Piątek, 6 lutego 2015, godz. 12:00
1 : 3
Dnipro DniepropetrowskDnipro Dniepropietrowsk
13:58

To był już ostatni sparing Legii podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii. W tygodniu czeka ich mecz Pucharu Polski ze Śląskiem, a już w najbliższy weekend rozgrywki wznawia nasza ekstraklasa. Zapraszamy na kolejne relacje live na naszym portalu!

13:56

Jedynym graczem, który zasłużył dziś na pochwałę jest Michał Kucharczyk. Po wyjściu na boisku rozruszał nieco grę, walczył też w obronie. Obecnie jest w dużo lepszej dyspozycji niż Jakub Kosecki. Z dobrej strony pokazał się także debiutujący Arkadiusz Malarz

13:53

To był bardzo kiepski mecz w wykonaniu legionistów, którzy mimo braku czołowych zawodników powinni zaprezentować się znacznie lepiej. Na tle Dnipra prezentowali się mizernie pod każdym względem: taktycznym, fizycznym i technicznym.

93'

Koniec meczu! Legia po słabej grze przegrywa z Dinprem Dniepropietrowsk 1:3

92'

Wieteska tym razem świetnie przeczytał grę i zatrzymał grożną kontrę Dnipra

91'

Kolejne dośrodkowanie Pinto nie minęło pierwszego obrońcy rywali

90'

Ładnie podłączył się Bereszyński. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane i będzie rzut rożny dla Legii

89'

Pinto wypuścił Kucharczyka, który zdecydował się na strzał z 15 metrów. Jest celne uderzenie, ale to nie mogło zaskoczyć Lastuvki

87'

Zozulya znów urwał się Wietesce i wyszedł sam na sam z Jałochą. Ukrainiec niepotrzebnie podawał do Gamy, to zagranie przeciął Makowski

85'

Groźna centra na pole karne do Zozulyi. Napastnik Dnipra tym razem nie zdołał dojść do piłki

84'

Dobre zagranie do Matheusa, który wbiegł między obrońców, świetnie przyjął i płaskim strzałem przy słupku nie dał szans Jałosze!

82'

GOOOOOOOOOOOOL! Błyskawiczna odpowiedź Dnipro!

81'

Kucharczyk kapitalnie popędził skrzydłem i świetnie dograł do Saganowskiego, który z bliska strzela do pustej bramki!

80'

GOOOOOOOOOOOOL! Saganowski!

78'

Festiwal niedokładności legionistów trwa w najlepsze. Uniemożliwia to przeprowadzenie składnej, zespołowej akcji

77'

Kucharczyk po raz kolejny świetnie w defensywie. Skrzydłowy Legii nie odpuścił Matheusa i zablokował jego strzał

76'

Szwoch nieco ucierpiał, na chwilę gra została przerwana, ale już wszystko w porządku

75'

Zozulya ruszył skrzydłem, dobrze wrócił za nim Kucharczyk i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Dnipra. Od bramki Jałocha

73'

Seleznyov do Gamy, ale na Portugalczyk zachował się dość nieporadnie w polu karnym i zgubił piłkę

71'

To powinna być bramka dla Legii! Kucharczyk dynamicznie wpadł w pole karne, minął kilku rywali i wyłożył piłkę Szwochowi! Kapitalną interwencją popisał się Lastuvka, który w ostatniej chwili sparował piłkę na słupek!

