1 : 3
Sevilla FCSevilla FC
1. połowa0 : 2
22:55

Po kontaktowym golu dla Villarrealu wydawało się, że gospodarze rzucą się do odrabiania strat. Futbol po raz kolejny okazał się przewrotny - Sevilla natychmiast wróciła na dwubramkowe prowadzenie i kontrolowała mecz. Oba zespoły miały sporo szans, a na El Madrigal oglądaliśmy bardzo dobry i ciekawy mecz. Drużyna Grzegorza Krychowiaka jest zdecydowanym faworytem przed rewanżem. Polak zaczął dziś słabo, lecz drugą połowę może z pewnością zaliczyć do bardzo udanych. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu, Sevilla z ogromną zaliczką przed rewanżem!

92'

Aleix Vidal pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy. Zawodnik Sevilli za symulacje obejrzał jeszcze żółtą kartkę.

91'

Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

90'

Moreno przed szansą na gola kontaktowego! Znakomicie dośrodkował w pole karne Vietto, Moreno dwukrotnie uderzał głową, ale zarówno pierwsze uderzenie, jak i dobitkę świetnie obronił Rico!

89'

Figueiras! Szybka kontra Sevilli, wyszedł z piłką Bacca, zagrał do Banegi, ten świetnie przerzucił piłkę do będącego na prawej stronie Figueirasa, który po przebiegnięciu sporego dystansu zdecydował się na strzał. Uderzył mocno, ale niecelnie.

87'

Przejęcie Triguerosa i próba prostopadłego zagrania do jednego z partnerów. Przeszkodził mu jednak Krychowiak, świetnie wracając i znajdując się między dwoma rywalami.

85'

Czeryszew znalazł się na lewej stronie, po nodze Krychowiaka piłka wyszła na kolejny rzut rożny. Po nim z dystansu strzelał Trigueros, ale poślizgnął się i nic z tego nie wyszło.

84'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzu. Dorado zastępuje Musacchio.

82'

Aleix Vidal najpierw poradził sobie z Musacchio, ale kapitan gospodarzy zdołał naprawić swój błąd i odebrał piłkę rywalowi.

81'

Jaume Costa wywalczył kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Ten znów nie przyniósł jednak zagrożenia.

79'

Banega zdecydował się na strzał z ostrego kąta z rzutu wolnego, lecz było to uderzenie niecelne.

78'

Narzekający na jakiś uraz Vitolo opuszcza boisko. Zastępuje go Jose Antonio Reyes.

77'

Oto jak cieszyli się z bramek piłkarze Sevilli:

75'

Druga zmiana w Sevilli. Zamiast Iborry na murawie pojawia się Ever Banega.

74'

Trigueros! Dobry strzał pomocnika Villarrealu z dystansu, lecz piłka przelatuje tuż obok słupka!

74'

Indywidualnie ruszył Bacca, zagrał na lewą stronę do Tremouilinasa, ten dośrodkował w pole karne, ale mający przewagę liczebną obrońcy Villarrealu sobie poradzili.

73'

Kolejne dośrodkowanie, kolejny strzał Vietto, ale z łatwością łapie to uderzenie Rico.

71'

Vietto przewrócił się teraz w polu karnym po starciu z Krychowiakiem, ale nie ma rzutu karnego. Spotyka się to rzecz jasna z protestami kibiców.

70'

Vidal zablokował teraz dośrodkowanie w pole karne i Villarreal będzie miał siódmy już rzut rożny w tym meczu.

69'

Czeryszew! Znakomite uderzenie Rosjanina sprzed pola karnego minimalnie mija słupek bramki strzeżonej przez Rico!

68'

Na boisku pojawił się właśnie Gerard Moreno. Zastąpił on Uche.

66'

Nie idzie na razie Campbellowi. Najpierw jego strzał został zablokowany, a po chwili faulował Baccę i obejrzał żółtą kartkę.

64'

Mamy pierwszą zmianę w Sevilli. Kevina Gameiro zastępuje Carlos Bacca.

63'

Próba Czeryszewa, ale Rosjanin poślizgnął się i jego uderzenie zostało łatwo zablokowane.. Po chwili Uche wywalczył natomiast rzut rożny.

61'

Kontra Sevilli, zabawili się teraz Iborra i Vitolo, lecz piłkę sprzed bramki wybił wracający Trigueros!

60'

Campbell! Skrzydłowy Villarrealu bliski zdobycia kontaktowego gola po efektownym uderzeniu z woleja, lecz czujny był Rico! Strzał był mocny, ale leciał w środek bramki.

