3 : 0
wikipediaACF Fiorentina
23:00

94'

W doliczonym czasie nie działo się zbyt wiele. Sevilla pewnie pokonuje Fiorentinę po dublecie Aleixa Vidala i trafieniu Kevina Gameiro. Bardzo dobry mecz zagrał Grzegorz Krychowiak. Sevilla jedną nogą jest już w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński.

90'

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

90'

Drybling Joaquina przerwany skutecznym wybiciem Grześka Krychowiaka.

88'

Spotkanie prowadzone jest teraz na praktycznie zerowej intensywności. Bardzo szarpana gra pełna przerw spowodowanych faulami czy wyrzutami z autu.

84'

Uderzenie z rzutu wolnego Fernandeza wybronione przez Sergio Rico.

83'

Kyrchowiak tuż przed własnym polem karnym powalił Borję Valero. Kartka dla Polaka.

80'

Josin Ilicić zmienia Mario Gomeza.

79'

78'

Borja Valero ukarany za protesty.

77'

Ever Banega marnuje świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, pudłując z kilku metrów od bramki.

76'

Centra w pole karne, Vidal przedłuża podanie do Gameiro, a ten bez problemu pokonuje Neto.

75'

Gameiro podwyższa na 3-0!!!

75'

Carlos Bacca przy owacji publiczności opuszcza murawę. W jego miejsce Kevin Gameiro.

74'

Silna centra Salaha, Kołodziejczak wyjaśnia sytuację, wybijając piłkę.

73'

Vicente Iborra zmienia Mbię.

72'

Mbia sygnalizuje, że potrzebuje zmiany.

70'

Marcos Alonso faulował Grzegorza Krychowiaka, za co zobaczył żółty kartonik.

69'

Po dłuższej przerwie gra została wznowiona. Mbia powrócił na murawę.

68'

David Pizarro zmienia kontuzjowanego Milana Badelja.

65'

Mamy przerwę w grze, Mbia zderzył się z Jokiciem głowami. Piłkarz Fiorentiny ma rozciętą głowę.

63'

Za nami nieco chaotyczny okres, jednak przerwała go Fiorentina, próbując formować atak pozycyjny.

61'

Sevilla po kilku minutach spokoju znów ruszyła do ataku. Gospodarze stworzyli sobie dwie okazje, w których zabrakło tylko i aż wykończenia.

59'

Po tejże zmianie Coke zajął miejsce na prawej obronie, a Vidal gra na skrzydle.

58'

Coke wchodzi na murawę za Jose Antonio Reyesa. Defensywna zmiana.

57'

Fiorentina wrzuciła wyższy bieg, jednak z ich zaangażowania wynikają błędy w przyjęciu czy inne proste pomyłki.

55'

Sevilla po drugim golu uspokoiła grę. Ekipa Unaia Emery'ego bez nerwów rozgrywa piłkę na własnej połowie.

52'

Vitolo zagrał na wolne pole do zupełnie niekrytego Vidala, który wyprowadził w pole Neto i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

52'

Dublet Vidala!!! 2-0 dla Sevilli!!!

50'

Spróbował szczęścia strzałem z dalszej odległości Badelj. Zrobił to niedokładnie, od bramki Sergio Rico.

48'

Świetne przejęcie Grześka Krychowiaka tuż przed polem karnym Fiorentiny, jednak wszystko zepsuł Jose Reyes, który niecelnie przyjął piłkę.

47'

Silny strzał Fernandeza z rzutu wolnego. Zabrakło mu centymetrów do zdobycia gola.

46'

Daniel Carrico ukarany żółtą kartką za faul na Joaquinie.

22:08

Zaczynamy II połowę.

46'

W przerwie Micach zmienia Nenada Tomovicia.

22:06

Powoli wracamy do Sewilli na drugą połowę.

22:02

22:01

47'

Po bardzo intensywnej pierwszej połowie Sevilla zasłużenie prowadzi jednym golem. Warto pochwalić dwóch bocznych obrońców Andaluzyjczyków, Tremoulinasa i Vidala, którzy robią bardzo dużo szumu na obu flankach. To tyle z pierwszej części gry, wracamy za kwadrans.

46'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

44'

Fiorentina od dobrej minuty rozgrywa piłkę, ale nic z tego nie wynika.

43'

Wznawiamy grę po przerwie. Rico wybija piłkę.

40'

Mamy przerwę w grze. Sergio Rico potrzebuje pomocy medyków, ponieważ został stratowany przez kapitania Fiorentiny, Gonzalo, podczas rzutu wolnego.

39'

Dryblującego Joaquina nieprzepisowo zatrzymał Jose Reyes. Fiorentina ma rzut wolny mniej więcej 25 minut od bramki Sergio Rico.

37'

Centra z rzutu wolnego Matiasa Fernandeza poza piąty metr od bramki Sevilli, wszystko wyjaśnia Sergio Rico, piąstkując.

35'

Vidal wpadł w pole karne, piłka uciekała mu poza linie boczną, ale w ostatnim momencie prawy obrońca Sevilli zdołał dośrodkować do Vitolo, lecz ten zupełnie pogubił się przy przyjmowaniu piłki.

34'

Mamy czas na złapanie tchu w tym szalonym meczu. Włoski zespół spokojnie podaje na własnej połowie, Sevilla nie kwapi się do wyjścia do przodu.

32'

Prostopadłe podanie Reyesa w kierunku Vitolo, Gonzalez wyprzedza piłkarza gospodarzy, drużyna z Florencji przy piłce.

