• Strzały: 10 (7) - 17 (6)
  • Rzuty rożne: 3 - 10
  • Faule: 21 - 15
23:00

Ależ niespodzianka, tego nikt się nie spodziewał! Napoli pechowo zremisowało spotkanie u siebie i w Kijowie miało udowodnić, że jest lepsze. Nic z tych rzeczy! Gospodarze znów strzelili gola i mieli więcej dogodnych okazji do kolejnych! To Dnipro zobaczymy w warszawskim finale, w którym zmierzy się z hiszpańską Sevillą

90'

KONIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEC! SENSACJA, DNIPRO W FINALE!

90'

Piąta minuta doliczonego czasu gry, żółta kartka dla Boyko za grę na czas

90'

Hamsik oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił tylko w plecy Higuaina. Od bramki Dnipro, które jest o włos od wielkiego finału! Do końca meczu minuta...

90'

Trzecia minuta doliczonego czasu gry, Mertens zakręcił obrońcami Dnipro w ich polu karnym, ale jego wrzutkę wyłapał Boyko

90'

To powinien być gol! Gama świetnie dośrodkował w pole karne, a Matheus głową trafił w poprzeczkę!

90'

Druga minuta doliczonego czasu gry, Albiol faulował Rotana na własnej połowie boiska

90'

Aż pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy!

89'

Andujar! Świetny strzał Matheusa sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Argentyńczyka!

89'

Tymczasem blisko gola dla gospodarzy! Kalinić dwukrotnie starał się z bliskiej odległości zaskoczyć Andujara, ale ten był górą!

88'

Albiol otrzymał piłkę w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale kiedy składał się do strzału to został zablokowany

87'

Winni jesteśmy sprostowanie - Jaba Kankava wcale nie musi pauzować za otrzymaną dzisiaj żółtą kartkę. Jeśli więc Dnipro awansuje dzisiaj do finału, to on będzie mógł w nim zagrać

86'

I zmiana gospodarzy, Gama wchodzi za Konoplyankę

86'

Żółta kartka dla Callejona

84'

Żółtą kartką ukarany Matheus

83'

Ghoulam nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale żaden z piłkarzy Napoli nie przejął piłki w polu karnym

80'

Żółtą kartkę za taktyczny faul na Kaliniciu ukarany Ghoulam

80'

Callejon dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Dnipro wespół z bramkarzem, poradzili sobie bardzo dobrze

79'

Ostatnia zmiana gości. Henrique wchodzi na boisko i zmienia Lopeza

77'

Ależ kocioł pod bramką gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał starał się oddać Higuain, ale ostatecznie na chwilę obrońcy Dnipro wybili piłkę. Ta jednak szybko wróciła w pole karne, gdzie niecelnym uderzeniem popisał się Britos

76'

Sprytnie rozegrali teraz rzut wolny Ghoulam i Mertens, jednak skończyło się to tylko rzutem rożnym

75'

Kalinić wchodzi na boisko i zmienia Seleznyova

75'

Żółta kartka dla Kakavy. To oznacza, że Gruzin nie zagra dla Dnipro w ewentualnym finale

74'

Lopez przymierzył sprzed pola karnego, ale zrobił to za lekko, by zaskoczyć Boyko

73'

Do wejścia na boisko szykuje się tymczasem Kalinić

72'

Ulewa na stadionie w Kijowie nie ustaje, ale na razie lepiej radzą sobie w takich warunkach gospodarze. Czy Napoli stać jeszcze chociaż na doprowadzenie do dogrywki?

70'

Seleznyov ukarany żółtą kartką za faul na Lopezie

69'

Aj, to mogła być bramka! Mertens przymierzył z okolic piętnastego metra, z ostrego kąta i pomylił się nieznacznie!

