0 : 3
GKS KatowiceGKS Katowice
17:52

92'

Koniec spotkania! Po kapitalnej drugiej połowie, GKS Katowice pokonał w derbach GKS Tychy 3:0. Dziękujemy za uwagę!

89'

Spokojnie grają katowiczanie. GKS Tychy jest na deskach.

87'

Kibice GKS-u Tychy w niewybrednych słowach wyrażają się o pracy Tomasza Hajty.

84'

Coraz mocniej zacina deszczem. Ten mecz już jest rozstrzygnięty.

82'

Paweł Szołtys zastępuje Wołkowicza. To już ostatnia zmiana u gości.

82'

Kartka dla Grzeszczyka, który gra dzisiaj naprawdę fatalnie.

81'

GOOOOOOOOL!!! 3:0! Pewny strzał Goncerza z jedenastu metrów! "Gonzo" skompletował tym samym hat-tricka!

80'

Kartkę za faul obejrzał Stasiak.

80'

Rzut karny dla GieKSy!

79'

Bardzo ładne uderzenie po koźle Pitrego, ale kapitalnym refleksem popisał się Przyrowski!

78'

Zaczyna padać w Jaworznie.

77'

Kartonik dla Alana Czerwińskiego.

76'

Ostatni kwadrans przed nami. Wydaje się, że GieKSa jest spokojna o wynik. Tyszanie robią mnóstwo błędów.

74'

Michał Biskup wchodzi za Rafała Kośca.

72'

Znowu było zamieszanie w polu karnym katowiczan, którzy szczęśliwie wyszli z opresji. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

70'

I teraz zmiana u gospodarzy. Damian Nieśmiałowski wchodzi za Bąka.

69'

...oraz Sławomir Duda wchodzi za Leimonasa.

69'

Podwójna zmiana u gości: Aleksander Januszkiewicz zastępuje Ceglarza...

68'

Katastrofalne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Grzeszczyka.

66'

Kapitalna okazja dla Adriana Jurkowskiego, który był o włos od wpisania się na listę strzelców!

64'

Ogromne szczęście po stronie katowiczan. Piłka wystawiona przez Szczęsnego na pustą bramkę, ale nikt nie zamknął tej sytuacji!

62'

Goncerz w kolejnej sytuacji nie dał szans Przyrowskiemu. Popularny "Gonzo" ma już na koncie 20 trafień. Króla strzelców 1. ligi już więc znamy.

17:17

61'

GOOOOOOOOOL!!! Goncerz na 2:0!! Niewykorzystana sytuacja zemściła się!

60'

Kowalczyk wyszedł oko w oko z Dobrolińskim, ale przegrał ten pojedynek! To była 100% sytuacja dla GKS-u Tychy!

59'

Ależ była sytuacja na 2:0! Po dośrodkowaniu Pietrzaka bliski szczęścia był Pitry, który uderzał... piętką. Było bardzo blisko.

58'

Tyszanie nie mają już nic do stracenia. W takiej sytuacji potrzebują zwycięstwa za tydzień w Ząbkach, by zakwalifikować się do barażu.

55'

55'

Idealnym podanie Pitry obsłużył Goncerza, który w sytuacji sam na sam przelobował Przyrowskiego. To już 19. gol w tym sezonie napastnika GieKSy.

54'

GOOOOOOOOL!!! 1:0 dla GieKSy, strzelcam bramki Grzegorz Goncerz!

54'

Sędzia dopatrzył się faulu Kamińskiego w polu karnym GKS Tychy.

52'

Pielorz faulowany tuż przed polem karnym. Po chwili z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy tyszan.

50'

Jakub Bąk złapany na spalonym.

48'

Ładna akcja Szczęsnego zakończona minimalnie niecelnym strzałem!

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie. Bez zmian w obu zespołach.

16:50

W Niecieczy miejscowa Termalica prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0, co oznacza, że GKS Tychy przy remisie z GKS Katowice powiększy swoją przewagę w tabeli do 2 punktów. W ostatniej serii spotkań siedlczanie zainkasują jednak komplet punktów za walkower z Flotą Świnoujście. By zakwalifikować się do barażu o pozostanie w 1. lidze, tyszanie muszą przywieźć remis z Ząbek (mają lepszy bilans meczów bezpośrednich od Pogoni).

16:49

45'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez bramek w Jaworznie, chociaż to GKS Tychy jest stroną dominującą.

45'

Jedna minuta doliczona.

44'

Długa piłka do Goncerza, który wychodził sam na sam, ale szybszy okazał się Przyrowski.

43'

W walce w powietrzu przekroczył przepisy Kowalczyk.

41'

W odpowiedzi Ceglarz starał się uderzać zewnętrzną częścią stopy, ale bardzo niedokładnie.

41'

Celny strzał na bramkę Damiana Szczęsnego, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Dobrolińskiego.

40'

Mateusz Grzybek nieprzepisowo zatrzymał Przemysława Pitrego i obejrzał kartkę.

