Paris Saint-GermainParis Saint-Germain
2. połowa1 : 1
dogrywka 1. połowa2 : 1
23:26

Chelsea pozostaje jeszcze walka o mistrzostwo Anglii, a paryżanie mogą świętować - ich wspaniały sen w Lidze Mistrzów wciąż trwa! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

23:23

23:22

Gole zdobywane w tym meczu:

23:19

Cóż to był za mecz! Szachy, fatalna gra w pierwszych 45 minutach możemy wybaczyć piłkarzom dzięki temu, co zagrały w kolejnych minutach tego meczu. Thiago Siva przeszedł drogę z piekła do nieba i wprowadził swój zespół do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Chelsea na kolanach!

122'

KOOOOOONIEEEEEEEEC!! PSG ZAGRA W ĆWIERĆFINALE LIGI MISTRZÓW!

122'

Rabiot tym razem faulowany przez Fabregasa. I znowu to on kradnie cenne sekundy!

120'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej części dogrywki!

119'

Rabiot zaatakował prawą stroną boiska i pozwolił się faulować Azpilicuecie. PSG kradnie sekundy!

118'

Ostatnia zmiana w meczu, Gregory Van der Wiel wchodzi za Javiera Pastore

116'

Costa! Willian świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Costa oddał strzał głową. Broni Sirigu!

115'

Co za historia! Thiago Silva najpierw sprokurował karnego, a następnie sam doprowadził do remisu! Jak odpowie Chelsea, teraz to ona jest za burtą!

114'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! NIEBYWAŁE, THIAGO SILVA DOPROWADZA DO REMISU!!

113'

Thibaut Courtois! Co za interwencja! Thiago Silva oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Belg popisał się genialną paradą!

112'

Najpierw Marquinhos, potem Pastore dośrodkowywali w pole karne Chelsea. Tam gospodarze dobrze sobie radzili, ale za drugim razem wybili piłkę na corner

110'

Willian zagrał z prawej strony przed pole karne, a tam piłka trafiła do Costy. Reprezentant Hiszpanii zdecydował się na strzał, ale nie trafił w światło bramki

108'

Spokojny początek drugiej połowy dogrywki. Dłużej jak na razie przy piłce są gospodarze i chcą oni trzymać ją jak najdalej od własnej bramki

106'

Jednego gola do awansu brakuje gościom. Czy dadzą radę go strzelić? Zaczynamy ostatnią odsłonę tego meczu!

105'

Koniec pierwszej części dogrywki!

103'

Niezłe podanie Hazarda w pole karne, w kierunku Diego Costy, ale tego powstrzymał obrońca. Aut dla Chelsea

101'

Thibaut Courtois! David Luiz oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego, z 40 metrów i Belg odbija piłkę!

99'

Bilsko trzeciego gola dla gospodarzy! Willian zagrał piłkę w pole karne, Drogba świetnie przedłużył do Hazarda, a tego powstrzymał Sirigu! Pytanie tylko, czy nie faulem? Kontakt między oboma panami był...

98'

Lavezzi dośrodkował z rzutu rożnego, a Courtois spokojnie chwycił futbolówkę.

97'

Thiago Silva w głupi, bezsensowny sposób zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter tym razem się nie pomylił. Hazard daje prowadzenie swojej drużynie i jednego możemy być pewni - konkursu jedenastek dzisiaj nie będzie!

96'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewne uderzenie Hazarda, 2:1 dla Chelsea!

95'

RZUT KARNY DLA CHELSEA!

94'

Willian ładnie teraz pokręcił obrońcami PSG na wysokości ich pola karnego, ale wywalczył tylko corner

93'

Ładnie zagrali na klepkę Willian oraz Fabregas, jednak strzał, jaki oddał potem ten pierwszy, został zablokowany

91'

I zmiana u gospodarzy, Didier Drogba wchodzi za Ramiresa

91'

I zaczynamy dogrywkę!

22:40

Ale to odłóżmy na bok, przynajmniej na razie. Przed nami dodatkowe dwa kwadranse emocji, niech się dzieją wielkie rzeczy!

22:39

22:39

Pogubił się sędzia ze swoimi decyzjami w pierwszej połowie, w drugiej niestety nie było lepiej. Björn Kuipers to z całą pewnością największy antybohater tej rywalizacji

90'

KONIEC! Będzie dogrywka!

90'

Tym razem po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Ivanovicia, ale ten został zablokowany. Po chwili Costa pchnął z premedytacją Marquinhosa, ale sędzia tego nie zauważył

90'

Fabregas dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, ale Silva wybił piłkę głową na corner

89'

Cavani faulował Hazarda tuż przed własnym polem karnym, gospodarze będą mieli kapitalną okazję w samej końcówce!

