• Strzały: 7 (1) - 10 (1)
  • Faule: 4 - 2
  • Rzuty rożne: 14 - 19
22:54

Delikatnie mówiąc nie było to widowisko najwyższych lotów. Southampton w pierwszej połowie strzelił gola i załatwił sobie sprawę awansu do kolejnej rundy. Po przerwie Święci kontrolowali przebieg gry i Ipswich ani razu nie zagroziło ich bramce

93'

Koniec! Southampton zagra w IV rundzie FA Cup

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

88'

Nie potrafią gospodarze przedrzeć się przez linię defensywną Świętych. Wszystko wygląda na to, że sprawa awansu jest rozstrzygnięta

86'

Sam poszkodowany dośrodkował z tego stałego fragmentu i zrobił to niedokładnie. Grę od bramki wznowi Białkowski

86'

Ward-Prowse był faulowany na połowie gospodarzy przez Bru

85'

Pelle oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała bardzo daleko od bramki gospodarzy

83'

Bru rozciągnął grę do prawej strony, ale tam na spalonym był Chambers

83'

Z Longiem już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

82'

Tymczasem zmiana u gospodarzy, Stewart wchodzi, Ambrose schodzi

81'

Shane Long doznał jakiejś kontuzji i jest opatrywany. Przerwa w grze

79'

Clyne i Mings powalczyli teraz o piłkę w polu karnym Świętych, ale obu ich pogodził Forster, który po pewnym wyjściu chwycił futbolówkę

77'

Bru oddał teraz strzał po podaniu Murphy'ego, ale zrobił to za lekko i bramkarz złapał piłkę

75'

Ambrose dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale obrońcy Southampton wybili piłkę

74'

Dłużej teraz przy piłce są gospodarze, jednak wciąż niewiele z tego wynika. Nie potrafią oni przedrzeć się przez defensywę Świętych i doprowadzić do wyrównania

72'

Ward-Prowse był teraz faulowany na połowie gospodarzy

70'

Długie zagranie od Chambersa w kierunku Ambrose'a, ale niedokładne. Piłkę przejął Forster

68'

Bajner faulował na połowie gości Gardosa

67'

Graziano Pelle wchodzi na boisko za Dusana Tadicia

66'

Bajner próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale wyjechał z piłką za linię boczną

64'

Jonathan Parr był faulowany na własnej połowie przez Targetta

62'

Utykający McGoldrick schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Bajner

60'

Shane Long był faulowany na połowie gospodarzy

58'

Spokojnie przy piłce utrzymują się teraz goście, starają się trzymać ją daleko od własnej bramki

56'

Mings dośrodkował w pole karne, a za lekki strzał głową oddał Ambrose i bramkarz gości spokojnie złapał piłkę

55'

Zmiana u gospodarzy, Mings wchodzi za Hunta

54'

Tadić dośrodkował w pole karne, a Białkowski spokojnie złapał piłkę

53'

Spokojnie teraz przy piłce utrzymują się Święci, choć wymieniają oni podania głównie na własnej połowie boiska

51'

Tadić dośrodkował teraz z prawej strony boiska, a Targett niedokładnie zgrywał piłkę i wybił ją Chambers

50'

Stephen Hunt był teraz na spalonym po podaniu Bru

48'

Dusan Tadić starał się wedrzeć indywidualnie w pole karne gospodarzy, jednak świetnie piłkę odebrał mu Parr

46'

A jednak to Steven Davis zastępuje Wanyamę

46'

I zaczynamy drugą połowę

21:49

Southampton był stroną przeważającą, był lepszy i zasłużył na to prowadzenie. Gospodarze będą musieli się mocno zmobilizować, aby w drugiej połowie jeszcze coś zmienić

45'

Ale wejdzie na nie zapewne po przerwie, arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Jack Cork już szykuje się do wejścia na boisko

45'

Wanyama doznał jakiejś kontuzji mięśniowej podczas biegu i leży na boisku. Potrzebna będzie zmiana

45'

McGoldrick! Ładna akcja gospodarzy, na prawej stronie podania wymieniali Murphy i Chambers, McGoldrick wpadł z piłką w pole karne i oddał nieznacznie niecelny strzał!