68'

Pinto z dystansu po ziemi chybił o jakieś 5 metrów

68'

I Wieteska za Brzyskiego

63'

Misiak za Orlando Sa

63'

Bartczak za Astiza

64'

Kucharczyk tuż po wejściu wykonywał rzut wolny i trafił w jedynego gracza w murze

63'

4 zmiany w Legii: Kucharczyk za Koseckiego

62'

Pierwszy kwadrans drugiej części nie przyniósł zmiany obrazu gry. Dnipro jest zadowolone z wynika i już tak nie naciska, a Legia kompletnie nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

60'

Brzyski podłączył się do ofensywy, miał dużo miejsca i zdecydował się na strzał, trafił jednak w Saganowskiego

58'

Makowski dobrze zaasekurował Bereszyńskiego i oddalił zagrozenie

55'

Znowu dobrze w środku pola znalazł się Orlando Sa, ale nie udało mu się celnie dograć do Saganowskiego

53'

Bardzo ładna zespołowa akcja Dnipra. Matheus wyłożył piłkę Zozulyi, który z bliska strzelił do pustej bramki! Legia musi się przebudzić

52'

GOOOOOOOL! 2:0 dla Dnipro!

50'

Ależ błąd Jałochy! Bramkarz Legii trafił w rywala, ale na szczęście dla niego bez konsekwencji

48'

Był pierwszy korner, źle wykonany przez Szwocha

46'

A w bramce Jałocha wchodzi za Malarza

46'

A na placu gry od początku drugiej połowy melduje się Bartłomiej Kalinkowski, który zmienił Ivicę Vrdoljaka

45'

Początek drugiej połowy! Liczymy, że Legii uda się odmienić swoje oblicze w tym meczu

12:55

Legia przez pierwsze 45 minut nie oddała celnego strzału, nie miała też ani jednego rzutu rożne i ani razu poważnie nie zagroziła bramce rywali. Wyszli na to spotkanie jakby nieobecni, co w zderzeniu z agresywnie nastawionymi Ukraińcami wygląda naprawdę nieciekawie. Tylko nieskuteczności Kalinicia i dobrej postawie Malarza Legia zawdzięcza tak niski wynik.

46'

Koniec pierwszej połowy! Trudno coś dobrego powiedzieć o grze Legii w tej odsłonie

46'

Dobre dośrodkowanie, ale równie dobre wyjście Lastuvki, który uprzedził Orlando Sa

45'

Szwoch był faulowany i jest pierwszy stały fragment gry dla Legii w dzisiejszym spotkaniu

43'

Ilość strat legionistów jest zatrważająca. Wyróżnia się Ruslan Rotan, który seryjnie przechwytuje podania mistrzów Polski

40'

Pierwszy raz wykazał się Malarz! Błąd Bereszyńskiego od razu wykorzystał Konoplyanka, który popędził na bramkę Malarza. Nowy bramkarz Legii dobrze wyszedł i wybronił sytuację sam na sam.

39'

Kolejne nieporozumienie w szeregach Legii. Sa zagrał do Saganowskiego, który akurat ruszył w drugą stronę.

36'

Konoplyanka tym razem uciekł Bereszyńskiemu i bardzo groźnie dośrodkował, piłka spadła tuż obok słupka.

36'

Boczni obrońcy Legii nieco się przebudzili. Bereszyński znów poradził sobie z Konoplyanką, a po chwili Brzyski zabrał piłkę Matheusowi

35'

Vrdoljak przejął w środku pola, Legioniści dobrze się rozbiegli, ale Serb zagrał zdecydowanie za mocno. Saganowski pokazuje żeby grać do niego, a nie na dobieg

34'

Szwoch ładnie zauważył pokazującego się Sa, ale odrobinę szybszy był bramkarz Dnipra, który wybił na aut

33'

Kolejna nieudany drybling Koseckiego, na dodatek skrzydłowy Legii faulował rywala

33'

Sa założył siatkę rywalowi i podał wprost pod nogi Fedorchuka

31'

Nareszcie komuś udało się powstrzymać Konoplyankę. Bereszyński bardzo ładnie wygarnął mu piłkę

30'

Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Luchkevych, ale na szczęście dla legionistów nikt nie zamykał tej akcji i piłka przeszła nietknięta

28'

Kolejna akcja duetu Konoplyanka - Kalinić. Skrzydłowy Dnipra w zasadzie nieatakowany wbiegł w pole karne, dograł do Kalinicia, którego znowu nie upilnował Astiz. Strzał Chorwata minimalnie minął bramkę!

