2 : 0
ValenciaValencia CF
95'

21:48

Papużki pokonują Valencię 2:0 po dwóch bramkach rezerwowego Caicedo i meldują się w ćwierćfinale! Zasłużone zwycięstwo Espanyolu, który w kolejnej rundzie zmierzy się najprawdopodobniej z Sevillą. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu! Espanyol w ćwierćfinale!

92'

Jeszcze akcja rozpaczy Valencii! Negredo zablokowany w polu karnym, Andre Gomes także!

91'

Trzy minuty doliczone. Trzy minuty nadziei dla Valencii na doprowadzenie do dogrywki.

90'

Lucas Vazquez zabawił się na prawym skrzydle z Orbanem i płaskim zagraniem znalazł w polu karnym Caicedo, który ze spokojem pokonał Yoela!

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Felipe Caicedo!

88'

Piłka spadła po centrze Garcii na głowę Alvaro, ale ten oddał bardzo niecelne uderzenie głową.

88'

Javi Fuego w narożniku boiska faulował Lucasa Vazqueza. Rzut wolny dla Espanyolu.

86'

W Espanyolu Victor Sanchez zastępuje Stuaniego.

85'

Zmiany. W Valencii Parejo za Otamendiego.

84'

Zamieszanie w polu karnym Espanyolu po rzucie wolnym dla gości. Alvaro Negredo nie miał jednak miejsca do oddania strzału.

81'

Żółta kartka dla Caicedo za zdjęcie koszulki.

81'

Teraz to Espanyol jest o 10 minut od awansu do ćwierćfinału. Valencia w osłabieniu musi zaryzykować!

80'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Salvy Sevilli i katastrofalnym wyjściu z bramki Yoela do siatki głową trafia Caicedo! Wejście smoka Ekwadorczyka!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Felipe Caicedo!!!

78'

Żółta kartka dla Barragana.

78'

Znowu zakotłowało się w polu bramkowym, ale Orban zdołał wybić piłkę.

77'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Espanyolu. Neverending story...

76'

Javi Lopez schodzi z boiska, a w jego miejsce Felipe Caicedo.

74'

Zablokowany strzał Lucasa z dystansu przynosi gospodarzom kolejny korner.

71'

Jest jakaś odmiana. Gaya wywalczył w walce z Moreno rzut rożny dla Valencii.

69'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Papużek, tym razem piłka spadła w pole karne pod nogi Moreno, ale ten fatalnie skiksował!

68'

Zmiana w Valencii. Orban za De Paula.

67'

Piłka znowu znalazła się w polu bramkowym Valencii, jednak raz jeszcze obrońcy gospodarzy zdołali nie dopuścić do sytuacji stuprocentowej pod własną bramką.

66'

Sergio Garcia zdobywa kolejny korner dla Espanyolu.

63'

Zmiana w Espanyolu. Salva Sevilla za Victora Alvareza.

58'

Wreszcie coś w ofensywie stworzyła Valencia. W zamieszaniu w polu karnym Espanyolu został zatrzymany Negredo, a po chwili uderzenie głową Barragana pewnie broni Lopez.

55'

Espanyol zamyka Valencię nawet w jej polu karnym. Coraz intensywniej atakują gospodarze.

53'

Rajd i wejście w pole karne Lucasa Vazqueza przynosi gospodarzom kolejny rzut rożny.

53'

Na spalonym znalazł się teraz Stuani.

51'

Żółta kartka dla Rodrigo de Paula.

49'

Po rzucie wolnym dla Espanyolu znowu zakotłowało się w polu karnym gości. Będzie rzut rożny dla Papużek.

47'

Mogło być 1:0!!!! Uderzenie głową Stuainiego świetnie broni Yoel, a Otamendi wybija piłkę z pola bramkowego Valencii!

47'

Kolejne niezłe dośrodkowanie w pole karne Duarte! Tym razem Stuani nie zorientował się w dobrej sytuacji, bowiem piłka przeszła przez defensywę Papużek.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

20:47

45'

Koniec pierwszej połowy! Valencia gra od 13. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mustafiego, ale Espanyol jeszcze nie był w stanie skorzystać z gry w przewadze, choć kilka sytuacji podopieczni Sergio Gonzaleza zdołali stworzyć. Po przerwie ich ataki powinny być jednak jeszcze intensywniejsze.

