Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
17:26

Zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE!, ze spotkania Lechia Gdańsk - Termalica Bruk-Bet Nieciecza żegna się z Państwem Maciej Dąbrowski. Dziękuję za spędzony z nami czas.

17:25

Koniec meczu w Gdańsku! Powiedzmy sobie szczerze, Lechia traci dziś dwa punkty, Termalica można powiedzieć, że powinna być bardzo zadowolona z jednego oczka.

95'

Koniec meczu!

93'

4 minuty doliczył arbiter.

93'

Juhar ukarany żółtą kartką. To już 7 w tym meczu.

91'

Smuczyński chciał teraz nabrać sędziego na rzut karny, ale arbiter bardzo dobrze dostrzegł symulkę gracza Niecieczy. Żółta kartka.

89'

Janicki otrzymuje kartkę za faul na Misaku.

89'

Kovacević! Ależ bomba! Ale gola nie ma!

84'

Martin Juhar zmienia Jakuba Biskupa.

84'

Jeszcze Dalibor Pleva, który zaliczył asystę przy golu, otrzymał żółtą kartkę.

79'

Dobrą wrzutkę Plevy świetnie wykorzystać "JOKER" w talii Mandrysza - Bartłomiej Smuczyński! Ależ odwraca się ten mecz dla Lechii!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BARTŁOMIEJ SMUCZYŃSKI!

76'

Paweł Stolarski zmienia teraz Michała Chrapka.

73'

Grzegorz Wojtkowiak ukarany żółtą kartką.

70'

A Bartłomiej Smuczyński wchodzi za Dawida Plizgę.

69'

Daniel Łukasik zmienia Sebastiana Milę.

69'

Kuświk nie opanował piłki i reklamował zagranie ręką obrońcy, ale arbiter pokazał tylko: gramy dalej!

65'

Flavio przeprowadził rajd przez całą szerokość boiska, ale dograł źle, znowu strata piłki.

61'

Trafiony Mila leży na placu gry, winowajcą Pleva.

59'

Słabo ogląda się to spotkanie, dużo przerw w grze, atakuje praktycznie tylko Lechia, nie jest to porywające widowisko.

56'

Krótko rozgrywa dziś "piątki" Sebastian Nowak, ale ciężko powiedzieć co to ma na celu, bo piłka po podaniu od razu wybijana jest do przodu.

54'

Na trybunach obecny m.in. Piotr Wiśniewski.

50'

Misak szybko zaznacza swoją obecność na boisku żółtym kartonikiem za faul.

49'

Rzuty rożne nie są dziś zbyt mocną stroną oby ekip, kolejny raz nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

49'

Rzut rożny dla Lechii.

49'

Dużo chaosu teraz na boisku, ale w takich sytuacjach dziś prawie zawsze górą są gracze Lechii.

46'

Zaczynamy 2 połowę meczu!

46'

Pierwsza zmiana już w przewie. Patrik Misak zmienia Elvisa Bratanovicia, który nie zagrał dziś zbyt dobrze.

16:19

Nie porwała nas szczególnie pierwsza część meczu. Poza golem Chrapka i 2-3 okazjami Lechii oglądaliśmy nieudolne wybijanie piłki gości i średnio intensywne forsowanie tempa przy rozgrywaniu piłki przez Lechię. Miejmy nadzieję, że druga część meczu będzie ciekawsza. Wracamy za około 15 minut, zostańcie z nami!

46'

Koniec pierwszej połowy meczu.

46'

Plizga wrzucił piłkę, ale Lechia nie miała problemów z opanowaniem piłki, była też dobra okazja do kontry, ale źle zagrał Michał Mak.

46'

Tuż przed przerwą Termalica będzie wykonywać jeszcze rzut wolny z niezłej odległości.

42'

Ależ ładnie Mila podał do Wawrzyniaka, który wrzucił piłkę w pole karne, ale tam poradzili sobie obrońcy Niecieczy, konkretnie Pavol Stano.

37'

Misak właśnie wyruszył na rozgrzewkę, ciekawe czy zmieni Bratanovicia już w przerwie.

35'

Bardzo słabo gra Elvis Bratanović, na prawdę nie radzi sobie na lewym skrzydle.

32'

W końcu dobra akcja gości, z prawej strony płasko dośrodkował Pleva, ale Marić bardzo dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę.

31'

Mila przed szansą! Dostał świetne podanie od Wojtkowiaka, ale odskoczyła mu piłka przy przyjęciu i musiał oddać futbolówkę do Maka. Dalej już nic z tej akcji nie wynikło.

29'

Przewrotką próbował strzelać Kuświk, ale wyszła z tego świeca.

