dogrywka 1. połowa1 : 0
dogrywka 2. połowa1 : 0
karne3 : 2
23:32

To był długi wieczór w Lidze Mistrzów, ale jakże emocjonujący! Po przeciętnym, jeśliby nie powiedzieć słabym, lecz bogatym w nerwowe rzuty karne meczu Atletico Madryt pokonuje ostatecznie Bayer Leverkusen i to drużyna z Hiszpanii melduje się w dalszej fazie rozgrywek. To tyle jeśli chodzi o dzisiejszy dzień, jednak już jutro relacjonujemy kolejne mecze Ligi Mistrzów, a w czwartek Ligi Europy. Ja ze swojej strony mogę zaprosić na czwartkowe starcie Sevilli z Villarrealem. Za wspólnie spędzone ponad trzy godziny dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy!

134'

Stefan Kiessling przestrzelił! Atletico Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

133'

Fernando Torres idealnie trafił przy słupku. 3-2, za moment decydujący karny.

132'

Prawdziwa bomba Gonzalo Castro i piłka w siatce. Mamy remis, 2-2.

131'

Bernd Leno broni strzał Koke, który strzelił w prawy dolny róg bramkarza!

131'

Omer Toprak przestrzelił!

130'

Mario Suarez również trafia. Wszystkie trzy trafione karne w ten sam, lewy górny róg bramkarzy.

130'

Odpowiedź Bayeru na równie wysokim poziomie. Simon Rolfes pewnie pokonuje Oblaka.

129'

Antoine Griezmann trafia z karnego. 1-0 dla Atletico!

128'

Calhanoglu strzela w sam środek! Wciąż po 0 w karnych!

127'

Raul Garcia przestrzelił pierwszego karnego!

23:22

Zaczynamy konkurs "jedenastek"!

121'

Koniec dogrywki. Za kilka minut rozpoczynamy konkurs rzutów karnych!

120'

O minutę dłużej potrwa druga połowa dogrywki.

118'

Piłkarze obu ekip "oddychają już rękawami", luki między formacjami są coraz większe i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami konkursu rzutów karnych, które nie są specjalnością bramkarza Atletico, Jana Oblaka.

113'

Kolejna, już dziesiąta kartka w tym meczu.Tym razem dla Kyriakosa Papadopoulosa.

111'

Odważna decyzja Simona Rolfesa, który o mało co nie wsadziłby piłka za plecami Jana Oblaka.

110'

Kolejna kartka w tym meczu. Tym razem dla Fernando Torresa.

106'

Petarda Raula Garcii, szybka decyzja gracza Atletico, jednak na posterunku Bernd Leno, który wykazał się refleksem.

23:02

Kilka chwil dla bramkarzy, by zmienili bramkę i dla piłkarzy, by zażyli kilka łyków wody oraz kilka sekund dla trenerów, którzy udzielają szybkich wskazówek. Zaczynamy drugie 15 minut!

106'

Pierwszy - nie ma co się oszukiwać, bardzo kiepski - kwadrans dogrywki za nami. Zmieniamy strony i za minutę wznawiamy grę.

104'

Lars Bender nie wytrzymał trudów fizycznych tego spotkania i jest zmuszony do zejścia z boiska. W jego miejsca wbiega Kyriakos Papadopoulos.

102'

Stefan Kiessling najpierw zaatakował łokciem rywala, a potem odpyskował sędziemu. Efektem jest żółta kartka dla Niemca.

97'

Mamy przerwę w grze. Na boisku leży Raul Garcia, któremu rywal rozciął policzek, uderzając go łokciem w twarz.

95'

Za nami prawie jedna trzecia pierwszej połowy dogrywki, lecz jak na razie na Calderon kompletnie nie dzieje się nic.

22:44

Zaczynamy dogrywkę! Przed nami pół godziny emocji!

22:40

94'

Sędzia kończy regulaminowy czas gry. Atletico wygrywa, jak na razie, 1-0, co oznacza, że będziemy świadkami dogrywki na Vicente Calderon.

91'

Arbiter dolicza cztery minuty.

90'

Wendell nieprzepisowo zatrzymuje Fernando Torresa, za co zostaje ukarany przez Nicolę Rizzoliego.