88'

Ramires zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, jednak nie zrobił tego dokładnie. Od bramki grę wznowi Sirigu

87'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Luiz wyskoczył najwyżej i piękną główką nie dał szans bramkarzowi! Będzie dogrywka?

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! DAVID LUIZ I REMIS!

85'

Zmiana też u gospodarzy, za Maticia wchodzi Zouma

83'

Schodzi też Verratti, a w jego miejsce melduje się Lavezzi

83'

Matuidi schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Rabiot

82'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po przebitce piłka trafiła pod nogi Cahilla, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gary Cahill, 1:0!

80'

To powinien być gol! Ładna akcja Chelsea, Ramires otrzymał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał. Świetna interwencja Sirigu!

78'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy szybko tracą piłkę, a przed chwilą na spalonym był Cavani

76'

Thiago Silva faulował na własnej połowie Coste i gospodarze będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania

74'

I kolejne napomnienie. Tym razem ukarany Marco Verratti

73'

Żółta kartka też dla Luiza, który natychmiast doskoczył do Costy

73'

Diego Costa zapolował na nogi Thiago Silvy i dostał za to żółtą kartkę. Nawiasem mówiąc, ten atak było dużo ostrzejszy niż Ibrahimovicia z pierwszej połowy

71'

I znowu blisko gola byli goście! Pastore wpadł z piłką w pole karne, zagrał na klepkę z Matuidim, a jego strzał bramkarz obronił z najwyższym trudem!

69'

Matić faulował przed chwilą na połowie PSG Cavaniego

67'

Willian dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym PSG Costa faulował Thiago Mottę

65'

Marquinhos nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale znów świetnie na przedpolu zagrał Courtois. Po chwili sprzed pola karnego uderzał Matuidi, ale został zablokowany

63'

Zupełnie nie widać tego, że paryżanie grają w dziesięciu na jedenastu. W drugiej połowie to oni byli zdecydowanie bliżej objęcia prowadzenia

61'

No aż tak groźnie jednak nie było. Po wrzutce z rzutu wolnego głową uderzył David Luiz, ale zrobił to za słabo, aby pokonać takiego fachowca jak Courtois

60'

Nemanja Matić faulował na własnej połowie Javiera Pastore. Znów będzie groźnie pod bramką The Blues

58'

To musiał być gol! Verratti wyprowadził kontrę gości, podał do Lavezziego, a ten posłał genialną prostopadłą piłkę do Cavaniego. Urugwajczyk wyszedł sam na sam, minął bramkarza i trafił w słupek!

56'

Długo na połowie rywala rozgrywali piłkę The Blues, jednak ich akcja skończyła się zablokowanym przez Maxwella dośrodkowaniem Ivanovicia

54'

Dwukrotnie Motta dośrodkowywał z narożnika boiska, ale londyńczycy za każdym razem dobrze radzili sobie we własnej szesnastce.

53'

Maxwell wpadł teraz z piłką w pole karne, oddał strzał i po rykoszecie wywalczył rzut rożny. Będzie gorąco pod bramką gospodarzy

52'

Ramires faulem powstrzymał wychodzącego z kontrą rywala i otrzymał za to zasłużoną żółtą kartkę

51'

Willian znów dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym piłka odnalazła Cahilla. Strzał angielskiego stopera został zablokowany

50'

Costa oddał strzał przewrotką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po tym, jak z piłą minął się Sirigu. Reprezentant Hiszpanii jednak wyraźnie przestrzelił

49'

Willian! Świetny, zaskakujący strzał z rzutu wolnego, Sirigu z trudem odbił tę piłkę!

48'

Od początku drugiej połowy przy piłce dłużej są gospodarze. Teraz na Cavani na własnej połowie faulował Hazarda i Belg potrzebuje pomocy lekarzy

46'

I od razu mamy zmianę, Willian wchodzi na boisko w miejsce Oscara

46'

No i wracamy na Stamford Bridge. Gospodarze zaczęli właśnie drugą połowę

21:42

Realizator pokazał nam również sytuację, w której David Luiz zdzielił łokciem Diego Costę, biegnącego bez piłki. To kolejna sytuacja, która obciąża konto holenderskiego arbitra, Brazylijczyk powinien był wylecieć z boiska

21:40

21:39

No cóż, możemy żałować, że pan Björn Kuipers tak bardzo psuje nam to widowisko. Podjęte decyzje o czerwonej kartce dla Ibrahimovicia i braku rzutu karnego za atak Cavaniego na Coscie z całą pewnością będą miały ogromy wpływ na cały dwumecz

45'

I koniec pierwszej połowy

45'

Oscar nieźle dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale paryżanie poradzili sobie we własnej szesnastce. Piłkę wybił Maxwell

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

43'

Chelsea powinna mieć rzut karny! Diego Costa minął kilku rywali, wpadł w pole karne i był tam EWIDENTNIE faulowany przez Cavaniego. Björn Kuipers tego nie zauważył!

