Miedź LegnicaMiedź Legnica
22:23

I to już wszystko z naszej strony, zapraszamy już jutro na piłkarską sobotę z ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

22:22

W drugiej połowie Miedź nie miała już nic do powiedzenia. Trzeba przyznać, że z takim bramkarzem za daleko nie zajdą, to zdecydowanie nie był dzień Dawida Smuga, który zniweczył wysiłki kolegów z drużyny.

93'

Koniec! Zawisza wygrywa 4:1 i kontynuuje dobrą passę!

93'

Ponownie Labukas, tym razem urwał się Wełnickiemu w polu karnym i uderzył mocno, ale w tylko w boczną siatkę

92'

Ładna akcja Gancarczyka lewym skrzydłem zakończona została celną wrzutką na głowę Labukasa. Strzał Litwina trafia jednak prosto w środek bramki, Sapela pewnie łapie

89'

Trzecia zmiana w Zawiszy i wejście trzeciego wychowanka. Ciechanowski zastępuje Łukowskiego

87'

I od razu druga zmiana. Na murawę wchodzi kolejny wychowanek, Kamil Żylski, który zmienia strzelca dwóch goli Jakuba Smektałę

86'

Dopiero teraz Mariusz Rumak dokonuje pierwszej zmiany. Gajewski za Lewickiego

85'

Igumanović zdecydowanie mniej czysto potraktował Ferugę i goście mają wolny z boku boiska. Zakotłowało się w polu karnym, ale ostatecznie piłka wpada w ręce Sapeli

83'

Czyściutki wślizg Telichowskiego skutecznie blokuje kontrę Zawiszy, a konkretnie Lewickiego

78'

Ostatnia zmiana w Miedzi: Kakoko zmienia Łobodzińskiego

77'

Oj Dawid Smug nie będzie dobrze wspominał wyjazdu do Bydgoszczy. Najpierw wypuścił z rąk strzał Panayotova, do piłki dopadł Smektała. Miał dużo trudniejszą sytuację niż wcześniej ale z ostrego kąta trafił w bramkę. Sytuację chciał ratować jeszcze bramkarz Miedzi, ale wpadł z piłką do bramki!

76'

GOOOOOOOOOOOL! Smektała z wydatną pomocą Smuga!

75'

Trener Kuźma wzmacnia ofensywę i puszcza do boju Tadasa Labukasa, który zmienia Keona Daniela

74'

Dwie minuty naprawdę wysokiego poziomu w Bydgoszczy. Chyba 6 kolejnych zagrań piłkarzy obu drużyn to typowe świece bez żadnego celu

72'

Cóż za rajd Bartczaka. Doświadczony obrońca minął trzech rywali, ale wyraźnie przecenił swą lewą nogę, bo strzał poleciał w kierunku chorągiewki w narożniku boiska

71'

Feruga udanie wrzucił, ale legniczanie zamiast strzelać woleli główkować do siebie wzdłuż bramki, a szkoda bo to była świetna okazja!

69'

Trifonov podłączył się do ataku, ale Nawotczyński dobrze zaasekurował tę stronę i zablokował dośrodkowanie

66'

Cóż za kuriozalna bramka! Bramkarz Miedzi chciał przeciąć głową długie zagranie do Panayotova, jednak do Neuera mu daleko i minął się z piłką. Bułgar dopadł do niej i podwyższył wynik!

65'

GOOOOOOOOOOOOOL! Panayotov wykorzystuje koszmarny błąd Smuga!

64'

I to było ostatnie już dziś zagranie eks-wiślaka, zmienia go Marcin Gancarczyk

64'

Mógł być remis! Garguła dopadł do piłki wybitej przez obrońców Zawiszy i uderzył płasko w kierunku długiego słupka. Sapela na raty ale radzi sobie z tym strzałem!

63'

Teraz to gracze Miedzi nie rozumieją decyzji arbitra, który doszukał się dotknięcia piłki przez zastawiającego ją Daniela i wskazał na rzut rożny. W polu karnym najlepiej ustawiony był Ślusarski, który wybił piłkę

62'

Kolejny raz gracze Miedzi faulują zupełnie nie mając na celu piłki, sędzia jednak ani myśli ich upomnieć

60'

Cierpka zagapił się, stracił piłkę na rzecz Drygasa i od razu go sfaulował. Miał spore szczęście, że sędzia nie wysłał go do szatni

59'

Kapitan Zawiszy ładnie uruchomił Łukowskiego, ten uciekł Bartczakowi, jednak musiał uderzać lewą nogą z ostrego kąta. Strzał nie był zbyt mocny i nie sprawił Smugowi problemów

56'

Drygasa teraz ewidentnie poniosło, zdecydował się na strzał z powietrza z 40 metrów i chybił o dobre 8.

