rzutu z autu.

93'

Żółta kartka dla Mączyńskiego.

93'

Zryw gości chyba jednak nieco za późno. Tyszanie wydają się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

92'

Faul na Gancarczyku w środku pola.

91'

Gospodarze oddalają zagrożenie od własnej bramki.

91'

Rzut rożny dla gości.

90'

Sędzia dolicza 4. minuty do tej części gry.

90'

Na boisku pojawia się Marcin Wodecki.

88'

Lachowski z 25. metrów ale bardzo niecelnie. Florek wznawia od własnej bramki.

88'

Ożywili się kibice Polonii Bytom, którzy liczą na szczęśliwy koniec meczu. A tyskich kibiców czeka nerwowa końcówka.

87'

Żółta kartka dla Broniewicza.

87'

GOL !!! !!! !!! Błąd Boczka wykorzystuje Dawid Cempa

86'

Ostatnia zmiana w zespole Jacka Trzeciaka. Na boisku pojawia się Mańkowski.

85'

Kolejne ataki skrzydłami zatrzymywane przez obrońców Polonii Bytom.

84'

Dużo przerw w grze spowodowanych przeprowadzanymi zmianami. Tempo gry wciąż jednak może zadowalać, brakuje tylko sytuacji podbramkowych.

84'

Żółta kartka dla Grzeszczyka. Duża porcja gwizdów dla sędziego za kartkę dla ulubieńca tyskiej publiczności.

83'

Druga zmiana w zespole GKSu Tychy. Na boisku pojawia się Szczęsny.

82'

Dośrodkowanie głowę Lachowskiego, piłkę jednak wyłapuje pewny dziś Florek.

81'

Faul Mączyńskiego w narożniku pola karnego. Doskonała zatem okazja dla Polonii na zdobycie kontaktowego gola.

80'

Poloniści wymieniają kilka podań w obronie, budując kolejny atak właśnie od tej formacji.

80'

Boisko opuszcza również Łukasz Grube, a w jego miejsce na boisku melduje się Krzysztof Michalak.

79'

Pierwsza zmiana w drużynie GKS Tychy. Boisko opuszcza Błanik, a w jego miejsce Duda.

77'

Grzeszczyk na spalonym.

76'

Nie milknie doping prowadzony przez fanów GKSu Tychy. Fantastyczna atmosfera w Tychach. Nieco gorsze nastroje rzecz jasna wśród kibiców Polonii Bytom, którzy w ciszy oglądają poczynania swoich zawodników,

74'

Damian Michalik oddaje strzał z ok. 25. metrów ale jego próba okazuje się bardzo niecelna.

72'

Ręką piłkę przyjmował Cempa i mamy wznowienie gry przez gospodarzy.

71'

8197 widzów ogląda dziś spotkania na Stadionie Miejskim w Tychach. Jest to nowy rekord na 2. ligowych boiskach w Polsce!

68'

Dymowski oddaje niesygnalizowany strzał na bramkę Gargasza. Trafia jednak w środek bramki, gdzie ustawiony był bramkarz Polonii.

67'

Zmiana w drużynie gości. W miejsce Zielińskiego pojawia się Dawid Cempa.

65'

W odpowiedzi kontratak GKSu Tychy. Tym razem Grzeszczyk nie oddaje strzału. Napastnik GKSu Tychy wywalczył jedynie rzut rożny.

64'

Groźne wejście w pole karne przez zawodników Polonii Bytom wyjaśnia Boczek. Obrońca GKS Tychy wybija wślizgiem piłkę na rzut rożny.

60'

Nie są wstanie jak do tej pory zagrozić bramce Florka w tej części gry zawodnicy Polonii Bytom. Gra toczona w środku pola często przerywana jest przez faule.

59'

Tyszanie po raz kolejny po zdobyciu gola oddają inicjatywę rywalowi. Wydaje się, że teraz częściej przy piłce utrzymują się goście.

57'

Żółta kartka za faul taktyczny w środku pola dla Bukowca.

56'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza Krysian w jego miejsce Pączko.

53'

Bukowiec oddaje strzał z dalszej odległości ale bardzo niecelny. Tyszanie próbują iść za ciosem i rozstrzygnąć losy spotkania już na początku drugiej połowy.