32'

30'

Zupełnie nieudana centra Evera Banegi z rzutu wolnego w kierunku Mbii.

29'

Świetne przyjęcie Jose Reyesa, piłka na wolne pole do Bacci, jednak podanie zbyt mocne, Neto przejmuje futbolówkę.

27'

Kontratak Fiorentiny, Fernandez wyprowadzał akcję cztery na cztery. Środkowy gości postanowił zakończyć to strzałem, jak się okazało niecelnym.

25'

Centra po ziemi Tomovicia wzdłuż pola karnego, podanie zamykał Salah, ale znowu bardzo dobrze interweniował Rico.

24'

Mocny strzał Matiasa Fernandeza, na posterunku Sergio Rico.

23'

Groźny strzał z półwoleja Jose Reyesa. Nie bez problemów futbolówkę wyłapuje golkiper Fiorentiny.

21'

Vitolo przejmuje piłkę przed polem karnym, zgrywa do Tremoulinasa, ten wrzuca, ale dobrze interweniuje Savić, który wyjaśnia sytuację.

19'

Fiorentina mogła wyrównać! Rajd Joaquina, wycofanie do Matiasa Fernandeza, a ten pudłuje z około siedmiu metrów.

18'

Vitolo szarpnął lewym skrzydłem, podał do będącego w ścisku Bacci, ten wycofuje do wolnego na skraju pola karnego Aleixa Vidala, a ten precyzyjnym strzałem w boczną siatkę pokonuje Neto.

17'

GOOOOOLLL! Aleix Vidal!!! 1-0 dla Sevilli!!!

17'

Sevilla zakłada wysoki pressing, drużyna z Włoch zmuszona jest do wybijania długich piłek z własnej formacji obronnej.

16'

Po intensywnym początku mamy moment spokoju.

14'

Pierwszy korner dla Fiorentiny niezbyt dokładny. Piłka przeleciała przez całe pole karne Sevilli, nikt tej akcji nie zamknął.

13'

Strzał Vidala z odległości kilku metrów od bramki zablokowany przez jednego z obrońców Fiorentiny.

12'

Pierwszy celny strzał w tym meczu. Jego autorem Bacca, jednak uderzenie niezbyt mocne. Neto nie musiał się wysilać, by to obronić.

10'

Stepahne Mbia zamykał akcję na prawej stronie, wdał się w drybling, który został przerwany przez Alonso. Kolejny rzut rożny dla Andaluzyjczyków.

9'

Dośrodkowanie Tremoulinasa zablokowane przez stojącego na linii pola karnego Tomovicia.

8'

Krótkie rozegranie, wrzutka do Carlosa Bacci, ale chorągiewka arbitra bocznego powędrowała w górę. Kolumbijczyk na spalonym.

7'

Zablokowane dośrodkowanie Aleixa Vidala, który dziś wyjątkowo gra na prawej obronie. Pierwszy korner w tym meczu.

6'

Pierwszy faul na koncie Fiorentiny. W środkowej strefie Matias Fernandez faulował Vitolo.

5'

Kapitalna czwórkowa kontra Fiorentiny. Prostopadłe podanie Salaha do Gomeza, który wyprzedził Carrico. Niemiecki napastnik uderzał lewą nogą i posłał piłkę ponad bramką.

5'

Ostre wejście od tyłu Carlosa Bacci na lewym skrzydle, od rzutu wolnego zaczną Włosi.

4'

Borja Valero podaje do Matiasa Fernandeza, ale dobrze interweniuje Kołodziejczak. Od bramki zacznie Sergio Rico.

3'

Pierwsza centra w tym meczu autorstwa Tremoulinasa. Piłkę spokojnie wyłapuje Neto.

2'

Akcja przerwana, gospodarze szybko zbierają się do kontry.

2'

Fiorentina zaczyna swój atak od linii obrony, Sevilla cofnięta.

21:05

Zaczynamy!

21:03

Piłkarze obu ekip są już na murawie. Na trybunach Ramon Sanchez Pizjuan wrze.

20:58

Na trybunach słyszymy efektowne wykonanie hymnu Sevilli. Jego odśpiewanie przed meczem z Realem Madryt znajdziecie tutaj.

20:53

20:50

Dziś Grzegorz Krychowiak, podobnie jak wczoraj Robert Lewandowski, zagra ze specjalną ochronną maską na twarzy.

20:45

W ćwierćfinale hiszpańska drużyna wyeliminowała Zenit St. Petersburg, zaś drużyna z Florencji okazała się lepsza od Dynama Kijów.

20:43

20:40

W ostatniej ligowej kolejce Fiorentina pokonała Cesenę 3-1 po dwóch golach Ilicicia i jednym trafieniu Gilardino. Z kolei Sevilla w sobotę zakończyła swoją świetną serię, przegrywając na własnym obiekcie pierwszy raz od ponad roku z Real Madryt 2-3. Gole dla ekipy z Ramon Sanchez Pizjuan strzelali Bacca i Vitolo.

20:35

Podstawowe składy obu ekip widzą Państwo w panelu po lewej stronie. Ławka rezerwowych Sevilli: Barbosa, Navarro, Figueiras, Andujar, Gameiro, Iborra, Suarez. Ławka rezerwowych Fiorentiny: Tatarusanu, Richards, Vargas, Basanta, Pizarro, Aquilani, Ilicic.

20:32

20:30

Dobry wieczór! Zaczynamy relację z pierwszego meczu półfinału Ligi Europy pomiędzy Sevillą a Fiorentiną!