Miedź LegnicaMiedź Legnica
1 : 1
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
21:55

Dolcan toczył wyrównany pojedynek do momentu otrzymania czerwonej kartki. W ostatnim kwadransie legniczanie, grając w przewadze, zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, stworzyli kilka świetnych okazji, które powinni wykorzystać. Nie zrobili jednak tego i skończyło się podziałem punktów. Miedź może czuć niedsoyt, bo pierwsze zwycięstwo w sezonie było blisko. Natomiast Dolcan powinien być zadowolony z jednego punktu. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk!

95'

Koniec meczu! Miedź - Dolcan 1:1!

94'

Piłkarze Miedzi reklamowali zagranie ręką jednego z graczy Dolcanu we własnym polu karnym, ale sędzia nie reagował.

93'

Łuszkiewicz oddał plasowany strzał z dystansu, ale Kryczka poradził sobie z nim.

93'

Gracz Miedzi przewracał się w polu karnym Dolcanu, ale gwizdek arbitra milczał.

92'

Sawala ukarany żółtą kartką.

92'

Dwustuprocentowa sytuacja dla Miedzi! Trifonow dorzucił z lewego skrzydła do Ślusarskiego, ale on nie trafił czysto głową w piłkę i uderzył niecelnie. To powinien być gol!

90'

Sędzia doliczył cztery minuty. Dolcan rozpaczliwe się broni!

89'

Trifonow zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale Kryczka sparował futbolówkę na róg!

88'

Dolcan znów może odetchnąć z ulgą. Feruga trafił w poprzeczkę!

87'

Gancarczyk za Garucha. To była już ostatnia zmiana w meczu.

87'

Dolcan zepchnięty do głębokiej defensywy.

86'

Po centrze Garguły, główkował Feruga, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

85'

Rzut wolny dla Miedzi, do piłki podchodzi tradycyjnie Garguła.

84'

Kolejna zmiana. Na murawie pojawi się Wieteska za Bajdura. Jest to zmiana podyktowana chęcią utrzymania remisu przez gości.

82'

Tadas Labukas został ukarany żółtą kartką.

81'

Kolejna okazja dla Miedzi! Garguła dograł do Gancarczyka, ten stanął oko w oko z Kryczką, ale górą okazał się golkiper Dolcanu!

79'

Plac gry opuszcza defensywny pomocnik Yannick Kakoko, a w jego miejsce pojawia się ofensywny pomocnik Daniel feruga.

78'

Trifonow uderzył z pierwszej piłki z powietrza i minimalnie się pomylił!! To mogła być bramka stadiony świata!

77'

Miedź ruszyła do bardziej radyklanych ataków. Czy tym razem uda się legniczanom strzelić gola rywalowi grając z przewagą jednego zawodnika?

75'

Łuszkiewicz uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego (z ok. 20 metrów) i niewiele się pomylił. Piłka o centymetry minęła słupek bramki Dolcanu.

74'

Szymon Matuszek za faul na graczu Miedzi tuż przed polem karnym, został ukarany żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

70'

W natłoku wydarzeń umknęła nam jeszcze żółta kartka dla Damiana Jakubika z Dolcanu.

72'

Łuszkiewicz ukarany żółtą kartką.

71'

Świerblewski za Gołębiewskiego.

69'

Jagiełło urwał się obrońcom Miedzi, otrzymał długie podanie, znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem. Wydawało się, ze bramkarz Miedzi wyłuskał piłkę spod nóg gracza Dolcanu, ale Jagiełło utrzymał się w jej posiadaniu, minął Lisa i wpakował ją do siatki.

70'

Kądzior za Calderona.

68'

I mamy wyrównanie! Jagiełło!

67'

Mogło być 2:0 po kontrze Miedzi. Uderzał Marek Gancarczyk, ale piłka po drodze zaliczyła rykoszet i wypadła na rzut rożny..

66'

Kolejna centra Dolcanu z lewego skrzydła i kolejny raz okazała się ona niegroźna dla Miedzi.

65'

Tak jak zapowiadaliśmy - Labukas zmienia Ślusarskiego.

65'

Marek Gancarczyk ukarany żółtą kartką.

63'

Będziemy zaraz mieli zmianę w Miedzi. Ślusarskiego zastąpi Labukas.