27'

Wspaniałe uderzenie Chrapka! Przejął piłkę przed polem karnym rywala i huknął prosto w lewy róg bramki Nowaka! Piękny gol!

26'

GOOOOOOOOOOOOOL! MICHAŁ CHRAPEK!

25'

Putiwcew blisko samobója! Piłka po wrzutce Chrapka prześlizgnęła się po głowie obrońcy Termalicy i minimalnie minęła bramkę.

25'

Żółtą kartką ukarany Mila, za dyskusję z sędzią.

24'

A teraz rzut wolny ma Lechia, faulowany Wawrzyniak. Może być ciekawie.

24'

Błąd Chrapka, który podał niecelnie wykorzystał Bratanović, ale w starciu z Janickim nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

19'

Rzut wolny miała Termalica, dośrodkował Plizga, ale wprost na głowę Malocy. Przy piłce nadal gospodarze.

16'

Ani Sebastian Mila, ani Sławomir Peszko nie dostali powołania do reprezentacji Polski na mecze z Serbią i Finlandią, dodatkowo Peszko nie znalazł się dziś w pierwszym składzie Lechii. Czyżby jakieś załamanie formy byłego gracza m.in. Wisły Płock? Może zobaczymy go na placu gry w dalszej części meczu.

14'

Ładna akcja Lechii, Chrapek zagrał do Wojtkowiaka, ale ten dośrodkował za wysoko i piłka zamiast na głowę Kuświka wyszła na aut.

13'

Coraz lepiej wygląda gra gości, atakują już śmielej.

10'

Teraz rzut rożny dla ekipy gości, wrzucać będzie Plizga, ale Marić dobrze wychodzi i piąstkuje piłkę.

9'

Mamy pierwszy dziś rzut rożny. Do narożnika zmierza oczywiście Sebastian Mila, ale radzą sobie obrońcy Termalicy.

5'

Termalica ma spory problem żeby wyjść z własnej połowy, Lechia bardzo wysoko podchodzi pressingiem wobec czego goście są zmuszeni do grania długich piłek. Z tymi bez kłopotów radzą sobie stoperzy Lechii.

4'

Teraz Mila do Paixao, który wspaniale obrócił się z Sołdeckim na plecach, ale piłka zagrana minimalnie za mocno. Łapie Nowak, ale to było groźne ostrzeżenie Gdańszczan.

3'

Dobra akcja Chrapka, który chciał zagrać z pierwszej piłki z Kuświkiem, ale napastnik Lechii niepotrzebnie podniósł piłkę. Strata Lechii.

1'

Lechia rozpoczęła mecz i od razu poszła mocno do przodu. Tam dobrze powalczył Wawrzyniak i Lechia utrzymuje się przy piłce.

15:31

Zaczynamy mecz!

15:31

Przed rozpoczęciem spotkania w Gdańsku jeszcze minuta ciszy.

15:28

Sędzia Krzysztof Jakubik wyprowadza oba zespoły na murawę, jeszcze tylko przywitanie i można zaczynać spotkanie!

15:25

Jeszcze chwila do rozpoczęcia spotkania, piłkarze czekają już na wyjście z tunelu prowadzącym na murawę.

15:18

Większa presja ciąży chyba jednak na zespole z Gdańska - powiedział przed chwilą Piotr Mandrysz i chyba ma wiele racji, bo od Lechii trzeba wymagać o wiele więcej, niż tylko walka o czołową ósemkę ligi.

15:05

W pojedynku obu drużyn w rundzie jesiennej lepsza okazała się Lechia, która pokonała Termalicę jeszcze na stadionie w Mielcu 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył dopiero w doliczonym czasie gry, z rzutu karnego, Grzegorz Kuświk.

14:57

Oba zespoły znajdują się jak na razie w strefie spadkowej - Lechia zajmuje 9 pozycję z dorobkiem 33 punktów, a gracze z Niecieczy zgromadzili jedno "oczko" mniej i okupują 11 miejsce.

14:55

W ostatniej kolejce żadnej z drużyn nie udało się wygrać, Lechia zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze, a Termalica uległa 2:4 Wiśle Kraków.

14:43

Rezerwowi w drużynie z Niecieczy to: Andrzej Witan, Tomasz Foszmańczyk, Patryk Fryc, Bartłomiej Smuczyński, Patrik Miśak, Vladislavs Gutkovskis oraz Martin Juhar.

14:41

Na ławce rezerwowych Lechii usiądą: Vanja Milinković-Savić, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin, Adam Buksa, Sławomir Peszko, Gerson i Paweł Stolarski.

14:35

Znamy już również wyjściową jedenastkę zespołu gości oraz graczy, którzy zasiądą dziś na ławkach rezerwowych obu zespołów.