Bayern MonachiumBayern Monachium
7 : 0
Szachtar DonieckSzachtar Donieck
22:36

Zgodnie z przewidywaniami Bayern urządził sobie z Szachtarem istną strzelaninę. Mecz ustawiła czerwona kartka i rzut karny na samym początku, a później zagadką był już tylko rozmiar zwycięstwa. Ostatecznie skończyło się na siedmiu trafieniach, a jedno z nich należy do Roberta Lewandowskiego. Polak okazji miał dużo więcej, ale ze swojego występu może być dość zadowolony. Bayern w ćwierćfinale, to już wszystko na dziś. Za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

92'

Nie będzie nawet wykonania rzutu rożnego. Koniec meczu, Bayern gromi Szachtar!

91'

To powinien być gol! Znakomite uderzenie Lewandowskiego głową, ale Polakowi nie jest dane cieszyć się z drugiego trafienia. Znakomicie broni bowiem Piatow!

91'

Tylko minutę dolicza do tego meczu arbiter.

90'

Jeszcze jedna dobra sytuacja dla Goetze, tym razem Niemcowi brakło precyzji, choć arbiter i tak dopatrzył się spalonego. Jak pokazała powtórka, niesłusznie.

89'

Rzut rożny dla Szachtara przyniósł kontrę Bayernu, Boateng popędził prawą stroną i przerzucił piłkę do Goetze. Ten źle przyjął futbolówkę, ale później zmieścił ją między nogami Dario Srny i pokonał Piatowa.

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! GOETZE!

86'

Trochę dłużej na połowie Bayernu utrzymał się teraz Szachtar. Luiz Adriano wywalczył rzut rożny.

84'

Przed szansą na drugiego gola stanął teraz Robert Lewandowski, lecz uderzył nieczysto. Piłka przeleciała daleko od bramki.

83'

Indywidualna akcja Schevchuka, który zdecydował się na strzał, lecz uderzył zbyt wysoko. Mimo to Schevchuk jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią w Szachtarze.

83'

Mueller miał szansę na hat tricka, znalazł się z piłką w polu karnym, lecz uderzył obok słupka!

80'

A tak po golu na 6:0 cieszył się Robert Lewandowski:

78'

Pojawia się na boisku Wellington Nem, który zmienia Douglasa Costę. To ostatnia roszada w tym meczu.

78'

Strzał z dystansu Freda pozostawiał wiele do życzenia - piłka wysoko nad bramką.

78'

Dwójkowa akcja Muellera i Goetze, ten pierwszy próbował odgrywać piłkę piątką, ale futbolówka trafiła do Rakickiego.

76'

Doczekał się swojego trafienia Polak! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Bastian Schweinsteiger, Lewandowski wyprzedził dwóch obrońców, przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał. Piłka poszła jeszcze po rękach nie najlepiej interweniującego Piatowa i wpadła do siatki.

75'

GOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! LEWANDOWSKI!

73'

Dobry drybling Lewandowskiego, Polak wbiegł z piłką w pole karne, mijając kilku rywali, ale kolejny z obrońców Szachtara zdołał wybić mu piłkę spod nóg.

71'

Równo 100 podań wymienili piłkarze Szachtara. Wygląda to mizernie przy 461 podaniach Bayernu, z których 93% było celnych.

70'

Druga zmiana w Szachtarze. Murawę opuszcza Alex Teixeira, a zastępuje go Ilsinho.

68'

Lewandowski miał sporo miejsca, lecz długo zwlekał z podjęciem decyzji, a później oddał piłkę kolegom. Ostatecznie akcję zepsuł Rode, który zagrywał bardzo niecelnie.

67'

Mamy ostatnią zmianę w Bayernie. Badstubera zastępuje Dante.

66'

Próba strzału z ostrego kąta Douglasa Costy, ale piłka przelatuje obok bramki.

65'

Kolejna akcja lewą stroną, ale nie zdołał opanować piłki Rode. Od bramki golkiper Szachtara.

64'

Mamy kolejne trafienie. Rafinha znów dobrze dośrodkował z prawej strony, jego dograń nie potrafili wykorzystać zawodnicy ofensywni, więc zrobił to obrońca! Badstuber mocno uderza głową, a piłka po rękach Piatowa wpada do siatki.

63'

GOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! BADSTUBER!

62'

Akcja dwóch rezerwowych. Rode zagrał do Bernata, ten znakomicie wpadł w pole karne, ale jego uderzenie wybronił Piatow!

61'

Nieporozumienie Alaby z Rode i niecelne podanie Austriaka. Po chwili przed dobrą szansą mógł się znaleźć Lewandowski, ale nie opanował piłki, a i tak był na spalonym.

59'

Francuz żegnany gromkimi brawami, zastępuje go Juan Bernat.