45'

Żółta kartka dla Alvareza za symulowanie faulu w polu karnym.

45'

To powinien być gol!!! Świetnie prawym skrzydłem przedarł się Garcia i wyłożył piłkę nabiegającemu Duarte, ale ten nie zdołał pokonać Yoela!

43'

Dość wyraźnie męczy się Espanyol w ataku pozycyjnym. Valencia z kolei jest skupiona tylko i wyłącznie na defensywie. Goście nawet nie szukają okazji do kontry.

40'

Bardzo ładna akcja Espanyolu! Płaskie dośrodkowanie z lewej strony Duarte dociera na 13. metr do Alvareza, ale ten w dobrej sytuacji uderza wysoko nad bramką!

37'

Żółta kartka dla Rubena Vezo.

34'

Alvaro Negredo zmienia Paco Alcacera, więc to chyba jakaś kontuzja reprezentanta Hiszpanii.

31'

Duarte tym razem dośrodkował piłkę bardzo niedokładnie, a do gry już się szykuje Alvaro Negredo. Jakaś kontuzja w ekipie gości, a może zmiana taktyki?

28'

Gaya ucierpiał w starciu powietrznym z Lucasem. Przerwa w grze.

24'

Znowu blisko! Po świetnej centrze Duarte z około pięciu metrów Stuani główkuje minimalnie obok bramki!

20'

Szansa dla Espanyolu! Po efektownym zagraniu Lucasa Vazqueza przed samą bramką Yoela został zablokowany Stuani, a strzał z dystansu Duarte odbija bramkarz Valencii!

19'

Zupełnie inaczej teraz wygląda to spotkanie. Piłkę niemal przez cały czas ma Espanyol, który w ataku pozycyjnym stara się rozmontować defensywę Valencii.

15'

Uderzenie z rzutu wolnego Lucasa Vazqueza trafia w mur gości, jednak to Espanyol ma teraz ponad 75 minut gry w przewadze.

13'

Czerwona kartka dla Mustafiego!!! Niemiec fatalnie pogubił się, jako ostatni obrońca stracił piłkę na rzecz Sergio Garcii i go sfaulował! Valencia w dziesiątkę!

8'

Długa piłka w pole karne Valencii w poszukiwaniu Lucasa Vazqueza, jednak spokojnie przejął ją Yoel.

6'

Po centrze Pereza z rzutu wolnego, jeden z gospodarzy wybija piłkę na rzut rożny.

5'

Żółta kartka dla Canasa, który stracił piłkę na własnej połowie, a następnie musiał faulować Barragana.

4'

Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało wybite przed pole karne Valencii, gdzie jednak uderzenie z powietrza Duarte zostało zablokowane.

3'

Spokojne tempo tego spotkania. Choć to Espanyol musi odrabiać straty, to na razie więcej przy piłce utrzymują się goście.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

19:58

Piłkarze już na boisku. Sędzią tego meczu będzie pan Iglesias Villanueva.

19:57

Rezerwowi Valencii: Diego Alves, Joao Cancelo, Filipe Augusto, Alvaro Negredo, Lucas Orban, Dani Parejo, Robert Ibanez

19:55

Rezerwowi Espanyolu: Kiko Casilla, Salva Sevilla, Victor Sanchez, Felipe Caicedo, Felipe Mattioni, Anaitz Arbilla, Alex Fernandez.

19:28

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

19:26

Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Króla z wygranym konfrontacji Granady z Sevillą. Po pierwszym meczu zdecydowanie bliżej zwycięstwa jest zespół Grzegorza Krychowiaka, który wygrał na wyjeździe 2:1.

19:25

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami na Estadio Mestalla Valencia zwyciężyła 2:1 po bramce w końcówce Alvaro Negredo z rzutu karnego. Taki wynik sprawia jednak, że kwestia awansu jest całkowicie otwarta, bowiem nawet skromne 1:0 pozwoliłoby Espanyolowi zameldować się w ćwierćfinale.

19:19

Witamy serdecznie na relacji na żywo z rewanżowego meczu 1/8 finału Pucharu Króla, w którym Espanyol Barcelona zmierzy się z Valencią.