39'

Jak na razie spokojnie radzi sobie Dobroliński z wrzutkami Grzeszczyka ze stałych fragmentów.

38'

Zbyt mocno do linii końcowe zszedł Bąk i futbolówka opuściła już boisko.

35'

Rafał Kosiec zwija się z bólu. Musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

34'

Ni to strzał, ni dośrodkowanie Grzeszczyka wyłapał Dobroliński.

32'

Kolejny faul zawodnika GieKSy i tym razem kartką ukarany Povilas Leimonas.

29'

Piotr Ceglarz przesadził z wślizgiem i obejrzał żółty kartonik.

28'

Było groźnie pod bramką tyszan! Po rykoszecie Sebastian Przyrowski obronił uderzenie z rzutu wolnego z dalszej odległości!

26'

Aktywny w drużynie z GieKSy jest Wołkowicz, który znowu szukał strzału. Zablokował tę próbę jeden z graczy gospodarzy.

25'

Spokojne tempo spotkania. GKS Tychy szuka swojej sytuacji, goście z Katowic przyczajeni, czekają na okazję do skontrowania.

23'

Dobra interwencja Marcela Wawrzynkiewicza, który poradził sobie z dośrodkowaniem Rafała Pietrzaka w szesnastkę.

21'

Wyszli z szybką kontrą tyszanie, ale Pielorz zablokował próbę strzału.

19'

Dużo walki w środku pola, ale to było to przewidzenia. Nikt w derbach łatwo pola nie odda.

17'

W pierwszym kwadransie przewagę mieli podopieczni Tomasza Hajty, ale poważniej nie zagrozili bramce zespołu z Katowic.

16:15

15'

Długa piłka w kierunku Jakuba Bąka, ale wyszedł z bramki Dobroliński i przeciął to zagranie.

13'

W odpowiedzi z bardzo ostrego kąta uderzał Wołkowicz, ale bardzo niedokładnie.

12'

Łukasz Grzeszczyk wykonał kolejny rzut rożny, piłka trafiła na głowę Muhameda Omicia, który posłał ją nad poprzeczką.

10'

Zablokowany strzał z dystansu Macieja Kowalczyka.

9'

9'

Jeszcze jeden korner dla gospodarzy i wybija piłkę Mateusz Kamiński.

7'

Kolejna dobra interwencja w powietrzu Dobrolińskiego. Mączyński już czyhał na błąd bramkarza GieKSy.

6'

Próbował uderzenia z dystansu Krzysztof Wołkowicz, ale dobrze zablokowali to obrońcy GKS-u Tychy.

5'

Mała przerwa. Mocniej ucierpiał w jednym ze starć w środku pola Łukasz Pielorz.

3'

Pierwszy kontakt z futbolówką Rafała Dobrolińskiego, który spokojnie wyłapał dośrodkowanie z lewej strony.

1'

Od środka rozpoczęli tyszanie.

15:58

Zawodnicy obu zespołów już na murawie. Gospodarze zagrają w zielono-czarno-czerwonych strojach, a goście z Katowic w żółto-czarnych.

15:45

W poprzednim pojedynku obu ekip w tym sezonie ligowym na stadionie przy Bukowej górą był GKS z Katowic, który po bramkach Grzegorza Goncerza i Rafała Kujawy wygrał 2:0. Dzisiaj w Jaworznie tyski zespół z pewnością tanio skóry nie sprzeda i będzie chciał zdobyć niezmiernie ważne dla nich trzy punkty.

15:28

15:13

Rezerwowi GKS Katowice: Krystian Rudnicki, Kamil Cholerzyński, Kamil Będkowski, Aleksander Januszkiewicz, Paweł Szołtys, Sławomir Duda.

15:09

Rezerwowi GKS Tychy: Paweł Florek, Damian Nieśmiałowski, Robert Dymowski, Dawid Błanik, Mateusz Wrana, Michał Biskup, Marcin Wodecki.

15:08

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z derbów Śląska! Na stadionie w Jaworznie GKS Tychy zmierzy się z GKS-em Katowice!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS TYCHY - GKS KATOWICE

GKS Katowice - GKS Tychy

Na dwie kolejki przed zakończeniem GKS Tychy zajmuje 15. miejsce w tabeli, ale ma raptem punkt przewagi nad Pogonią Siedlce. Śląski klub nadal ma jednak matematyczne szanse aby uniknąć gry w barażu, bowiem do Sandecji Nowy Sącz tyszanie tracą pięć punktów. Należy jednak zauważyć, że GKS w ostatnich trzech meczach zdobył tylko punkt, w efekcie notowana niżej Pogoń Siedlce ma tylko jedno oczko "mniej", a dodatkowo w ostatniej kolejce dostanie trzy punkty za walkower w meczu z Flotą Świnoujście

Rywalem tyszan będzie dobrze spisująca się w ostatnim czasie GKS Katowice, który przed tygodniem pewnie pokonał przed własną publicznością Sandecję. Katowiczanie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli i w tym sezonie mogą jedynie walczyć o poprawę tej lokaty.