45'

Tadić wpadł teraz z piłką w pole karne po podaniu Ward-Prowse'a, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili z dystansu przymierzył Targett i przestrzelił

45'

Cztery minuty doliczył Graham Scott do pierwszej połowy

44'

Bru oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

42'

Z zawodnikiem Southampton już wszystko w porządku, wracamy do gry

41'

Targett ucierpiał w starciu z Chambersem i potrzebuje pomocy lekarzy

40'

Powtórki pokazały, że sędzia miał rację i Gardos nie zagrał ręką w tamtej sytuacji

39'

Nie upilnowali teraz gospodarze Shane'a Longa i ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Białkowski zdołał go uprzedzić i wybić piłkę

38'

Gospodarze reklamują, że Gardos zagrał ręką we własnym polu karnym jednak arbiter pokazuje, że nie ma o tym mowy

38'

McGoldrick oddał strzał z tego rzutu wolnego, a piłka po odbiciu się od muru wyszła na rzut rożny

37'

Gardos faulował McGoldricka w okolicach własnego pola karnego. To będzie dobra okazja dla gospodarzy

36'

Ambrose dośrodkował z narożnika boiska, a z własnego pola karnego wybił piłkę Long

36'

McGoldrick próbował wejść z piłką w pole karne, ale zablokował go Fonte. Rzut rożny

35'

Hyam był na własnej połowie faulowany przez Wanyamę

34'

Niedokładne rozciągnięcie gry do prawej ze strony Fonte i aut na własnej połowie ma Ipswich

32'

McGoldrick dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym Murphy przegrał pojedynek z obrońcą

30'

Zawodnik Ipswich został już opatrzony, musi tylko zmienić zakrwawioną w wyniku zderzenia koszulkę i zaraz wróci do gry

27'

Jakiejś kontuzji doznał teraz Murphy, potrzebna jest pomoc lekarska

26'

Ward-Prowse! Świetny strzał z dystansu, piłka po rykoszecie nieznacznie minęła bramkę Białkowskiego!

25'

Clyne zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

23'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

21'

Wanyama oddał strzał sprzed pola karnego, jednak znów wyraźnie się pomylił

20'

Po podaniu Clyne'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Ward-Prowse, ale jemu piłkę spod nóg wślizgiem wybił Chambers. Futbolówka trafiła jednak pod nogi Longa, a ten pewnym strzałem umieścił ją w bramce!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Shane Longe, 1:0 dla Southampton!

18'

Ambrose dośrodkował z rzutu rożnego, jednak piłkę z własnego pola karnego wybili goście

17'

Prostopadłe podanie Tadicia w kierunku Longa, ale za mocne. Łapie piłkę bramkarz gospodarzy

15'

Ward-Prowse dośrodkował z rzutu wolnego, a bardzo pewnie piłkę chwycił Białkowski

14'

Bru faulował Tadicia na własnej połowie boiska

12'

Brakuje dokładności w rozegraniu piłki gościom. Teraz niedokładnym przerzutem popisał się Clyne i aut mają The Tractor Boys

11'

Spokojnie podania wymieniają teraz gospodarze, choć robią to głównie na własnej połowie

9'

Hunt dośrodkował z lewej strony boiska, a Forster spokojnie złapał piłkę

8'

Bartosz Białkowski był bramkarzem Southampton w latach 2006-2012. W tym czasie kilkakrotnie był wypożyczany i zdołał zagrać w 22 meczach w barwach Świętych

7'

Wanyama oddał strzał z dystansu, po niedokładnym wybiciu piłki przez Białkowskiego, ale wyraźnie się pomylił

6'

Stephen Hunt wyszedł przed chwilą sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do bramki, jednak gol nie został uznany. Wcześniej był na spalonym, co nie uszło uwadze sędziego

5'

Ambrose zdecydował się teraz na strzał z dystansu, jednak piłka po jego uderzeniu daleko minęła bramkę

3'

Ambrose starał się zagrać w kierunku napastnika, za linię obrony rywala, ale zrobił to za mocno i piłkę złapał Forster

3'

Spokojny początek z obu stron, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak. Przy piłce na razie gospodarze

1'

I zaczynamy! Oby to spotkanie było tak dobre, jak wczorajszy mecz Evertonu z West Hamem

20:54

Na triumfatora tego spotkania czeka już w czwartej rundzie Crystal Palace. Dzisiejszy zwycięzca będzie gospodarzem tego spotkania, które odbędzie się 24. stycznia o 16

20:53

Obie drużyny muszą powtórzyć swoją rywalizację, gdyż za pierwszym razem padł remis, 1:1

20:50

Najciekawszym dla polskich kibiców będzie oczywiście to, jak między słupkami gospodarzy spisze się Bartosz Białkowski. Przypomnijmy, drużyna Polaka na zapleczu angielskiej ekstraklasy jest trzecia, z jednopunktową stratą do dwóch kolejnych zespołów

20:45

A teraz gospodarzy: Crowe, Mings, Clarke, Stewart, Anderson, McQueen, Bajner

20:43

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: K. Davis, S. Davis, Cork, Pellè, Isgrove, McCarthy, Hesketh.

20:39

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania rewanżowego trzeciej rundy Pucharu Anglii. Ipswich Town kontra Southampton, początek za około kwadrans