59'

Teraz z jednym z kolegów z zespołu zderzył się Stepanenko. Ribery za chwilę opuści natomiast boisko.

58'

Utyka Ribery, który nadwyrężył staw skokowy. Czyżby druga kontuzja w szeregach Bayernu?

56'

Szachtar o krok od gola kontaktowego! Defensorzy Bayernu zostawili kompletnie niepilnowanego Schevchuka, ten dograł do Luiza Adriano, lecz w ostatniej chwili zdążył z interwencją Badstuber!

55'

Święto w Monachium trwa, a Bayern spokojnie rozgrywa kolejną akcję.

52'

Egzekucja trwa! Ribery nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, ale zdążył dośrodkować. Po ręce Piatowa piłka odbiła się jeszcze od Lewandowskiego i spadła pod nogi Muellera, który wpakował ją do pustej bramki!

51'

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! MUELLER!

50'

Bawarczycy potwierdzają dominację! Doskonała wymiana piłki na lewej stronie boiska między Riberym i Alabą i Francuz precyzyjnym strzałem przy słupku umieszcza piłkę w siatce. Cieszy się Guardiola, cieszą się kibice, awans już definitywnie rozstrzygnięty!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! RIBERY!

48'

Goetze z lewej strony boiska, kolejny rzut rożny dla Bayernu. Niemiec przypadkowo nadepnął Srnę, ten długo nie podnosi się z murawy.

46'

Pierwsza akcja gospodarzy w drugiej części gry. Ribery zagrywa jednak ręką i sędzia przerywa ja gwizdkiem.

46'

Od środka rozpoczyna Bayern. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końca pierwszej połowy.

45'

Znów gramy!

21:47

Robert Lewandowski otrzymuje jeszcze ostatnie instrukcje od Pepa Guardioli.

21:46

Wracamy już do Monachium. Oba zespoły znajdują się w tunelu, zaraz powinny pojawić się na murawie.

21:33

Pierwsze minuty meczu sprawiły, że jest w zasadzie po sprawie. Czerwona kartka dla Kuchera i rzut karny wykorzystany przez Muellera mocno podcięły skrzydła Szachtarowi. Bayern ma całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku i jedyną niewiadomą pozostaje już tylko rozmiar wygranej Bawarczyków. Szkoda, że bez trafienia jest na razie Robert Lewandowski - Polak miał ku temu co najmniej trzy znakomite okazje. Na razie to tyle, na Allianz Arena wrócimy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Tylko minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

45'

Alaba świetnie odebrał piłkę na połowie rywala, ale i tak skończyło się tylko na aucie.

45'

Dzisiejsza czerwona kartka dla Kuchera jest najszybciej pokazaną czerwoną kartką w całej historii Ligi Mistrzów. Zawodnik Szactara pobił niechlubny rekord o około trzy minuty.

42'

Długie podanie Bayernu do Lewandowskiego, Polak decydował się na indywidualną akcję i strzał, ale łatwo łapie piłkę Piatow.

42'

Akcja Szachtara, gościom udało się chyba po raz pierwszy przedostać w pole karne Bayernu, ale Neuer i tak nie musiał interweniować.

41'

Po dośrodkowaniu Rafinhi bardzo niepewnie interweniuje Piatow, lecz obyło się bez konsekwencji.

40'

14 strzałów oddali na razie piłkarze Bayernu. Szachtar odpowiedział tylko raz, był to zresztą strzał niecelny.

38'

Z kartonikiem także Boateng, co spotkało się rzecz jasna z solidną porcją gwizdów.

38'

Ukarany Douglas Costa...

38'

Ribery powalony na boisko trzyma się za głowę, a piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł. Skończyło się tylko na żółtych kartkach.

37'

Dwójkowa akcja Ribery'ego i Goetze, lecz przekombinowali teraz gracze Bayernu i rywale wybili piłkę.

36'

Kolejna szansa dla Bayernu! Alba dogrywa piłkę do Muellera, ten natychmiast oddaje strzał, ale uderza tuż obok bramki! Piłkę chciał przeciąć jeszcze Lewandowski, lecz i jemu brakło centymetrów!

36'

To prędzej czy później musiało się stać! W sporym zamieszaniu Mueller zgrywa piłkę głową do Lewandowskiego, strzał Polaka obronił Piatow, ale przy dobitce Boatenga z najbliższej odległości nie miał już nic do powiedzenia.

34'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! BOATENG!

32'

Z powietrza uderzał teraz Boateng, lecz do szczęścia zabrakło mu sporo - piłka wysoko nad poprzeczką.

31'

Akcja Rode po prawej stronie boiska, Alex Teixeira wybija piłkę na rzut rożny.

31'

Kolejny atak Bayernu, źle zagrywa Ribery i Francuz przeprosił kolegów z zespołu. Od bramki zacznie Piatow.

