Korona KielceKorona Kielce
1 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
19:54

Obie ekipy stworzyły sobie podobną liczbę okazji bramkowych, więc podział punktów wydaje się być sprawiedliwy. Koronie nie udało się przełamanie, ale Piastowi przeciwnie - po czterech z rzędu porażkach z kielczanami, gliwiczanie w końcu mają zdobycz punktową. Z mojej strony to wszystko, z baaaardzo mroźnych Kielc za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

Nieudane dośrodkowanie Cebuli i remis! Kolejny remis na Kolporter Arenie!

90'

Mraz faulował Rymaniaka na własnej połowie i dostał żółtą kartkę

90'

Vacek dośrodkował z rzutu rożnego, a Trela po małej przebitce wypiąstkował piłkę

90'

Trzy minuty doliczył arbiter do drugiej połowy

90'

Jovanović! Niepilnowany Bośniak otrzymał piłkę na skraju pola karnego i zdecydował się na błyskawiczne uderzenie, jednak przestrzelił!

89'

Nespor schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Bukata

88'

Cebula dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkarz pewnie złapał futbolówkę

86'

Barisić oddał strzał z ostrego kąta, ale nie wyraźnie się pomylił

86'

Jovanović oddał leciutki strzał sprzed pola karnego i Szmatuła złapał piłkę

85'

Zivec zagrał w pole karne, ale sam chyba do końca nie wie do kogo. Piłka wyszła na aut bramkowy

82'

Żółta kartka dla Rymaniaka

82'

Murawski dośrodkował w pole karne, a Rymaniak wybił piłkę

80'

Mraz próbował z dystansu przelobować bramkarza, ale, podobnie jak wcześniej Cabrera, nie trafił w bramkę

79'

Rymaniak wchodzi na boisko za Aankoura

78'

Sylwestrzak dośrodkował w pole karne, a Szmatuła chwycił piłkę

76'

Nespor oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale wcześniej był na spalonym

74'

A teraz Sylwestrzak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Sekulskiego z prawej strony, ale Szmatuła spokojnie złapał piłkę

73'

I znowu świetnie Trela! Tym razem po uderzeniu Mraza sprzed szesnastki

73'

Nespor! Dobry strzał, ale broni Trela!

72'

A Sekulski wchodzi za Sierpinę

72'

Cebula zmienia Pawłowskiego

71'

Znowu blisko Piast! Zivec w pole karne do Barisicia, a ten przegrał pojedynek z Trelą!

70'

Mateusz Mak w polu karnym ładnie nawinął sobie obrońcę Korony i pewnym strzałem pokonał Trelę!

69'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Mak, 1:1!

68'

Groźnie pod bramką Korony! Mraz dośrodkował z lewej strony, Nespor i Diaw minęli się z piłką, ale zasłonięty Trela zdołał ją złapać!

67'

Pawłowski zagrał ładnie do Sierpiny w pole karne, ale ten źle zabrał się z piłką i szybko ją stracił

66'

Vacek starał sie oddać strzał z okolic szesnastego metra, ale zablokował go Grzelak

64'

Pietrowski oddał niezły strzał z dystansu, ale Trela złapał piłkę

64'

Mraz minął na lewej stronie Gabovsa, ale zatrzymał się na Sierpinie

62'

Zivec wchodzi na boisko i zmienia Badię

62'

Była szansa dla Piasta! Z lewej strony dośrodkował Mraz, a z bliskiej odległości przestrzelił Nespor!

60'

Żółta kartka dla Badii

60'

5796 osób ogląda ten mecz na Kolporter Arenie

59'

Grzelak wstrzelił piłkę w pole karne, a ta nieznacznie minęła bramkę!

58'

Aankour z prawej strony w pole karne, ale wybijają goście. Po chwili jednak Barisić faulował Gabovsa

56'

Barisić zmienia Mokwę

55'

Sierpina po podaniu Cabrery popędził w pole karne, ale zrobił to na tyle nieporadnie, że Herbert z łatwością go dogonił i odebrał piłkę

53'

Cabrera zauważył lekko wysuniętego Szmatułę i zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie trafił w bramkę

52'

Vacek "dośrodkował" z rzutu rożnego w taki sposób, że piłka wyszła na aut bramkowy

51'

A teraz czarnoskóry obrońca Korony oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zrobił to za lekko, by zaskoczyć bramkarza

50'

Żółta kartka dla Nespora za faul na Diawie

49'

Mak zaatakował prawą stroną boiska, dośrodkował, ale niedokładnie. Piłka wyszła na aut bramkowy

48'

Aankour dośrodkował z lewej strony boiska, a Szmatuła spokojnie złapał piłkę

46'

Arbiter daje znak, gospodarze wznawiają grę

45'

I teraz mamy koniec pierwszej połowy!

45'

Kto jak nie on?! Jovanović oddał strzał sprzed pola karnego, Szmatuła odbił piłkę do boku, ale tam czekał na nią Cabrera. Hiszpan nie miał problemów z wpakowaniem jej do bramki!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Cabrera, 1:0!