60'

Znakomity przechwyt Figuierasa, który popędził prawą stroną. Później Sevilla zwolniła nieco akcję, a Iborra był bliski dogrania do Gameiro.

59'

Jedna z nielicznych akcji Campbella na prawej stronie. Reprezentant Kostaryki źle wycofał piłkę.

57'

Indywidualny drybling Czeryszewa, ale Rosjanin usiał wycofać się z pola karnego. Po chwili piłkę stracili jego koledzy.

56'

Akcja Czeryszewa i Jaume Costy lewą stroną, Grzegorz Krychowiak uchronił teraz swój zespół przed rzutem rożnym.

54'

Sporo emocji także przy linii bocznej. Marcelino dokończy chyba oglądanie tego meczu z trybun!

53'

Niepotrzebnie wdał się teraz w drybling Trigueros, Zwolnił akcję, jakoś minął co prawda dwóch rywali, ale trzeci zabrał mu piłkę.

51'

Ależ odpowiedź Sevilli! Pareja dośrodkował piłkę w pole karne, Iborra zgrał piłkę głową do Gameiro, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jakże krótko trwała radość gospodarzy!

50'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA SEVILLI! GAMEIRO!

49'

Dopięli wreszcie swego gospodarze! Ogromne zamieszanie w polu karnym, Mbia chyba zagrał ręką, a Vietto wpakował piłkę do siatki. Daniele Orsato najpierw uznał gola, a później długo konsultował się z dwoma asystentami. Przyniosło to spore nerwy, ale bramka została uznana. Słusznie.

48'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA VILLARREALU! VIETTO!

47'

Kolejna szansa Vietto, omal nie pokonał Rico lobem! Golkiper Sevilli przenosi piłkę nad poprzeczką!

47'

Zdecydowanie za mocne podanie Vietto do Campbella. Kostarykanin wymusił jednak błąd na rywalu i Villarreal będzie miał rzut rożny.

46'

Zgodnie z przewidywaniami na drugą połowę nie wyszedł Moi Gomez. Zastąpił go Joel Campbell.

45'

Znów gramy!

22:04

Wracamy już na El Madrigal. Obie drużyny wychodzą właśnie na boisko. Sevilla witana rzecz jasna gwizdami.

21:53

Villarreal długimi fragmentami ma inicjatywę, ale piłkarze Marcelino rażą dziś nieskutecznością. Tego samego z pewnością nie można powiedzieć o Sevilli, która już na samym początku wykorzystała brak koncentracji w szeregach rywali, zyskując błyskawiczną przewagę. Do przerwy piłkarze Unaia Emery'ego prowadzą 2:0, ale Villarreal z pewnością się nie podda. Druga połowa zapowiada się pasjonująco - zapraszamy na nią za niespełna kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Vietto! Kolejna znakomita szansa piłkarza Villarrealu, który zwiódł Pareję i próbował umieścił piłkę tuż przy słupku, ale ta przeleciała po jego niewłaściwej stronie!

44'

Kolejna kontra Sevilli, tym razem marnuje ją Gameiro, wypuszczając sobie piłkę zdecydowanie za mocno.

44'

Na trybunach El Madrigal obecny jest między innymi Vicente del Bosque. Co ciekawe, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii siedzi... w klubowej kurtce Villarrealu.

44'

Trigueiros próbował strzału, ale zablokował go Krychowiak. Później piłka trafiła do Dos Santosa, który zagrał fatalnie - futbolówka wylądowała za linią boczną.

40'

To mogło być 3:0! Znakomita kontra Sevilli, lewą stroną urwał się Kevin Gameiro i dograł do znajdującego się w polu karnym Aleixa Vidala. Ten uderza mocno, ale trafia w spojenie słupka z poprzeczką!

39'

Joel Campbell rozgrzewa się przy linii bocznej. Wydaje się mocno prawdopodobne, że Kostarykańczyk zastąpi w drugiej połowie słabo dysponowanego Moi Gomeza.

37'

Szansa na kontaktowego gola dla gospodarzy, Uche uderza sprzed pola karnego, lecz piłka ląduje na trybunach. Wcześniej Figueiras wybił piłkę zmierzającą do Czeryszewa.

35'

Teraz Moi Gomez ostro fauluje Tremoulinasa. Żółta kartka dla skrzydłowego Villarrealu.

34'

Piłka szczęśliwie trafiła na prawe skrzydło do Moi Gomeza, ten oddaje strzał, ale jest to uderzenie zablokowane, a Villarreal nie ma nawet rzutu rożnego.

