Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
23:20

To już koniec naszej relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Grzegorzyca!

23:18

Niewiele gorszym wynikiem może pochwalić się Zenit, którego wynik wynosi 514. Zenit

23:14

Oba zespoły zanotowały dziś ogromną liczbę kontaktów z piłką. Gospodarze zaliczyli aż 529 kontaktów z piłką. Torino

23:10

Torino wygrało dzisiejsze spotkanie 1:0, jednak w poprzednim meczu Zenit odniósł dwubramkowe zwycięstwo, co dało mu korzystny wynik w dwumeczu i w ostateczności awans do ćwierćfinału Ligi Europy.

23:08

Niekwestionowanym bohaterem Zenitu był dziś Yuri Lodygin. Bramkarz rosyjskiego zespołu popisał się wieloma fantastycznymi interwencjami, które z powodzeniem mogą kandydować nawet o miano interwencji miesiąca. Yuri Lodygin

23:07

Zenit zacięcie bronił zwycięstwa w dwumeczu, czego dowodem jest aż siedem żółtych kartek, którymi zostali ukarani piłkarze rosyjskiego zespołu. W meczu ćwierćfinałowym nie zagra aż kilku piłkarzy, z Hulkiem na czele.

23:04

Dzisiejsze spotkanie należało do Torino! Już w pierwszej części spotkania gospodarze zdominowali rywali. Liczne okazje nie przerodziły się jednak w bramki i oba zespoły schodziły do szatni bez bramek. Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Byki nieustępliwie atakowały na bramkę Lodygina, co dało efekt dopiero w 90. minucie, kiedy po rzucie rożnym Kamil Glik głową wpakował piłkę do bramki. Wcześniej dobrymi interwencjami popisywał się golkiper Zenitu.

23:00

ZENIT SANKT-PETERSBURG AWANSUJE DO ĆWIERĆFINAŁU LIGI EUROPY!

96'

Matej Jug kończy dzisiejsze spotkanie!

95'

GOL KAMILA GLIKA NA 1:0:

94'

Gospodarze opadli już z sił, ale nadal próbują atakować i strzelić gola, który doprowadzi do dogrywki.

91'

BLISKO WYRÓWNANIA WYNIKU DWUMECZU BYŁO TORINO! Piłka wylądowała w polu karnym, gdzie dopadł do niej Amauri. Piłkarz włoskiego zespołu uderzył, ale prosto z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z obrońców Zenitu!

90'

Aż sześć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

90'

GOOOOOL!!! 1:0! GLIK! Przed momentem kolejną świetną interwencją popisał się Lodygin i rzut rożny mieli gospodarze. Piłka została dośrodkowana wpole karne, gdzie wyskoczył do niej Kamil Glik, który głową wpakował ją do bramki!

89'

Hulk ukarany żółtą kartką i on też nie zagra w następnym meczu!

87'

Druga zmiana w drużynie gości. Lombaerts zmienia kapitana Zenitu, Dannego.

86'

Smolnikov ukarany żółtą kartką. Jest to kolejny zawodnik Zenitu, który nie zagra w meczu ćwierćfinałowym.

85'

Lodygin znów pofrunął w powietrze i wypiąstkował piłkę z własnego pola karnego.

84'

Torino ma tylko sześć minut, plus to, co doliczy arbiter, na zdobycie dwóch bramek.

82'

Ostatnia zmiana w drużynie Torino. Plac gry opuszcza Molinaro, a zastąpi go Amauri.

81'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Schodzi Shatov, wchodzi Ryazantsev.

22:44

Torino - ZenitTorino - Zenit

78'

NIEPRAWDOPODOBNY LODYGIN! Piłka została dośrodkowana w pole karne, gdzie wyskoczył do niej Martinez, który uderzył głową na bramkę. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Lodygin, który chwilę później po raz drugi pofrunął w powietrze i uratował Zenit przed utratą gola!

77'

Bovo chciał zrobić... nie wiadomo co i piłka wylądowała prosto w rękach Lodygina.

76'

Giampero Ventura decyduje się na drugą zmianę. El Kaddouriego, który dziś nie zachwycił, zmienia Martinez.