43'

Z reprezentantem Hiszpanii już wszystko w porządku, wracamy do gry

41'

Kolejne starcie Costy z Davidem Luizem i napastnik gospodarzy potrzebuje chwili, aby dojść do siebie

40'

Motta dośrodkował z rzutu rożnego, a futbolówkę po raz kolejny spokojnie złapał bramkarz Chelsea. Po chwili Matuidi faulem zatrzymał kontrę Hazarda i dostał za to żółtą kartkę

39'

Maxwell świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym Terry uprzedził Cavaniego. Rzut rożny

37'

Żółta kartka dla Oscara

36'

Ivanović dośrodkował mocno z prawej strony boiska, ale Sirigu spokojnie wyszedł przed bramkę i złapał piłkę

34'

Jeszcze żółta kartka dla Motty za dyskusje i wracamy do gry

32'

Ibrahimović spóźnił się z atakiem na Oscara, jednak trudno zgodzić się z decyzją arbitra. Atak nie był wykonany wyprostowanymi nogami, ani nakładką, a jego tempo też nie zmuszało arbitra do podjęcia takiej decyzji.

31'

31'

CZERWONA KARTKA DLA IBRAHIMOVICIA!

29'

Ivanović faulował na własnej połowie Matuidiego, a Pastore bardzo słabo dośrodkował z rzutu wolnego. Obrońcy Chelsea spokojnie wybili piłkę

28'

Nieco dłużej są teraz przy piłce podopieczni trenera Blanca, ale rozgrywają ją daleko od bramki Courtois i ten nie musi czuć się zagrożony

26'

Teraz znów w polu karnym paryżan piłkę mieli gospodarze, ale najpierw Costa został zablokowany, a po chwili arbiter odgwizdał pozycję spaloną Fabregasa

24'

No nie jest to jak na razie najlepsze widowisko, nie ma co ukrywać. W atakach obu zespołów przede wszystkim króluje chaos, w najważniejszych momentach brakuje koncentracji. Teraz na spalonym był Blaise Matuidi

22'

Kolejny szybki atak Chelsea i choć tym razem nie został zepsuty w początkowej fazie, to w tej najważniejszej Ramires niedokładnie podał do Hazarda

20'

The Blues mieli przed chwilą doskonałą okazję do kontry. Courtois pewnie chwycił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uruchomił swoich kolegów z pola, ale wszystko niedokładnym podaniem do Oscara zepsuł Diego Costa

18'

A tymczasem Chelsea brakuje dokładności. Diego Costa przerzucił piłkę z lewej na prawą stronę, ale zrobił to za mocno i Ivanović nie zdołał do niej dobiec

16'

Ładnie swoje akcje budują goście od początku meczu. Płynnie przenoszą piłkę z jednej na drugą stronę i choć teraz zakończyło się niedokładnym dośrodkowaniem Maxwella, to Chelsea musi uważać

14'

Javier Pastore zagrał ładną piłkę za linię obrony Chelsea, a w polu karnym Verratti padł po starciu z Ramiresem. Na jego próbę symulki arbiter na szczęście nie dał się nabrać

13'

A jednak. Z reprezentantem Brazylii już wszystko w porządku wracamy do gry

11'

Kolejny uraz. Na murawę padł David Luiz i na razie nie wygląda na takiego, który miałby się z niej szybko podnieść

9'

Bardzo ostro grają od paryżanie, teraz Motta faulował Fabregasa na połowie Chelsea

8'

Blaise Matuidi zaatakował prawą stroną boiska, ale na jego drodze stanął dobrze dziś dysponowany Azpilicueta. Hiszpan wybił piłkę na aut

6'

Costa na razie zszedł za linię boczną boiska, a zaraz pewnie na nie wbiegnie. Wracamy do gry.

4'

Eden Hazard tym razem dośrodkował w szesnastkę gości, ale tam znów dobrze poradzili sobie paryżanie. Tymczasem jakiejś kontuzji doznał Diego Costa

3'

Ładna akcja Chelsea lewą stroną boiska, Azpilicueta dośrodkował z lewej strony boiska, a Motta wybił piłkę z własnej szesnastki

2'

I już zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy! Verratti posłał świetne prostopadłe podanie do Cavaniego, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował John Terry!

1'

Pan Björn Kuipers daje znak i STARTUJEMY!