33'

Asenjo zaatakowany przez Iborrę w walce o piłkę, gorąco zrobiło się na boisku.

32'

Znakomita piłka Jonathana dos Santosa do Czeryszewa, ale ten niepotrzebnie chciał dogrywać do jednego z partnerów. Wydaje się, że strzał Rosjanina byłby lepszym rozwiązaniem.

31'

Bramka Vitolo, która padła w 13. sekundzie spotkania, jest najszybszym trafieniem w historii Ligi Europy.

29'

Piłkarze Villarrealu wydają się nieco podłamani takim przebiegiem meczu. Druga bramka dla rywali wyraźnie podcięła im skrzydła.

27'

Ależ układa się ten mecz! Villarreal dominuje na boisku, ale przegrywa dwoma bramkami! Po znakomitym dośrodkowaniu Tremoulinasa Mbia przepchnął Jaume Costę i wpakował piłkę do siatki. Gol nie powinien być jednak uznany - sędzia nie zauważył, że zawodnik Sevilli był na spalonym!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SEVILLI! MBIA!

24'

Gorąco od bramką Sevilli! Najpierw po znakomitym prostopadłym podaniu przed szansą znalazł się Vietto, lecz źle przyjął sobie piłkę i jego strzał z ostrego kąta odbił Rico. Później było sporo zamieszania po dwóch dośrodkowaniach, kolejną szansę miał Vietto, który tym razem przeniósł piłkę nad bramką.

23'

Znakomity wyrzut Sergio Rico rozpoczął kontrę Sevilli, Vitolo zagrał do Gameiro, ale tego ostatniego powstrzymał Bailly.

22'

Bardzo dobre, kąśliwe dośrodkowanie Czeryszewa z lewej strony boiska, gospodarze będą mieli jeszcze rzut rożny.

21'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkarze Sevilli w polu karnym wygrali dwa pojedynki główkowe, Iborra zdołał oddać strzał, ale dobrze broni Sergio Asenjo.

20'

Jaume Costa faulował Iborrę i został ukarany żółtą kartką. Oznacza to, że on również nie zagra w rewanżu.

20'

Zdecydowanie zbyt mocna piłka od Mario w kierunku Czeryszewa. Od bramki zacznie Rico.

19'

Sarcie Uche i Carrico w polu karnym, ale nie ma mowy o "jedenastce".

18'

Lewą strona atakował Jaume Costa, lecz nie zdołał minąć Aleixa Vidala. Villarreal pressingiem natychmiast zmusił Sevillę do błędu i odzyskał piłkę.

17'

Po dośrodkowaniu z kornera piłka trafiła do Vitolo, lecz ten uderzył wysoko nad bramką.

16'

Długie wybicie Rico narobiło sporo zamieszania pod bramką Villarrealu, ale ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym.

16'

Próba dwójkowej akcji Czeryszewa i Triguerosa, lecz nie zrozumieli się obaj piłkarze i piłka wylądowała za inią końcową.

14'

Uche poślizgnął się w polu karnym, lecz zdołał utrzymać się przy piłce i dośrodkować. Dobrą interwencją wyjaśnił jednak sytuację Mbia.

13'

Znakomicie przyjął sobie piłkę Vietto, zagrał do Czeryszewa, a ten obsłużył Jaume Costę. Ten ostatni przewraca się w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

12'

Zbyt mocne podanie w kierunku Czeryszewa i piłka ląduje na aucie.

11'

Dwa razy rozgrywali rzut wolny gospodarze (za pierwszym razem akcję wstrzymał sędzia), ale Sevilli zaszkodzić im się nie udało.

9'

Kompletnie nie radzą sobie obrońcy Sevilli z Vietto. Krychowiak powstrzymuje rywala ostrym wślizgiem i ogląda żółtą kartkę. Oznacza to, że Polak nie zagra w rewanżu.

8'

Ostra piłka Dos Santosa w pole karne, ale poradzili sobie z tym obrońcy Sevilli. Później wybili jeszcze dwa kolejne dośrodkowania - przy ostatnim dobrze interweniował Krychowiak.

7'

Krychowiak stracił równowagę w starciu z Uche i po wywrotce dotknął piłki ręką. Będzie znakomita szansa dla gospodarzy.

6'

Czeryszew! Szybka wymiana piłki przed polem karnym i bardzo dobry strzał Rosjanina, ale czujny był Rico i sparował piłkę na rzut rożny.

