Blackburn RoversBlackburn Rovers
0 : 1
LiverpoolLiverpool
22:38

Liverpool był w tym meczu bez wątpienia lepszy. Chociaż było to średnie widowisko i tylko jeden gol zdecydował o wyniku spotkania, warto było zobaczyć, kto i czym zasłużył sobie na półfinał FA Cup. To tyle na dziś, za emocje dziękuje Michał Kozera!

95'

Koniec meczu! Liverpool w półfinale FA Cup!!

94'

Eastwood uderza!! Mignolet okazuje się lepszym w tym pojedynku bramkarzy! mimo to piłka sprawiła mu małe problemy!

93'

Bramkarz rusza w pole karne, ostatnia szansa dla gospodarzy!

91'

Joe Allen pada w polu karnym powalony przez Williamsona, jednak sędzia wskazuje tylko na korner!

91'

4 minuty doliczone.

90'

Nasika Blackburn! Kilka wrzutek na rosłych zawodników gospodarzy narobiło zamieszania, ale świetnie wyskoczył do główki Toure.

90'

Sterling ze świetną solówką, która zawiodła go aż na 9. metr pola karnego. Szkoda tylko, że wykończenie strzałem poleciało nad poprzeczką.

86'

Uderzał głową Lambert, bardzo potężna piłka, niestety kompletnie niecelna.

86'

Zmiana na szpicy drużyny gości - za Sturridge'a wchodzi Lambert. A dla Liverpoolu rzut wolny.

84'

Kolejna próba ataku LFC, ale tym razem zakończona fatalną wrzutką Coutinho.

80'

Zmiana w obronie gospodarzy - za Baptiste pojawia się Spurr.

76'

Sturridge!! Świetna szansa napastnika, jednak jego strzał nieznacznie mija bramkę. Niemniej - dobra próba!

73'

Uraz Joe Allena, wydaje się jednak, że zaraz wszystko wróci do normy.

22:14

Brazylijczyk wpadł z prawego skrzydła w pole karne i z bardzo ostrego kąta wpakował piłkę do siatki, Liverpool w półfinale póki co!

70'

COUTINHOOOOOOO!! MAMY BRAMKĘ!!

68'

I bez zaskoczenia, jest kartka, ale też uraz.

67'

Sterling wystartował z kontrą, ale został sfaulowany przez Evansa. Może być za to kartka.

66'

Bardzo dobra interwencja Toure, który wślizgiem zatrzymał strzał napastnika Blackburn.

65'

Rudy Gestede wchodzi za Craiga Conwaya.

63'

Niewiele się dziś dzieje. Mam nadzieję, że pierwsza bramka zmieni nieco obraz gry. O ile w końcu padnie.

59'

Teraz Sterling chciał postraszyć obrońców, ale bez powodzenia, zabrakło równowagi w polu karnym/

56'

Dobrze wpadł w pole karne Liverpoolu Olsson, chciał podać komuś na środku pola, ale został zblokowany.

52'

Kilka kornerów dla gości, potem próby ataku dwoma skrzydłami, wciąż jednak nie mamy rezultatów.

50'

Teraz Liverpool zaatakował! Henderson dobrze obrócił się z piłką w polu karnym, ale uderzył w bramkarza!

49'

I jeszcze raz, tym razem uderzenie głową z rzutu rożnego! Wzorowo Mignolet!

48'

Pięknie uderzył Cairney!! Mignolet musiał interweniować i zbić piłkę na rożny!

46'

Wracamy na murawę Ewood Park!

47'

Johnson! Strzał ostatniej szansy w tej połowie ląduje w rękawicach bramkarza, a sędzia odgwizduje przerwę! 0:0, znów, nadal, od pierwszego meczu na Anfield! No to co, może druga połowa coś zmieni?

46'

Doliczona minuta.

45'

Faulowany Toure na lewym skrzydle. Wolny dla LFC.

44'

Głęboka wrzutka do Sturridge'a, nie udało się strzelić, ale udało się zatrzymać piłkę w boisku. Liverpool nieustannie atakuje.

39'

Dobra, kombinacyjna akcja Liverpoolu, zapowiadało się groźnie, ale świetnie odczytał ostatnie podanie defensor rywali.

36'

Coutinho!! Piłka spada pod nogi Coutinho, ten strzela i pięknie broni Eastwood!

35'

Tym razem wrzutka Sterlinga. Liverpool naciska, ale tylko rożny.

32'

Bardzo dobra wrzutka Glena Johnsona z prawego skrzydła, wybita jednak przez obrońców. Równie dobry strzał, niestety znów bramkarz zatrzymuje piłkę.

32'

Upiekło mu się, bez kartki tym razem.

32'

Williamson brzydko fauluje Coutinho, wpadając kolanami w jego plecy. Czekamy na werdykt Kevina Frienda.

28'

Mamy i zmianę - Toure wchodzi za Sakho.

27'

Wrzutka do Rhodesa i ten, kompletnie nie pokrywany przez kontuzjowanego Sakho, mógł wpakować piłkę do siatki, przestrzelił jednak głową!

20'

Sturridge! Potężny strzał lewą nogą przelatuje nieznacznie nad poprzeczką.

18'

I jeszcze raz. Długa piłka do Coutinho zamieniona na strzał odbiła się od defensora.

18'

Rożny dla Liverpoolu.

16'

Po kwadransie gry 65% posiadania piłki po stronie Liverpoolu.

14'

Błąd Sakho! Obrońca zamiast zatrzymać i wybić dośrodkowanie, zaczął piłkę zastawiać, dzięki czemu dopadł do niej napastnik. Na szczęście defensora z tej akcji jest tylko rożny.

13'

Faulował Henderson. Póki co spokojny, wyrównany mecz rozgrywany głównie w środku pola.

10'

Sterling chciał dopaść do długiego podania, ale bramkarz okazał się szybszy.

9'

Wymiana butów u Sturridge'a, prawdopodobnie ma to związek z nienajlepszym stanem murawy.

6'

Wrzutka w pole karne Blackburn, tam obrońca głową wybija futbolówkę w górę, po czym wolejem próbuje strzału Joe Allen, niecelnie jednak.

2'

Pierwsza, nieudana próba Sturridge'a.

1'

Rozpoczynamy mecz na Ewood Park!

20:42

Obaj trenerzy na ten mecz wystawili silne składy, a Liverpool po ostatnich niepowodzeniach i w perspektywie finiszu poza Top4, może dziś zaprezentować bardzo ofensywny futbol.

20:36

Już niespełna dziesięć minut pozostało do startu powtórzonego meczu ćwierćfinału FA Cup, w którym Blackburn Rovers podejmie u siebie Liverpool. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jak będzie dzisiaj?