LiverpoolLiverpool
0 : 0
Blackburn RoversBlackburn Rovers
19:00

Liverpool bezbramkowo remisuje z Blackburn Rovers po raz kolejny udowadniając, że w FA Cup nie ma słabych zespołów. Goście świetnie się bronili, a rewanż na własnym terenie to dla nich ogromny komfort co na pewno będą chcieli wykorzystać. Awans do półfinału Pucharu Anglii jest jak najbardziej realny. To już wszystko z mojej strony. Za uwagę dziękuje Mateusz Decyk.

91'

Koniec! Niespodzianka staje się faktem!

90'

Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry

88'

Tom Cairney ukarany za nakładkę na Mario Balotellim.

87'

Piłkarze Blackburn po raz pierwszy od dłuższego czasu w ataku pozycyjnym, który trzeb uznać za próbę gry na czas.

86'

Glenn Johnson posłał bardzo nieprzyjemne dośrodkowanie w pole karne Blackburn, jednak z piłką minął się i Balotelli i Sterling.

84'

Coutinho zabawił się z obrońcami w polu karnym. Oddał strzał, a piłka wylądowała w bocznej siatce.

83'

Po rzucie rożnym do piłki doszedł Henderson. Uderzył mocno z ostrego kąta, jednak Eastwood sparował piłkę na rzut rożny.

81'

Henderson podawał do ustawionego przed polem karnym Balotellego. Włoch obrócił się z piłkę i uderzył technicznie. Prosto w dobrze ustawionego Eastwooda.

79'

Balotelli faulowany przez Conwaya przed polem karnym.

76'

Eastwood niepewnie interweniował po dośrodkowaniu do Balotellego z prawej strony.

73'

Balotelli na pamięć do Sturridge'a wbiegającego w pole karne. Podania nie zdołał przeciąć Baptiste, ale Anglik miał na plecach obrońcę i nie trafił w bramkę.

72'

Kolo Toure zaczął nam lekko utykać. Rozgrzewa się Mamadou Sakho

70'

Balotelli zdecydował się na indywidualną akcję. Piłka po jego strzale wylądowała na trybunach.

68'

Ben Marshall zostaje zmieniony przez Chrisa Taylora.

66'

Sturridge strzałem z rzutu wolnego obija mur. Jego drużyna rozpoczyna kolejny atak pozycyjny.

65'

Okres całkowitej dominacji Liverpoolu. Piłkarze Blackburn zamknięci na własnej połowie, ale bronią się bardzo dobrze, bowiem The Reds nie mają dostępu do okazji strzeleckich.

62'

Po rzucie rożnym spore zamieszanie w polu karnym wywołał Kolo Toure. Sędzia ponownie wskazał na korner, po którym piłkarze Blackburn przejęli piłkę.

60'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kolo Toure uderza z główki, ale piłka trafia w słupek.

59'

Mario Balotelli wchodzi za Lazara Markovicia, który nieco nam przygasł w drugiej połowie.

55'

Coutinho zagrywa na prawe skrzydło do Sterlinga, ten nabiera prędkości, wpada w pole karne i posyła lekką piłkę na dobieg do Sturridge'a. Ten nie zdołał dojść do piłki, gdyż obrońca przytrzymywał go za koszulkę. Kolejna kontrowersja!

54'

Henley wyprostowaną noga atakuje Cana. Sędzia odgwizduje faul i nie decyduje się na ukaranie zawodnika kartką.

52'

Bardzo trudne podanie przy linii końcowej dostał Sturridge. Jednym ruchem przyjął futbolówkę i zmylił rywala. Oddał strzał i został zablokowany. Dobijać próbował jeszcze Coutinho, ale najprawdopodobniej uderzona przez niego piłka wylądowała na dachu.

49'

Baptiste! Fenomenalne uderzenie głową po rzucie rożnym i jeszcze lepsza interwencja Mignoleta. Belg ratuje swój zespół przed utratą gola!

48'

Piłkę w kole środkowym odbiera Baptiste i podaje do Conwaya. Ten szarżuje na bramkę, ale zostaje powstrzymany. Blackburn ma rzut rożny!

46'

Wznawiamy grę! Przy piłce goście.

18:09

Piłkarze obu zespołów wracają już na plac gry.

17:59

Wydawało się, że Liverpool w takiej formie nie będzie mieć większych problemów z pokonaniem drugoligowej drużyny. Dzieje się jednak inaczej. Ogromne problemy gospodarzom sprawia Gestede, a i sami The Reds nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Jak widać FA Cup rządzi się swoimi prawami. Blackburn bardzo mądrze się broni i ma jasno postawiony cel - czyste konto i kontrataki. Jak na razie taktyka Bowyera wykonywana jest przez jego piłkarzy perfekcyjnie.

17:57

54'

Sędzia kończy pierwszą połowę na Anfield!

53'

Na skraju pola karnego znalazł się Johnson. Jego dośrodkowanie było zbyt słabe, ale Henley wybił je prosto na głowę Hendersona. Ten jednak uderzył niecelnie.

51'

Sterling wbiega w pole karne, podaje do Sturridge'a , który poradził sobie z obrońcą i oddał bardzo mocny strzał z ostrego kąta. Broni Eastwood!

50'

Teraz z kolei rzut rożny wywalczyli gospodarze, jednak Jordan Henderson dośrodkował bardzo źle.

49'

Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Liverpoolu. Zagrożenie oddalone.