29'

Kolejne dośrodkowanie Rafinhi z prawej strony, tym razem wykańczał to Mueller, lecz jego strzał wyłapał Piatow.

28'

Rafinha dośrodkowuje w pole karne, Lewandowski przepuszcza piłkę do Ribery'ego, a po strzale Francuza niepewnie interweniuje Piatow! Po sporym zamieszaniu obrońcy Szachtara wybili piłkę.

26'

Jedna z nielicznych prób kontry w wykonaniu Szachtaru. Badstuber przerywa ja kontrą, a arbiter uznaje to za faul taktyczny i karze obrońcę Bayernu zółtą kartką.

26'

69% posiadania piłki ma na razie Bayern. To zaskakująca statystyka - długimi fragmentami wygląda to na jeszcze większą przewagę.

25'

Fatalny przerzut Srny w kierunku Luiza Adriano i Bayern zacznie od autu.

24'

Lewandowski centymetry od gola! Po znakomitym dośrodkowaniu Rafinhi z prawej strony Polak znalazł się w stuprocentowej sytuacji, lecz piłka po strzale głową "Lewego" odbiła się jedynie od słupka!

23'

Bayern kompletnie dominuje nad wydarzeniami na boisku. Szachtar zamknięty we własnym polu karnym i kolejne bramki wydają się kwestią czasu.

21'

Schweinsteiger zagrywa do Ribery'ego, ten podaje do Alaby, a Srna wybija piłkę na rzut rożny.

20'

Mueller niedokładnie zagrywa na lewą stronę do Ribery'ego. Po rzucie z autu Bayern natychmiast odzyskuje jednak piłkę.

19'

Zapowiadana zmiana dochodzi do skutku - Robbena zastępuje Sebastian Rode.

19'

Lewandowski znów na lewej stronie pola karnego, tym razem Polak chciał obsłużył Muellera, ale czujny był Rakicki.

18'

Przy strzale z woleja Arjen Robben doznał jakiegoś urazu. Prawdopodobnie Holender opuści za chwilę boisko.

17'

Dośrodkowanie w kierunku Muellera nie przyniosło skutku - Niemiec złapany na spalonym.

16'

Ostrzał bramki gości trwa. Ribery zagrał do Robbena, ten uderzył z woleja i domagał się rzutu karnego. Trafił bowiem w rękę jednego z obrońców, ale o jedenastce nie ma mowy.

15'

Szybka kontra Szachtara, lecz dobrze zachował się Boateng, odbierając piłkę rywalowi.

14'

Alaba znalazł się na lewej stronie i wywalczył kolejny rzut rożny. Po nim okazję na gola miał Ribery, lecz na drodze piłki stanął Srna.

12'

Fatalne zachowanie Piatowa, który zamiast zagrać do jednego z obrońców, wykopuje piłkę na rzut rożny.

11'

Znakomicie rozegrany stały fragment gry, Ribery zagrywa piłkę po ziemi, a zaskoczeni obrończy Szachtara nie upilnowali Robbena. Holender uderzył jednak wysoko nad bramką.

11'

Teraz na lewej stronie pokazał się Franck Ribery i wywalczył rzut rożny.

9'

Mircea Lucescu decyduje się na zmianę. Nie pograł zbyt długo Taison - zastąpił go Serhiy Kryvtsov.

8'

Blisko drugiej bramki dla Bayernu! Po prostopadłym podaniu do Lewandowskiego Polak znalazł się po lewej stronie pola karnego, zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale Robben był minimalnie spóźniony!

8'

Akcja Bayernu lewą stroną, Goetze zagrywa do Alaby, ale dośrodkowanie tego drugiego pewnie wyłapuje Piatow.

7'

Świetnie wyszedł z piłką Ribery, zagrał na prawą stronę do Muellera, lecz Niemiec dał się wyprzedzić Taisonowi.

6'

Pierwsza akcja Szachtara, efektem dwa rzuty rożne dla gości. Pokazał się Luiz Adriano.

4'

5'

Thomas Mueller spokojnie wyczekał Piatowa i strzelił mocno w lewą stronę bramki. Golkiper rzucił się w drugą stronę i Bayern świętuje prowadzenie. Arcytrudna sytuacja Szachtara już od samego początku!

4'

GOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! MUELLER!

3'

A to nie wszystko, za faul na Niemcu Kucher wylatuje z boiska!

3'

Rzut karny dla Bayernu! Kolejna akcja prawą stroną i Goetze powalony w polu karnym!

3'

Próba akcji prawą stroną, Robben chciał zgrać piłkę do Muellera, ale poradzili sobie obrońcy Szachtara.

3'

Zgodnie z przewidywaniami to Bayern od początku meczu dłużej utrzymuje się przy piłce. Na razie Bawarczycy wolno rozgrywają piłkę.

