GKS KatowiceGKS Katowice
2 : 0
Wigry SuwałkiWigry Suwałki
20:51

To już wszystko tego wieczora ze stolicy Górnego Śląska. Za wspólne 90 minut przy relacji dziękuje Tytus Daniluk. Dobranoc!

20:51

GieKSa udanie rozpoczyna sezon ligowy, trzy punkty zostają na Bukowej a na lidera i gwiazdę drużyny wyrasta Filip Burkhardt!

94'

Sędzia Złotnicki kończy widowisko przy Bukowej! GKS pokonuje po bramkach Filipa Burkhardta i Povilasa Leimonasa Wigry Suwałki 2:0!

93'

Bogusz podcina Czerwińskiego przy linii bocznej boiska.

90'

Sędzia dolicza 4 minuty.

90'

Niecelne uderzenie z rzutu wolnego pośredniego przez Wojciecha Trochima.

88'

Finezyjna akcja gospodarzy! Leimonas ominął z piłką Bartkowskiego, wyłożył ją Pietrzakowi, który dośrodkował w pole bramkowe, ale Frańczak nie doszedł już do strzału na bramkę.

87'

Akcja między Ciechańskim, Pielorzem a Trochimem, zakończona strzałem tego ostatniego, ale zbyt lekkim żeby sprawiło problemy golkiperowi Wigier.

85'

Za Bartłomieja Kalinkowskiego na ostatnie minuty meczu wchodzi Robert Hirsz.

82'

Daniel Ciechański w miejsce Pawła Szołtysa.

81'

Kara Indywidualna dla Bartkowskiego za faul na Trochimie.

79'

''Czarną robotę'' w szeregach GKS-u robi dzisiaj Łukasz Pielorz.

76'

Żółta kartka dla Frańczaka za utrudnianie wznowienia gry.

75'

Wojciech Trochim zmienia Filipa Burkhardta, który opuszcza murawę przy wielkim aplauzie kibiców.

73'

Ależ kontra GKS-u! Goncerz wycofał do Burkhardta, ten uruchomił na prawym skrzydle Frańczaka, który dośrodkował na głowę ''Gonza''. Król strzelców z poprzedniego sezonu uderzył jednak obok bramki.

70'

Strzelec pierwszego gola ukarany żółtym kartonikiem za przeszkadzanie we wznowieniu gry.

67'

Piotr Ruszkul zmienia Marcina Tarnowskiego w zespole Wigier.

65'

Mateusz Kamiński leży na murawie, po zderzeniu z Dobrolińskim i Makaradze.

64'

Za Macieja Bębenka na placu gry pojawił się Adrian Frańczak.

62'

W miejsce Kamila Adamka wszedł na boisko David Makaradze. Wigry grają już bez swojego kata, któremu udało się dwukrotnie pogrążyć GKS w poprzednim sezonie.

61'

Kamil Adamek już po raz drugi w meczu na spalonym.

60'

Podwójna próba z dystansu w wykonaniu Marcina Tarnowskiego. Za pierwszym razem piłkę odbił interweniujący Dobroliński, natomiast za drugim strzał był już niecelny.

58'

Mateusz Żebrowski zamykał na dalszym słupku podanie od jednego z kolegów ale i tym razem zabrakło centymetrów.

56'

Bartkowski podkłada nogę Bębenkowi. GKS rozpocznie od rzutu wolnego na środku boiska.

53'

Ładna akcja w wykonaniu podopiecznych trenera Piekarczyka. Futbolówka chodziła od jednego do drugiego zawodnika. Akcję miał zakończyć Czerwiński z Goncerzem, ale piłka ostatecznie trafiła do Burkhardta, który strzelił nad bramką.

51'

Niecelna próba uderzenia zza pola karnego w wykonaniu Artura Bogusza.

50'

Moneta z rzutu wolnego z lewej flanki. Dobroliński piąstkuje po czym ponownie łapie piłkę po rykoszecie jednego z zawodników Wigier.

48'

Niemrawe rozpoczęcie drugiej odsłony w wykonaniu obu drużyn. GieKSie w porównaniu z przeciwnikiem nigdzie się nie śpieszy...

46'

Tym razem od środka zaczęli goście z Suwałk! Miejmy nadzieję, że Wigry nie złożyły jeszcze broni.

46'

Koniec pierwszej części gry! GKS prowadzi dwoma bramkami, choć to Wigry lepiej weszły w mecz, stwarzając sobie kilka sytuacji. Jak widać, to się zemściło i to gospodarze mają ułożony już mecz.

45'

Arbiter Złotnicki dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

45'

Tarnowski przewraca Burkhardta na linii środkowej boiska. Gra przerwana.

43'

Piękny ''rogal'' z lewej nogi Pietrzaka, a futbolówka ląduje na lewym słupku. Ależ szczęście miał Hieronim Zoch.

42'

Tarnowski przewraca Pielorza i GieKSa ma rzut wolny z ok. 20 metrów od bramki Zocha.

40'

Wigry miały szansę na gola kontaktowego, jednak Mateusz Żebrowski nie dał rady zamknąć na dalszym słupku dośrodkowania jednego z kolegów z drużyny.

