Borussia DortmundBorussia Dortmund
0 : 3
Juventus TurynJuventus Turyn
91'

KONIEC! Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Borussia odprawiona z kwitkiem na własnym boisku!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Szymon Janczyk.

91'

Dośrodkowanie Błaszczykowskiego, niecelny strzał Aubameyanga.

90'

Tylko jedną minutę doliczył arbiter do regulaminowych 90.

90'

Bonucci schodzi z boiska trzymając się za brak. Juventus w "10".

89'

Było niebezpiecznie! Bonucci ratuje desperackim wślizgiem błąd Pepe i zapobiega wyjściu piłkarza Borussii na czystą pozycję!

88'

Kombinacje i podania górą również nie skutkują.

86'

Ostatnie minuty tego spotkania, nic nie powinno zmienić wyniku tego meczu.

84'

Gospodarze szukają swoich okazji - bezskutecznie.

83'

Strzał Błaszczykowskiego przynosi rzut rożny dla gospodarzy.

81'

Ostatnia zmiana Starej Damy - Tevez żegnany brawami zostaje zastąpiony przez Simone Pepe.

80'

Niesamowity Tevez, Carlos dostał świetne podanie od kolegi z zespołu, wbiegł w pole karne i uderzył w krótki róg - nie do obrony dla bramkarza!

79'

CARLOS TEVEZ!!! GOL!

78'

Ramos! Oddaje strzał na bramkę, ale pewnie broni Buffon.

77'

Alessandro Matri zmienił Alvaro Moratę.

76'

Dobrze gubią pressing goście, którzy w ostatnich minutach rozgrywają piłkę niczym na treningu.

75'

Juventus bez większych problemów radzi sobie z rozgrywaniem piłki, zupełnie nie widać braku Andrei Pirlo w ich zespole.

74'

Błaszczykowski popełnił błąd przy straconej bramce, jednak do Polaka nie można mieć pretensji - nie gra na swojej pozycji.

73'

Żółta kartka dla Kircha za bardzo brzydki faul na połowie rywala.

72'

Gospodarze nie rezygnują z próby gonienia wyniku, ale pozostał im jedynie cień nadziei na zdobycie chociaż honorowego trafienia.

71'

Kapitalne podanie w ciemno od Marchisio, który przerzucił defensorów, później świetnie zachował się Tevez, który na pełnej szybkości wpadł w pole karne, poszukał Moraty i wyłożył mu piłkę jak na tacy! Borussia poza burtą LM!

70'

MOOOOOOOOOORAAAAAAAAATAAAAAAAAAAAA!!!

68'

Póki co zmian wystrzega się Massimiliano Allegri. Czyżby wychodził z założenia, że dobrze funkcjonującego zespołu się nie zmienia?

67'

Coraz mocniej naciskają gospodarze, zatrzymany Błaszczykowski, ale strzał z dystansu po rykoszecie przynosi zaledwie rzut rożny.

65'

Bianconeri znów zmuszeni do gry obronnej, ale przyjezdni radzą w niej sobie bardzo dobrze.

64'

Adrian Ramos w miejsce Svena Bendera. Ofensywna zmiana Kloppa.

63'

Błaszczykowski zmienia Mkhitaryana i zagra... na prawej obronie!

62'

To chyba pierwszy celny strzał Borussii w tym spotkaniu - uderzenie Kampla broni pewnie Buffon.

61'

Gospodarze długo przetrzymują piłkę próbując uśpić czujność rywala.

60'

Gra przenosi się do środka boiska, tymczasem Jurgen Klopp szykuje zmianę.

59'

Goście się nie patyczkują - wybijają piłkę z własnego pola karnego uruchamiając zarazem kontratak.

58'

Prosta strata Gundogana, goście znów są przy piłce.

57'

Stara Dama zaczęła kontrolować przebieg meczu. Borussia się poddała?

56'

Weidenfeller! Znów kapitalnie doświadczony bramkarz BVB, znów przeciwko Moracie! Hiszpan dostał świetne podanie od Pereyry i zdecydował się na strzał z ostrego kąta w polu karnym, jednak świetne wyjście z bramki Weidenfellera ratuje zespół przed stratą bramki.