75'

Pomimo szczerych chęci, nadal dwie bramki dzielą drużynę Kamila Glika od dogrywki. Torino ma 15 minut na zdobycie dwóch goli.

22:36

73'

Tym razem nieprzepisowo zatrzymywany Hulk. Kolejny rzut wolny dla Zenitu, tym razem na połowie rywala.

72'

Witsel podcięty na własnej połowie boiska i rzut wolny mają teraz goście.

70'

Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafia... w głowę jednego z obrońców Zenitu. Przy piłce goście.

69'

Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla Torino.

68'

Zacentrowana piłka padła łupem Lodygina.

66'

Kolejny rzut wolny miał Zenit. Centra Hulka została jednak wypiąstkowana przez Padelliego.

64'

Kontuzjowanego Farneruda zmienia Bovo.

63'

Gospodarze znów złapali dobry rytm. Podopieczni Giampero Ventury próbują raz za razem atakować na bramkę Lodygina.

62'

Gorąco zrobiło się teraz na murawie. Gazzi faulował Rondona, a do tego na murawie leży Farnerud. Od razu ruszyli do siebie piłkarze obu zespołów. Nie obyło się bez żółtej kartki. Ukarany Gazzi.

60'

Witsel huknął sprzed pola karnego. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

59'

Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany bramkarz Zenitu, Lodygin.

57'

Quagliarella zagrał w pole karne, gdzie wbiegał Darmian. Zawodnik Torino próbował lobować Lodygina, ale zabrakło mu dokładności. Było blisko!

55'

Piłka kolejny raz po akcji Torino ląduje na trybunach.

54'

Rzut wolny mieli teraz gospodarze, jednak wykorzystali go fatalnie. Piłka opuściła boisko i od bramki rozpocznie Lodygin.

53'

Żółtą kartką ukarany kapitan Zenitu, Danny.

51'

Quagliarella upadł teraz w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy!

50'

Farnerud dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Kamil Glik, który głową wpakował piłkę do bramki. Sędzia uznał jednak, że Polak był na pozycji spalonej i nie uznał tego trafienia!

49'

Teraz, z podobnej odległości, rzut wolny dla Torino. Żółtą kartką ukarany natomiast Neto.

47'

Hulk postanowił tym razem postawić na technikę, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.

46'

Faul Kamila Glika i już rzut wolny z dogodnej odległości ma Zenit.

46'

Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka goście.

22:05

W drużynie z Sankt-Petersburga takim zawodnikiem jest z kolei Anatolij Tymoszczuk. Jego kontakty z piłką stanowią 14% całości. Tymoszczuk

22:00

Piłkarzem, który w drużynie Torino zanotował najwięcej kontaktów z piłką jest Nikola Maksimović. Jego wkład w poczynania całego zespołu wynosi 16%. Maksimović

21:56

W przerwie zapraszamy do głosowania na piłkarza meczu w naszym plebiscycie!

21:53

Pomimo, że nie zobaczyliśmy bramek w tej połowie, to możemy być zadowoleni z poziomu tego widowiska. Torino jak na razie jest zespołem lepszym, choć nie brakuje również ataków zespołu z Sankt-Petersburga. Byki miały mimo wszystko lepsze okazje, ale żadnej nie wykorzystały. Awans Zenitu nie jest jednak jeszcze przesądzony i możemy być pewni emocji w drugiej części spotkania!

46'

Arbiter kończy pierwszą połowę!

45'

Hulk odzyskał futbolówkę i z kontrą popędził Zenit. Teraz wszystko zepsuł jednak Criscito, który za faul został ukarany żółtą kartką.

44'

Próbowali teraz z pomysłem zaatakować gospodarze, ale niedokładnie zagrana piłka do Quagliarellego i w jej posiadaniu są teraz rywale.

42'

Witsel dostał piłkę od Dannego, wpadł w pole karne i uderzył. Poradzili sobie jednak obrońcy i dobijać próbował jeszcze Rondin. Piłkarz Zenitu był jednak na spalonym i sędzia użył gwizdka.

40'

Hulk chciał czysto dograć w pole karne, ale dobrze pilnował go Kamil Glik i piłka trafiła prosto w ręce Padelliego.