52'

GOL !!! !!! !!! Zdobywcą gola Marcin Radzewicz wykorzystuje on zamieszanie w polu karnym rywali i nieporadność obrońców Polonii Bytom

48'

Krysian traci piłkę atakowany przez trójkę tyszan, brak komunikacji w zespole Polonii Bytom.

47'

Górkiewicz w prosty sposób ograł Kutarbę ale zbyt lekko dośrodkowuje w pole karne rywali i piłkę przejmują goście.

20:35

Polonia Bytom rozpoczęła drugą połowę spotkania. Oba zespoły przystąpiły do tej części gry bez żadnych zmian.

20:33

Jak na razie w tym sezonie w Tychach gole zdobywa tylko Łukasz Grzeszczyk. Zobaczymy czy któryś z jego kolegów wpisze się na listę strzelców przed własną publicznością.

20:30

Zawodnicy obu drużyn powracają już na murawę. Za moment rozpoczęcie drugiej połowy spotkania. Liczymy na spore emocje i kolejne gole na Stadionie Miejskim w Tychach.

20:22

Bramkarz GKSu Tychy to niewątpliwie bohater pierwszej części gry. Podopieczni Jacka Trzeciaka nie pozostają jednak bez szans. W drugiej połowie ataki gości będą przeprowadzane na bramkę w okolicach której zasiadają fani Polonii Bytom. Będzie to dodatkowa motywacja w doprowadzeniu do wyrównania.

20:19

Tyszanie po zdobyciu gola przez niezawodnego Łukasza Grzeszczyka oddali inicjatywę swoim rywalom. Niewiele brakowało, a gości doprowadziliby do wyrównania jednak kilka świetnych interwencji Florka sprawiło, że to gospodarze prowadzą 1:0.

45'

Koniec pierwszej części spotkania.

45'

Sędzia doliczył 1. minutę do pierwszej połowy spotkania.

45'

Na bramkę Florka z 16. metrów uderza Lachowski, bezbłędny jw swoich interwencjach jednak bramkarz GKSu Tychy.

43'

Ostatnie minuty to coraz śmielsze ataki gości. Jeszcze przed przerwą chcą doprowadzić do wyrównania. Świetnie w tyskiej bramce spisuje się jednak Florek, który już dwukrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki.

42'

Pomocy lekarzy potrzebuje jeden z graczy Polonii Bytom. Mamy chwilę przerwy w grze.

41'

Ależ okazja dla Polonii Bytom. Dobry strzał Krysiana, na rzut rożny wybija Florek.

39'

Gancarczyk fauluje w środku pola Lachowskiego. Te przewinienie bez żadnych konsekwencji.

36'

Pierwsza żółta kartka w meczu dla Dawida Błanika.

36'

Jacek Trzecia, trener gości daleko poza swoją strefą kieruje polecenia do swoich zawodników. Jego wskazówki jak na razie nie pomagają.

33'

Lachowski blokowany przez Boczka. Nie potrafią oddać strzału na bramkę Florka z dalszej odległości zawodnicy Polonii Bytom.

32'

Strzał Łukasza Grube blokowany przez Bukowca.

31'

Dłużej przy piłce utrzymują się goście, ale tyszanie całą 11. na własnym polu karnym. Chyba zbyt głęboko cofnęli się gospodarze broniąc korzystnego wyniku.

29'

Bramkarz GKSu Tychy popisał się świetną interwencją i zostaje teraz przez kibiców za nią nagradzany brawami.

29'

Zieliński z kilku metrów trafia wprost w nogi interweniującego Florka.

29'

Łukasz Grube posyła dobrą piłkę z rzutu rożnego tyle, że wprost na głowę... Mączyńskiego.

28'

GKS zdobył gola w momencie gdy na boisku zaczynało wiać nieco nudą. Teraz do głosu dochodzą goście, którzy chcą szybko doprowadzić do wyrównania.

26'

Przy utrzymującym się remisie Stali Mielec wynik w Tychach sprawia, że GKS znajduję się obecnie na 2. miejscu w ligowej tabeli.

25'

Piękny strzał z dalszej odległości i bez szans bramkarz Polonii Bytom. Mamy 1:0

24'

GOL !!! !!! !!! Łukasz Grzeszczyk i mamy 1:0

22'

Mączyński z 7. metrów trafia tuż obok bramki.

