• Strzały: 12 (3) - 21 (8)
  • Rzuty rożne 6 - 4
  • Faule 18 - 10
22:46

Zwyciężył w tym spotkaniu Liverpool, ale na pewno nie obszedł się bez kłopotów. Wimbledon postawił również w drugiej połowie, za co piłkarze tej drużyny zbierają ogromne brawa ze strony swoich kibiców

93'

Koniec! Liverpool ogrywa Wimbledon!

92'

To powinien być trzeci gol Gerrarda! Shea broni jego strzał z bliskiej odległości!

91'

Małe zamieszanie mieliśmy teraz pod bramką gości po rzucie wolnym, ale Wimbledon wywalczył tylko rzut rożny

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Spore zamieszanie pod bramką gospodarzy! Po dośrodkowaniu Enrique z prawej strony i podaniu Gerrard blisko trafienia był Balotelli, ale w ostatniej chwili, wślizgiem zatrzymał go obrońca

88'

Długie zagranie Hendersona w kierunku Balotellego, ale niedokładne i piłkę przejęli obrońcy gospodarzy

86'

A za Lazara Markovicia Kolo Toure

86'

Za Francomba Southerland

85'

Zmiany w obu drużynach, Za Moore'a wchodzi Pell

85'

Jak oni tego nie strzelili! Liverpool po rzucie rożnym rywala wyszedł kilkoma piłkarzami z kontratakiem, a z idealnej sytuacji bramkarza nie zdołał pokonać Marković!

84'

Azeez! Rezerwowy oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale został zablokowany i wywalczył corner

83'

Mario Balotelli próbował oddać strzał sprzed pola karnego, jednak został zablokowany

82'

A teraz Gerrard oddał strzał sprzed szesnastki i bramkarz spokojnie chwycił futbolówkę

81'

Było groźnie pod bramką gospodarzy! Balotelli dośrodkował z prawej strony, Gerrard piętą przedłużył zagranie do Coutinho, a jego strzał świetnie obronił Shea!

80'

I już Azeez po podaniu Akinfenwy mógł stanąć przed dobrą okazją, ale uprzedził go Simon Mignolet

79'

Z boiska schodzi równie Rigg, a w jego miejsce widzimy Azeeza

79'

Mario Balotelli wchodzi na boisko i zmienia Rickiego Lambeta

78'

Po ładnym podaniu Markovicia dośrodkować starał się Henderson, ale został zablokowany. Rzut rożny dla gości

77'

Żółtą kartką za faul na Tubbsie ukarany Coutinho

76'

A teraz sam Enrique wziął się za dośrodkowanie, jednak zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

75'

Enrique oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale był on niecelny

74'

Jose Enrique wrzucił piłkę w pole karne z lewej flanki, a głową wybił ją Goodman

73'

Kennedy dośrodkował z lewej strony boiska, a obrońcy Liverpoolu wybili piłkę przed pole karne

72'

Steven Gerrard! Kolejny świetny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu tego piłkarza, piłka minimalnie mija bramkę!

71'

Manquillo schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Enrique

70'

Goodman faulował na własnej połowie Gerrarda i ogląda za to żółtą kartkę

70'

Znów długą piłkę w kierunku Lamberta posłał Can, znów zrobił to niedokładnie. Futbolówkę chwycił goalkeeper gospodarzy

68'

Shea! Świetnie z okolic trzynastego metra uderzył Lambert, jeszcze lepiej interweniował bramkarz gospodarzy!

68'

Rigg próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany

67'

Długo, spokojnie wymieniając podania, rozgrywają swoją akcję The Reds

65'

Ze Słowakiem na szczęście już wszystko w porządku i wracamy do gry

64'

Starcia powietrzne z Akinfenwą nie należą do przyjemnych, o czym przekonał się teraz Skrtel. Obrońca Liverpoolu leży na boisku i potrzebuje pomocy lekarskiej

63'

I znów mogliśmy mieć remis! Po małym zamieszaniu w polu karnym gości piłka trafiła do Bulmana, a ten przestrzelił z doskonałej pozycji!

63'

Na kłopoty kapitan. Gerrard świetnie przymierzył z tego rzutu wolnego i nie dał szans bramkarzowi!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Steven Gerrard i The Reds znów są na prowadzeniu!

