• Strzały: 24 (6) - 3 (1)
  • Rzuty rożne: 7 - 2
  • Faule: 11 - 11
23:02

W stu procentach zasłużony triumf Fiorentiny. Gospodarze byli dzisiaj zdecydowanie lepsi, stworzyli sobie masę okazji podbramkowych, przy czym Dynamo zagrażać zaczęło dopiero w samej końcówce spotkania. A i tak stuprocentową szansę miało tylko jedną

90'

I koniec! Fiorentina ogrywa Dynamo 2:0!

90'

Czwarta minuta doliczonego czasu gry. Wprowadzony z ławki Vargas popędził z lewej strony w pole karne, oddał strzał z ostrego kąta i pokonał bramkarza! 2:0!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Vargas, teraz już nic nie odbierze gospodarzom awansu!

90'

Groźnie pod bramką Violi! Yarmolenko dopadł do piłki zgubionej przez Vidę, ale jego strzał był zablokowany!

90'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

88'

Vargas wchodzi na boisko i zmienia Salaha

87'

Neto minął się z piłką po wrzutce z narożnika boiska, ale na swoje szczęście wyszła ona na aut bramkowy

86'

Yarmolenko! Dobra indywidualna akcja, ale kiedy już zbierał się do strzału, to został zablokowany. Rzut rożny

85'

Neto! Pierwsza groźna akcja gości, Rybalka nieźle uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz Fiorentiny na posterunku!

84'

Pizarro schodzi z boiska, zmienia go Aquilani

82'

Alonso przymierzył sprzed pola karnego, ale dość wyraźnie się pomylił

81'

Rybalka faulował w środkowej strefie boiska Pizarro

79'

Borja Valero schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Badelj

77'

Pizarro przymierzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez obrońców

75'

Z Gusevem już wszystko w porządku, wracamy do gry

74'

Tomović ostro potraktował Guseva pod szesnastką gości, przerwa w grze.

73'

Alonso dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym

71'

Valero przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki

69'

Ostatnia zmiana w Dynamie. Schodzi Buyalskiy, wchodzi Sudorchuk

68'

To mogła być bramka! Joaquín świetnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale przestrzelił z bliskiej odległości!

66'

Kalitvintsev dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po rykoszecie wylądowała w rękach Neto

65'

Salah zaatakował indywidualnie środkiem pola, ale tuż przed polem karnym przeciwnika został powstrzymany

63'

Belhanda schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Kalitvintsev

62'

Z oboma piłkarzami już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

60'

Vida i Alonso zderzyli się w polu karnym Fiorentiny, obaj potrzebują chwili, by dojść do siebie

59'

Salah! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie mija bramkę!

58'

Tomović dośrodkował z prawej strony boiska, ale bramkarz Dynama bardzo pewnie interweniował we własnej szesnastce

56'

Atunes dośrodkował z lewej strony boiska, a Gonzalo dobrze interweniował we własnym polu karnym

54'

Wymowna statystyka strzałów:

• Fiorentina 14
  • Dynamo 1
53'

Salah! Fantastyczna indywidualna akcja piłkarza wypożyczonego z Chelsea, zakręcił kilkoma obrońcami w polu karnym, wyłożył piłkę Valero, a ten przestrzelił!

51'

A teraz Joaquin przymierzył sprzed pola karnego, ale wyraźnie się pomylił

50'

To mogła być bramka Salah zaatakował indywidualnie, oddał strzał będąc w polu karnym, ale został zablokowany tuż przed linią bramkową! Piłka odbiła się jeszcze od słupka!

49'

Z oboma już wszystko w porządku, możemy wracać do gry

48'

Rodriguez starł się z Rybalką i obaj piłkarze potrzebują pomocy lekarzy

46'

Gwizdek arbitra i wznawiamy grę

22:03

Gol strzelony przez Gomeza:

22:00

Fiorentina jest do tej pory zdecydowanie lepsza, dominuje pod każdym względem i na dobrą sprawę mogła strzelić już kilka goli więcej. Głupota Lensa i nieporadność całego Dynama tylko ułatwiają jej zadanie

21:57

A więc już wiemy, w kim trener Rebrow upatrzył sobie kozła ofiarnego fatalnej pierwszej połowy. Teodorczyk grał słabo, ale na pewno nie słabiej niż pozostali zawodnicy Dynama (wyjątek stanowi oczywiście Shovkovskiy)

45'

I teraz sędzia kończy pierwszą połowę

45'

Kilka sekund do końca doliczonego czasu i zmiana u gości. Schodzi... Łukasz Teodorczyk. W jego miejsce melduje się Gusev

45'

Tomović! Świetny "centrostrzał" z prawej strony, piłka nieznacznie mija bramkę!

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

Joauquin wstrzelił piłkę z lewej strony w pole karne, Gomez zmienił tor jej lotu i zupełnie zaskoczył bramkarza!

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gomez w końcu się wstrzelił, 1:0!

41'

Co za głupota Holendra! Jeremain Lens próbował symulować faul w polu karnym przeciwnika, ale sędzia nie dał się nabrać i dał mu drugą żółtą kartkę! Coraz trudniejsza sytuacja Dynama

40'

Druga żółta i czerwona kartka dla Lensa!

39'

Tomović dośrodkował z prawej strony, ale w polu karnym Gomez nie potrafił opanować futbolówki

37'

Shovkovskiy! Savić oddał świetny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a bramkarz Dynama interweniował jeszcze lepiej!

