Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
2 : 0
Torino F.C.Torino FC
19:52

Zenit Sankt Petersburg wywalczył u siebie sporą zaliczkę przed rewanżem w Turynie. Od momentu czerwonej kartki dla Benassiego Włosi zdecydowanie oddali rywalom inicjatywę i mecz nie mógł skończyć się inaczej. Szkoda, że podopieczni Giampiero Ventury zaatakowali dopiero w samej końcówce, ale u siebie z pewnością nie sprzedadzą tanio skóry i będą chcieli odrobić straty. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik!

94'

Koniec meczu, Zenit pokonuje u siebie Torino 2:0!

92'

Molinaro wrzuca daleką piłkę w pole karne, ale Lodygin dobrze wychodzi z bramki.

91'

Szybka akcja Torino, Maxi Lopez znakomicie podaje do Farneruda, ale ten marnuje bardzo dobrą okazję, uderzając obok bramki.

91'

Trzy minuty doliczył jeszcze arbiter do tego meczu.

90'

Mamy jeszcze zmianę w Zenicie. Na murawie zamiast Witsela pojawia się Tymoszczuk.

90'

Bardzo niepewna interwencja Lodygina mogła się źle skończyć! Niebezpieczeństwo zażegnał jednak jeden z obrońców.

89'

Teraz Glik dobrze powstrzymuje Hulka. Torino stara się wyprowadzić jeszcze akcję dającą gola kontaktowego.

87'

Polak także trafił do notesu sędziego.

87'

Doszło jeszcze do starcia obu zawodników. Ryazantsev otrzymał żółtą kartkę.

87'

Smolnikov podawał do Ryazantseva, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Pomylił się - przed Rosjaninem znajdował się Kamil Glik.

85'

Jedna z nielicznych akcji Torino, Farnerud dogrywa w pole karne do Maxiego Lopeza, ale napastnika gości dobrze zablokował Garay.

83'

Złe uderzenie Hulka. Piłka przeleciała kilka metrów nad bramka Torino.

82'

Hulk faulowany rzez El Kaddouriego. Będzie świetna okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

81'

Pierwsza zmiana w Zenicie. Shatova zastępuje Ryazantsev.

78'

Witsel! Zawodnik gospodarzy znakomicie przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i zdecydował się na uderzenie przewrotką, ale piłka przeleciała obok bramki!

77'

Spokojnie rozgrywa piłkę Zenit, a na murawę pada Hulk. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu.

75'

Bardzo źle podawał teraz Rondon i stracił piłkę na rzecz Farneruda.

74'

Ostatnia zmiana w Torino. Fabio Quagliarellę zastępuje Maxi Lopez.

72'

Kosztowna strata Maksimovicia, który traci piłkę na rzecz Criscito, ale błąd kolegi dobrze naprawia Glik.

71'

Udany pressing Torino i Neto fauluje Farneruda. Z rzutu wolnego nic jednak nie wyszło.

69'

Criscito pada na boisko po starciu z Darmianem. Nie ma jednak kartki.

68'

Po kolejnej wymianie podań przed bramkę Padellego dośrodkowywał Danny, lecz golkiper Torino złapał piłkę.

67'

Długo rozgrywał piłkę Zenit, ale nic z tego nie wyszło - Glik dobrze przeciął podanie Hulka.

65'

Lodygin poradził sobie z dośrodkowaniem Molinaro i wypiąstkował piłkę daleko od własnej bramki.

64'

Odważniej zaatakowało Torino, Smolnikov faulem powstrzymywał El Kaddoueriego i otrzymał żółtą kartkę. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

62'

Gazzi zagrał świetną piłkę na prawą stronę do Darmiana, ale ten źle przyjął piłkę, która opuściła boisko.

61'

Dobra interwencja Glika, który nie dał sobie odebrać piłki blisko własnego pola karnego i po nogach Shatova wywalczył aut dla swojego zespołu.

60'

Trochę dłużej utrzymali się teraz przy piłce gracze Torino, ale gdy tylko wyszli z nią na połowę rywali, to Zenit odzyskał futbolówkę.

58'

Kolejna akcja Hulka, ale tym razem Brazylijczyk zagrywał niedokładnie.

57'

Hulk uderza bardzo mocno z rzutu wolnego, ale trafia wprost w Padellego i bramkarz Torino bez problemu łapie piłkę.

56'

Coraz większa przewagę ma Zenit. Moretti faulował teraz Hulka.