61'

Fuller faulował Coutinho niedaleko własnej szesnastki i dostał za to żółtą kartkę

61'

Długie zagranie od Cana w kierunku Lamberta, ale ten znów przegrywa pojedynek z obrońcami

59'

Długo, spokojnie wymieniają teraz podania goście. Choć robią to głównie w środkowej strefie boiska, lub na własnej połowie

57'

Zawodnicy Liverpoolu reklamują zagranie ręką Fullera we własnej szesnastce, ale gwizdek arbitra milczy. I słusznie, bo piłka faktycznie odbiła się od jego ramienia, jednak nie było w tym ani trochę celowości

56'

Nieźle z lewej strony dośrodkował teraz Kennedy, jednak Skrtel wybił piłkę głową przed pole karne

56'

Manquillo dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale spokojnie piłkę chwycił Shea

54'

Rigg faulował teraz na własnej połowie boiska Manquillo

53'

Coutinho! Świetnie wymanewrował obrońcę na lewej stronie, oddał strzał na bramkę i pomylił się nieznacznie!

53'

Sean Rigg dośrodkował teraz w pole karne z lewej strony, a Simon Mignolet wypiąstkował piłkę przed szesnastkę

52'

Manquillo przymierzył sprzed pola karnego, jednak trafił prosto w Lamberta

52'

Sean Rigg! Zawodnik gospodarzy świetnie odebrał piłkę Canowi, popędził w stronę bramki i oddał nieznacznie niecelny strzał!

51'

Coutinho dośrodkował w pole karne, ale tam jeden z obrońców Wimbledonu wygrał pojedynek z Gerrardem i wybił piłkę

50'

Kennedy zaatakował lewą stroną boiska, ale skutecznie powstrzymał go Can

49'

Coutinho faulował Moore'a na połowie gospodarzy

48'

I było groźnie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Barretta, Gerrard wybił piłkę sprzed linii bramkowej!

47'

Moore oddał teraz strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

46'

21:44

Sensacja, to słowo od razu ciśnie się na usta. Liverpool stosunkowo szybko, bo już w dwunastej minucie gry objął prowadzenie, ale nie zdołał go dowieźć do końca! Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się na Cherry Red Records Fans' Stadium, czwartoligowiec remisuje do przerwy z wicemistrzem Anglii!

45'

Henderson oddał strzał z dystansu i mocno przestrzelił. Po tym zdarzeniu sędzia zakończył pierwszą połowę!

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Lucas oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany prze Barretta

43'

Lazar Marković zaatakował lewą stroną boiska, ale faulował przy tym Fullera

42'

Rigg dośrodkował z lewej strony boiska, a obrońcy Liverpoolu wybili piłkę z własnej szesnastki

40'

Coutinho oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

39'

Adebayo Akinfenwa ogląda teraz żółtą kartkę za faul na Skrtelu w środkowej strefie boiska

38'

Lazar Marković próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale świetnie powstrzymał go Francomb

37'

Po dośrodkowaniu Francomba z rzutu rożnego fatalny błąd popełni Simon Mignolet, który wyszedł z bramki i minął się z piłką. Tę najpierw z linii bramkowej wybił Can, a następnie do bramki wpakował Adebayo Akinfenwa!

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Coś nieprawdopodobnego, Akinfenwa i mamy remis!!

35'

Rigg dośrodkował z lewej strony boiska i wywalczył rzut rożny

35'

Francomb dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym Akinfenwa faulował Cana

34'

Aj, ależ tu było blisko wyrównania! Po długim wykopie bramkarza i zgraniu piłki głową przed kapitalną okazją stanął Matt Tubbs, ale minimalnie przestrzelił!

33'

Długie zagranie od Sakho w kierunku Lamberta, jednak niedokładne i łapie piłkę Shea

32'

A teraz Rigg przewinił na Manquillo

32'

Coutinho był faulowany na prawej stronie przez Fullera

30'

A teraz Goodman uderzał po kolejnym dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale tym razem piłka poszybowała nad bramką

30'

Ależ było blisko gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym gości mocny strzał oddał Rigg, a Mignolet kapitalną paradą uratował swoją drużynę!