67'

Pierwsza zmiana gospodarzy, Matheus wchodzi za Luchkevycha

65'

Jedyny jak dotąd gol, który padł w tym meczu:

64'

Maggio nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale choć Mertens wygrał walkę o pozycję to nie zdołał oddać czystego strzału. Futbolówka w rękach bramkarza

63'

Mertens oddał teraz strzał z dystansu, ale zrobił to lekko i czytelnie. Boyko spokojnie złapał piłkę

61'

Druga zmiana gości, schodzi Insigne, wchodzi Mertens

59'

Konoplyanka dośrodkował z lewej strony boiska, a Seleznyov wygrał pojedynek główkowy z Britosem i pokonał bramkarza! Jak odpowiedzą goście?

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Seleznyov, 1:0 dla Dnipro!

57'

Maggio dośrodkował z prawej strony boiska, a we własnym polu karnym pewnie interweniował Boyko

55'

Gabbiadini schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Hamsik

55'

Callejon oddał strzał z powietrza, sprzed pola karnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę

54'

Seleznyov oddał teraz strzał z ostrego kąta, ale piłka poleciała prosto w Andujara

54'

Spore problemy mają teraz goście. To Dnipro jest dłużej przy piłce, gra agresywniej i jest groźniejsze. Nie zanosi się na bramkę dla Napoli

52'

Rotan dośrodkował z narożnika boiska, a strzał Douglasa został zablokowany

51'

Luchkevych zaatakował teraz prawą stroną boiska i wywalczył tam rzut rożny

49'

To powinien być gol! Seleznyov zagrał dobrą piłkę w pole karne do Luchkevycha, a ten przestrzelił z idealnej pozycji!

48'

Dość spokojny początek drugiej połowy meczu. Przy piłce są neapolitańczycy, ale nie można powiedzieć, żeby przedkładało się to na okazje bramkowe

46'

Wracamy już do stolicy Ukrainy gdzie właśnie zaczyna się druga połowa

21:56

21:53

Napoli miało chyba lekką przewagę, stworzyło sobie dwie doskonałe okazje podbramkowe, ale Boyko za każdym razem stawał na wysokości zadania. Wynik 0:0 oczywiście satysfakcjonuje gospodarzy, którzy na tę chwilę są w warszawskim finale

45'

A teraz sędzia kończy pierwszą połowę meczu

45'

Kankava dośrodkował z lewej strony boiska, a nie dość, że Andujar interweniował skutecznie, to jeszcze Seleznyov był na spalonym

45'

Dwie minuty doliczył arbiter do pierwszej połowy

45'

Inler dośrodkował w pole karne, a choć Boyko minął się z piłką, to tym razem zastąpili go jego obrońcy

44'

Fedetskiy ukarany żółtą kartką

43'

Ghoulam dośrodkował z lewej strony boiska, a Boyko nie miał problemu ze skuteczną interwencją

43'

Z zawodnikiem Dnipro już wszystko w porządku, zaraz pewnie wbiegnie na murawę. Wracamy do gry

42'

Seleznyov doznał teraz jakiejś kontuzji i potrzebuje pomocy lekarskiej

40'

Kankava oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nie dość że uderzył prosto w bramkarza, to jeszcze był na spalonym

39'

Insigne dośrodkował z tego rzutu wolnego, jednak zrobił to niedokładnie piłka wylądowała w rękach bramkarza

38'

Inler był teraz faulowany na połowie gospodarzy przez Fedorchuka

36'

Konoplyanka dośrodkował z lewej strony boiska, a choć Luchkevych zdołał oddać strzał, to nie trafił nawet w bramkę

34'

Blisko gola dla Dnipro! Gospodarze odebrali piłkę rywalowi blisko jego pola karnego, Seleznyov zdecydował się od razu na strzał, który świetnie obronił Andujar!

33'

Insigne zdecydował się na strzał po dośrodkowaniu w pole karne, ale miał dość trudną pozycję i wyraźnie się pomylił

31'

Gabbiadini nieźle dośrodkował z narożnika boiska, ale Boyko pewnie wypiąstkował futbolówkę spod własnej bramki

30'

Ghoulam znów dośrodkował z lewej strony boiska, a tym razem Matos wybił piłkę na corner. Naciskają goście

28'

Boyko, co za interwencja! Ghoulam świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a bramkarz Dnipro fenomenalnie obronił strzał głową Higuaina!