54'

Kolejna znakomita dwójkowa akcja Danny'ego i Hulka. Gra na jeden kontakt kończy się strzałem Brazylijczyka, ten trafia w słupek, ale odbita piłka trafia do Criscito, który podwyższa prowadzenie gospodarzy.

53'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA ZENITA! CRISCITO!

52'

Niepewnie interweniuje teraz Glik, łapie piłkę Padelli, ale arbiter uznał zagranie Polaka za przypadkowe.

52'

Vives nie jest w stanie kontynuować gry. Zamiast niego na boisku pojawia się Alexander Farnerud.

51'

Kapitalna dwójkowa akcja Danny'ego i Hulka, ale strzał tego drugiego instynktownie broni Padelli!

50'

Ucierpiał teraz Vives i leży poza boiskiem. Torino chwilowo w dziewiątkę.

49'

Shatov zagrał do Hulka, ten przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył z dystansu, lecz piłka przeleciała obok słupka.

47'

Wyszedł z piłką Quagliarella i dał się sfaulować. Z rzutu wolnego wyszło niewiele - Torino wycofało piłkę.

46'

Urwał się lewą stroną Hulk, ale jednemu z obrońców udało się wybić piłkę na rzut rożny.

46'

Od środka rozpoczął Zenit. Obie drużyny bez zmian (nie licząc oczywiście tej z pierwszej połowy).

45'

Znów gramy!

19:01

Wracamy już do Sankt Petersburga. Oba zespoły są z powrotem na boisku.

18:49

Zenit był w pierwszej połowie drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie schodzi na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Plan Giampiero Ventury popsuła niefrasobliwość Marco Benassiego, który szybko wyleciał z boiska. Torino skupia się głównie na obronie, aby mieć szansę na odrobienie strat w rewanżu u siebie. Niezłe spotkanie rozgrywa na razie Kamil Glik, który nie popełnia większych błędów. Bądźcie z nami podczas drugiej połowy - jej początek za niespełna kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minutę dolicza arbiter do pierwszej połowy.

45'

Criscito urwał się lewą stroną boiska, lecz z jego dośrodkowaniem poradził sobie Glik.

43'

Do siatki trafia Rondon, ale gol nie jest uznany! Słusznie, napastnik Zenita znajdował się bowiem na spalonym.

42'

Bardzo niepewnie interweniował Padelli po strzale Javiego Garcii. Będzie jeszcze jeden korner.

42'

Akcja Danny'ego i Hulka, ale dobrze przerwał im Molinaro, wybijając piłkę na rzut rożny.

41'

Danny dośrodkowywał w pole karne, ale było to dośrodkowanie zdecydowanie zbyt głębokie. Łatwo złapał piłkę Padelli.

39'

Zamknęli teraz we własnym polu karnym rywali piłkarze Zenita. Ze skraju szesnastki uderzał Smolnikov, Padelli odbił piłkę przed siebie, nie zdołał jej przeciąć Glik, a Witsel pewnym strzałem dał swojemu zespołowi prowadzenie.

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZENITA! WITSEL!

36'

Na bramkę strzelał Hulk, lecz piłka odbiła się od jednego z obrońców. Będzie jeszcze rzut rożny.

36'

Sporo fauli mamy teraz w Sankt Petersburgu. Tym razem przewinił Molinaro.

34'

Javi Garcia fauluje El Kaddouriego i ogląda żółtą kartkę. Oznacza to, że nie będzie mógł zagrać w rewanżu.

34'

Giampiero Ventura reaguje na czerwoną kartkę. Josefa Martineza zmienia Giuseppe Vives.

33'

Hulk zagrał to Smolnikova, ten nie potrafił sobie przyjąć dobrze piłki w polu karnym, ale futbolówka trafia do Shatova. Ten natychmiast decyduje się na strzał, ale było to uderzenie niecelne.

30'

Dwukrotnie bardzo niepewnie interweniował Molinaro, ale obyło się bez konsekwencji.

29'

Wściekły jest zawodnik Torino, który nie może się pogodzić z decyzją arbitra. Wydaje się jednak, że była ona słuszna.

27'

W bardzo złej sytuacji znalazło się Torino! Benassi niepotrzebnie faulował Witsela i dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę!

27'

Criscito chciał wypuścić na lewej stronie Shatova, zagrał jednak za mocno i od bramki zacznie Padelli.

26'

Dośrodkowanie Danny'ego z rzutu wolnego pozostawiało sporo do życzenia. Obrońcy Torino wybili piłkę na aut.

