Miedź LegnicaMiedź Legnica
19:26

Za uwagę dziękuje Państwu Andrzej Rukść oraz Adam Kamiński. Pozdrawiamy!

19:26

Miały być gole i emocje. Było tylko trochę emocji i 0 bramek, ale za to dobry doping i dobra oprawa.

94'

Koniec. 0:0.

94'

Da Silva również ukarany żółtym kartonikiem.

94'

Bartczak ogląda "żółtko" za przepychankę z Da Silvą.

94'

Na połowie rywala faulowany Rzuchowski. To będzie ostatnia szansa, a na 25. metrze do piłki podchodzi Da Silva.

93'

Jeszcze strzał rozpaczy oddał Da Silva, ale piłka nie trafia nawet w bramkę.

90'

Sędzia doliczył do II części spotkania nie mniej niż 4 minuty.

88'

Jagiełło jednak wraca na ostatnie minuty gry.

88'

Długo nie pograł Jagiełło. Leży na murawie i trzyma się za bark. Chyba nie wróci już na boisko.

84'

Ładnie uderzył teraz z dystansu Księżniakiewicz. Tuż obok bramki.

83'

Ostatnio więcej dzieje się na trybunach niż na boisku. Kibice na "Górce" odpalili pirotechnikę. Zdjęcie za chwilę.

19:12

Arka

81'

Łobodziński dryblował w narożniku boiska i próbował wymusić faul, za co ogląda "żółtko"

79'

Do końca meczu pozostaje kilkanaście minut. Arka ciśnie, próbuje zdobyć decydującą bramkę, ale jej ataki są nieco nieporadne. Brakuje po prostu ostatniego podanie, dobrego strzału. Widać, że Miedź ten remis szanuje i się nie odkrywa, chociaż z drugiej strony absolutnie nie można powiedzieć, że legniczanie murują bramkę. Również oni poszukają w końcówce swojej szansy.

77'

Boisko opuszcza Renusz, a w jego miejsce po raz pierwszy w tej rundzie Jagiełło.

76'

Chrzanowski zastępuje na placu gry Garucha.

75'

Jego uderzenie trafia jednak w mur.

19:03

Arka

74'

Rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Do piłki podszedł Da Silva.

73'

Druga zmiana również w Arce. Rzuchowski za Łukasiewicza.

70'

Frekwencja: 5236 widzów.

69'

Żółta kartka dla Labukasa, który ostro wchodzi w nogi Renusza.

67'

I kolejny strzał z dystansu Nalepy. Znowu niecelny. W tej sytuacji mógł chyba grać akcję z dobrze ustawionymi partnerami.

66'

I błyskawiczna odpowiedź Arki! Znów całą robotę wykonał Da Silva i wyłożył "patelnię" Abbottowi, ale ten marnuje doskonałą okazję.

65'

Ależ bliski szczęścia Labukas. Litwin dostał idealną piłkę wprost na głowę i trafia tylko w poprzeczkę!

63'

Łobodziński w swoim stylu mija obrońców Arki i w niezłej sytuacji uderza na bramkę. Piłka schodzi mu jednak na zewnętrzną część buta i wychodzi poza linię końcową.

62'

Dobry strzał z dystansu Nalepy i piłka mija słupek bramki strzeżonej przez Smuga o centymetry.

61'

Wszystko zaczęło się od Stolca, który ładnie rozprowadził akcję i odegrał do Da Silvy. Ten świetnie zagrał do nabiegającego w polu karnym Abbotta, ale strzał napastnika Arki broni Smug. Piłka jednak idealnie wystawia się Ławie, który miał bramkarza na ziemi i niemal pusta bramkę. Ława uderza mocno, ale jakimś cudem jego strzał broni podnoszący się z kolan bramkarz Miedzi! Smug obronił to świetnie, jednak prawda jest taka, że Ława nie powinien dać mu w tej sytuacji żadnych szans na obronę i powinno być 1 :0.

59'

Żółta kartka dla Abbotta.

58'

3 rzut wolny z niemal tego samego miejsca w wykonaniu Ławy. Tym razem pomocnik Arkii krótko rozegrał piłkę do niepilnowanego Warcholaka, a ten mocno uderzył z dystansu. Smug wypluwa piłkę przed siebie, a pędzący z dobitką Abbott wpada w golkipera Miedzi. Napastnik Arki ogląda za to zagranie "żółtko".

56'

Bardzo dobre dośrodkowanie Kakoko i niepewne choć ostatecznie skuteczne piąstkowanie Miszczuka. Kto wie co by było, gdyby bramkarz Arki nie sięgnął piłki...

54'

Druga zmiana w Miedzi. Szczepaniak zmienia Kadu.

53'

Na strzał z ponad 30. metrów zdecydował się Stolc. Odważna decyzja młodego obrońcy żółto- niebieskich i dobre wykonanie. Potężna bomba poszybowała jednak ponad bramką.

