To już koniec emocji dzisiejszego wieczora. Dziękuję za uwagę i miłej nocy!

22:41

statystyki Real - Schalke

22:40

Świetnie do gry wprowadził się Sane, który dał kapitalny pokaz gry w drugiej połowie. O wyniku dwumeczu jednak przesądziło pierwsze spotkanie i być może kapitalny gol Marcelo w Gelsenkirchen.

22:37

Kapitalne widowisko w stolicy Hiszpanii. Real tracący 4 bramki, Schalke goniące do ostatnich sekund. Dwie bramki Ronaldo, który zrównał się ilością bramek w tabeli strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów z Lionelem Messim, a także dwie bramki Huntelaara.

90'

Koniec meczu! Real przegrywa w kosmicznym meczu z Schalke na Santiago Bernabeu, ale wygrywa w dwumeczu z Schalke i ostatecznie to Królewscy wywalczyli awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów!

90'

Piłkarze Schalke rozczarowani decyzją sędziego, który odgwizdał faul Goretzki na Pepe. Portugalczyk daje chwilę oddechu swojej drużynie, która już chyba nie wypuści z rąk wyniku, dającego im awans.

90'

Uchida zepsuł mozolnie przygotowywaną akcję Schalke. Goście jednak po chwili odzyskują piłkę i zdołali wywalczyć rzut rożny. Casillas łapie jednak dośrodkowanie.

90'

Jeszcze 3 minuty horroru dla kibiców Realu i 3 minuty nadziei dla fanów Schalke! Właśnie o tyle przedłużył mecz sędzia Skomina.

89'

Hoewedes po zgraniu Huntelaara strzela na bramkę, ale zdołał obronić Casillas.

88'

W sporych opałach Real, od paru minut "Królewscy" praktycznie nie wychodzą z własnej połowy. Natomiast bramka Casillasa jest niemiłosiernie ostrzeliwana przez piłkarzy Schalke.

87'

Gol Huntelaara na 4-3, dający Schalke jeszcze szanse na awans

86'

Casillas broni strzał Sane! Piłkarze Realu wrócili z dalekiej podróży!

85'

Sane ruszył z kontrą Schalke, ale piłkę wybił mu spod nóg Modrić. Chorwat zrobił to tak nieszczęśliwie, że ta trafiła do Huntelaara, który wyszedł sam na sam z Casillasem. Holender uderzył mocno, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki! Tym razem bramkarz Realu zupełnie bez szans!

84'

Gooool! Huntelaar! Kapitalny strzał! Schalke nie składa broni!

83'

Isco! Hiszpan był na lewej stronie pola karnego, zszedł na prawą nogę i technicznym mierzonym strzałem chciał umieścić piłkę przy dalszym słupku. Zabrakło naprawdę niewiele!

82'

Ostatnia zmiana również w Realu. Za Arbeloę wchodzi na boisko Nacho.

81'

Ostatnia zmiana w Schalke. Schodzi Barnetta, który zostawił sporo zdrowia zwłaszcza w pierwszej połowie. Za niego wchodzi Uchida.

78'

Modrić górą do Benzemy. Francuz będący w polu karnym opanował piłkę klatką piersiową i złożył się nożycami do strzału. Sędzia odgwizdał spalonego, choć powtórki pokazały, że Benzema nie znajdował się na niedozwolonej pozycji.

77'

Sane-Meyer-Sane-Goretzka. Strzał tego ostatniego, ale zbyt słaby, by zaskoczyć Casillasa.

75'

Leżał na murawie Benzema po starciu z Matipem. Po chwili Francuz podniósł się i pokazuje, że może kontynuować grę.

73'

Petardę odpalił Bale, ale piłkę zdołał wypiąstkować Wellenreuther. Dobry mecz trzeciego bramkarza Schalke, który dziś gra wobec absencji swoich kolegów.

71'

W odpowiedzi strzał Neustaedtera, ale dużo gorszy niż Kroosa.

70'

Kroos huknął potężnie z dystansu, ale broni Wellenreuther! Wcześniej piłkę wymieniali Ronaldo i Isco i to właśnie Hiszpan podał piłkę nadbiegającemu Niemcowi.

65'

Arbeloa znalazł się w sytuacji sam na sam z Wellenreutherem, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Schalke!

63'

Barnetta! Jego złe dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało wybite pod jego nogi. Niewiele się namyślając, mocno uderzył na bramkę Casillasa z ostrego kąta. Piłka jeszcze otarła się o Modricia, który o mało co nie strzelił samobójczego gola!

60'

Tak przymierzył Sane. Tylko czy Casillas mógł się zachować lepiej w tej sytuacji?

59'

Po stronie Schalke boisko opuszcza Hoeger, a pojawia się na nim Goretzka.

58'

A także pojawia się Modrić w miejsce Khediry.

58'

Kilka zmian zostało przeprowadzonych. W Realu zszedł dwukrotnie asystujący Coentrao, a wszedł Marcelo

57'

Rezerwowy Schalke dostał piłkę, był tuż przed polem karnym i zdecydował się na techniczne uderzenie w kierunku dalszego słupka. Casillas nawet nie drgnął!