55'

Dośrodkowanie Łukowskiego wybili obrońcy gości. Igumanović próbował jeszcze uderzać z daleka, piłka trafiła pod nogi Lewickiego, który miałby wymarzoną szansę, gdyby nie fakt, że był na spalonym

55'

Znowu w roli głównej Smektała, tym razem mądrze zobaczył, że nikogo nie ma w polu karnym, wstrzymał akcję i wywalczył rzut rożny.

52'

Smektała udowodnił wszystkim, że strzał z pierwszej połowy był przypadkowy! Smug wypuścił piłkę z rąk, przejął ją skrzydłowy Zawiszy, minął bramkarza i... nie trafił do pustej bramki!

50'

Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka! Po dobrej centrze z lewej strony najpierw nieczysto trafił Panayotov, piłka trafiła pod nogi Telichowskiego, który był o centymetry od samobója, trafił w poprzeczkę. Do piłki dopadł Lewicki i z bliska wpakował piłkę do pustej bramki!

49'

GOOOOOOOOOOOOL! Lewicki wyprowadza Zawiszę na prowadzenie!

48'

Rożne zdecydowanie do poprawki dla Garguły, znowu zdecydowanie za głęboko. Tym razem kontrę wyprowadzał Lewicki i Cierpka musiał go faulować, żółta dla pomocnika legniczan

47'

Od razu Miedź miała rzut rożny, jednak Garguła fatalnie go wykonał. Kontra Zawiszy także nie wyszła, Łukowski nie ma szans w fizycznych starciach z defensorami Miedzi

45'

I gra już wznowiona! Oby druga połowa wyglądała tak jak ostatnie 10 minut pierwszej!

21:31

Zawisza

21:22

Trzeba przyznać, że Miedź sprawia dużo lepsze wrażenie. Nie mają większych kłopotów z odbiorem piłki i raz po raz groźnie atakują, głównie prawym skrzydłem. Ich strzały z dystansu są naprawdę groźne, jednak najlepszym popisał się Jakub Smektała. Po za tym strzałem trudno coś dobrego powiedzieć o grze Zawiszy. Podopieczni Mariusza Rumaka grają wolno, schematycznie i bardzo czytelnie. Ewidentnie potrzeba jakiegoś wstrząsu w szatni

46'

Tomasz Wajda gwiżdże i zaprasza zespoły do szatni, przed nami 15 minut przerwy!

45'

Smektała dośrodkował w kierunku Panayotova, ten już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili piłkę zdjął mu z głowy Midzierski!

44'

Keon Daniel huknął lewą nogą zza pola karnego i zabrakło mu naprawdę niewiele!

41'

Łukowski świetnie prostopadle zagrał do Lewickiego, ten urwał się obrońcy i stanął oko w oko ze Smugiem. Górą bramkarz gości!

40'

Nykiel był wyraźnie spóźniony, stracił równowagę, ale zdążył jeszcze ściąć Ferugę równo z trawą. Żółta kartka w pełni uzasadniona

39'

Miedź mogła błyskawicznie odpowiedzieć! Łobodziński wyłożył piłkę Cierpce a ten z 12 metrów uderzył tuż nad poprzeczką! Inna sprawa, że Feruga ewidentnie wyjechał z piłką za linię końcową, jednak zdaniem sędziego wszystko było w porządku

36'

GOOOOOOOOOOOL! Smektała z daleka pakuje piłkę do siatki, miejscowi kibice są w szoku!

35'

Cierpka popisał się ładnym uderzeniem lewą nogą sponad 20 metrów, ale jeszcze ładniej wybronił to Sapela

33'

Spotkanie nam się zaostrza. Sędzia nie zareagował na atak łokciem na Lewickiego, odgwizdał za to faul na Cierpce, o co Zawiszanie mają spore pretensje.

30'

Garguła dośrodkował zbyt głęboko, Sapela bezpiecznie wypiąstkował piłkę daleko od bramki

30'

30'

Tym razem Łobodziński zdecydował się złamać akcję do środka i uderzyć lewą nogą. Strzał bardzo nieudany, ale sędzia dopatrzył się obcierki i Miedź ma rzut rożny

28'

Kamil Drygas w swoim stylu umiejętnie obrócił się z piłką w środku boiska. Keon Daniel musiał faulować go taktycznie, za co otrzymał zasłużoną żółtą kartkę

28'

Pierwza od dłuższego czasu ofensywna akcja gości. Łobodziński wymienił piłkę na prawej stronie z Bartczakiem, jednak odegranie tego drugiego było zbyt mocne i kapitan Miedzi nie zdołał do niego dojść

26'

Wełnicki znalazł Panayotova na lewym skrzydle, ten jednak był na spalonym, co nie umknęło sędziemu. Zupełnie nie klei się dzisiaj gra Zawiszy

25'

Kamil Drygas spróbował szczęścia z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Piłka spadła dopiero na zewnętrzny tor bieżni bydgoskiego stadionu

21'