36'

Długie zagranie z głębi pola do Yarmolenki, a ten co prawda wygrał walkę o pozycję z Tomoviciem, ale pomógł sobie przy tym faulem

34'

Z piłkarzem Fiorentiny już wszystko w porządku, wracamy do gry. Od rzutu wolnego na własnej połowie gospodarze

33'

Joaquin ucierpiał w starciu z Vidą i potrzebuje pomocy lekarzy

32'

Yarmolenko dośrodkował z lewej strony boiska, a Neto bardzo spokojnie złapał piłkę

30'

Długo i spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze. Dynamo stara się założyć pressing, ale na razie robi to nieudolnie

28'

Pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu gości! Sił sprzed pola karnego spróbował Yarmolenko, ale fatalnie się pomylił

26'

A teraz Antunes dośrodkował z lewej flanki, ale zrobił to fatalnie. Piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

25'

Fernandez dośrodkował z lewej strony, ale jedyne co wywalczył to kolejny, czwarty już rzut rożny dla swojej drużyny

23'

I znowu blisko Gomez! Tym razem minimalnie przestrzelił po dośrodkowaniu z lewej strony boiska!

22'

To mogła być bramka! Gomez fantastycznie przełożył sobie obrońcę w polu karnym, oddał strzał, który jednak kapitalnie obronił Shovkovskiy!

21'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Teodorczyka, ale tego zagraniem głową uprzedził Rodriguez

19'

Alonso dośrodkował z lewej strony boiska, a będący w polu karnym Salah przegrał pojedynek z jednym z obrońców i piłkę mają goście

17'

Po raz pierwszy w tym meczu goście podeszli bliżej szesnastki Fiorentiny, ale cała ich akcja skończyła się niedokładnym podaniem Lensa i autem bramkowym

16'

Alonso uderzył z okolic szesnastego metra od bramki, jednak tym razem zdecydowanie się pomylił i przestrzelił

14'

Coraz bardziej nerwowo robi się w szeregach ukraińskiej drużyny. Teraz Lens ostro potraktował Salaha i dostał za to żółtą kartkę

12'

Dużo szczęścia mają goście! Valero uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę!

10'

Naciska Fiorentina! Marcos Alonso oddał potężny strzał sprzed szesnastki i trafił w poprzeczkę!

9'

I znowu blisko gola byli gospodarze! Salah oddał mocny strzał sprzed pola karnego, a Shovkovskiy z trudem odbił piłkę!

8'

Spokojnie rozgrywają piłkę goście z Ukrainy, ale nie potrafią przenieść się z nią pod bramkę Fiorentiny. Gospodarze bardzo mądrze bronią dostępu do własnej bramki

6'

No i mieliśmy piłkę pierwszy raz w bramce. Valero oddał mocny strzał z dystansu, a bramkarz Dynama odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Gomez, który co prawda umieścił ją w siatce, ale wcześniej był na spalonym

4'

Teraz mamy nieco spokojniejszy fragment meczu. Przy piłce są goście, ale rozgrywają ją na tyle daleko od bramki Neto, że ten nie musi czuć się zagrożony

2'

To powinien być gol! Po mocnym wstrzeleniu piłki z lewej strony w pole karne, minął się z nią nieupilnowany Gomez stojący na wprost bramki!

1'

Pan Jonas Eriksson dał właśnie sygnał do rozpoczęcia meczu

21:03

Piłkarze już są na murawie i właśnie przybijają piątki. Początek za kilka chwil!

20:54

Popełniliśmy błędy w pierwszym meczu, stąd również wziął się stracony gol. Tym razem musi być inaczej. Dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu i jestem pewien, że będziemy w stanie pokazać to na boisku. Fiorentina to jednak bardzo dobry zespół, ze świetnymi piłkarzami. Na naszym krajowym podwórku możemy ich tylko porównać do Szachtara Donieck - powiedział z kolei Serhij Rebrow

20:48

Każde doświadczenie czegoś nas uczy. Z Kijowa wróciliśmy z remisem, ale nie jest to jakaś szczególnie duża zaliczka. Dynamo to silny zespół i do tej rywalizacji musimy być odpowiednio przygotowani fizycznie i psychicznie - powiedział przed tym meczem szkoleniowiec włoskiej ekipy.

20:41

Forma podopiecznych Vincenzo Montelli nie napawa jednak zbytnim optymizmem. Jego zespół w czterech ostatnich meczach strzelił tylko jednego gola, ani razu nie wygrał i trzykrotnie schodził z boiska pokonany

20:36

W pierwszym starciu tych dwóch ekip padł remis 1:1, więc w korzystniejszej sytuacji są dzisiejsi gospodarze. Im awans daje bezbramkowy remis i oczywiście każda wygrana. Porażka, bądź bramkowy remis do półfinału premiują Łukasza Teodorczyka.

20:34

Ławka gospodarzy: Tătăruşanu, Basanta, Pasqual, Badelj, Vargas, Aquilani, Iličić

20:32

Ławka gości: Betao, Rybka, Sydorchuk, Garmash, Gusev, Chumak, Kalitvintsev

20:26

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, którą przygotował dla Was Szymon Janczyk.

20:22

Witamy! Wkraczamy w ostatnią fazę przed półfinałami Ligi Europy. W jednym z ćwierćfinałowych rewanżów Fiorentina będzie starała się obronić zaliczkę z pierwszego meczu.

18:15

18:00

Fiorentina - Dynamo LIVE!

Teodorczyk i spółka w drodze do Warszawy odwiedzą Florencję

Po remisie w pierwszym spotkaniu, kwestia awansu w parze Fiorentina - Dynamo rozstrzygnie się we Florencji. Czy Ukraińcy wygrają we Włoszech i przedłużą swoją przygodę z Ligą Europy? Zapraszamy na relację LIVE z tego meczu w naszym serwisie.