Koniec spotkania. Bezbramkowy remis w derbach Dolnego Śląska.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Janicki zatrzymuje strzał głową Papadopulosa. Golkiper gospodarzy jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

89'

Żółta kartka dla Todorovskiego za celowe zagranie piłki ręką.

87'

Ostatnia zmiana u gospodarzy. Pisarczuk wchodzi za Hudymę.

86'

Przybecki zmienia Woźniaka.

85'

Coraz bliżej bezbramkowego remisu. Czy któryś z zespołów będzie w stanie strzelić zwycięską bramkę w końcówce?

78'

Niewiele brakowało! Janicki nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Cotry po ziemi z lewej strony boiska, ale obrońcy Chrobrego wybili futbolówkę!

76'

Papadopulos za Janoszkę.

72'

Zmiana w ekipie gospodarzy - Bednarski za Szopę.

70'

Obrońcy Chrobrego czujni, Janicki w bramce również - po miękkiej wrzutce w pole karne w wykonaniu gości piłkarze z Głogowa przejęli futbolówkę.

65'

Zagłębie ciśnie, ale nie może zdobyć bramki. Czy derby skończą się wynikiem bezbramkowym?

61'

Faul taktyczny Kubickiego - żółta kartka dla gracza Zagłębia.

56'

Tosik schodzi - za niego Kubicki.

53'

Janoszka otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny przy kontrze Chrobrego.

51'

Kwiek idzie na rekord Guinessa w ilości celnych strzałów niezakończonych golem. Janicki bez problemu zatrzymuje piłkę po uderzeniu pomocnika Zagłębia z 25. metrów.

50'

Żółta kartka dla Tosika.

49'

Cotra ruszył sprintem "stymulując" Janoszkę do podania na lewą stronę. Chorwat wziął potężny zamach lewą nogą i... podał piłkę Janickiemu - prosto w rękawice.

47'

Hałambiec spróbował strzału sytuacyjnego z 30. metrów. Też lubicie obserwować jak piłka długo leci? Teraz leciała aż do trybun.

46'

Wracamy do gry - pierwszy gwizdek z drugiej połowie!

18:47

Na szczególną uwagę ze spotkania w Głogowie zasługuje doping kibiców obu drużyn. Naprawdę czuć, że jest to mecz derbowy. Oprócz "tradycyjnych" przekleństw, wielki plus dla fanów Chrobrego i Zagłębia.

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Na razie 0:0.

45'

Ależ blisko bramki byli goście! Z 16. metra po ziemi mocno uderzył Woźniak, a futbolówkę niemal z linii wybił ofiarną interwencją jeden z obrońców Chrobrego!

44'

Korner nie przyniósł jednak zagrożenia. Gospodarze wybijają piłkę poza pole karne.

44'

Goście zamknęli Chrobrego w ich polu karnym. Po dośrodkowaniu Cotry piłkę odbił jeden z obrońców gospodarzy i jest rzut rożny dla ekipy Piotra Stokowca.

41'

Znowu, już po raz czwarty, strzelał Kwiek, ale Janicki znów bezbłędny.

39'

Gąsior zastępuje kontuzjowanego Sędziaka.

39'

Strzał Tosika z dystansu... Piłka poooooleciała hen dalekoooo.

36'

Sędziak na lewej stronie i... zawodnik gospodarzy przestał biec za piłką - złapał się za mięsień. Chyba konieczna będzie zmiana.

34'

Trochę aktywniej w ofensywie gospodarze, ale nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką Konrada Forenca.

29'

Gracze Piotra Stokowca nie dają wytchnienia gospodarzom. Co chwilę kotłuje się w polu karnym Chrobrego, ale póki co goście nie są w stanie trafić do siatki.

25'

Zagłębie atakuje, teraz po świetnie rozegranej "klepce" po ziemi dośrodkowywał Woźniak, ale praktycznie prosto w ręce Janickiego.

24'

"Derby rządzą się swoimi prawami" - także na trybunach. Świetny doping kibiców Chrobrego.

22'

Świetna interwencja Janickiego, który odbił piłkę na rzut rożny po strzale głową z bliskiej odległości napastnika Zagłębia! Okazało się jednak, że zawodnik gości był na spalonym.

19'

Zaznacza się coraz większa przewaga lidera 1. ligi. Czy lubinianie zdołają strzelić bramkę jeszcze przed przerwą?

18'

Lubinianie znowu w polu karnym Chrobrego i znowu próbował Kwiek, tym razem po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, a potem podbijając ją kolanem strzelił "nożycami", ale nad bramką.

13'

Kolejna dobra interwencja Janickiego po rykoszecie przy dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Zagłębia na lewej stronie boiska.

8'

Kolejna groźna akcja gości! Świetnie urwał się obrońcy Chrobrego na prawym skrzydle Łukasz Piątek, który dośrodkował w pole karne - na dalszym słupku wślizgiem wbić piłkę do bramki próbował Janoszka, ale nie sięgnął futbolówki. Było jednak bardzo groźnie.

8'

Kwiek! Drugi celny strzał pomocnika "Miedziowych", ale w sam środek bramki. Janicki nie miał większych problemów ze złapaniem piłki.

7'

Rzut wolny dla Zagłębia z 25 metrów...

6'

Niesamowite tempo gry w pierwszych minutach. Świetna akcja gospodarzy, którzy po szybkim rozegraniu piłki znaleźli się w polu karnym Zagłębia. Defensorzy "Miedziowych" byli jednak czujni i zdołali wybić futbolówkę.

5'

Było groźnie w polu karnym gospodarzy. Janicki był jednak czujny uprzedzając zawodnika Zagłębia i łapiąc piłkę.

4'

Teraz niecelnie wykopał piłkę Janicki. Aut dla Zagłębia.

3'

Odpowiedź Zagłębia. Strzelał Kwiek - Janicki był jednak na posterunku.

2'

Chrobry od początku aktywnie w ofensywie. Gracze gospodarzy znaleźli się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale Guldan nie pozwolił na oddanie strzału.

1'

Zaczynamy!

17:40

Już za chwilę początek spotkania w Głogowie.

17:29

Rezerwowi Zagłębia: Hładun, Błąd, Bonecki, Kubicki, Papadopulos, Przybecki, Stolarski.

17:28

Rezerwowi Chrobrego: Prus, Bednarski, Gąsior, Hirśkyj, Kiełb, Kościelniak, Pisarczuk.

17:23

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację z meczu Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE LUBIN

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 07.03.2015

Takiego meczu w Głogowie nie było dokładnie od jedenastego sierpnia 1984 roku. Wówczas lubinianie ostatni raz mierzy się w lidze z Chrobrym, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Do tej pory "Miedziowi" o punkty z lokalnym rywalem grali jedenaście razy, z czego osiem spotkań zakończyło się wygraną Zagłębia. Generalny bilans bramek to 14:3 dla zespołu prowadzonego obecnie przez trenera Piotra Stokowca.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytami tego meczu. Mamy też swoje problemy kadrowe, bo grać nie może pięciu podstawowych piłkarzy i ciężko będzie się przeciwstawić liderowi. Nie mamy jednak zamiaru się zamykać i grać tylko z kontry. Cieszy mnie fakt, że wszystkie bilety zostały wyprzedane i na stadionie gościć będziemy komplet publiczności. Dawno nie widziane derby, są emocje, kibice się ekscytują. Fajnie jest rozgrywać takie mecze - zapowiada trener gospodarzy Ireneusz Mamrot.

Wejściówki na sobotni mecz rozeszły się w ekspresowym tempie. Już w środę przed południem sprzedawano ostatnie sztuki