54'

55'

Rzut wolny dla Borussii, dośrodkowanie Reusa, ale jego koledzy z zespołu byli na pozycji spalonej.

54'

Coraz mniej czasu dla piłkarzy Borussii, ale właśnie to sprawia, że mecz jest ciekawszy. Stara Dama wraz z upływem minut "otwiera się" i szuka kolejnych bramek.

51'

Mkhitaryan! Ormianin pędził niczym strzała, ale nie zdołał ograć ostatniego obrońcy i wyjść naprzeciw Buffonowi!

50'

Weidenfeller! Niemiec wygrywa starcie z Alvaro Moratą! Juventus "na raty" konstruował szybki kontratak, piłkę ostatecznie dostał Morata, ale nie potrafił pokonać bramkarza w stuprocentowej sytuacji!

49'

Bardzo dobrze BVB zamknęło na własnej połowie swoich rywali, ale gospodarze nadal nie potrafią strzelić bramki.

48'

"Teoria chaosu" na boisku. Ten zagrał, ten stracił, ten wybił, ten kopnął... Niewiele z tego wynika, akcja nie przesuwa się do przodu.

47'

Vidal faulowany w środku pola.

46'

Nieco odważniej wyszli po przerwie piłkarze Juventusu.

21:47

Wracamy na Signal Iduna Park, przed chwilą rozpoczęła się druga część meczu!

45'

Kirch w miejsce Schmelzera.

21:45

W pierwszej połowie na plus: Borussia: Marco Reus - dużo ruchu z przodu, stara się robić zamieszanie i szukać okazji.

Matts Hummels - naprawia błędy kolegów, kapitalny w odbiorze piłki.

Juventus: Carlos Tevez - za samą decyzję o podjęciu strzału z takiej pozycji. Juventus raczej się broni, ale niewykluczone, że to jego gol zdecyduje o wyniku dwumeczu.

Defensywa - ciężko kogoś wyróżnić, wszyscy grają solidnie i unikają błędów. Duży plus za stoicki spokój i skuteczną obronę. Nieco słabiej gra jednak Barzagli, który nie jest w rytmie meczowym i wyraźnie widać to przy niektórych zagraniach Włocha.

Na minus: Borussia: Neven Subotić - duża ilość strat, wolny, notorycznie ogrywany.

Sokratis - zupełnie zagubiony, gdy próbuje podłączać się do ataków. Nie pomaga drużynie.

Henrik Mkhitaryan - nie wnosi świeżości do gry, traci dużo piłek, notuje niecelne zagrania. Pierwszy do zmiany.

Przeciętnie prezentuje się również Pierre Aubameyang.

Juventus: Roberto Pereyra - nie zastąpił Pirlo w środku pola. Nie widać z jego strony polotu, błyskotliwych zagrań, ani odważnych decyzji.

Faule: 2 - 8

46'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Juventus krok od awansu do kolejnej rundy, Borussia nie potrafi rozgryźć swoich rywali.

45'

Ostatnie minuty pierwszej części meczu, tymczasem w równolegle rozgrywanym spotkaniu FC Barcelona prowadzi z Manchesterem City 1:0.

44'

Borussia cierpi za własne błędy. Dużo strat i łatwo poddanych pojedynków sprawia, że gospodarze nie potrafią odnaleźć się pod bramką rywala.

43'

Odpowiedź BVB - równie nieudana. Na koniec faul na Vidalu i kilka cennych sekund wytchnienia zyskało Juve.

42'

Naciskają goście i od razu gubią się w obronie piłkarze Borussii.

41'

W pojedynku Hummels - Morata lepiej radzi sobie ten pierwszy. Niemiec musi jednak grać "za dwóch", bo Subotić nie sprawia dziś wrażenia pewnego zawodnika.

40'

Niezbyt pewnie gra dziś Andrea Barzagli. Włoch wywalczył aut po tym, jak jego podanie zostało zablokowane przez rywala.

