Lech PoznańLech Poznań
1 : 0
FK SarajewoFK Sarajewo
96'

Arbiter kończy mecz, Lech wygrywa 1:0. Dziękuje za wspólnie spędzony czas Sebastian Chmielak. Czekamy teraz na FC Basel.

94'

Mistrz Bośni nie był taki straszny, 3:0 w dwumeczu napawa optymizmem. Za tydzień FC Basel, rywal z górnej półki, ale żeby grać w Champions League trzeba pokonywać trudnych rywali.

93'

Jevtić uderzył z rzutu wolnego, ale niecelnie.

92'

Barbarić ukarany kartonikiem.

90'

Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

No to czekamy na pojedynek z FC Basel, czy Kolejorz ma jakieś szanse? Oczywiście, że ma, w futbolu nie tacy faworyci , jak mistrz Szwajcarii odpadali. Polskie zespoły potrafią grac z kontry i to będzie zapewne atutem Lechitów. Z niecierpliwością czekamy na pojedynki z FC Basel.

89'

Kędziora zagrywał na pierwszy słupek, Thomalla jednak nie potrafił skierować piłki w bramkę gości.

88'

Święto na trybunach poznańskiego stadionu.

87'

Thomalla przed szansa strzelenia bramki, ale pierwszy do piłki dopadł Ostraković.

86'

Rzut rożny dla podopiecznych Uscuplicia, ale Burić nie musi interweniować.

86'

Anel Hebibović zmienia Bekicia.

85'

Kadar walczył z Benko, ostatecznie Węgier wybił piłkę poza boisko.

83'

Jevtić zagrał prostopadle do Thomalli, ale ten został złapany na pozycji spalonej.

82'

Thomalla do Lovrencsicsa, ale Węgier nie był w stanie oddać strzału z trudnej pozycji.

81'

Nic nie wskazuje na to, aby Lechowi miała stać się krzywda w tym spotkaniu.

80'

Tetteh nie zagrał w tempo do Lovrencsicsa.

79'

Puzigaca przeciągnął z lewej strony boiska dośrodkowanie, od bramki zacznie Burić.

78'

Ostatnia zmiana w Lechu, Lovrencsics melduje się za Pawłowskiego.

78'

Stojcev za Radovaca, druga zmiana w ekipie gości.

77'

76'

Posiadanie piłki: 56% do 44% na korzyść mistrza Polski.

74'

Douglas zagrywał z rzutu rożnego, ale arbiter przerywa grę, faulowany był jeden z zawodników Sarajewa.

73'

Aziz Tetteh zmienia Dudkę.

73'

Indywidualna akcja Jevticia, ale w ostatniej chwili stracił piłkę.

72'

Bośniacy wyglądają, jak GKS Tychy w ostatniej kolejce 1. ligi w spotkaniu z Dolcanem Ząbki. Niby goście próbują coś grać, ale nie mają zupełnie koncepcji gry.

70'

Za Hamalainena melduje się Darko Jevtić, a więc w ekipie Kolejorza na boisku trzech Darków.

67'

Kędziora powalony przez Puzigaca, na szczęście prawy defensor wraca do gry.

66'

Alispahić chciała zagrać do Velkoskiego, ale zagranie zawodnika FK Sarajewo bardzo mizerne.

64'

Ależ Lechici mieli teraz szansę, piłka krążyła w polu karnym gości przez dłuższy czas, do piłki doszedł Douglas, jednak w ostatniej chwili został przyblokowany, dobitka kolegi Douglasa niecelna.

62'

Chorwat wraca już do gry, a w międzyczasie zawodnik gości wybił piłkę na rzut rożny

61'

Tomasz Kędziora podczas walki o górną piłkę potraktował łokciem Benko, który ucierpiał.

60'

Douglas zagrywa z rzutu wolnego, ale za mocno. Żaden z kolegów nie był w stanie opanować piłki.

59'

Zaiskrzyło na murawie między pawłowskim, a Stepanovem.

59'

59'

Lechici rządzą na boisku i na trybunach.

58'

56'

Dobre zagranie Douglasa ze stałego fragmentu gry, ale żaden z zawodników Lecha nie doszedł do piłki.

56'

Pawłowski faulowany tuż przy linii pola karnego z prawej strony boiska, będzie dobra szansa na dośrodkowanie.

54'

Wymuszona zmiana w zespole FK Sarajewo. Velkoski zmienia Duljevicia.

52'

Bekić po zagraniu z rzutu wolnego był bliski pokonania Buricia! Arbiter jednak przerywa grę, zawodnik gości był na pozycji spalonej.

52'

Benko faulowany przez kapitana Lecha.

51'

Kadar uruchomił po lewej stronie Douglasa, który źle zagrał w pole karne. po chwili piłka trafiła do Pawłowskiego ,ale pomocnik Lecha pogubił się.

50'

Próba pressingu zespołu FK Sarajewo, ale Lechici byli na to przygotowani.

49'

Pawłowski za mocno zagrywał do Hamalainena. Od bramki rozpocznie Ostraković.

49'

Lewą stroną atakowali mistrzowie Bośni, ale Dariusz Dudka zatrzymał Leona Benko. Od bramki grę rozpocznie Burić.

47'

Oba zespoły do drugiej odsłony przystąpiły bez zmian.

46'

Zaczynają goście, gramy!

21:45

Wracamy na murawę, za chwilkę początek drugich 45 minut.

21:42

Lech jest dużo lepszym zespołem. Szybko strzelona bramka podcięła skrzydła gościom, którzy nie mają pomysłu na sforsowanie poznańskiej obrony.