87'

Fernando Torres otrzymał znakomite prostopadłe podanie, jednak dobrze cofnął się do obrony Hakan Cahlanoglu, który wykorzystał sytuację.

83'

Ostatnia zmiana w drużynie Los Rjiblancos. Fernando Torres wchodzi za Mario Mandżukicia.

81'

Silne uderzenie Ardy Turana, Bernd Leno wypluwa piłkę, jednak chwyta ją za drugim razem.

78'

Hakan Calhanoglu otrzymuje żółtą kartkę.

78'

Simon Rolfes wbiega na murawę za Heung-Min Sona.

75'

Za nami okres ostrej gry. Tym razem z karą strzelec gola, Mario Suarez.

72'

Jesus Gamez otrzymuje żółtą kartkę.

70'

Centymetrów brakowało, by dośrodkowanie Koke wpadło do siatki. Jak pokazuje powtórka, Kiessling był bliski wpakowania jej za linię bramkową.

69'

Stefan Kiessling zmienia Emira Spahicia.

68'

Arda Turan bliski strzelenia fantastycznego gola! Znakomite dośrodkowanie Griezmanna z lewej flanki, a Turek źle składa się do uderzenia z powietrza.

65'

Omer Toprak nieprzepisowo zatrzymał kontratak Atletico, a dokładnie Ardę Turana, który był od niego o wiele szybszy.

62'

Druga połowa niezwykle szarpana. Po szalonych pierwszych minutach teraz widzimy grę w środku pola, podczas której zarówno jedni jak i drudzy non stop notują straty.

58'

Desperacki strzał kompletnie niewidocznego Bellarabiego. Głupia strata piłki przez Bayer, Atletico formuje atak pozycyjny od Oblaka.

54'

Gabi wrócił na rozgrzewkę, choć stał już przy linii bocznej i dostawał wskazówki od Cholo Simeone. Zagadką jest, dlaczego trener Atletico odesłał na ćwiczenia Gabiego.

52'

Mamy za sobą kilka minut nieco szarpanej gry, w której byliśmy świadkami kilku przerw.

50'

Gotowy do wejścia na boisko jest Gabi. To oznacza, że Diego Simone już w 50. minucie wykorzystałby komplet zmian.

49'

Atletico Madryt - Bayer LeverkusenAtletico Madryt - Bayer Leverkusen

48'

Z wysokiego "c" zaczyna Atletico. Tak samo jak w pierwszej połowie, od początku drużyna Simeone ruszyła do rozszarpania rywala. Tym razem interwencja Diego Castro uratowała Bayer od utraty drugiego gola.

21:50

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Mamy zmianę w przerwie. Raul Garcia zmienia Caniego.

21:47

Powoli wracamy do stolicy Hiszpanii. Piłkarze są już w tunelu.

49'

Po czterech minutach doliczonego czasu gry arbiter kończy pierwszą połowę. Zakończona część gry nie powalała na kolana, było w niej więcej fauli i brzydkiej gry niż futbolu. Gdyby wynik do przerwy utrzymał się do końca drugiej połowy, bylibyśmy świadkami dogrywki. Jak na razie to tyle z Calderon, zapraszamy na 15 minut przerwy.

47'

Kolejna przerwa w grze. Mario Mandżukić potrzebuje pomocy klubowych lekarzy.

44'

Ostatnie minuty stały pod znakiem gry w środku pola. Był to chyba pierwszy okres w tym meczu, kiedy przyjezdni z Niemiec utrzymywali się przez dłuższy czas przy piłce.

40'

Sytuacja dosyć rzadko spotykana. Piłka nie wytrzymała ostrych starć i została przebita.

38'

Uderzenie z dystansu Mario Suareza zablokowane przez obrońcę Bayeru. Piłka po tym rykoszecie mało co nie wleciała do siatki Bernda Leno.

35'

Uderzenie z rzutu wolnego Antoine'a Griezmanna, jednak trafia on w mur, ale na tyle dla niego szczęśliwie, że piłka wyleciała poza linię bramkową i Atletico będzie miało rzut rożny.

33'

Szybki atak Atletico przerwany w środku pola przez Heung-Mina.

30'

Jose Gimenez próbował przerwać faulem kontrę Bayeru, jednak sędzia zasygnalizował przywilej korzyści. Po skończeniu akcji arbiter ukarał obrońcę Atletico żółtym kartonikiem.