19'

Znów groźnie pod bramką Florka, w ostatniej chwili wślizgiem zablokowany Zieliński. Mamy rzut rożny dla gości.

18'

Lachowski z 20. metrów oddaje całkiem dobry strzał na bramkę Florka. Trafia jednak wprost w jego ręce i golkiper GKSu Tychy nie miał problemów z wyłapaniem tego strzału.

17'

Pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu. Stały fragmenty gry wykonywać będą gospodarze.

16'

Grzeszczyk zbyt słabo dośrodkowuje z prawego skrzydła i piłkę na aut wybijają obrońcy Polonii Bytom.

15'

Pierwszy kwadrans gry z małym plusem dla gospodarzy, choć wciąż brakuje sytuacji podbramkowych.

14'

Zieliński na spalonym.

13'

Radzewicz mija Trznadla i polu karnym Polonii Bytom, ale piłkę zagraną przez pomocnika GKSu wybija jeden z obrońców gości. W końcu zrobiło się nieco groźniej pod bramką Gargasza.

11'

Powoli gospodarze przejmują inicjatywę, starają się dłużej utrzymać przy piłce i spokojniej wymieniać podania.

9'

Grzeszczyk prostopadle podaje do Dymowskiego ale ten nie zrozumiał intencji swojego kolegi i piłka w rękach Gargasza.

8'

Kamil Kiereś, trener GKSu Tychy wierzy, że skuteczność Grzeszczyka sprzed tygodnia zostanie utrzymana. Jest on jedynym napastnikiem w składzie gospodarzy.

7'

Świetnie piłkę opanował Trznadel. Zadania o tyle trudniejsze, że obrońca miał na plecach Radzewicza. Jak widać Polonia Bytom nie przestraszyła się rywala i głośnego dopingu.

6'

Sporo niedokładności jak na początek spotkania. Żadnej z drużyn nie udaje utrzymać się dłużej przy piłce.

5'

Zieliński przegrywa pojedynek biegowy z Boczkiem i przy piłce GKS Tychy.

4'

Radzewicz oddał strzał z rzutu wolnego. Odległość z jakiej oddawał ten strzał okazała się zbyt duża.

2'

Odważnie mecz rozpoczynają goście z Bytomia. Starają się przedostać pod bramkę Florka.

19:30

GKS Tychy rozpoczyna spotkanie.

19:29

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Michał Grocki z Warszawy.

19:28

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę tyskiego stadionu. Za moment początek spotkania!

19:27

Przed momentem obie grupy kibiców, mimo iż nie są zaprzyjaźnione wspólnie wzniosły okrzyki "Piłka Nożna dla Kibiców". Świetna sprawa, że te spotkanie obejrzą mimo przeciwności kibice obu drużyn.

19:26

Na trybunach Stadionu Miejskiego w Tychach wciąż zamknięty sektor dla kibiców gości. Jest on jeszcze "dopracowywany". Mimo tego na jednym z sektorów zasiadają kibice ... Polonii Bytom. Liczna grupa z Bytomia obejrzy dzisiejsze spotkanie dzięki uprzejmości tyskich kibiców.

19:24

W bramkach obu zespołów mamy dzisiaj dwóch młodzieżowców. W GKSie Tychy zagra Paweł Florek 19. lat, a w Poloni Bytom o rok młodszy Dawid Gargasz.

19:21

Podopieczni Jacka Trzeciaka nie odnotowali w tym sezonie jeszcze zwycięstwa na wyjeździe, dziś okazja do przełamania tej niemocy. Zadanie niezwykle trudne choć do wykonania. Na inaugurację sezonu GKS Tychy przegrał z Wisłą Puławy 0:2.

19:19

Przed tygodniem oba śląskie zespoły odnotowały zwycięstwa. GKS Tychy przed własną publicznością w świetnym stylu pokonał ROW Rybnik 3:1. Polonia Bytom także przed własną publicznością pokonała Olimpię Zambrów 2:0.

19:17

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zachęcam do lektury zapowiedzi dzisiejszego spotkania. Można przeczytać ją tutaj.

19:12

Polonia Bytom: Andrzej Wiśniewski - Krzysztof Michalak, Kamil Mańkowski, Dawid Cempa, Sebastian Pączko, Dawid Krzemień i Patryk Stefański.