Lubińska obrona nie daje możliwości przejścia pod własną bramkę.

Dąbrowski dobrze walczył w polu karnym gospodarzy ostatecznie piłka bramkarza.

Bonecki na boisku za Kwieka.

78'

Łodziński dobrze dogrywa z lewej strony na drugi słupek ale Szczepaniak nie potrafi tego wykończyć.

76'

Łobodziński dostał świetną piłkę od Kakoko jednak do strzału nie dochodzi bo piłkę zabiera lubiński obrońca

73'

Dwa rożne dla Miedzi jednak obydwa nieudane.

71'

Keon na boisku za Cierpkę.

71'

Kwiek z żółtym kartonikiem.

68'

Tym razem to Legnicka obrona świetnie wyczytuje grę gości.

65'

Janoszka na boisku za Błąda.

17:15

63'

Woźniak oddaje mocny strzał ale wysoko nad bramką.

60'

Rakowski na boisku za Jagieło.

60'

Dąbrowski otwiera wynik meczu z rzutu wolnego dostaje świetną piłkę Dąbrowski i pewnie pokonuje Smuga.

59'

GGGGGGOOOOOOLLLLLLL dla Zagłębia

58'

Kakoko oddał solidny strzał z okolic 25 metra jednak wprost w obrońce.

57'

Tosik otrzymuje żółty kartonik

53'

Legniczanie coraz lepiej sobie radzą na połowie gości i Forenc ma coraz więcej pracy.

51'

Zagłębie chciało wymusić rzut karny ale Smug pewnie i czysto złapał piłkę

51'

Legniczanie atakują jednak piłka uderza w obrońcę Zagłebia

47'

Legniczanie od środka.

16:58

Rozpoczynamy druga cześć meczu.

55'

Na trybunach stadionu w Legnicy wypatrzyliśmy Marka Citko. Czyżby w Legnicy szykowały się jakieś zmiany.

16:49

45'

Koniec I połowy.

44'

Legniczanie nie poddają się jednak i próbują atakować. Ani Midzierski, ani Bartczak nie sforsowali bramki Forenca.

42'

Kakoko oddaje bardzo niecelny strzał z lewej strony boiska.

41'

Gra mocno się wyrównała prowadzona w środku boiska.

37'

Łobodziński oddaje zbyt mocny wrzut w pole karne Forenca.

36'

Labukas miał szanse praktycznie 100 % jednak minął się z piłka tuz przed bramkarzem.

34'

Legniczanie próbują atakować połowę rywala jednak nadal lepsi obrońcy gości.

29'

Tadas Labukas dostaje świetną piłkę w środku pola karnego, ale źle uderza.

26'

Piątek świetnie otrzymał piłkę, obrócił się z nią i oddał strzał. jednak Smug pewnie obronił.

24'

Labukas oddał strzał lecz obrońcy skutecznie zablokowali to uderzenie i piłka poleciała obok słupka bramki Konrada Forenca.

20'

Kakoko oddaje mocny strzał z okolic 20 metrów z rzutu wolnego i trudnościami na rożny wybijał Forenc.

18'

Garuch zagrywał do środka pola karnego ale obrońcy byli szybsi.

16:15

15'

Kwiek oddaje mocny strzał i Smug z trudnościami.

13'

Każda akcja miedzi kończy się szybkim ucięciem przez lubińską obronę.

10'

Legniczanie bronią się z wielkim trudem na własnej połowie.

8'

Zagłębie Lubin jak na razie przeważa na murawie, zamykając legniczan na własnej połowie.

6'

Szybkie tempo meczu, dużo podań z obu stron, ale też sporo niedokładności. Pierwsze minuty spotkania dosyć chaotyczne.

4'

Ponownie w ataku piłkarze gości. Arkadiusz Woźniak dograł w pole karne Miedzi. Uczynił to jednak zbyt mocno. Nie było zagrożenia pod bramką Smuga.

2'

Pierwsza akcja lubinian, zakończył ją uderzeniem Adrian Błąd, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Dawida Smuga.

1'

Zaczynamy Derby Dolnego Śląska. Od połowy boiska zaczęli piłkarze z Lubina

15:50

Dzisiaj piłkarzy Miedzi zobaczymy w tradycyjnych niebieskich strojach, z kolei zawodnicy Zagłębie wystąpią w pomarańczowych trykotach.

15:46

Patrząc na statystyki, wniosek może być tylko jeden - Zagłębie Lubin jest murowanym faworytem tego spotkania. O ile w rundzie jesiennej podopiecznym trenera Piotra Stokowca zdarzały się straty punktów, to w 2015 roku przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę jedenaście razy i tylko dwa razy dzielili się punktami.

15:42

Spotkanie nie ma aż tak dużego znaczenia, gdyż Miedź Legnica ma zapewnione utrzymanie, a Zagłębie po rocznej banicji w 1. lidze wraca do Ekstraklasy. Jednak oba kluby będą chciały wygrać, aby zapewnić sobie prymat w regionie.

15:39

Rezerwowi Zagłębia Lubin: Hładun, Andrzejczak, Bonecki, Janoszka, Kubicki, Rakowski, Papadopulos.

15:39

Rezerwowi Miedź Legnica: Budzyński, Daniel, Księżniakiewicz, Woźniczka, Zatwarnicki, Wichłacz.

15:35

Zapraszamy na relację na żywo z derbów Dolnego Śląska, w których Miedź Legnica podejmie świeżo upieczonego ekstraklasowicza Zagłębie Lubin.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA MIEDŹ LEGNICA - ZAGŁĘBIE LUBIN

Sparing: Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 1:0

Pewne awansu do Ekstraklasy Zagłębie Lubin w sobotę podejmie Miedź, a zdecydowanym faworytem tego starcia jest oczywiście drużyna Piotra Stokowca.

Lubinianie tydzień temu nie rozgrywali swojego spotkania, bowiem dostali trzy punkty za mecz z Widzewem, który poddał mecz walkowerem. Dodatkowo Wisła Płock zremisowała z Chojniczanką i to "Miedziowi" wtedy mogli świętować awans do elity. O ile dla Zagłębia ostatni czas jest pasmem sukcesów i zwycięstw, o tyle nad Miedzią zebrały się czarne chmury. Legniczanie w pięciu ostatnich spotkaniach wygrali tylko raz i na ten moment zajmują odległe, jedenaste miejsce w ligowej tabeli.