20:41

Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko. Przed nami jeszcze hymn Ligi Mistrzów, a zaraz po nim pierwszy gwizdek arbitra!

20:36

W zeszłym sezonie, w fazie ćwierćfinału, obie drużyny sprawiły nam niesamowite widowisko, a awans Chelsea wywalczyła sobie niemal w ostatniej chwili. Miejmy nadzieję, że już za chwilę rozpocznie się mecz o podobnej dawce emocji.

20:29

On jest piłkarzem, który kocha wielkie mecze. Jest w stanie strzelić gola każdemu rywalowi, w każdym miejscu, o każdym czasie. Mam ogromną nadzieję, że będzie w stanie pokazać to tego wieczora - tak Zlatana Ibrahimovicia przed meczem komplementował Laurent Blanc

20:26

Dzisiejszy mecz to również mała podróż sentymentalna dla Davida Luiza. Brazylijczyk przed tym sezonem do Paryża trafił właśnie z Chelsea

20:22

W tym sezonie graliśmy już z różnymi z zespołami. Z League One, League Two, Champions League. Z całym przekonaniem mogę jednak stwierdzić, że grającą najbardziej agresywnie była ekipa PSG. Szczerze mówiąc po zespole z takim potencjałem ofensywnym spodziewałem się więcej gry piłką - powiedział przed tym meczem Jose Mourinho

20:16

Nie najlepsza dyspozycja paryżan w Ligue 1 odbija się również na solidności posady Laurenta Blanca. Wiele ostatnio mówiło się, że były piłkarz między innymi Manchesteru United, pracę uratować może tylko sukcesem w Champions League. Dziś jego zespół będzie więc dodatkowo zmobilizowany

20:11

Chelsea ma zresztą cały czas szansę, na skończenie tego sezonu z potrójną koroną. Przed paroma tygodniami wygrała Puchar Ligi Angielskiej, wciąż jest w grze o Ligę Mistrzów i oczywiście o prymat na krajowym podwórku

20:09

Jeśli popatrzymy, jak wiedzie się obu zespołom na polu ligowym, to dużo lepiej pod względem wyglądają londyńczycy. Prowadzą oni w tabeli z dość wyraźną przewagą nad drugim zespołem, a PSG musi oglądać plecy Olympique Lyon.

20:04

Co ciekawe, Ibrahimović nie potrafi grać w meczach, w których jego rywali prowadzi Jose Mourinho. Jak dotąd w siedmiu takich meczach nie strzelił ani jednego gola, nie zaliczył ani jednej asysty.

20:02

Pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn skończyło się oczywiście remisem 1:1, a bramki strzelali kolejno Branislav Ivanović oraz Edinson Cavani. Dziś paryżanie również muszą strzelić co najmniej jednego gola, więc możemy się spodziewać, że od początku ruszą na rywala

19:58

A teraz gospodarzy: Cech, Zouma, Filipe Luis, Willian, Cuadrado, Remy, Drogba

19:56

Po lewej stronie dostępne są już wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gości: Douchez, Camara, Digne, Van der Wiel, Rabiot, Behebeck, Lavezzi

19:53

Gotowi na wielkie piłkarskie emocje na najwyższym poziomie? Za nieco mniej niż godzinę wicemistrzowie Anglii podejmą mistrzów Francji i będą starali się obronić nikłą zaliczkę z pierwszego meczu. Czy dadzą radę? Zapraszamy na relację live z tego widowiska!

10:49

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHELSEA LONDYN - PARIS SAINT-GERMAIN

Hitowe starcie na Stamford Bridge

1/8 finału Ligi Mistrzów: PSG - Chelsea Londyn

Wielkich, piłkarskich emocji nie zabraknie na w Londynie na Stamford Bridge, gdzie Chelsea podejmie Paris Saint-Germain. Pierwsze starcie nie przyniosło pewnego rozstrzygnięcia, bowiem zakończyło się ono remisem 1:1. Dla paryskiej drużyny do siatki rywali trafił Edinson Cavani, z kolei londyńczycy bramkę na wyjeździe zdobyli dzięki Branislavowi Ivanovicowi.

Piłkarze Jose Mourinho do pojedynku z PSG przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Dlaczego? Chelsea może pochwalić się już pierwszym w tym sezonie zdobytym trofeum. 1 marca po wygranej z Tottenhamem finale Pucharu Ligi Angielskiej na Wembley, do klubowej, londyńskiej gabloty z pucharami trafiła nowa zdobycz.

Ostatnimi czasy w dobrej formie są też podopieczni Lauren Blanca. Ekipa z Parc des Princes w miniony weekend wysoko ograła w lidze Lens 4:1 i obecnie do lidera z Lyonu traci tylko punkt.