27'

Głupi faul Gabbiadiniego w środkowej strefie boiska na Fedorchuka i zawodnik Napoli ukarany żółtą kartką

26'

Ghoulam dośrodkował z lewej strony boiska, a bardzo dobrze we własnym polu karnym interweniował Douglas

24'

Gabbiadini dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale obrońcy Dnipro bardzo pewnie interweniowali we własnej szesnastce

23'

Leo Matos ostro faulował na własnej połowie Callejona i dostał za to żółtą kartkę

22'

Kankava przejął piłkę na połowie rywala, ale zrobił to pomagając sobie ręką, co nie uszło uwadze arbitra

20'

Ładne zagranie Lopeza za linię obrony do Callejona, ale ten był na spalonym. Gdyby nie to, goście mieliby doskonałą okazję do objęcia prowadzenia

18'

Długo teraz wymieniają podania goście z Neapolu, jednak mają problemy z przedostaniem się z piłką blisko bramki gospodarzy. Ci mądrze się bronią

16'

A teraz widzieliśmy dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne gospodarzy, jednak tam pewnie interweniował Boyko

14'

Sprytne dośrodkowanie z rzutu wolnego, które o mało nie zaskoczyło bramkarza Napoli, ale i tak wszystko skończyło się spalonym Seleznyova

12'

Konoplyanka dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to bardzo czytelnie i Andujar złapał futbolówkę

10'

Spokojnie teraz przy piłce utrzymują się piłkarze Dnipro. Starają się wymieniać podania daleko od własnej bramki i robią to skutecznie

8'

To powinien być gol! Higuain wyszedł sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Inlera, ale to Boyko był górą!

7'

Ostry faul Konoplyanki na Callejonie w środkowej strefie boiska, ale arbiter stwierdził, że pokazanie żółtej kartki nie jest konieczne

5'

Dużo nerwowości widzimy w grze Napoli w pierwszych minutach tego meczu. Goście popełniają proste błędy i szybko tracą piłkę

3'

I odpowiadają gospodarze. Z rzutu wolnego przymierzył Konoplyanka, ale piłka poleciała w sam środek bramki i spokojnie złapał ją Andujar

2'

Pierwszy strzał na bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Gabbiadini, a głową w światło bramki nie trafił Higuain

1'

Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

21:02

Obie drużyny już wyszły na murawę w Kijowie, zaczynamy za chwilkę!

20:56

Rezultat 1:1 z pierwszego meczu tylko podnosi ciśnienie przed rewanżem. Napoli musi jak najszybciej objąć prowadzenie, im dłużej gospodarze będą mieli korzystny wynik, tym w grze gości będzie wkradać się większa nerwowość. Nam pozostaje liczyć na wielkie, emocjonujące widowisko!

20:54

Dnipro również nie może zaliczyć ostatniego meczu ligowego do najlepszych. Podopieczni trenera Markevycha przegrali przed własną publicznością 0:2, a ich katem okazała się Zorya

20:52

20:50

Dla Napoli ostatni okres ogólnie nie jest najlepszy. Przedzielający dwa spotkania z Dnipro mecz z Parmą skończył się remisem 2:2 i szanse podopiecznych Rafy Beniteza na grę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów są coraz mniejsze

20:46

W pierwszym starciu tych dwóch ekip Napoli było stroną przeważającą, stwarzało sobie więcej okazji podbramkowych i prowadziło do 80. minuty. Wtedy Seleznyov strzelił gola ze spalonego i Dnipro przywiozło do siebie rewelacyjny wynik, 1:1. Czy dziś zdoła utrzymać swoją przewagę?

20:45

20:40

A teraz gospodarzy: Laštůvka, Vlad, Bezus, Bruno Gama, Shakhov, Kalinić, Matheus

20:38

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Cabral, Henrique, Koulibaly, Jorginho, Mertens Hamski, Gargano

20:35

Witamy! Zapraszamy na relację live z rewanżowego spotkania 1/2 finału Ligi Europy, w którym Dnipro podejmie Napoli. Początek za około pół godziny