48'

Coutinho przerzuca piłkę na skraj pola karnego do Markovicia. Ten zwodem mija obrońcę i uderza tuż przy słupku. Strzał był jednak zbyt słaby by mógł zaskoczyć Eastwooda.

46'

Sędzia dolicz aż osiem minut do pierwszej połowy.

46'

Emre Can ukarany żółtą kartką, po tym jak przerwał faulem kontrę Blackburn. Tom Cairney szybko podniósł się z murawy.

44'

Ben Marshall wypchnięty za linię końcową przez Markovicia, po próbie przedarcia się pole karne.

42'

Z dwudziestego metra uderzył Sturridge. Obrona była dobrze przygotowana i zdołała zablokować strzał.

41'

Po nieudanej akcji The Reds Craig Conway wyprowadził kontratak, po którym zacentrował w pole karne. Sytuację wybiciem wyjaśnił Toure.

39'

Kolejna próba długiej piłki na Gestede. Mignolet pewnie łapie piłkę.

37'

Przekombinował Gestede pod bramką Mignoleta. Zamiast uderzać z powietrza chciał sobie lepiej piłkę. Skończyło się na stracie.

33'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sturridge trafia w wysuniętą rękę Gestede, piłka spada pod nogi Kolo Toure, który pakuje ją do siatki. Liniowy uniósł chorągiewkę do góry i gol nie zostanie uznany!

32'

Znów gorąco pod bramką Liverpoolu. Gestede przepuszcza piłkę na szesnastym metrze. Dzięki temu strzał mógł oddać Conway, jednak pomocnik Blackburn uderzył nad poprzeczką!

29'

Powinniśmy mieć rzut karny. Do piłki w polu karnym znów dochodził Gestede, jednak Sterling niepostrzeżenie ,,zdjął'' mu futbolówkę z nogi ręką. Sędzia był całkowicie zasłonięty i nie miał szans zobaczyć tego wydarzenia.

27'

Olsson przepychał się przed polem karnym i kropnął prosto w obrońcę Liverpoolu stojącego przed nim.

26'

Znów na prawym skrzydle Marković próbował dośrodkować. Próba zablokowana. Serb sprawia dzisiaj obronie gości ogromne problemy.

24'

Po serii dośrodkowań Kolo Toure zmuszony do wybicia piłki na oślep. Po kolejnej centrze do piłki znów doszedł Gestede, jednak Mignolet był na posterunku.

23'

Na prawym skrzydle powalczył Conway. Po jego dośrodkowaniu Glen Johnson omal nie zaskoczył własnego bramkarza! Rzut rożny dla Blackburn!

21'

Piłkarze Liverpoolu kompletnie zdominowali środek pola. Blackburn ma spore problemy z wyjściem z własnej połowy.

20'

Markovic zagrywał z prawego skrzydła w pole karne do Lallany. Pomocnik reprezentacji Anglii przyjął piłkę, ale obrońcy zdołali w ostatniej chwili wybić piłkę na rzut rożny!

19'

Reporterzy BT Sport donoszą, że diagnoza w sprawie Martina Skrtela jest pozytywna. Nie doszło do żadnego złamania, bądź poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.

18'

Po rzucie rożnym na szesnastym metrze zablokowany został Coutinho. Pomocnik The Reds utyka po starciu z obrońcą.

17'

Ze skrzydła próbował dośrodkować Sterling, ale obrońcy wybili futbolówkę na rzut rożny.

16'

Henderson po przejęciu piłki chciał szybko zagrać w uliczkę do Sturridge'a. Podanie było jednak za mocne i Simon Eastwood zdążył z interwencją.

14'

Mignolet ma ewidentne problemy ze słońcem, które razi go przy próbach interwencji.

13'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału wyskoczył Gestede. Mignolet minął się z piłką, ale na jego szczęście napastnik Blackburn nie trafił w bramkę.

11'

Za kontuzjowanego Martina Skrtela wchodzi Kolo Toure.

11'

Dopiero teraz Martin Skrtel został zniesiony z boiska na noszach

7'

5'

Do wejścia na boisko szykuje się Kolo Toure, ale musi poczekać aż Słowakowi zostanie udzielona potrzebna pomoc.

4'

Nie wygląda to dobrze. Coś poważniejszego musiało się przydarzyć obrońcy Liverpoolu po tym jak z impetem uderzył o ziemię.

3'

Po faulu Gestede na murawie leży Skrtel. Potrzebna jest pomoc służb medycznych.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i od środka zaczynają gospodarze

16:58

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę Anfield.

16:56

Rezerwowi Blackburn: Jason Steele, Tommy Spurr, Chris Brown, Jordan Rhodes, Chris Taylor, Darragh Lenihan, Doneil Henry.

16:43

Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Kolo Toure, Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Jordan Williams, Rickie Lambert, Mario Balotelli.

16:36

16:34

Drużyna Brendana Rodgersa ewidentnie jest na fali wznoszącej i z pewnością nie ma zamiaru zwalniać tempa. Piłkarze z Blackburn stają dzisiaj przed piekielnie trudnym zadaniem. Pokonać Liverpool w takiej formie to trudne zadanie, a jak wielkim wyzwaniem musi być pokonanie The Reds w takiej dyspozycji na ich własnym stadionie? Przekonamy się już niedługo. Warto tylko dodać, że Blackburn nie gra ostatnio najlepiej i piłkarze Bowyera zajmują dopiero jedenastą pozycję w tabeli ligowej Championship.

16:28

Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu zespołów!

16:27

Witamy serdecznie w relacji na żywo z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Anglii, w którym Liverpool FC zmierzy się z Blackburn Rovers!