28'

Rzut wolny dla Atletico, wrzutka w pole karne, piłka zostaje wybita przed "szesnastkę", a tam bezpańską piłkę uderza z lewej nogi Mario Suarez, który otwiera wynik meczu.

27'

GOOOOOLLL DLA ATLETICO!!!

26'

Emir Spahić otrzymuje żółtą kartkę za wejście w nogi Caniego. Jeśli Bayer awansuje do ćwierćfinału, Bośniak będzie zmuszony pauzować w pierwszym meczu.

23'

Jan Oblak zmienia w bramce Atletico Miguela Moyę, który opuścił murawę, utykając i trzymając się za mięsień dwugłowy uda.

21'

Mamy przerwę w grze. Medycy opatrują bramkarza Ateltico, który sygnalizuje uraz mięśniowy. Prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana.

19'

Nicola Rizzoli stanowczo poucza zawodników po każdym faulu, próbując ostudzić gorące głowy piłkarzy.

15'

Po kwadransie gry wynik wciąż jest bezbramkowy. Do tego czasu niewiele się działo. Atletico skupia się na sprawach pozasportowych, co nie wróży im dobrze.

13'

Włoski arbiter uspokoił Mario Mandżukicia, który troszkę popyskował sędziemu. Chorwat poczuł się pokrzywdzony przez decyzję rozjemcy tego meczu.

10'

Pierwsza szansa Bayeru. Karim Bellarabi wymanewrował trzech rywali i spróbował szczęścia, strzelając z dystansu. Trafił w nogi rywala, od rogu zaczną "Aptekarze".

9'

Drużyna Cholo Simeone mają dobre pomysły, jednak w ich podaniach brakuje dokładności. Teraz crossa w kierunku Mandżukicia zagrał Suarez, jednak bardzo niecelnie.

6'

Atletico atakuje wysokim pressingiem. Jak na razie spotkane jest szarpane, piłkarze Bayeru szybko tracą piłkę, a gospodarze nie są w stanie wykreować z tego dogodnej okazji.

3'

Realizator ukazał nam jedną z trybun stadionu, a na niej zasiadł obecny trener Bayernu Monachium, Pep Guardiola. Josep będzie również obecny jutro na Camp Nou na meczu FC Barcelony z Manchesterem City.

2'

Od początku widzimy straszny kocioł. Atletico ruszyło do akcji z impetem i nie przebierało w środkach, by odzyskać piłkę.

20:45

Atletico zaczyna od środka!

20:40

Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę.

20:25

Ławka rezerwowych Bayeru: Kresić, Reinartz, Kiessling, Rolfes, Papadopoulos, Boenisch, Brandt.

20:24

Ławka rezerwowych Atletico: Lucas, Garcia, Oblak, Jimenez, Gabi, Torres, Ansaldi.

20:23

Znamy podstawowe składy obu ekip. Są one widoczne w panelu po lewej stronie.

20:15

Dobry wieczór! Zostało pół godziny do rozpoczęcia meczu Atletico Madryt - Bayer Leverkusen, dlatego zaczynamy relację na żywo z tego spotkania.

22:58

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ATLETICO MADRYT - BAYER LEVERKUSEN

Atletico Madryt - Valencia

Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Bayeru 1:0. Wygrana reprezentantów Bundesligi z faworyzowanym Atletico było nie lada niespodzianką, ale potwierdziło tylko dobrą formę "Aptekarzy". Ekipa z Leverkusen od czasu rozegrania pierwszego meczu 1/8 wygrała cztery mecze z rzędu, strzelając w nich dziesięć bramek i nie tracąc żadnej. Zupełnie inne nastroje panują w Madrycie. Rojiblancos bowiem w trzech ostatnich meczach zanotowali trzy remisy - dwa bezbramkowe i jeden 1:1.

Atletico w rewanżu będzie musiało sobie poradzić bez pauzujących za kartki Diego Godina i Tiago Mendesa oraz kontuzjowanych Siqueiry i Saula. Do składu wraca natomiast Koke. Goście będą musieli sobie poradzić bez Jedvaja i Kruse, pod znakiem zapytania stoi występ Emira Spahicia.