4'

Pierwszy faul Krychowiaka, który nieprzepisowo powstrzymywał Dos Santosa.

2'

Vietto! To mógł, a nawet powinien być remis! Ależ huknął zawodnik Villarrealu, zatrzęsła się bramka Sevilli od uderzenia w poprzeczkę, a Czeryszew zmarnował szansę na dobitkę! Ależ tempo na El Madrigal.

2'

Zaledwie piętnaście sekund zajęło gościom strzelenie gola! Po długim podaniu Kevin Gameiro zgrał piłkę do Vitolo, a ten mocnym strzałem dał swojemu zespołowi prowadzenie!

1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SEVILLI! VITOLO! CO ZA POCZĄTEK!

1'

Od środka rozpoczęła grająca na biało Sevilla. Villarral w żółtych strojach.

1'

Gramy!

21:03

Sędzią głównym jest Daniele Orsato z Włoch. Już po losowaniu, czekamy na pierwszy gwizdek.

21:01

Przenosimy się już na El Madrigal - oba zespoły wychodzą właśnie na boisko!

21:00

Obie drużyny w europejskich pucharach spotkają się po raz pierwszy, ale w różnych rozgrywkach w Hiszpanii grały ze sobą już 33 razy. Siedemnaście z tych meczów wygrała Sevilla, a osiem Villarreal.

20:57

Villarreal nie zwykł skupiać się tylko na obronie, także z drużynami teoretycznie silniejszymi. Doskonale pokazały to choćby ostatnie mecze z Barceloną i Realem Madryt. Podobnie będzie zapewne także tego wieczoru – gospodarze chcą uzyskać zaliczkę przed rewanżem na wyjeździe, a Sevilla także będzie chciała za wszelką cenę wyjechać z El Madrigal co najmniej z bramkowym remisem.

20:54

Ostatnio w meczach drużyny Grzegorza Krychowiaka pada zresztą sporo bramek – aż czternaście było ich łącznie w meczach z Deportivo La Coruna i Realem Sociedad. Co ważne, oba mecze były spotkaniami wyjazdowymi. Czy to oznacza, że sporej liczby trafień możemy spodziewać się też dzisiaj? Wydaje się to bardzo prawdopodobne.

20:52

W poprzedniej rundzie Ligi Europy oba zespoły efektownie wygrały swoje dwumecze. Villarreal pokonał dwukrotnie Red Bull Salzburg (2:1 u siebie i 3:1 na wyjeździe), dreszczowce ze sporą liczba bramek oglądali też kibice Sevilli. U siebie ich ulubieńcy wygrali z Borussią Moenchengladbach 1:0, a w Niemczech po pasjonującym meczu triumfowali 3:2.

20:50

A oto wypowiedź Unaia Emery'ego:

Nie mamy przewagi z tytułu obrony pucharu. Obie drużyny chcą awansować po pięknym meczu i o wszystkim zdecydują szczegóły. Chcemy wygrać, ale musimy zagrać bardzo dobrze, niemal doskonale. Niewiele zespołów wygrywało na El Madrigal, ale chcemy być jednym z nich.
20:47

Zobaczcie co do powiedzenia mieli przed meczem obaj trenerzy. Na początek szkoleniowiec Villarrealu, Marcelino.

Dla niektórych klubów, jak dla Sevilli, myślenie o grze w finale jest normalne. Nie myślimy w tych kategoriach, ale wiemy, że możemy to zrobić i zrobimy wszystko, aby tak się stało. Kluby z najsilniejszych lig są teraz bardziej zmotywowane, bo przez Ligę Europy można dostać się do Ligi Mistrzów. To ogromna zachęta
20:43

Rezerwowi Sevilli: Mariano Barbosa, Fernando Navarro, Coke Andujar, Jose Antonio Reyes, Ever Banega, Carlos Bacca, Iago Aspas.

20:39

Rezerwowi Villarrealu: Juan Carlos, Bojan Jokić, Jose Dorado, Antonio Rukavina, Sergio Marcos, Joel Campbell, Gerard Moreno.

20:35

Znamy już podstawowe jedenastki obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie. Zgodnie z przewidywaniami w wyjściowym składzie Sevilli jest Grzegorz Krychowiak.

20:30

Już za 35 minut rozpocznie się hiszpański mecz w Lidze Europy, w którym Villarreal podejmie na własnym boisku Sevillę. Kto okaże się lepszy w starciu sąsiadów z tabeli hiszpańskiej La Liga? Jak spisze się Grzegorz Krychowiak? Na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!