3 : 2
Pogoń SiedlcePogoń Siedlce
1. połowa2 : 2
92'

KONIEC MECZU! Po niezwykle zaciętym boju Stomil Olsztyn ostatecznie wygrywa z Pogonią Siedlce 3:2!

92'

Kamil Dmowski w pole karne, akację zamykał Krawczyk, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

90'

Roman Maczułenko trzyma się za twarz i nie podnosi się z murawy. Interweniuje właśnie sztab medyczny Stomilu.

90'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Tomasz Wełna ucierpiał w starciu z Kamilem Dmowskim i trzyma się za twarz. Po chwili wstaje jednak i gra dalej.

88'

Jeszcze próbował zdziałać coś w polu karnym Stomilu Antonio Calderon, ale tym razem piłkarze olsztyńskiej drużyny skutecznie mu to uniemożliwili.

84'

Nie porywają ostatnie minuty meczu w Olsztynie. Gra od kilku minut toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

82'

Łukasz Jamróz przedzierał się lewą stroną pod bramkę Pogoni. Jan Grzesik skutecznie odebrał rywalowi futbolówkę.

80'

Łukasz Jamróz na szczęście wrócił do gry.

79'

Z bólu zwija się na boisku Łukasz Jamróz. Fizjoterapeuci już zajęli się piłkarzem Stomilu.

78'

Piotr Głowacki oddał groźny strzał na bramkę Pogoni, ale dobrą interwencją popisał się w tej sytuacji Mateusz Tobjasz.

76'

Ostatniej zmiany dokonuje Alos Ferrer Carlos. Za Paczkowskiego na placu gry pojawi się Dmowski.

75'

Zbyt mocne dośrodkowanie Maczułenko w pole karne.

74'

Tempo spotkania nieco opadło. Goście co prawda nadal częściej utrzymują się przy piłce, ale nie dochodzą już do sytuacji strzeleckich z taką łatwością, jak miało to miejsce na początku pierwszej części meczu.

72'

Ładny strzał piętą Tomasza Lewandowskiego, który tak nieszablonowym zagraniem próbował zaskoczyć Piotra Skibę.

70'

Od kilkunastu minut piłkarze Stomilu większą liczbą piłkarzy ustawia się na własnej połowie. Gospodarze chcą chyba postawić w polu karnym przysłowiowy "autobus" i bronić do końca korzystnego rezultatu.

68'

Łukasz Jamróz został sfaulowany przez Przemysława Rodaka, co gracz Pogoni otrzymał żółtą kartkę.

66'

Z rzutu wolnego uderzał Antonio Calderon. Tomasz Wełna oddalił zagrożenie od własnej bramki. Piłkarz zachęca swoich kolegów, aby ruszyli na bramkę Mateusza Tobjasza.

65'

Dawid Szymonowicz ukarany żółtą kartką.

63'

Zmiana w Pogoni, za Donalda Djousse wejdzie Paweł Drażba.

62'

Piłkarze Stomilu stracili piłkę, Donald Djousse przedarł się z nią pod bramkę olsztynian, ale Kameruńczyk nic tam nie wskórał.

60'

Antonio Calderon zagrywał z rzutu wolnego, ale dobrze w polu karnym gospodarzy interweniował Arkadiusz Czarnecki.

59'

Stomil obejmuje prowadzenie! Zagotowało się w polu karnym Pogoni, Łukasz Jamróz odegrał futbolówkę do Dawida Szymonowicza, który pokonał Mateusz Tobjasz. Młody golkiper siedlczan mógł zdecydowanie lepiej zachować się w ten sytuacji.

58'

GOOOOL!! DAWID SZYMONOWICZ!!

56'

56'

Piotr Krawczyk stworzył niemałe zagrożenie pod bramką Stomilu, ale w porę pojawił się tam Witalij Bierezowski, który oddalił zagrożenie.

54'

Łukasz Jamróz dostał w twarz od Tomasza Lewandowskiego. Na szczęście piłkarz Stomilu dość szybko doszedł do siebie po tym niefortunnym uderzeniu.

53'

Rzut rożny dla piłkarzy Pogoni, dośrodkowanie w pole karne, ale Wełna po raz kolejny dobrze wybija piłkę.

52'

Przemysław Rodak zagrywał na pole karne Stomilu, w tej sytuacji dobrze zachował się Tomasz Wełna, który oddalił futbolówkę od własnej bramki.

51'

Żółtą kartką zostaje ukarany Marcin Paczkowski.

51'

Rzut rożny dla Stomilu, bez zagrożenia pod bramką Pogoni.

50'

Antonio Calderon pędził w pole karne, Roman Maczułenko omal nie odebrał mu futbolówki, ale na szczęście dla swojej drużyny Argentyńczyk jej nie stracił.

48'

Tomasz Wełna znalazł się w świetnej sytuacji strzeleckiej, ale ostatecznie trafił prosto w bramkarza.