63'

Dolcan dąży do strzelenia gola. Atakuje w drugiej połowie głównie lewą flanką, ale poza sytuacją z 58 minuty, nie stworzył zbyt dużego zagrożenie w polu karnym Miedzi.

61'

Kiepska centra Jagiełło i Lis rozpocznie od bramki.

60'

Ciekawie zapowiadającą się akcje Miedzi przerwał Sawala.

58'

Dolcan mógł teraz wyrównać, ale Stasiak ofiarnie uratował swój zespół od straty gola!

57'

Dośrodkowanie Petasza na piąty metr bez trudu łapie Lis.

55'

Garguła dośrodkował w pole karne zrzutu wolnego, z główki uderzył Ślusarski, a Lis z trudem sparował futbolówkę do boku, poza plac gry. Następnie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, ale nic z niego nie wynikło i od bramki zaczął Kryczka.

49'

Leży na boisku teraz dwóch piłkarzy Dolcanu i mamy przerwę w grze. Obejdzie się jednak bez pomocy medycznej.

48'

Garguła fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego i od bramki rozpoczął Kryczka. Chwilę wcześniej to Dolcan zacentrował z wolnego futbolówkę w pole karne Miedzi, ale defensywa gospodarzy szybko wyjaśniła sytuację, dalekim wybiciem piłki.

47'

Szymon Matuszek ukarany "żółtkiem" za faul ok. 35 metrów od własnej bramki.

47'

miedz - dolcan

46'

Drugą połowę rozpoczyna Dolcan.

20:59

Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę. Piłkarze Dolcanu już na boisku, zawodnicy Miedzi dopiero wychodzą z szatni.

20:55

Pierwsza połowa był dość wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły są dla siebie równorzędnymi rywalami. Lepsze okazje miał Dolcan, ale to Miedź prowadzi po trafieniu Telichowskiego.

20:47

Miedź - Dolcan - I połowa

45'

Koniec pierwszej połowy. Miedź prowadzi po trafieniu Telichowskiego z 32 minuty.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

45'

Groźna centra Dolcanu z lewej strony, ale niebezpieczeństwo zażegnał wybiciem piłki Telichowski.

44'

Bliski przejęcia piłki był Łobodziński pod polem karnym Dolcanu, ale uprzedził go Kryczka.

42'

Nic jednak z tego stałego fragmentu gry nie wynikło. Egzekutor trafił prosto w mur.

41'

Chociaż Dolcan przegrywa, to sprawia dobre wrażenie. Teraz rzut wolny dla gości z bocznego sektora boiska, blisko pola karnego Miedzi.

37'

Miedź jak na razie w tym sezonie strzela tylko gole po rzutach rożnych.

35'

Jesteśmy jeszcze winni jedną informację. Tuż przed rzutem rożnym, po którym padł gol, Dolcan mógł strzelić gola samobójczego, po dograniu Łobodzińskiego.

33'

Garguła zacentrował w pole karne z rzutu rożnego, po drodze jeden z piłkarzy Miedzi przedłużył to dośrodkowanie, a piłkę do siatki wpakował Telichowski! Strzelił on drugą bramkę dla Miedzi w swoim drugim występie w jej barwach.

32'

1:0! Błażej Telichowski wpisuje się na listę strzelców.

31'

Garguła uderzył z rzutu wolnego, egzekwowanego tuż sprzed pola karnego, ale trafił prosto w mur.

30'

Osoliński sfaulował tuż przed polem karnym Gargułę i został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Miedzi z niebezpiecznej odległości.

28'

Pierwsza szansa dla Miedzi. Dośrodkowanie Garguły z narożnika boiska, z główki uderzył Stasiak, lecz poradził sobie z tym strzałem Kryczka, pewnie chwytając piłkę.

27'

Ilków-Goła wdarł się w pole karne Dolcanu, chciał dograc przed bramkę do partnerów, ale obrońca Dolcanu wybił piłkę na róg.

27'

Dolcan ładnie wydostał się spod pressingu Miedzi i ruszył z akcją, ale wykończył ją niecelnym uderzeniem z dystansu Petasz.

24'

Jakubik chciał zagrać długą piłkę w pole karne do Gołębiewskiego, po drodze podanie przedłużył Bajdur, ale ostatecznie futbolówka nie dotarła do napastnika Dolcanu, a znalazła się w rękach Lisa.