39'

Dośrodkowanie w pole karne i piłka trafia do wolnego Quagliarelliego, który w znakomitej sytuacji nie trafia głową do bramki!

38'

CO TUTAJ SIĘ TERAZ WYDARZYŁO! Rzut rożny mieli gospodarze. Piłka trafiła w pole karne, a tam próbowało uderzyć w nią kilku piłkarzy Torino. Zenit przejął jednak piłkę i popędził z kontratakiem. Smolnikov zagrał jednak niecelnie i stracił piłkę. Później próbował odzyskać ją jeszcze Tymoszczuk, który zrobił to nieprzepisowo i został ukarany żółtą kartką.

36'

Quagliarella huknął z rzutu wolnego i piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Rzut rożny dla Torino.

35'

Piłka trafiła w rękę Tymoszczuka niedaleko szesnastego metra. Rzut wolny dla Torino z kilku centymetrów przed polem karnym. Niewiele brakowało, a byłby rzut karny!

33'

Gazzi leży na murawie po wcześniejszym starciu z Rondonim. Gra na moment przerwana.

32'

Maxi Lopez wbiegł w pole karne i huknął... nie wiadomo gdzie. Rzut rożny mają jednak Byki.

31'

Shatov uderzył sprzed pola karnego, jednak piłka zatrzymała się na nogach rywali.

30'

Zenit próbował już rozegrać dwa ataki, ale skutecznie przeszkadzają mu w tym obrońcy włoskiego zespołu, z Kamilem Glikiem na czele.

28'

Smolnikov zacentrował w pole karne, ale przytomnie wybijają defensorzy Torino.

25'

Molinaro zabrał się z piłką i popędził w pole karne. Sędzia uznał jednak, że wcześniej futbolówka przekroczyła linię boczną boiska i przerwał tę akcję.

24'

Rzut rożny mieli teraz podopieczni Giampero Ventury. Piłka trafiła jednak prosto pod nogi obrońców Zenitu, którzy wybili ją z pola karnego. Ta następnie trafiła do Molinaro, który spróbował szczęścia z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

23'

Hulk faulował jednego z piłkarzy Torino i rzut wolny na własnej połowie mają teraz gospodarze.

23'

Byki szybko wróciły jednak do ustawienia w defensywie i Zenitowi pozostało tylko konstruowanie ataku pozycyjnego.

22'

Niedokładnie zagrali teraz gospodarze i z kontrą ruszają rywale.

20'

Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu otrzymuje Molinaro za faul na Shatovie.

20'

Torino przejmuje inicjatywę. Gra Byków może się podobać. Widać, że to nie jest ten sam zespół, który w zeszłym tygodniu przegrał w Sankt-Petersburgu.

19'

Piłka dośrodkowana w pole karne, gdzie piłkę głową strącił Quagliarella. Piłka trafiła do Maxi Lopeza, który jednak nie zdołał uderzyć na bramkę.

18'

Molinaro dostał piłkę na lewą stronę i głową próbował dogrywać w pole karne. Wybijają obrońcy.

16'

Farnerud uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Lodygina.

15'

Maxi Lopez faulowany przed polem karnym rywali. Torino będzie miało dobrą okazję do zdobycia bramki.

14'

Na chwilę obecną, jak można było się spodziewać, minimalną przewagę utrzymuje Zenit, który stara się nacierać, ale bez skutku.

12'

Gospodarze byli teraz zmuszeni do zagrania do bramkarza. Próbowali naciskać rywale, ale z głową wyszły z tej opresji Byki.

11'

Teraz z kolei Darmian znajdował się na pozycji spalonej. To już trzeci spalony Torino w tym spotkaniu. Dobre wyczucie linii spalonego mają dziś obrońcy rosyjskiego zespołu.

11'

Danny próbował centrować w pole karne, ale trafił prosto w ręce Padelliego. Pomysł dobry, gorzej z realizacją.

10'

Hulk faulowany na połowie rywala i rzut wolny mają teraz goście.