56'

Co za bramka! Sane! Ależ kanonada w Madrycie!

56'

Pepe uprzedził Huntelaara w polu karnym i wybił piłkę na rzut rożny.

55'

Coentrao ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Poszkodowany Barnetta, który wychodził z kontrą Schalke.

53'

Znowu z lewej strony dogrywał Coentrao. Płaskie podanie przejął Benzema, minął balansem ciała Nastasicia, minął wychodzącego Wellenreuthera i skierował piłkę do siatki.

52'

Gooool! 3-2! Sprawa awansu chyba przesądzona! Strzelcem Benzema!

50'

Benzema zepsuł dwie akcje Realu pod rząd. Koledzy mają do niego spore pretensje.

49'

Akcja Realu. Isco podjął złą decyzję o podaniu do Benzemy, bo lepiej ustawiony był Ronaldo. Piłka odbiła się od nóg obrońcy i z powrotem wróciła do Isco, który tym razem podał do Portugalczyka. Ten zszedł do środka i oddał piłkę Isco, a ten uderzył w kierunku bramki. Strzał został jednak wyblokowany.

48'

Obie drużyny wyszły na drugą połowę bez zmian, choć rozgrzewać zaczął się Luka Modrić.

47'

Pierwszy strzał Schalke w drugiej połowie, a jego autorem Barnetta. Piłkę pewnie złapał Casillas.

21:46

Rozpoczęcie drugiej połowy!

21:46

Na osobny wpis zasługuje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił dzisiaj dwa gole i zniwelował stratę do lidera klasyfikacji strzelców wszech czasów - Lionela Messiego.

21:45

1/8 finału Ligi Mistrzów: Real Madryt - Schalke Gelsenkirchen1/8 finału Ligi Mistrzów: Real Madryt - Schalke Gelsenkirchen

21:43

Akcja bramkowa na 2-2. Strzał w spojenie - palce lizać

21:42

Schalke w tej sytuacji musi strzelić jeszcze 2 bramki, co wydaje się awykonalne. Patrząc jednak na ich dzisiejsze popisy w ofensywie, wcale nie musimy skreślać piłkarzy Di Matteo w walce o awans.

21:41

21:39

Piłkarzom Schalke zabrakło koncentracji, bo tracili bramki w okresach dominacji na boisku. Dwa razy pozwolili odrobić straty Realowi, który w ofensywie wygląda bardzo słabo. Dwie główki Ronaldo dały dwa gole i to tak naprawdę jedyne poważne zagrożenia pod bramką Schalke.

21:34

Oglądamy kapitalne widowisko na Santiago Bernabeu. Schalke nie przyjechało się bronić, lecz z zamiarem wykorzystania słabszej formy Realu i wywalczeniem awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Isco podał na lewo do Coentrao. Portugalczyk zagrał kapitalnie wprost na głowę Ronaldo, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do bramki. Świetna akcja dwóch rodaków.

45'

Niezawodny Ronaldo! 2-2! Gol do szatni!

42'

Indywidualnie między 3 rywali ruszył Benzema, ale zgubił piłkę. Ta trafiła do będącego na prawej stronie Ronaldo, podał do obiegającego go Khediry. Niemiec przełożył piłkę na lewą nogę i strzałem po długim słupku chciał zaskoczył bramkarza Schalke, ale Wellenreuther popisał się skuteczną interwencją.

41'

Najpierw Huntelaar z woleja huknął w spojenie bramki. Piłka spadła pod nogi Barnetty, ten podał do Meyera. Niemiec uderzył na bramkę, Casillas wypluł piłkę i Huntelaar dobił ją strzelając pod poprzeczkę! Kapitalnie ogląda się grę Schalke w tym spotkaniu.

40'

Goście dopięli swego! Huntelaar strzela na 2-1!

38'

Wielbłąd Varane'a! Zbyt krótko podawał do Casillasa, nie patrząc, że na przejęcie piłki czyha Huntelaar. Holenderski snajper wślizgiem próbował wyprzedzić bramkarza Realu i połowicznie mu się to udało, ale futbolówkę sprzed słupka wybili obrońcy!

37'

Jest do oglądnięcia również gol Fuchsa na 1-0.

35'

Strzał Bale'a, ale wprost w Wellenreuthera. Chwilę później szybka piłka od Isco do Ronaldo na lewym skrzydle, a Portugalczyk chyba nie wiedział czy strzelać czy podawać wzdłuż linii pola bramkowego. W efekcie futbolówka ani nie leciała w światło bramki, ani nie doszedł do niej zamykający akcję Bale.

34'

Ronaldo stracił na prawym skrzydle piłkę, ale natychmiastowo ruszył w pogoń za Fuchsem i odzyskał piłkę. Daje w ten sposób kolegom sygnał do walki, którzy dali się w pierwszej połowie zdominować piłkarzom Schalke.

31'

Ronaldo ukarany żółtą kartką za faul na Hoegerze.