38'

Adamek nabił Jurkowskiego i Wigry mają korner.

36'

Kalinkowski fauluje tym razem Burkhardta. GKS ma rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Zocha.

35'

Adrian Karankiewicz ukarany żółtą kartką, za nieczysty wślizg w nogi Grzegorza Goncerza na środku boiska.

33'

Kamil Adamek na pozycji spalonej.

30'

Maciej Bębenek ucierpiał w starciu z jednym z defensorów Wigier.

28'

Rafał Pietrzak z rzutu rożnego wprost na głowę Leimonasa, ten uderza w jednego z zawodników Wigier, który stał na linii bramkowej, ale wybił piłkę znów pod nogi Litwina występującego w GieKSie, a ten dopełnił formalności umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki Zocha.

26'

Przewinienie Bębenka na Kalinkowskim na lewym skrzydle. Wigry mają rzut wolny.

23'

Strzelec pierwszego gola w dzisiejszym meczu wyrasta na lidera GKS-u. Były gracz Górnika Łęczna po raz drugi otwiera już wynik spotkania. Przypomnijmy, że tydzień temu wbił pierwszą ''igłę'' Rozwojowi w Pucharze Polski.

22'

Filip Burkhardt i wszystko jasne! Rozgrywający GieKSy urwał się na lewym skrzydle obrońcom Wigier, wpadł z nią w pole karne i oddał chirurgicznie precyzyjny strzał w dalszy róg bramki Zocha i w Katowicach mamy 1:0 dla gospodarzy!

18'

Burkhardt w kierunku Goncerza. Dośrodkowanie wyłapuje bez problemów Zoch.

15'

Prawie wykrakałem! Kamil Moneta podał do wbiegającego w szesnastkę Kamila Adamka, ten lekko oderwał się od Jurkowskiego i uderzył po ziemi na dalszy słupek, ale w bramce pewnie zachował się Dobroliński, który odbił piłkę nogą. Niecelnie dobijał jeszcze Kalinkowski.

13'

Wigry jak na razie w bardzo prostu sposób potrafią przedostać się w pole karne GieKSy. Defensywa gospodarzy musi coś z tym zrobić.

11'

Dobroliński musiał daleko wyjść z bramki, gdyż zbyt lekko podał do niego Kamiński, a blisko przejęcia piłki był Kamil Adamek.

10'

Faul Monety na Bębenku przy linii bocznej boiska.

8'

Pierwszy groźny strzał w meczu oddał Rafalskis, jednak na raty uderzenie wybronił Rafał Dobroliński.

6'

Ta sama sytuacja co wcześniej, tylko że pod bramką GieKSy.

5'

Faul w ataku ''Gonza'' na jednym z obrońców Wigier.

3'

Jak na razie każda z drużyn mogła trochę pograć piłką w ataku pozycyjnym, lecz bez żadnych konkretnych sytuacji.

1'

Z linii środkowej rozpoczęli widowisko zawodnicy GieKSy! Gramy!

18:56

Gospodarze wystąpią w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, goście natomiast w jednolitych białych barwach.

18:54

Warunki atmosferyczne do rozegrania piłkarskiego widowiska dzisiaj w Katowicach są niemal idealne. Ok. 25 stopni, brak wiatru, brak opadów.

18:50

Niestety na meczu nie będą obecni fani zespołu z Suwałk, którzy w ostatnim momencie zrezygnowali z 60 wejściówek.

18:48

Na liniach Panu Złotnickiemu będą pomagać: Arkadiusz Śpiewak oraz Piotr Boryca. Sędzią technicznym jest Daniel Kruczyński.

18:46

Będzie to czwarte spotkanie w historii pomiędzy oboma klubami. Jak dotąd Wigry wygrały 2 mecze, natomiast dzisiejszy gospodarz jeden pojedynek.

18:43

Rezerwowi Wigier: Salik, Ruszkul, Szyszka, Makaradze, Atanacković, Wichtowski, Hirsz.

18:42

Ławka rezerwowych GKS-u: Kuchta, Zapotoczny, Wołkowicz, Duda, Frańczak, Trochim, Ciechański.

18:30

Witamy serdecznie z Katowic! Już za półgodziny arbiter Złotnicki da sygnał do rozpoczęcia zawodów pomiędzy GKS-em Katowice a Wigrami Suwałki w ramach 1. kolejki rozgrywek I ligi w sezonie 2015/2016! Liczymy na emocjonujące widowisko przy Bukowej. Relację Live poprowadzi dla Państwa Tytus Daniluk.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS KATOWICE - WIGRY SUWAŁKI

GKS Katowice nowy sezon zainauguruje przy Bukowej meczem z Wigrami. Katowiczanie, którzy miniony sezon zakończyli w środku ligowej tabeli nie ukrywają, że w tym mają zamiar powalczyć o upragniony awans do Ekstraklasy. Goście spotkania głośno nie mówią o swoich planach, ale wiadomo, że podstawowym celem w Suwałkach jest pewne utrzymanie.

Obie ekipy rozegrały już pierwsze mecze w Pucharze Polski. GKS Katowice pokonał lokalnego rywala, Rozwój Katowice, zaś Wigry Suwałki ograły Górnika Wałbrzych.