8'

ALEŻ OKAZJA DLA TORINO! Molinaro dostał długie podanie, wpadł z piłką w pole karne i uderzył. Piłkarz Torino trafił w wewnętrzną część słupka, a obok wślizgiem próbował interweniować jeden z obrońców Zenitu. Piłka nie trafiła jednak do bramki, a ponadto Molinaro znajdował się na pozycji spalonej.

7'

Gospodarze rozegrali rzut rożny, piłka trafiła do Ferneruda, który następnie dograł ją w pole karne. Wybijają obrońcy.

6'

Pierwsza akcja Torino. Quagliarelllla zagrał do Darmiana, ale na rzut rożny wybił jeden z obrońców Zenitu.

5'

Od rzutu z autu wznowili goście, ale po chwili piłkę ponownie przejęło Torino.

4'

Zenit spokojnie próbował budować atak pozycyjny, ale jedno niedokładne zagranie sprawiło, że w posiadaniu futbolówki są teraz gospodarze.

3'

Hulk minął kilku rywali, ale zgubił go ten drybling i futbolówkę przejęli rywale.

2'

Pierwszy rzut wolny dla Zenitu. Hulk uderzył bezpośrednio, ale trafił nieczysto i piłka minęła bramkę.

1'

Sędzia Matej Jug gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gospodarze!

21:05

Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy, poświęcona ludziom, którzy zginęli podczas wczorajszego ataku w Tunezji. Piłkarze Torino zagrają natomiast z czarnymi opaskami na ramionach.

21:04

Jeszcze przywitanie kapitanów obu zespołów, Kamila Glika oraz Dannego, i za chwilę zaczynamy!

21:03

Hymn Ligi Europy rozbrzmiewa na obiekcie w Turynie. Oba zespoły skupione, już za chwilę rozpocznie się mecz, który przesądzi o awansie do 1/8 finału.

21:01

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadionu Olimpijskiego w Turynie.

20:58

Na kilka minut przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania, temperatura w Turynie wynosi 11°C.

20:55

Już za 10 minut rozbrzmi pierwszy gwizdek arbitra na Stadionie Olimpijskim w Turynie. Czas więc przedstawić obsadę sędziowską. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Słoweniec, Matej Jug. Na liniach pomagać będą mu Matej Žunič i Bojan Ul, również ze Słowenii.

20:50

Warto wspomnieć, że bez względu na wynik dzisiejszego spotkania, Torino osiągnęło już historyczny rezultat, jakim jest dotarcie do 1/8 finału Ligi Europy. Wcześniej włoskiemu zespołowi udało się dojść maksymalnie do 1/16 finału europejskich rozgrywek.

20:45

"Torino FC informuje, że kasy Stadionu Olimpijskiego - podczas zaplanowanego na dziś meczu z Zenitem - będą zamknięte, ponieważ wszystkie bilety zostały wyprzedane" - poinformował dziś po południu klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

20:35

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 30 minut. Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki. Teraz czas na rezerwowych!

20:26

- Zenit gra dobrze z przodu i ma graczy na poziomie międzynarodowym, więc powinniśmy być ostrożni w obronie. Jednak być może dadzą nam trochę wolnego miejsca, a wtedy będziemy musieli wykorzystać każdą sytuację - powiedział przed dzisiejszym meczem piłkarz Torino, Omar El Kaddouri.

- Tylko my, piłkarze, możemy zrozumieć, jak bardzo kibice są w stanie nam pomóc. Mimo że w Bilbao było ich tylko trzy tysiące, w obecności pięćdziesięciu tysięcy Hiszpańów, cały czas czuliśmy ich doping. Wszyscy wiemy, jak to się skończyło - dodał marokański pomocnik. Omar El Kaddouri

20:22

- Jesteśmy jedną nogą w ćwierćfinale, więc teraz musimy zrobić drugi krok. Musimy zachować czyste konto, wygrać i awansować dalej - powiedział z kolei bramkarz rosyjskiego zespołu, Yuri Lodygin. Yuri Lodygin

20:19

- To nie koniec - pojedziemy do Włoch, by zagrać dobry mecz i wygrać - zapowiedział po pierwszym meczu kapitan Zenitu, Danny. Danny

20:16

Zenit nie musi dziś wygrywać w Turynie, więc w ramach ciekawostki warto dodać, że rosyjski zespół przegrał tylko trzy z ostatnich dziesięciu spotkań wyjazdowych. Torino z kolei potrzebuje zwycięstwa, a ta sztuka w ostatnich dziesięciu spotkaniach udała się Bykom zaledwie trzy razy.