1'

Od środka rozpoczęli grający na biało Ukraińcy. Bayern w tradycyjnych, czerwono-granatowych trykotach.

1'

Szkot William Collum gwiżdże po raz pierwszy. Gramy!

20:43

Sędziowie i zawodnicy wychodzą właśnie na boisko, a z głośników leci rzecz jasna hymn Champions League! Pełne trybuny w Monachium.

20:40

Piłkarze czekają już w tunelu, a kibice Bayernu śpiewają klubowy hymn. Przenosimy się na Allianz Arena!

20:38

Rezerwowi Szachtaru: Anton Kanibolotskiy, Serhiy Kryvtsov, Fernando, Ilsinho, Dentinho, Wellington Nem, Olexandr Gladkiy

20:34

Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Dante, Mehdi Benatia, Juan Bernat, Philipp Lahm, Sebastian Rode, Claudio Pizarro

20:29

Swoje rozgrywki wznowiła także ukraińska Premier Liha. Rozegrano dotychczas dwie kolejki, a podopieczni Mircea Lucescu zdobyli w nich cztery punkty, przez co strata do prowadzącego w tabeli Dynama Kijów wzrosła do siedmiu oczek. W ostatniej kolejce Szachtar Donieck zremisował z Metalistem Charków 2:2. Przez większość spotkania grał z przewagą jednego zawodnika. Prowadził nawet do 90. minuty, ale wyrównującego gola dał sobie strzelić w trzeciej minucie doliczonego czasu.

20:24

Przewaga Bayernu Monachium w Bundeslidze, nad drugim w tabeli Wolfsburgiem, wynosi już jedenaście punktów. W ostatniej kolejce Bawarczycy pewnie pokonali Hannover 3:1. Robert Lewandowski wystąpił w tym spotkaniu od 31. minuty, gdy zastąpił na boisku Dante. Zmiana nie była podyktowana kontuzją Brazylijczyka, tylko niezadowoleniem z gry stopera Bayernu.

20:20

Piłkarze z Doniecka do Monachium przylecieli już w poniedziałek popołudniu. Zamieszkali w samym centrum miasta. Co ciekawe hotel „The Charles”, gdzie zostali zakwaterowani, znajduje się w pobliżu apartamentu Pepa Guardioli. W meczowej osiemnastce zabraknie miejsca dla kontuzjowanego Bernarda.

20:13

Za czerwoną kartkę pauzować musi Xabi Alonso. Przeciwko Szachtarowi nie zagra raczej Philipp Lahm. Mistrz świata po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej urazem stawu skokowego, powrócił do treningów z drużyną i dziś jest na ławce rezerwowych. W przypadku awansu Bayernu do następnej rundy pod uwagę będą brani także Thiago Alcantara i Javi Martinez, którzy podobnie jak Lahm, wracają powoli do zdrowia.

20:09

Pierwszy mecz 1/8 finału LM pomiędzy tymi drużynami rozegrany został 17 lutego. Odbył się na stadionie we Lwowie, gdzie Szachtar zmuszony jest rozgrywać spotkania, z powodu działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Szachtar skupiony był głównie na grze w defensywie, natomiast Bawarczycy razili nieporadnością w ataku, przez co stworzyli sobie niewiele sytuacji bramkowych.

20:05

Znamy już składy obu drużyn - w podstawowej jedenastce Bayernu jest Robert Lewandowski. Składy zobaczycie po lewej stronie, a także poniżej.

20:00

Czy Bayern Monachium pokona Szachtar Donieck i awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów? A może mistrzowie Ukrainy będą sprawcami sporej sensacji? Początek rewanżowego meczu na Allianz Arena już za 45 minut, a na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Ekstraklasa.net!

10:14

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA BAYERN MONACHIUM - SZACHTAR DONIECK

Ukraińcy sprawią niespodziankę?

1/8 finału Ligi Mistrzów: Szachtar Donieck - Bayern Monachium

Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się dość zaskakującym rezultatem, bowiem Szachtar na własnym stadionie skutecznie bronił się przez 90 minut i bezbramkowo zremisował z drużyną mistrza Niemiec. Kwestia awansu rozstrzygnie się zatem w Monachium, gdzie obie drużyny powalczą o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, Bawarczycy trzy razy w historii odpadali z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 finału, a po po raz ostatni miało to miejsce w 2011 roku po porażce z Interem Mediolan.

- Odpadnięcie z Szachtarem byłoby dla nas katastrofą, wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Musimy wygrać to spotkanie, nawet gdyby miało być 1:0 po dogrywce . Nie zakładamy innego scenariusza - mówi przed tym spotkaniem Manuel Neuer.

Popularny piłkarski magazyn Kicker przewiduje, że tym razem Robert Lewandowski, który pierwszy mecz z Szachtarem rozpoczął na ławce rezerwowych, tym razem pojawi się w wyjściowym składzie.