26'

Dobra centra Brzyskiego w pole karne. Cheberyachko nie trafił w piłkę, ale co z tego, skoro Saganowski kompletnie się tego nie spodziewał.

23'

Najwyższa pora, aby Legia się obudziła. Mistrzowie Polski są apatyczni, seryjnie tracą piłki i jeszcze nie stworzyli sobie żadnej dobrej szansy

20'

Pinto dobrze ruszył do kontry, założył siatkę Rotanowi i przebiegł z piłką dobre 30 metrów. Ostatecznie źle dograł do Orlando Sa, podanie przeciął Egidio

20'

Ta bramka wisiała w powietrzu! Konoplyanka dobrze dograł do niepilnowanego Kalinicia, który spokojnie przyjął piłkę i uderzył mocno z 11 metrów. Spory błąd Makowskiego i Astiza, Malarz był bez szans

19'

GOOOOOOL! Kalinić!

18'

Szwoch i Bereszyński dobrze podwoili Cherebyachkę i zapobiegli rzutowi rożnemu, od bramki Malarz

17'

Rzut wolny po faulu Koseckiego. Rotan centruje i Malarz pewnie łapie piłkę

14'

Długa piłka od Brzyskiego do Saganowskiego. Były reprezentant Polski został uprzedzony przez czeskiego bramkarza rywali, Jana Lastuvkę

13'

Dobre piąstkowanie Malarza, drugie dośrodkowanie przerwali obrońcy Legii

12'

Nieporozumienie Koseckiego z Brzyskim. Ten pierwszy wybijając piłkę trafił prosto w lewego obrońcę i w rezultacie mamy korner dla Dnipra

11'

Gracze Legii po raz pierwszy nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak niezbyt produktywnie i raczej na własnej połowie.

9'

Kosecki przejął piłkę, ale zamiast uruchomić Saganowskiego, zagrał prosto pod nogi Egidio

7'

Rotan dośrodkowywał z wolnego, nikt nie trącił piłki i Malarz spokojnie odprowadził ją wzrokiem

6'

Powinno być 1:0 dla Dnipro! Płaskie podanie w poprzek pola karnego, ale Matheus wślizgiem z 2 metrów nie trafił w bramkę! A wszystko zaczęło się od fatalnego błędu Inakiego Astiza

5'

Pinto stracił w środku pola, Matheus założył siatkę Brzyskiemu, ale dobrze zaasekurował go Astiz

3'

Matheus dośrodkował w pole karne, Astiz nie sięgnął piłki i Kalinić był o krok od zdobycia bramki! Nie uderzył jednak czysto i minimalnie chybił

1'

Pierwsza próba Ukraińców. Kalinić strzelał z dystansu, jednak wyraźnie się pomylił i Malarz nie musiał interweniować

0'

Pierwszy gwizdek sędziego!

12:00

Piłkarze obu drużyn już są na murawie, za chwilę zaczynamy!

11:54

11:45

Więcej informacji o tym dwumeczu znajdziecie tu

11:44

A rywal Legii w Lidze Europy, Ajax Amsterdam, nie jest ostatnio w najlepszej dyspozycji: Ajax znów przegrał

11:24

We wczorajszym meczu zadebiutował, wykupiony z Zawiszy Michał Masłowski, a dziś od początku w składzie legionistów jest nowy bramkarz Arkadiusz Malarz

11:20

11:13

Przypomnijmy, że wczoraj Legia pokonała Dinamo Bukareszt 4:2. Relację z tego meczu można przeczytać tu

11:06

Witamy na relacji live z kolejnego sparingu warszawskiej Legii! Dziś mistrzowie Polski spotkają się z wicemistrzem Ukrainy, Dnipro Dniepropietrowsk. Jaką formę prezentują podopieczni Henninga Berga na tydzień przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy? Początek meczu już za niespełna godzinę.