20:13

Skrót pierwszego spotkania Torino - Zenit:

20:10

Faworytem dzisiejszego spotkania jest Zenit Sankt-Petersburg. W pierwszym meczu podopieczni André Villasa-Boasa pokonali Torino 2:0. Pierwszą bramkę dla rosyjskiego zespołu zdobył w 38. minucie Axel Witsel, a wynik na 2:0 ustalił w 53. minucie Domenico Criscito. Całe spotkanie rozegrał natomiast polski kapitan włoskiego zespołu - Kamil Glik.

20:08

A oto efektowny samolot Zenitu Sankt-Petersburg, którym rosyjski zespół przyleciał do Turynu: Samolot Zenitu

20:05

Skrót meczu Torpedo - Zenit:

20:03

W poprzedniej kolejce ligi rosyjskiej Zenit jednak nie poradził sobie najlepiej. Zespół z Sankt-Petersburga zremisował w meczu wyjazdowym z Torpedo Moskwa 1:1. Wynik spotkania w 35. minucie otworzył Hulk, jednak w 91. minucie do remisu doprowadził Arnor Smarason.

20:01

Zenit Sankt-Petersburg po 30 meczach obecnego sezonu ligi rosyjskiej ma na swoim koncie 45 punktów i jest niekwestionowanym liderem. Podopieczni André Villasa-Boasa mają więc szansę na występ w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

19:59

Najskuteczniejszym zawodnikiem Torino w obecnym sezonie Serie A jest z kolei Fabio Quagliarella. Oto statystyki napastnika włoskiego zespołu: Fabio Quagliarella

19:56

W spotkaniu z Lazio Rzym nie zagrał polski kapitan Torino - Kamil Glik. Giampero Ventura postanowił oszczędzić Polaka na rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy z Zenitem Sankt-Petersburg. Przypomnijmy, że 27-letni obrońca w obecnym sezonie Serie A w barwach Torino rozegrał 21 spotkań, w których strzelił sześć bramek i zanotował jedną asystę. Kamil Glik

19:52

Skrót meczu Torino - Lazio:

19:51

W poprzednim meczu ligowym Byki mierzyły się z trzecim Lazio Rzym. Obyło się bez niespodzianek i Biancazzurri pewnie pokonali zespół z Turynu. Obie bramki dla Lazio zdobył Felipe Anderson (71', 78').

19:49

Przejdźmy jednak do bardziej istotnych faktów i obecnej sytuacji obu zespołów. Torino po 27 kolejkach włoskiej Serie A ma na swoim koncie 37 punktów, które dają mu dziewiąte miejsce w lidze. Zespół prowadzony przez Giampero Venturę traci aż dziewięć punktów do miejsca gwarantującego udział w 3. rundzie eliminacji kolejnej edycji Ligi Europy.

19:47

W godzinach około południowych odbyło się również spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyli przedstawiciele obu klubów, UEFY oraz służb porządkowych.

19:45

Dziś przed południem podopieczni André Villasa-Boasa zapoznali się z murawą Stadionu Olimpijskiego odbywając na nim pierwszy trening. Trening piłkarzy Zenitu

19:42

Zespół Zenitu Sankt-Petersburg - podobnie, jak inne drużyny, które goszczą na Stadionie Olimpijskim w Turynie - zatrzymał się w hotelu "Golden Palace". Luksusowy hotel znajduje się zaledwie 5 km od stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Torino.Piłkarze Zenitu w hotelu "Golden Palace"

19:37

Obserwuj prowadzącego relację LIVE na Twitterze: @W_Grzegorzyca

19:36

Torino - Zenit

19:35

Dobry wieczór państwu! Już za półtorej godziny rozpocznie się rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy, w którym Torino zmierzy się z Zenitem Sankt-Petersburg. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca!