Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
17:01

Za relację na żywo z tego spotkania II ligi dziękuje Państwu Tytus Daniluk. Wesołych Świąt!

17:01

Rozwój mógł zostać dzisiaj liderem, ale w przypadku braku wygranej Katowiczanie pozostaną czwartej lokacie, jedną pozycję przed Zagłębiem.

16:58

Gospodarze byli pewni zwycięstwa, ale w ostatnich minutach meczu zagrali jak amatorzy i nie potrafili dowieźć wyniku do ostatniego gwizdka sędziego i pretensje mogą mieć tylko do siebie. Natomiast Zagłębie, które przez pryzmat całego meczu zagrało gorzej od swojego przeciwnika, to w końcówce pokazało klasę i wyjeżdżają z Katowic z jednym oczkiem.

93'

Koniec meczu w Katowicach! Fantastyczny finisz w wykonaniu Zagłębia! Goście do 88. minuty przegrywali 0:2, aby w samej końcówce odpowiedzieć dwoma golami i w efekcie zremisować derbowe spotkanie.

92'

Mamy wyrównanie w samej końcówce!!! Gola na wagę remisu zdobył dla Zagłębia Jakub Arak który wykończył głową dośrodkowanie swojego kolegi.

90'

Sędzia główny doliczył jeszcze trzy minuty!

90'

''Nakładka'' zawodnika Zagłębia na przeciwniku.

88'

Mateusz Mazurek wszedł w miejsce Roberta Tkocza.

88'

Mamy gola kontaktowego! Mateusz Wrzesień zebrał futbolówkę w polu karnym Rozwoju i uderzył z woleja wprost do siatki. Będą emocje do samego końca!

87'

Konrad Zaradny zdecydował się na strzał, ale na posterunku był Soliński i wyłapał piłkę.

85'

Łukasz Winiarczyk przewrócony przez przeciwnika. Wznowią gospodarze.

82'

Jakub Arak miał kozłującą piłkę i uderzył z woleja, jednak po chwili okazało się, że był to za mocny strzał

81'

Rzut wolny przy linii bocznej dla Zagłębia, za faul Kapiasa na rywalu.

77'

Za Piotra Azikiewicza na murawie zameldował się Adam Żak.

74'

Zaradny wszedł na plac gry za Dawida Ryndaka.

74'

Łukasz Tumicz zmienił Grzegorza Fonfarę.

71'

Skrzydłowy Rozwoju ukarany żółtą kartką za przewinienie na rywalu.

69'

Ależ akcja w wykonaniu Łukasza Winiarczyka! Lewy obrońca Rozwoju ściął z lewej flanki do środka boiska i uderzył zza pola karnego tuż przy samym słupku, nie dając szans Fabisiakowi.

68'

Druga zmiana w szeregach gości. Mateusz Wrzesień zmienił Huberta Tylca.

66'

Mecz znów przeniósł się w okolice środkowej linii boiska, gdzie mamy więcej walki między zawodnikami, niż piłkarskich akcji.

63'

Za młodego Patryka Kuna, na boisko wszedł doświadczony Tomasz Wróbel.

62'

Szymon Kapias przymierzył zza pola karnego, ale Fabisiak był czujny i nie dał się zaskoczyć.

58'

Gielza out, Kozłowski in.

57'

Zagłębie mogło wyrównać, ale Jakub Arak uderzył niedokładnie głową po dośrodkowaniu jednego ze swoich kolegów.

55'

Mielnik ukarany żółtym kartonikiem za faul na rywalu w narożniku boiska.

55'

Faul Damiana Mielnika. Rzut wolny dla Zagłębia w narożniku boiska.

53'

Ponownie pokazał się Azikiewicz, ale skrzydłowy Rozwoju nie potrafił skutecznie wykończyć kontry, którą sam wyprowadził.

52'

Piotr Azikiewicz wrzucił w pole karne piłkę, ale adresat - Sebastian Gielza nie zamkną akcji.

48'

Zagłębie od początku drugiej odsłony od razu rzuciło się do ataku. Rozwój jak na razie został w ''boksach''.

46'

Tomasz Szatan zameldował się na boisku w miejsce Łukasza Matusiaka.

46'

Tym razem zaczęli gospodarze! Ostatnie 45 minut spotkania w Katowicach.