24'

Dwie proste straty zanotowali teraz piłkarze Torino, ale Glik dobrze odebrał piłkę Rondonowi.

22'

Shatov zszedł z lewej strony do środka boiska, lecz po chwili niecelnie zagrywał do Smolnikova.

21'

Maksimović zagrywa długą, ale bardzo niecelną piłkę na prawe skrzydło. Sporo niedokładności jest na razie w poczynaniach Torino.

19'

Rondon próbował odebrać piłkę Morettiemu, ale uciekał się przy tym do faulu.

18'

Mógł teraz znaleźć się w dobrej sytuacji Quagliarella, lecz precyzyjnym wślizgiem popisał się Neto, odbierając piłkę rywalowi.

16'

Sporo chaosu panuje teraz na boisku. Inicjatywę ma Zenit, ale na razie niewiele z tego wynika.

13'

El Kaddouri próbował rozwiązać akcję indywidualnie, ale jego strzał był słaby i niecelny.

12'

Hulk wychodził z kontratakiem, lecz uniemożliwił mu to Marco Benassi. Za taktyczny faul ukarany został jednak żółtą kartką.

12'

Torino miało rzut wolny po faulu Criscito, w pole karne dośrodkowywał Darmian, później mieliśmy jeszcze korner, ale i ten nie przyniósł skutku.

10'

Akcja Zenita prawą stroną. Danny poczekał na Smolnikova, zagrał mu piłkę, a ten dośrodkował przed bramkę Torino. Piłka przeleciała wzdłuż pola karnego, nie było tam bowiem żadnego z gospodarzy.

9'

Strzałem z dystansu Padellego próbował zaskoczyć Hulk, ale do szczęścia zabrakło mu sporo - piłka daleko obok słupka.

6'

Molinaro nie poradził sobie z będącym na prawym skrzydle Shatovem. Rzut wolny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia - dośrodkowanie Hulka wyłapał Padelli.

5'

Niedokładne długie podanie Kamila Glika ląduje na aucie. Nie wyszło to zagranie Polakowi.

3'

Rondon! Najpierw z akcją wyszło Torino, ale skończyło się tylko na kontrze Zenita. Piłkę w polu karnym otrzymał Rondon, ograł Darmiana i Glika, lecz powstrzymał go Padelli!

2'

Na początku większą inicjatywę mają gospodarze. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, strąca piłkę Witsel, ale nie zdołał Belg oddać strzału w światło bramki.

1'

Od środka rozpoczęło grające na biało Torino. Zenit w tradycyjnych, błękitnych strojach.

1'

Gramy!

17:59

Sędzią głównym jest Portugalczyk Manuel de Sousa. Już po losowaniu, zaraz zaczynamy!

17:57

Przenosimy się już do Sankt Petersburga. Sędziowie wyprowadzają obie drużyny na boisko.

17:55

Wśród 16 drużyn w 1/8 finału Ligi Europy mamy aż pięć drużyn z Włoch. Czy Torino rozpocznie włoskie święto?

17:54

Torino w poprzednie rundzie niespodziewanie wyeliminowało Athletic Bilbao, wygrywając po pasjonującym meczu na San Mames 3:2. W ostatni weekend ekipę Kamila Glika czekał jednak zimny prysznic w postaci niespodziewanej porażki w Udinese. Była to pierwsza przegrana w lidze Torino od 30 listopada zeszłego roku.

17:50

Zenit bardo dobrze wszedł w rundę wiosenną. Wicemistrzowie Rosji w 1/16 finału Ligi Europy ograli w dwumeczu PSV Eindhoven 4:0. Dobrze zainaugurowali też rozgrywki ligowe, pokonując 3:0 Ural Jekaterynburg.

17:46

Rezerwowi Torino: Luca Castelazzi, Cesare Bovo, Gaston Silva, Alexander Farnerud, Giuseppe Vives, Maxi Lopez, Amauri

17:42

Rezerwowi Zenita: Yegor Baburin, Nicolas Lombaerts, Ilya Zuev, Pavel Mogilevets, Aleksandr Ryazantsev, Anatoliy Tymoshchuk, Rail Sheydaev

17:38

Znamy już podstawowe składy obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie. W jedenastce Torino jest oczywiście Kamil Glik, który pełni rolę kapitana.

17:30

Po Lidze Mistrzów czas na emocje związane z Ligą Europy! Na początek czeka nas starcie Zenita Sankt Petersburg z Torino FC Kamila Glika. Początek tego pojedynku już za pół godziny, a na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!