47'

Ależ szansa Stomilu! Roman Maczułenko oddał strzał na bramkę Pogoni, ale, z trudem strzał z bliskiej odległosći obronił Mateusz Tobjasz

46'

W przerwie Mirosław Jabłoński dokonał zmiany, za słabego Igora Skobe wszedł Paweł Głowacki.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

48'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Stomil Olsztyn remisuje z Pogonią Sieldce 2:2!

47'

Michał Ogrodnik ucierpiał w starciu z Jeglińskim. Potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

46'

Świetny rajd Głowackiego prawym skrzydłem, dzięki któremu Stomil będzie miał rzut rożny.

45'

Ależ zamieszanie w polu karnym Stomilu! Głowacki dobrze centrował w pole karne, do piłki dopadł Tomasz Wełna i wykorzystał małe zdezorientowanie obrońców Pogoni, pakując piłkę do siatki.

45'

GOOOOL! TOMASZ WEŁNA!!!

44'

Faulowany Tomasz Wełna, rzut wolny dla Stomilu. Głowacki dobrze centruje w pole karne.

42'

Rzut rożny dla Stomilu Głowacki na krótki słupek, zagrał akurat tam, gdzie był ustawiony Marcin Paczkowski.

42'

Ależ łatwo zrobili to piłkarze Pogoni! Donald Djousse zagrał do Antonio Calderona, a ten niczym w masło wszedł w bezradną defensywę Stomilu i bez większych problemów pokonał Piotra Skibę.

41'

GOOOOL! ANTONIO CALDERON!!!

40'

Mamy zmianę w Stomilu, Paweł Łukasik nie jest w stanie grać dalej, zastąpi go Łukasz Jamróz.

39'

Paweł Łukasik opatrywany przy linii bocznej.Wygląda na to, że nie będzie mógł kontynuować gry.

38'

Niecelne zagranie Wełny, do piłki dopada Donald Djousse. Kameruńczyk próbował przedrzeć się pod pole karne Stomilu, ale nie udało mu się.

37'

Piękny gol Łukasza Jeglińskiego z dystansu! Mateusz Tobjasz nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji! Gospodarze szczęśliwie doprowadzili do remisu, chociaż z przebiegu spotkania stworzyli sobie zdecydowanie mniej bramkowych sytuacji niż rywale.

36'

GOOOOL!! ŁUKASZ JEGLIŃSKI!!!

35'

Do końca pierwszej połowy pozostało niespełna ponad dziesięć minut. Goście konsekwentnie trzymają się swojej taktyki i nie dają zdominować się olsztynianom. Z kolei gospodarze nadal nie pokazują na boisku niczego szczególnego.

34'

Donald Djousse został złapany na spalonym.

33'

Dobra centra Pawła Łukasika, wysoko wyszedł do tej piłki Mateusz Tobjasz i młody golkiper Pogoni chwyta futbolówkę.

31'

Kolejne złe przyjęcie piłki, tym razem przez Pawła Głowackiego. Mirosław Jabłoński będzie musiał w przerwie wpłynąć jakoś na postawę swoich piłkarzy, jeśli chce uniknąć wpadki.

29'

Gospodarze rażą dziś nieskutecznością szczególnie jeśli chodzi o akcje ofensywne. Każda próba przeprowadzenia ataku kończy się...na nogach piłkarzy Pogoni.

28'

Igor Skoba wygwizdany przez własnych kibiców. Zawodnik ten popełnia masę błędów i gra dziś bardzo niechlujnie.

27'

Na stadionie Stomilu nie ma dziś kibiców gości. Za to grupa fanów Stomilu żywiołowo dopinguje swoich piłkarzy.

26'

Niepotrzebna strata Łukasza Jeglińskiego na własnej połowie, piłkę przejął Nico Chetino, który zdecydował się na oddanie strzału, który jednak w żaden sposób nie zagroził bramce olsztyńskiego klubu.

25'

Krótko rozegrany rzut rożny, Ogrodnik zagrywał w kierunku Calderona, ale siedlczanie nie stworzyli ostatecznie żadnej groźnej akcji.

24'

Donald Djousse wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Do narożnika podchodzi Michał Ogrodnik.

22'

Paweł Łukasik zagrywał z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Witalij Bierezowski, który sfaulował jednak Nico Chetino. Argentyńczyk chwile nie podnosił się z boiska, ale na szczęście nic mu się nie stało.

21'

Tak jak pisaliśmy, Jacek Kozaczyński nie jest w stanie kontynuować gry. Na boisku zastąpi go niespełna dwudziestoletni Mateusz Tobjasz.

20'

Jacek Kozaczyński podczas interwencji po strzale Głowackiego naciągnął sobie jakiś mięsień i obecnie jest opatrywany przez lekarzy swojego klubu. Wygląda to na coś poważnego. Rezerwowy bramkarz Pogoni rozpoczął właśnie rozgrzewkę.