28'

Kolejna wrzutka Francomba z prawej flanki, tym razem dużo lepsza i Skrtel z trudem wybił piłkę na rzut rożny

27'

Francomb starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany. The Dons mają aut

26'

Brakuje nieco dokładności w ostatnich minutach obu ekipom. Piłkarze bardzo szybko tracą piłkę

24'

Emre Can starał się zagrać prostopadłą piłkę w kierunku Markovicia, jednak zrobił to niecelnie i grę od bramki wznowi Shea

22'

Troszkę chaosu mieliśmy przez chwilą na boisku, ale Liverpool już opanował boiskowe wydarzenia i wrócił do długiego konstruowania akcji

20'

Akinfenwa faulował na połowie rywala Martina Skrtela

19'

I teraz było go blisko! Po podaniu Coutinho Marković długo poprowadził piłkę, aż oddał strzał z ostrego kąta, a futbolówka otarła się o porzeczkę!

19'

Spokojnie, długo utrzymując się przy piłce, Liverpool próbuje znaleźć drogę do zdobycia kolejnej bramki

17'

Francomb faulował na własnej połowie Sakho

17'

Długie zagranie z głębi pola od Lucasa do Markovicia, ale ten był na spalonym

15'

Coutinho starał się zaatakować środkiem pola, jednak został świetnie powstrzymany przez Bulmana

14'

Rigg dośrodkował z lewej strony boiska, a Sakho pewną główką wybił piłkę spod własnej bramki

13'

Manquillo dośrodkował z prawej strony boiska, a kapitan The Reds wygrał walkę o górną piłkę i głową zdobył gola!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Steven Gerrard, 1:0 dla gości!

11'

Ciekawostka: Adebayo Akinfenwa, napastnik gospodarzy, waży całe 86 kilogramów!

10'

Fancomb zagrał długą piłkę w pole karne do Tubbsa, ale ten niedokładnie ją sobie przyjmował i ostatecznie złapał ją bramkarz

9'

I mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Po podaniu Akinfenwy i zgraniu Tubbsa przed dobrą okazją stanął Rigg, ale jego uderzenie było nieznacznie niecelne!

7'

Długie zagranie od Emre Cana w kierunku Lamberta, ale ten niedokładnie zgrywał głową do Markovicia i piłkę przejęli piłkarze Wimbledonu

5'

Gerrard dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy gospodarzy spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem

4'

Długo wymieniali przed chwilą podania The Reds, ale wszystko skończyło się niedokładnym zagraniem Cana do Markovicia

3'

Z zawodnikiem Liverpoolu już chyba na szczęście wszystko jest w porządku, wracamy do gry

2'

Manquillo już złapał jakąś kontuzję w starciu z Riggiem i potrzebuje pomocy lekarzy

1'

Jonathan Moss daje znak, zaczynają gospodarze!

20:53

Obie drużyny już zjawiły się na murawie, niedługo rozbrzmi pierwszy gwizdek

20:51

Przypomnijmy jeszcze, że dzisiejsi gospodarze aktualnie występują w League Two, czwartej klasie rozgrywkowej

20:49

Już wiemy, że zwycięzca tej rywalizacji w czwartej rundzie rozgrywek spotka się z Bolton Wanderers

20:44

Sam nie widziałem tego meczu na żywo, ale oglądałem gola. Zdjęcia z tego wydarzenia są wszędzie na naszym stadionie. To musiało być niesamowite dla piłkarzy z tamtego okresu. Nikt nie oczekiwał od nich sukcesu i nikt nie oczekuje go teraz od nas. Chciałbym, abyśmy mogli to powtórzyć - tak o zwycięstwie oryginalnego Wimbledonu nad Liverpoolem w finale Pucharu Anglii z 1988 roku mówił James Shea, bramkarz obecnej drużyny

20:37

Liverpool w ostatniej kolejce ligowej zaliczył jedną z wielu w tym sezonie wpadek i tylko zremisował 2:2 z Leicester. To nie było jednak wydarzenie, którym żyło się na Anfield w ostatnich dniach. Steven Gerrard, a więc żywa legenda tej drużyny, ogłosił, że po zakończeniu rozgrywek, przenosi się do USA, aby kontynuować grę w tamtejszej MLS. Dziś, na mecz z Wimbledonem, wychodzi w pierwszym składzie

20:31

Ławka gości: Ward, Enrique, Toure, Moreno, Borini, Balotelli, Williams

20:31

Ławka gospodarzy: McDonnell, Bennett, Harrison, Pell, Southerland, Oakley, Azeez

20:29

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe zestawienia obu drużyn, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.