23'

Wracamy do gry!

22'

Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

21'

Łuszkiewicz ponownie spróbował długiego podania, tym razem do Garguły, ale było one fatalne.

19'

Łuszkiewicz posłał długą piłkę pod pole karne Dolcanu do Łobodzińskiego, ale jej adresat był na pozycji spalonej.

17'

Kibice Miedzi po kwadransie gry nie mają powodów do zadowolenia. Gra ich pupili wcale nie jest lepsza niż tydzień temu z Chojniczanką.

15'

Gołębiewski otrzymał dobre, prostopadłe podanie w pole karne, ale Stasiak uniemożliwił mu oddanie strzału.

14'

Petasz próbował wymusić rzut wolny w okolicy bramki Miedzi, ale sędzia nie dał się nabrać i upomniał obrońcę Dolcanu za symulowanie.

12'

Michał Ilków-Gołąb zagrał długą piłkę pod pole karne do Łobodzińskiego, ale kapitana Miedzi uprzedził Mateusz Kryczka.

11'

Coraz śmielej atakuje Dolcan.

9'

Piotr Petasz przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i nieznacznie się pomylił.

9'

Rzut wolny dla Dolcanu z ok.30 metrów.

8'

Kakoko posłał dobre podanie z połowy boiska do Ślusarskiego, ale ten był na spalonym.

7'

Miedź ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale póki co, nic z tego nie wynika.

6'

Sędzia upomina Bartosza Ślusarskiego za dyskusję.

5'

Trifonov zagrywał z lewej strony w pole karne, ale nikogo z jego partnerów tam nie było.

3'

Pierwsza szansa Dolcanu. Po błędzie Stasiaka, przy piłce znalazł się Kądzior, uderzył z ok. 14 metrów w kierunku długiego słupka, ale minimalnie niecelnie!

1'

Piłkarze Miedzi póki co cały czas przy piłce, nei dają jej sobie zabrać.

1'

Miedź rozpoczęła

19:59

Jeszcze przywitanie sędziów z trenerami i za chwilę zaczynamy!

19:58

Sędzia przeprowadza losowanie. Kapitanem Miedzi jest dzisiaj Wojciech Łobodziński, a Dolcanu Piotr Klepczarek

19:57

I piłkarze obu drużyn już na boisku.

19:55

Lada moment piłkarze Miedzi i Dolcanu powinni wyjść z tunelu.

19:55

W Legnicy tak jak i w całej Polsce afrykańskie upały. Mimo, że początek meczu przesunięto z godziny 18:00 na 20:00, piłkarze obu drużyn i tak nie będą mieli łatwego życia z aurą.

19:53

Wbrew przewidywaniom, Ryszard Kuźma nie zmienił duetu stoperów Stasiak-Telichowski na Lafrance-Midzierski.

19:50

Obserwatorem zawodów jest Marian Pyzałka, a delegatem PZPN Jan Ozga.

19:49

Sędzią dzisiejszych zawodów będzie Robert Marciniak z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na liniach pomagać mu będą arbitrzy ze Śląskiego ZPN: Bartłomiej Lekki i Łukasz Marek. Sędzią technicznym jest Kornel Paszkiewicz z Dolnośląskiego ZPN.

19:47

Miedź - Dolcan

19:45

W Miedzi mamy za to dwie zmiany. Dzisiaj od pierwszej minuty, w porównaniu do spotkania z Chojniczanką, nie zagrają Grzegorz Bartczak i Tadas Labukas. W związku z tym Michał Ilków-Gołąb, który tydzień temu większość część meczu grał na prawym skrzydle, został przesunięty na swoją nominalną pozycją prawego obrońcy w miejsce Grzegorza Bartczaka. Na prawym skrzydle zagra Wojciech Łobodziński. Jego absencja w poprzednim spotkaniu była spowodowana kontuzją, której doznał tuż przed pojedynkiem z Chojniczanką, a dziś również nie było wiadomo do końca czy wystąpi. Natomiast w ataku miejsce Tadasa Labukasa zajmie Bartosz Ślusarski.

19:41

Dariusz Dźwigała wedle zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia", wystawił ten sam skład co przeciwko Pogoni w poprzednią sobotę.