19'

Łukasik zagrywał do Pawła Głowackiego, który oddał piękny strzał na bramkę Pogoni. W tej sytuacji jeszcze lepszą interwencją popisał się Jacek Kozaczyński, który wyciągnął się między słupkami niczym struna i zdecydowanie wzniósł się na wyżyny swoich bramkarskich umiejętności.

17'

Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla Pogoni. Do piłki podszedł Antonio Calderon, ale bez zagrożenia pod bramką Stomilu.

16'

Po tym, jak piłkarze Stomilu przespali pierwszą połowę, powoli "budzą się do gry" i coraz częściej pojawiają na połowie rywali, a szczególnie pod ich bramką.

15'

Paweł Łukasik zagrywał bezpośrednio z rzutu wolnego, zrobił to bardzo dobrze, ale jego strzał w porę zablokował Przemysław Rodak.

14'

Świetne podanie Jeglińskiego do Skoby, który oddał futbolówkę do Maczułenko, a ten oddał groźny strzał na bramkę Pogoni, który zaskoczył Jacka Kozaczyńskiego.

13'

Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka znalazła się koniec końców w rękach Piotra Skiby.

12'

I znów groźna akcja Michała Ogrodnika, z którym zupełnie nie mogą sobie poradzić piłkarze Stomilu. Strzelec pierwszego gola został sfaulowany, będzie rzut wolny dla Pogoni.

11'

Jarosław Ratajczak próbował przedrzeć się pod bramkę Stomilu, ale czujny na posterunku Janusz Bucholc w porę go zatrzymał.

9'

Donald Djousse padła na murawę i nie podnosi się. Niezbędna jest interwencja sztabu medycznego Pogoni.

8'

Bardzo dobrze mecz rozpoczęli przyjezdni z Siedlec, którzy grają bardzo mądrze. Gospodarze zaś wyraźnie nie mogą "wejść w ten mecz" i nie potrafią odnaleźć się na placu gry, przez co popełniają wiele dość prostych błędów.

7'

Jarosław Ratajczak z prawej strony dośrodkowywał do Michała Ogrodnika, który dość niespodziewanie pokonał Piotra Skibę i zapewnił swojej drużynie prowadzenie 1:0!

6'

GOOOOL!! MICHAŁ OGRODNIK!!

5'

Michał Ogrodnik świetnie zagrał piłkę w kierunku Donalda Djousse, który prawą nogą oddał groźny strzał na bramkę Piotra Skiby. Zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Stomilu!

4'

Bardzo złe i niedokładne zagranie Tomasza Wełny prosto pod nogi rywala, na szczęście dla Stomilu błąd ten nie zakończył się stratą gola.

3'

Michał Ogrodnik próbował dośrodkowywać, ale trafił w sam środek bocznej siatki bramki Stomilu.

2'

Mecz odważniej rozpoczęli gospodarze, którzy od razu po przejęciu piłki próbowali stworzyć dogodną sytuację strzelecką. Łukasz Jegliński popełnił jednak błąd i stracił futbolówkę na rzecz Nico Chetino.

2'

Goście grają dziś w jednolitych, czerwonych trykotach, z kolei gospodarze w tradycyjnych, biało-błękitnych strojach.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

12:58

Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy!

12:56

Jesteśmy już na stadionie w Olsztynie, na którym piłkarze Stomilu zagrają po raz ostatni w tym sezonie. Od meczu z Widzewem olsztynianie będą rozgrywali swoje spotkania w Ostródzie z powodu instalacji oświetlenia na ich stadionie.

12:29

W rundzie jesiennej lepsi okazali się piłkarze Stomilu, który pokonali Pogoń 2:1. Gole w tamtym spotkaniu strzelali Piotr Darmochwał i Wołodymyr Kowal.

12:15

Rezerwowi Pogoni Siedlce: Tobjasz, Wójcik, Dmowski, Dziubiński, Dzięgielewski, Drażba, Demianiuk.

12:15

Rezerwowi Stomilu Olsztyn: Mieczkowski, Mroczkowski, Głowacki, Trzeciakiewicz, Jamróz, Żwir.

12:09

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce!

22:47

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA STOMIL OLSZTYN - POGOŃ SIEDLCE

Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów 2:0

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają z Pogonią Siedlce. Co ciekawe, będzie to ostatnie spotkanie "domowe" w tej rundzie, które zespół z Warmii i Mazur rozegra na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69a. Od meczu z Widzewem olsztynianie będą rozgrywali swoje spotkania w Ostródzie. Ma to związek z instalacją oświetlenia na stadionie w Olsztynie.

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego nie rozpoczną rywalizacji w 22. kolejce w dobrych nastrojach, gdyż przed tygodniem przegrali na wyjeździe 1:4 z Arką Gdynia.

Rywalem olsztyńskiej drużyny będzie Pogoń Siedlce. Beniaminek 1. ligi wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo wiosną - dwa tygodnie temu siedlczanie przegrali z Wigrami 2:0, a w minionej kolejce bezbramkowo zremisowali z Bytovią.