42'

Aankour zagrał w pole karne w kierunku Cabrery, ale we wszystkim połapał się Pietrowski, który wybił piłkę

40'

Mraz dośrodkował z rzutu wolnego, ale Dejmek wybił piłkę. Potem Badia chciał oddać strzał sprzed szesnastki, ale został zablokowany

39'

Nespor był faulowany na połowie Korony

37'

Pawłowski otrzymał piłkę od Jovanovicia w polu karnym gości, ale choć przyjął ją sobie dobrze, to potem fatalnie przestrzelił

37'

Mraz dośrodkował z rzutu wolnego, a Trela wypiąstkował piłkę przed pole karne

35'

Jeden z zawodników Piasta zagrał chyba ręką we własnej szesnastce po dośrodkowaniu Sierpiny z rzutu wolnego, ale sędzia tego nie zauważył. Tymczasem z kontrą wychodził Badia, ale został zablokowany

34'

Vacek dostał żółtą kartkę za taktyczny faul na Pawłowskim

33'

Cabrera oddał strzał głową po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu wolnego, ale zrobił to czytelnie i bramkarz nie miał kłopotów

32'

Badia oddał coś strzało-podobnego z ostrego kąta, ale pomylił się wyraźnie. Od bramki Trela

31'

Wygląda na to, że już wszystko w porządku, wznowił Szmatuła

30'

Herbert doznał jakiejś kontuzji, mamy przerwę w grze

29'

Kolejna akcja Pawłowskiego lewą stroną, tym razem zatrzymana

27'

A teraz Mokwa dośrodkował z prawej strony, ale Grzelak wybił piłkę głową

26'

Mokwa starał się oddać strzał przed szesnastki, ale Sylwestrzak zdążył go zablokować

24'

Pawłowski zaatakował indywidualnie - wpadł w pole karne mijając paru obrońców, ale podał już niedokładnie. Piłka dla gości

22'

Mak w pole karne, ale niedokładnie. Łapie piłkę Trela

20'

Znowu groźnie w polu karnym Piasta! Cabrera dobrze zagrał do Diawa, ale ten oddał leciutki strzał, który spokojnie obronił Szmatuła

19'

Pietrowski zagrał piłkę w pole karne, ale niedokładnie. Złapał ją Trela

17'

Pawłowski! Teraz oddał strzał sprzed szesnastki, ale świetnie broni Szmatuła!

16'

Groźnie pod bramką Szmatuły! Świetna akcja Korony lewą stroną, dośrodkował Pawłowski, ale Cabrera nie potrafił tego wykończyć!

15'

Jovanović faulował Maka niedaleko szesnastki Piasta

14'

Badia wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale gospodarzy wybili ją z własnej szesnastki

14'

Teraz z prawej strony dośrodkował Mokwa, a Diaw wybił futbolówkę

12'

Badia dośrodkował z prawej strony boiska, a będący w polu karnym Mraz wyraźnie przestrzelił

10'

Dużo chaosu mamy teraz na boisku, żadna drużyna nie potrafi wymienić kilku podań

8'

Badia dośrodkował w pole karne, a tam piłka odnalazła Mokwę. Ten jednak przestrzelił

7'

Kolejny strzał Grzelaka z dystansu, tym razem wyraźnie niecelny

6'

Grzelak zaatakował indywidualnie, oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

5'

Pawłowski przymierzył sprzed pola karnego, ale zrobi to za lekko i Szmatuła spokojnie złapał piłkę

3'

Dejmek dośrodkował z rzutu wolnego, jednak znów wybijają goście

3'

A teraz Sylwestrzak dośrodkował z lewego skrzydła, ale Herbert wybił piłkę

2'

Pawłowski próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale skutecznie powstrzymał go Mokwa

1'

Pan Tomasz Musiał daje znak i zaczynają goście!

17:55

Wyjściowe składy już prezentują się na murawie, zaczynamy za kilka chwil!

17:42

Kilka minut temu wyruszyli na rozgrzewkę, a murawa wygląda nieźle. Tydzień temu jednak też wyglądała nieźle, a wszyscy pamiętamy trafienie duetu Hołota-kępka trawy. Przekonamy się, czy dzisiaj również będziemy świadkami takich przypadkowych goli

17:36

Piast oczywiście dzisiaj może znów zająć miejsce lidera Ekstraklasy, a biorąc pod uwagę, że Legia gra jutro w Poznaniu z Lechem, to może rozsiąść się na nim nieco dłużej niż na jeden dzień.

17:30

Łatwo jednak na pewno nie będzie - gospodarzom również bardzo zależy na dzisiejszym triumfie. Korona nie wygrała czterech ostatnich meczów, trzy remisując. Paradoksalnie wciąż mają jednak szansę na awans do grupy mistrzowskiej - jeśli dziś zainkasują komplet punktów, to do ósmej Jagiellonii tracić będą tylko dwa oczka.

17:26

W rozmowie z Przeglądem Sportowym trener Latal powiedział, że w końcu ma nadzieję na pokonanie Korony. Nic dziwnego, że tak mu na tym zależy, jak dotąd przegrał wszystkie trzy starcia z kielczanami. Ogólna seria porażek Piasta z tym zespołem zatrzymała się na razie na czterech meczach.

17:21

Ławka gości: Dobrivoj Rusov, Josip Barisić, Martin Bukata, Paweł Moskwik, Sasa Zivec, Kornel Osyra, Maciej Jankowski.

17:19

Ławka gospodarzy: Leonid Otczenaszenko, Charlie Tarfford, Siergiej Pilipczuk, Marcin Cebula, Łukasz Sekulski, Bartosz Rymaniak, Michał Przybyła.