29'

Przedwcześnie boisko opuszcza utykając Choupo-Moting. Za niego wchodzi Leroy Sane.

27'

Obudził się Real po zdobyciu wyrównującego gola. Benzema z pierwszej piłki do Bale'a, ten jednak dośrodkował wprost w ręce Wellenreuthera.

25'

Real zdobywa gola w bardzo ważnym momencie! Schalke rozwijało już skrzydła, dominowało na boisku, a tymczasem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do główki wyskoczył Ronaldo i precyzyjnym strzałem zdobył gola.

24'

Ależ odpowiedź! 1-1! Cristiano Ronaldo!

23'

Szaleje na prawym skrzydle Barnetta. Minął Coentrao i spod linii końcowej wycofał do Huntelaara, ten przedłużył podanie do Meyera, a Niemiec natychmiast uderzył, jednak piłka ugrzęzła w nogach obrońców Realu.

21'

Barnetta nisko dośrodkował w pole karne, piłkę przepuścił Huntelaar i z lewej strony Fuchs miał sporo czasu na uderzenie. Futbolówkę na rękawicach miał Casillas, ale mimo tego ta wpadła do bramki!

20'

Gooool! 1-0! Christian Fuchs strzelcem bramki!

17'

Meyer ruszył z piłką środkiem boiska, wszedł między Arbeloę i Varana, a gdy obrońcy Realu znaleźli się blisko niego, to zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Strzał nie był mocny i minął bramkę Casillasa.

14'

Huntelaar był z piłką w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany! Schalke póki co gra jak równy z równym z Realem.

13'

Bale wypuszczony prawą stroną przez Benzemę, ale Walijczyk został skutecznie zneutralizowany przez Nastasicia.

12'

Ponad 4000 kibiców niemieckich na stadionie Santiago Bernabeu

10'

Odpowiedź Schalke. Lewą stroną pociągnął Meyer, wycofał futbolówkę do Choupo-Motinga, a napastnik gości fatalnie uderzył nieatakowany sprzed pola karnego.

9'

Groźna akcja Realu. Khedira przejął źle wybitą piłkę, podał tuż przed pole karne do Benzemy. Francuz rozszerzył grę i podał na lewą stronę pola karnego do Isco, ale pomocnik "Królewskich" został powstrzymany.

6'

Znowu akcja lewą stroną, Benzema wkręcił w ziemię Hoewedesa, ale jego podanie wzdłuż bramki wybili obrońcy. Rzut rożny pewnie wyłapał Wellenreuther i rozpoczął kontrę swojego zespołu. Fuchs jednak zepsuł dośrodkowanie z lewej strony.

5'

Akcja Coentrao lewą stroną, płaskie dośrodkowanie Portugalczyka do Bale'a, ale skrzydłowego Realu uprzedził Hoewedes.

4'

Coentrao stracił piłkę na rzecz Barnetty. Szwajcar pobiegł z piłkę do przodu i w sytuacji 2 na 2 dośrodkował w kierunku Huntelaara, ale zrobił to baaardzo niedokładnie i piłka wpadła do koszyczka Casillasa.

2'

Kroos do Bale'a, Walijczyk z prawej strony podawał na środek do Isco. Ten piętką chciał zagrać do wybiegającego Benzemy, ale zrobił to niedokładnie i piłkę przejęli obrońcy Schalke.

20:45

Pierwszy gwizdek, rozpoczyna Schalke!

20:39

Sędzią dzisiejszego meczu jest Damir Skomina. 38-letni Słoweniec w tym sezonie sędziował trzy mecze Ligi Mistrzów, w których pokazał 14 żółtych kartek. Skomina gwizdał w spotkaniu Realu z Basel, w którym "Królewscy" wygrali aż 5-1.

20:18

Rozpoczniemy mecz najmocniejszą jedenastką, która jest w najlepszej kondycji. Trzy tygodnie temu byłem pytany o kryzys w Realu, ale nie wiem, o jaki kryzys chodzi. Byłoby kapitalnym doświadczeniem dla nas wygrać ten mecz. Jeśli szybko strzelimy bramkę, to może być ciekawie.

Roberto Di Matteo przed meczem.

20:14

Bale, Benzema i Ronaldo zaczną mecz w podstawowej jedenastce. Ufam im. Nie strzelali ostatnio goli, bo reszta drużyny nie pomagała napastnikom. Wymienialiśmy zbyt wiele podań i nie potrafiliśmy przyspieszyć gry, by zaskoczyć przeciwnika. Co do Luki Modricia to wejdzie on na 30 minut w drugiej połowie.

Carlo Ancelotti przed meczem.

20:09

Długa jest lista nieobecnych w Schalke. Faehrmann, Giefer, Farfán, Draxler, Kirchhoff, Kolasinac, Aogo, Obasi - wszyscy ci zawodnicy leczą kontuzje. Za kartki w dzisiejszym meczu musi pauzować Boateng.

W Realu do zdrowia wrócił już Luka Modrić, który znalazł się w kadrze meczowej po raz pierwszy od połowy listopada. Wciąż niezdolni do gry są James i Ramos.