52'

Kolejny rajd Da Silvy na prawym skrzydle i znowu faul. Tym razem przewinił Garuch. Do piłki znów podszedł Ława i ponownie niewiele z tego wynika.

50'

Da Silva faulowany przez Woźniczkę. Ława dobrze dorzucał w pole karne, ale defensywa gości wybija piłkę poza pole karne.

49'

Abbot- Ława- Renusz. Ten ostatni ładnie robi sobie miejsce do strzału i uderza z narożnika pola karnego, ale wysoko ponad bramką. Coś nie siedzi dzisiaj strzał Michałowi.

47'

Po zmianach Renusz przesunął się na lewe skrzydło, Marcus na prawe, a za plecami Abbotta zagra wprowadzony Ława.

46'

Jak już wspominaliśmy Ława za Wojowskiego.

46'

Zmiana w Miedzi. Księżniakiewicz za Bartoszewicza.

46'

Zaczynamy II połowę !

18:33

Jedna zmiana w Arce. Ława za Wojowskiego.

18:19

Do przerwy wbrew oczekiwaniom mamy bezbramkowy remis. Mecz stoi jednak na niezłym poziomie. Nie jest może futbol na najwyższym poziomie, ale nie narzekajmy. Liczymy, że druga połówka przyniesie jeszcze więcej emocji i przede wszystkim gole.

47'

Koniec I połowy. 0:0.

45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

45'

Po rzucie rożnym blisko oddanie dobrego strzału Abbott z Da Silva, ale ostatecznie sprawę wyjaśnia defensywa gości.

44'

Dobra akcja na prawej flance Stolca z Renuszem, ten drugi dobrze wrzuca i Bartczak ratuje się wybiciem piłki na róg.

43'

arka miedz

42'

Sędzia wznowił już mecz. Bartoszewicz już w grze.

41'

Na boisku leży jeden z zawodników Miedzi. Interweniują służby medyczne.

18:10

Arka

37'

Arka miała dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu, ale bez zagrożenia.

34'

Kolejny rajd i kolejny strzał Da Silvy. to nie mogło wpaść, gdyż Brazylijczyk był wyrzucony do boku, a ten strzał nie miał mocy. Pretensje miał Abbott, który czekał w polu karnym na podanie.

33'

Łukasiewicz zagrał do niepilnowanego w środku boiska Nalepy. Ten minął dwóch rywali i oddał strzał z dystansu. Ładny, mocny, lecz niecelny.

29'

Żółta kartką ukarany kapitan Arki. Sobieraj wdał się w niepotrzebne dyskusje z arbitrem. Miał pretensję, że ten nie przerwał gry kiedy kotłowało się w polu karnym Arki.

28'

Niebezpiecznie po rzucie rożnym było pod bramka Miszczuka. Po zamieszaniu w polu karnym w dogodnej pozycji znalazł się ponownie Bartczak ale nieczysto trafił w piłkę. W dalszej części akcji uderzał prawdopodobnie Łobodziński i piłkę na poprzeczkę paruje Miszczuk.

17:59

Górka

27'

W pole karne na pełnej szybkości wpada Bartczak i świetna interwencja Sobieraja wślizgiem. Rzut rożny dla Miedzianki.

27'

26'

Bardzo aktywny jest dziś Da Silva. Strzał zza pola karnego po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Słabe wykonanie kornera przez Wojowskiego i przy piłce Miedź.

25'

Tymczasem na trybunach świetna atmosfera i 4000 widzów na pewno przekroczone. Dokładną frekwencję podamy po przerwie.

23'

Pierwsza żółta karta w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany Garuch za bardzo ostry faul wślizgiem na Stolcu.

21'

Poszli za ciosem legniczanie. Kadu w pole karne, ale nikt nie przeciął jego dobrego zagrania.

21'

Tymczasem przycisnęła Miedź. Fenomenalne uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Cierpki. Arkę od utraty bramki ratuje poprzeczka! Strzał palce lizać!

19'

Teraz świetna piłka z prawej strony w pole karne od Da Silvy. Mógł przeciąć to wślizgiem do pustej bramki Abbott, ale nie zdecydował się na takie zagranie.

18'

Po tym faulu, z rzutu wolnego dorzucał Renusz, a w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Abbott, ale jego strzał został zblokowany.

17'

Woźnizczka fauluje dryblującego Da Silvę w samym narożniku boiska.

15'

Pierwsze 15 minut pod dyktando gospodarzy. Miedź nieco przyczajona czeka na swoją okazję do kontry.

12'

Woźniczka ucierpiał po faulu Renusza. Sędzia udziela reprymendy pomocnikowi Arki.

11'

Najlepsza okazja Arkowców! Świetny przerzut Wojowskiego z lewego skrzydła na prawe do Da Silvy. Brazylijczyk z ostrego kąta uderza minimalnie obok słupka.