39'

Stara Dama rozgrywa piłkę mocno cofnięta do tyłu. Widać, że nie kwapią się do szybkich ataków.

38'

Roberto Pereyra przegrał pojedynek w narożniku boiska na połowie rywala. Aut dla gospodarzy.

37'

Coraz rzadszy obrazek - goście ruszają do ataku. Marchisio zaprzepaszcza okazję niecelnym zagraniem w pole karne.

36'

Reus był bardzo bliski wykorzystania świetnego podania za linię obrony, ale defensorzy przytomnie naprawili swój błąd.

35'

Piłka spada w polu karnym pod nogi Kampla, ale ciężko było zorientować się w tym co się dzieje i ostatecznie obrońcy oddalają zagrożenie od własnej bramki.

34'

Schmelzer poszukał Reusa, ale zakończył akcję niecelnym podaniem do kolegi z zespołu.

33'

Słabe dośrodkowanie w kierunku Aubameyanga. Piłkę łapie Buffon.

32'

Bianconeri w jedenastu na własnej połowie. W takim "gąszczu" nóg nie da się stworzyć skutecznej, zaskakujące akcji.

31'

Sporo szczęścia i przypadku pomogło w skutecznej interwencji defensorom Juve. Ostatecznie piłka wychodzi poza linię końcową boiska.

30'

Rzut wolny dla BVB w bocznej strefie boiska, niedaleko linii bocznej.

29'

29'

Piąstkuje piłkę Buffon. Siedmiu lub ośmiu zawodników Juventusu broni się we własnym polu karnym.

28'

Trójka środkowych obrońców robi swoje - Borussia jeszcze słabiej radzi sobie w ataku. Korner dla gospodarzy.

27'

Koniec meczu dla Paula Pogby! W jego miejsce Andrea Barzagli. Allegri zamierza bronić wyniku. Czyżby słynne catenaccio?

26'

Rzut rożny dla Juve nie przynosi zamierzonego rezultatu, Vida oddaje strzał - niecelny.

25'

Chwila przerwy w grze, Pogba jest opatrywany przez lekarzy.

24'

Dużo walki w środku pola, goście zepchnięci do obrony szukają szybkich kontrataków i wydają się być pewni siebie.

23'

Buffon pewnie chwyta piłkę i rozpoczyna akcję Juventusu. Kończy ją sędzia asystent, który wskazuje na pozycję spaloną jednego z zawodników Starej Damy.

22'

Kolejne ostre wejście Vidala - jak sygnalizuje sędzia ostatnie, za które Chilijczyk nie dostanie kartki. Znów szansa dla BVB.

21'

Fatalne dośrodkowanie Marco Reusa, bez problemu wybijają piłkę obrońcy.

20'

Bardzo brzydki faul Arturo Vidala z boku pola karnego. Okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.

19'

Duża nerwowość w grze ekipy z Dortmundu, czas i okoliczności sprzyjają Juventusowi.

18'

Gospodarze ponownie radzą sobie dobrze do momentu zagrania w pole karne. We własne szesnastce Włosi nie popełniają błędów.

17'

BVB szuka swoich okazji na skrzydle. Tam skuteczną interwencją popisał się Patrice Evra.

16'

Słabe wykonanie rzutu rożnego przez piłkarzy z Turynu.

15'

Weidenfeller! Tym razem kapitalnie broni Niemiec, Lichtsteiner zdecydował się na strzał z trzydziestu metrów, jednak golkiper BVB wyciągnął się i sparował piłkę w bok!

14'

Schmelzer spróbował długiego dośrodkowania w pole karne, ale było ono niedokładne.

13'

Nie mają zbyt wiele miejsca na boisku gospodarze, dobry pressing Bianconerich.

12'

Długa piłka w kierunku Reusa, ale Hummels przesadził z siłą i grę wznowi golkiper Starej Damy.

11'

Piłkarze z Dortmundu szybko odzyskują futbolówkę, jednak niewiele to daje gdy nie mają pomysłu na zaskoczenie przeciwnika.