Nykiel ze Smektałą wyprowadzili rywali w pole na prawym skrzydle. Trifonov zapaśniczym chwytem powalił skrzydłowego Zawiszy, jednak nie otrzymał za to żółtej kartki. Dośrodkowanie z wolnego nic nie wniosło, najwyżej wyskoczył Telichowski

19'

Wełnicki kopnął Ślusarskiego, ten padł jak rażony piorunem i zaskoczył krzyczeć jakby mieli mu nogę amputować. Cel osiągnął - stoper Zawiszy otrzymał żółtą kartkę, a doświadczony snajper po chwili cudownie ożył

15'

Łukowski nie ma dziś lekko, znów został mocno poturbowany. Midzierski otrzymał za to upomnienie od sędziego

13'

Telichowski skiksował, ale miał farta i piłka trafiła do Trifonova. Po aucie dla bydgoszczan Smektała dośrodkował na oślep, piłka wpadła prosto w ręce Smuga

11'

Łukowski mimo kiepskich warunków fizycznych nie odpuszcza walki powietrznej. Został potraktowany łokciem przez rywala, nie wyglądało to dobrze, ale na szczęście obyło się bez interwencji lekarza

9'

Ewidentny błąd stoperów Zawiszy wykorzystał Bartosz Ślusarski, który dopadł do piłki i płaskim strzałem nie dał szans Sapeli. 1:0!

8'

GOOOOOOOOOOOL! Ślusarski!

8'

Panayotov pomknął lewym skrzydłem i uderzył z dystansu. Strzał był jednak zbyt słaby i Smug nie miał z nim kłopotów

8'

7'

Jak dotąd gra jest bardzo rwana i toczy się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie jest w stanie wymienić więcej niż 3-4 podania i złapać swój rytm

3'

Seria dośrodkowań z obu skrzydeł w pole karne gości, jednak żadne z nich nie trafiło do adresata

2'

Kamil Drygas najpierw źle odegrał głową po chwili naprawił swój błąd, przejął piłkę i został sfaulowany. Kapitan gospodarzy lekko ucierpiał ale szybko się podniósł

0'

Wszystko już gotowe, arbiter Tomasz Wajda gwiżdże i zaczynamy!

20:28

Obie ekipy już wychodzą na murawę, oklaskiwani przez niewielką liczbę kibiców na stadionie.

20:23

Dopiero w czwartej kolejce Miedź Legnica zagra pierwszy mecz na wyjeździe. Legniczanie nie wykorzystali jednak przewagi własnej murawy i w pierwszych trzech meczach nie zdołali odnieść zwycięstwa, dwa razy remisując i raz przegrywając. Może inne stadiony okażą się bardziej szczęśliwe?

20:17

Obrońca niebiesko-czarnych, Krzysztof Nykiel:

Wiemy jakie są plusy Miedzi, ale znamy też nasze plusy i najważniejsi jesteśmy my. Wszystko zweryfikuje boisko. (...) Czas pokaże czy nasza współpraca jest lepsza, na pewno z każdym meczem będziemy nabierać zgrania i będziemy tracić jak najmniej bramek. Cały zespół broni, oczywiście przede wszystkim bramkarz i obrońcy i jak jest zero z tyłu to motywuje i jest to pozytywne. Mamy doświadczoną obronę, z każdym meczem będzie jeszcze lepiej.
20:10

I Zawisza: Węglarz, Alaverdashvili, Ciechanowski, Gajewski, Stawarczyk, Żylski, Cywiński

20:10

Wyjściowe jedenastki można zobaczyć w panelu po lewej stronie, czas zatem przedstawić rezerwowych. Miedź: Budzyński, Garuch, Stasiak, Kakoko, Kuźma, Gancarczyk i Labukas

20:07

W składzie Zawiszy brakuje oczywiście Alvarinho, który w tygodniu przeniósł się do Jagiellonii. Niełatwe zadanie zastąpienia Portugalczyka na lewym skrzydle otrzymał dziś 19-letni Jakub Łukowski

20:01

Witamy z Bydgoszczy i zapraszamy na relację live z pierwszego meczu czwartej kolejki! Zawisza zmierzy się dziś z Miedzią Legnica, początek spotkania już za niecałe pół godziny.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - MIEDŹ LEGNICA

Zawisza - Górnik Łęczna

Oba kluby przystępowały do nowego sezonu ze sporymi ambicjami, jednak pierwsze dwie kolejki nie zakończyły się po ich myśli. Spadkowicz z ekstraklasy zdobył w nich ledwie punkt, jednak zdołał przełamać się w pucharowym starciu z Chrobrym Głogów, w którym pokazał swą siłę i zwyciężył 4:1. Podopieczni Mariusza Rumaka zdołali pójść za ciosem i wygrali także w lidze, 3:0 z Pogonią Siedlce. Z Chrobrym Głogów mierzyła się również niedawno Miedź, która jednak musiała uznać wyższość rywala. W derbowym pojedynku lepsi okazali się głogowianie, a gracze z Legnicy po dwóch remisach doznali goryczy porażki.