9'

4 strzał z rzędu żółto- niebieskich! Znowu w akcji "Wojo" i wydaje się, że znów niepotrzebnie zwlekał ze strzałem. Ostatecznie jego uderzenie po nogach obrońcy trafia w rękawice Budzyńskiego.

9'

Rozkręca nam się Arka. Teraz w indywidualnej akcji Da Silva, który mimo asysty 3 obrońców gości zdołał wyrobić sobie w polu karnym dogodne miejsce do strzału. Metr obok bramki...

7'

Kolejna ofensywna akcja Arki. Tym razem szczęścia próbował Renusz, który zszedł z prawego skrzydła do środka i oddał strzał lewą nogą. To uderzenie jednak kompletnie mu nie wyszło.

6'

Ładna akcja Arki. N skrzydle pokazał się Stolc, który przerzucił piłkę na druga stronę do niepilnowanego Wojowskiego. Skrzydłowy Arki jednak długo przyjmował sobie piłkę i dał czas obrońcom. Zdołał jeszcze oddać strzał, ale wyrzucił się na ostry kąt i piłka poleciała obok bramki.

4'

Postraszył teraz Łobodziński, który odpalił "torpedę" z 25. metrów. Nieco ponad bramką.

2'

Kibice rozpoczęli mecz od minuty ciszy ku pamięci "Mariego". Opatrzyli to gromkim "Mari pamiętamy"! oraz "Wisła to stara k...."!

1'

Pierwszy strzał na wiwat Marcjanika. Bardziej było to wybicie, aby zapobiec kontrze niż strzał.

1'

Zaczynamy !

17:27

Za chwile zaczynamy, ale przed kasami jeszcze kolejki. Ciężko ocenić jak na razie jaka będzie dziś frekwencja. Liczymy na minimum 4000 widzów.

17:27

W poprzedniej kolejce mimo dobrej gry i wielu szans na zdobycie bramki, Arka bezbramkowo zremisowała w Byczynie z Widzewem. Legniczanie pokonali u siebie 2:0 GKS Tychy (bramki Kadu i Labukasa).

17:25

Jesteśmy ciekawi jak potoczy się dzisiejszy pojedynek. Wyniki obu drużyn w tej rundzie nakazują podejść do meczy optymistycznie. W dotychczasowych 3 meczach obu drużyn w tej rundzie padło aż 18 bramek. Dodatkowo w poprzedniej rundzie w meczu obu drużyn rozgrywanym w Legnicy padł remis 4:4.

17:23

arka miedz I wyszło słońce :)

17:19

Ławka Arki:Kędra, Kowalski, Jagiełło, Lech, Rzuchowski, Ława, Karłowicz

17:18

Ławka Miedzi:Budzyński, Chrzanowski, Feruga, Szczepaniak, Zieliński, Księżniakiewicz, Wichłacz

17:16

Znamy już składy obu drużyn. W Arce bez zaskoczeń. W Miedzi pod nieobecność podstawowych środkowych obrońców, na tych pozycjach wystąpią nominalni pomocnicy- Mrowiec i Bartoszewicz.

17:09

arka- miedz Wśród zawodników Miedzianki, znani z występów w Arce: Tadas Labukas, Adrian Mrowiec.

17:07

Nieopodal nas zasiedli m.in Colin Hendry, Marek Jóźwiak, Michał Probierz, Czesław Michniewicz, Janusz Dziedzic, czy Szymon Sawala.

17:06

Dziś na trybunach gęsto od znanych piłkarskich postaci. Wszystko za sprawą odbywającego się w Sopocie kursu dla skautów. Elementem kursu jest ocena wybranego zawodnika w meczu na żywo.

17:03

arka- miedz Arka w rozgrzewce.

16:57

Ze stadionu w Gdyni wita Państwa Andrzej Rukść. Warunki pogodowe całkiem dobre. Nieco chłodno, ale padać nie powinno. Za pół godziny zaczynamy!

00:14

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ARKA GDYNIA - MIEDŹ LEGNICA

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 4:1

Jednym z hitowych spotkań 23. kolejki 1. ligi będzie starcie Arki Gdynia z Miedzią Legnica. Wiosną obie drużyny imponują skutecznością - Miedź zaczęła od porażki z Dolcanem, ale później wróciła na właściwe tory i wygrała pewnie dwa mecze. z kolei gdynianie mają na swoim koncie już dwie wygrane (z GKS-e Tychy i Stomilem) oraz bezbramkowy remis z Widzewem. Jesienią mecz tych zespołów obfitował w niemałe emocji i zakończył się remisem 4:4.

- Przed nami mecz z Miedzią Legnica. Od pierwszej minuty pokażemy w nim to samo, co w dwóch poprzednich meczach w Gdyni. Rywal ma swoje atuty, jest to zespół bardzo doświadczony. Ma w swoim składzie zawodników z przeszłością w Arce i to spotkanie będzie dla nich wyzwaniem - powiedział przed tym spotkaniem trener Arki, Grzegorz Niciński.