10'

Wychodzą wyżej goście i przez chwilę rozgrywają piłkę na połowie rywala szukając swojej okazji.

9'

9 minut meczu za nami, a tymczasem Sokratis zdążył już dwukrotnie stracić piłkę przy próbie podłączenia się do ataku na skrzydle.

8'

Rzut rożny dla Borussii, nie było zagrożenia. Buffon piąstkuje przed siebie, jego koledzy z zespołu oddalają grę od własnej szesnastki.

7'

Zaczynają przeważać gospodarze, którzy zepchnęli rywali pod własną szesnastkę. Póki co jednak nie potrafią przedrzeć się przez defensywę Juventusu.

6'

Sporo popisów indywidualnych, Vidal efektownie ogrywa rywala w środku pola. Trwa wymiana ciosów, nikt nie potrafi utrzymać się przy piłce na dłużej.

5'

Borussia zwolniła tempo, uspokoiła grę i stara się ułożyć nowy plan. Ten pierwszy został na pewno zburzony wraz ze stratą gola.

4'

Fantastyczny początek Juventusu! Tevez otrzymał podanie na wysokości około 25 metrów od bramki Borussii, poprawił piłkę i zdecydował się na strzał w krótszy róg kompletnie zaskakując Weidenfellera! Strzał wprost w "okienko"!

3'

3'

CARLOS TEVEZ, CO ZA BRAMKA!!!

2'

Kapitalny kontratak Juventusu, Morata ograł Subotica, zagrał do wbiegającego Teveza, ten odegrał do Hiszpana ale w porę wślizgiem wybili piłkę gospodarze!

1'

Obydwa zespoły zaczęły bardzo agresywnie - naciskając na rywala wysokim pressingiem.

20:45

Zaczęli! Stawką meczu jest awans do ćwierćfinałt Ligi Mistrzów!

20:42

Kibice czekają zniecierpliwieni na swoich miejscach, wszystko gotowe do rozpoczęcia spotkania, a piłkarze za kilka chwil wyjdą z tuneli na murawę. My również czekamy, wieczór pełen emocji z Ligą Mistrzów w tle czas zacząć!

20:34

Trybuny Signal Iduna Park na dziesięć minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Robi wrażenie? Doping tysięcy fanów to niewątpliwie jeden z największych atutów po stronie Borussii.

20:31

Lista nieobecnych. Borussia:

Kevin Grosskreutz, Nuri Sahin, Łukasz Piszczek.

20:31

Lista nieobecnych. Juventus:

Kwadwo Asamoah, Romulo, Martin Caceres, Andrea Pirlo, Marco Sturaro, Paolo De Ceglie.

20:25

Ławka rezerwowych Borussii:

Langerak, Kehl, Kagawa, Immobile, BŁASZCZYKOWSKI, Ramos, Kirch.

20:24

Ławka rezerwowych Juventusu:

Storari, Barzagli, Ogbonna, Padoin, Pepe, Llorente, Matri.

20:21

20:15

Zapraszamy do lektury naszej przedmeczowej zapowiedzi -> KLIK!

20:11

Kolejne arcyciekawe starcie to rywalizacja dwóch wielkich indywidualności: Marco Reusa i Paula Pogby. Największe gwiazdy obu klubów potrafią jednym dotknięciem piłki zmienić przebieg spotkania. Reus słynie ze świetnych indywidualnych akcji, a Pogba ze zdobywania bramek cudownej urody. Który z nich zagra dziś lepiej?

20:07

Jednym z najważniejszym pojedynków tego spotkania będzie starcie dwóch doświadczonych golkiperów. Roman Weidenfeller kontra Gianluigi Buffon. Obydwaj są świetnymi specjalistami, obydwaj potrafią zapewnić zespołowi zwycięstwo dzięki kapitalnym paradom na linii. Który z nich będzie dziś skuteczniejszy?

19:58

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów. Juventus przyjechał na Signal Iduna Park, by bronić skromnej zaliczki z pierwszego spotkania. Czy Stara Dama wyrzuci za burtę niedawnego finalistę rozgrywek? Zapraszamy do typowania w komentarzach!