21:41

Tak prezentują się kibice z Sarajewa.

47'

Szkot kończy pierwszą odsłonę, do przerwy Lech po pięknej bramce Douglasa z rzutu wolnego prowadzi z FK Sarajewo.

45'

Arbiter doliczył jedną minutę.

45'

Długi atak pozycyjny gości, nie przekłada się to na zdobywanie terenu przez zawodników FK Sarajewo.

44'

Tatomirović miał szansę na oddanie strzału, na szczęście jeden z lechitów zablokował piłkę.

43'

Seria dwóch rzutów rożnych Lecha, kotłowało się w polu karnym gości, ale ostatecznie piłka ląduje w rękawicach bramkarza mistrza Bośni.

42'

Kamiński kapitalnie rozpoczął akcję Lecha, defensor pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale akcja Kolejorza zakończona tylko wybiciem piłki na rzut rożny przez jednego z gości.

41'

Jeszcze pięć minut regulaminowego czasu gry.

40'

Ivan Tatomirović ukarany kartonikiem za starcie z Douglasem.

38'

Zawodnicy Lecha spokojnie wymieniają piłkę.

37'

Za łatwo przebijał się Barbarić, który mocno uderzył na bramkę Buricia, Bośniak jednak na posterunku.

35'

Bekić uderzył na bramkę Buricia, lechita pewnie łapie piłkę.

34'

Słabo wyglądają dziś zawodnicy FK Sarajewo, czy stać ich na odrobienie strat? Nie sądzę.

31'

Ciekawe, jak na tle FK Sarajewo spisała by się Termalica. Rożnica nie byłaby zbyt wielka.

29'

Kasper Hamalainen oszukał jednego z rywali i uderzył na bramkę Sarajewa, ale świetnie broni Senedin Ostraković!

28'

Arbiter przerywa grę, ponieważ Thomalla nie opanował piłki w boisku, a szkoda, bo akcja Lechitów zapowiadała się na ciekawą.

26'

Pawłowski i Douglas ładnie przycisnęli z lewej strony boiska, goście mieli problem z opuszczeniem własnej strefy obronnej.

25'

Jeden z zawodników gości opatrywany jest poza boiskiem, Bośniacy przez moment w dziesiątkę.

24'

Bekić przebijał się bokiem boiska, ale futbolówkę zagraną w pole karne pewnie wyłapuje Burić.

23'

Pawłowski wymienił ładnie piłkę z Thomallą, w ostatniej chwili zagranie pomocnika Lecha skasował jeden z defensorów FK Sarajewo.

21'

Po rzucie wolnym Lechitów zakotłowało się w polu karnym gości, ale żaden z zawodników Lecha nie oddał strzału.

21'

Alispahić ukarany kartonikiem za przewinienie na Thomalli.

20'

Trałka do Pawłowskiego, ten próbował uruchomić Hamalainena, ale futbolówka do Fina nie dotarła.

18'

Poznaniacy dają spokojnie wymieniać gościom piłkę w defensywie, Bośniacy nie są w stanie zagrozić bramce Buricia.

16'

Drugi faul Dudki w przeciągu kilkudziesięciu sekund, arbiter ukarał Polaka żółtym kartonikiem.

15'

Dariusz Dudka faulował jednego z rywali, od rzutu wolnego zacznie FK Sarajewo.

14'

Teraz atak pozycyjny budują goście, a Lechici czekają na błąd przeciwników.

13'

12'

Świetna atmosfera w Poznaniu! Obysmy się doczekali kolejnych bramek.

10'

Faul jednego z lechitów, ale z rzutu wolnego piłkarze FK Sarajewo nie potrafią zapoczątkować groźnej akcji.

9'

Pierwsza próba składnej akcji gości, jednak podopieczni Dżenana Uscuplicia szybko stracili piłkę.

8'

Posiadanie piłki: 60% do 40% na korzyść mistrzów Lecha.

7'

Lechici są teraz w bardzo dobrej sytuacji, goście muszą ruszyć do ataku.

6'

6'

Szkot fantastycznie przymierzył z lewej nogi, świetny początek Lecha!

5'

Barry Douglas 1:0!!!!!!!!!

4'

Walka o piłkę tuz przed polem karnym Bośniaków, jednak tuż przed linią został sfaulowany Łukasz Trałka.

3'

Pierwsze uderzenie na poznańską bramkę, ale Gojko Cimirot strzelił bardzo niecelnie.

2'

Szymon Pawłowski złapany na pozycji spalonej.

2'

Pierwsze przewinienie Lechitów na środku boiska.

20:43

Pierwszy gwizdek arbitra, gramy!

20:41

Na Inea Stadionie właśnie rozbrzmiewa hymn Kolejorza.

20:39

Mecz coraz bliżej! Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego gwizdka arbitra!

20:32

Zawdy poprowadzi Szkot- Kevin Clancy.

20:17

W III rundzie na zwycięzce pary Lech/Sarajewo czeka mistrz Szwajcarii- FC Basel.

20:15

W składzie Kolejorza doszło do dwóch roszad, porównując wyjściową jedenastkę do zestawienia, jakie w Sarajewie zaprezentował Maciej Skorża. Karol Linetty oraz Dawid Kownacki nie wystąpią dziś z powodu urazów. W ich miejsce zobaczymy Dariusza Dudkę oraz Dariusza Formellę.

20:10

W pierwszym spotkaniu rozegranym w stolicy Bośni i Hercegowiny, podopieczni Macieja Skorży wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Kasper Hämäläinen oraz Denis Thomalla.