15:59

W tym momencie Rozwój jest liderem II ligi! Katowiczanie zrównali się punktami z MKS-em Kluczbork, który swoje spotkanie aktualnie remisuje 0:0.

46'

Koniec pierwszej odsłony spotkania. Rozwój prowadzi 1:0 po bramce zdobytej przez Przemysława Gałeckiego. Mecz jak na razie prowadzony jest w szybkim tempie, a piłkarze stwarzają sobie sytuacje, które prowadza do bramki. Zobaczymy co przyniesie druga połowa , która rozpocznie się za niepełna kwadrans.

44'

Łukasz Winiarczyk wywalczył korner dla swojej drużyny.

42'

Gospodarze po strzelonej bramce lekko się cofnęli i to Zagłębie ma teraz więcej z gry.

38'

Rzut wolny dla Rozwoju z prawej strony boiska i mamy bramkę!!! Z lewej nogi dośrodkował Azikiewicz, tam piłkę głową na poprzeczkę skierował Tanżyna, ale poprawił jeszcze Przemysław Gałecki i Rozwój prowadzi 1:0!

35'

Sebastian Dudek spróbował zaskoczyć Solińskiego z dystansu, ale uderzenie było zbyt lekkie.

33'

Akcja meczu zawęziła się w środku boiska, gdzie mamy sporo walki o piłkę.

31'

Okazja dla Rozwoju, ale Gielza przymierzył niedokładnie głową, a piłka centymetry minęła bramkę gości.

29'

Damian Gacki został mocno poturbowany przez rywala. Mała przerwa w grze.

28'

Ładna koronkowa akcja Zagłębia, ale ostatnie - najważniejsze podanie było zbyt mocne i wyłapał je Bartosz Soliński.

25'

Łukasz Winiarczyk przymierzył z dystansu, ale jego strzał był zbyt mocny i nie zagroził Fabisiakowi.

23'

Tym razem rzut rożny mają goście.

20'

Patryk Kun zza pola karnego, ale jego uderzenie odbiło się od obrońcy i piłka wyleciała za linię bramkową.

18'

Korner dla gospodarzy.

16'

Ależ okazję na gola miał Rozwój! Piłkę przy linii bocznej wywalczył Azikiewicz, wysunął ją koledze z zespołu, który miał przed sobą tylko bramkarza, którego chciał minąć, ale źle przyjął futbolówkę i było już po akcji.

12'

Po chwili mieliśmy dwie identyczne sytuacje, w których to zawodnicy Zagłębia strzelali, a Rozwoju blokowali.

12'

Strzał Huberta Tylca zablokowany przez Daniela Tanżynę.

10'

Role się odwróciły. Zagłębie w tatku pozycyjnym, jednak z ich poczynań niewiele wynika.

6'

Po rzucie wolnym dla gości, to znowu Rozwój ma więcej z gry i rozgrywa piłkę po całej szerokości boiska.

4'

Napastnik gospodarzy ściął równo z trawą rywala i sędzia pokazał mu żółty kartonik.

3'

Jak na razie to Rozwój jest więcej przy piłce. Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli również gospodarze, ale jeden z zawodników źle dośrodkował w pole karne gości.

1'

Zagłębie zaczęło od środka boiska. Liczymy na ciekawe i emocjonujące widowisko!

15:00

Rozwój w zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast goście w białych trykotach i czerwonych spodenkach.

14:55

Przypomnę, że oba zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania. Dzisiejsi goście pokonali u siebie Raków Częstochowa 3:1, a Rozwój okazał się lepszy od ekipy z Kluczborka wygrywając na wyjeździe.

14:51

W stolicy Górnego Śląska jak na razie idealna pogoda do rozgrywania piłkarskiego wydarzenia. Temperatura powietrza wynosi ok. 15 stopni Celsjusza, a zza chmur przebija się słońce.

14:50

Spotkają się dzisiaj drużyny, które plasują się na czwartym i piątym miejscu w tabeli. Na wyższej pozycji jest aktualnie Rozwój i to dzisiejszy gospodarz w przypadku wygranej może awansować nawet na pozycję lidera!

14:47

Witamy serdecznie z Katowic! Ze stadionu Rozwoju Katowice, w którym to gospodarze podejmą w spotkaniu na szczycie rywala zza miedzy, czyli zespół Zagłębia Sosnowiec. Relacje live z tego meczu przeprowadzi dla Państwa Tytus Daniluk.