2 : 3
Wisła PłockWisła Płock
1. połowa1 : 2
94'

Wisła Płock była faworytem tego meczu. Potwierdziła to, choć głogowianie dyktowali trudne warunki gry. Chrobry bez punktów w pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością. Dziękujemy za uwagę.

94'

Koniec meczu w Głogowie. Emocji i bramek nie brakowało. Trzy z ich padły z rzutów karnych.

91'

Kolejna znakomita szansa dla Chrobrego! Znów próbował Tomasz Zając, tym razem głową. Zabrakło tak niewiele.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

89'

Chrobry walczy o remis. Atakuje, czy trafi? Teraz kolejna szansa z rzutu wolnego. Do bramki około 18 m. Do piłki podchodzi trzech piłkarzy. Uderza Tomasz Zając, ale tuż nad poprzeczką.

88'

Żółta kartka dla Bartłomieja Sielewskiego za dyskusje z sędzią.

88'

GOL! Tomasz Zając! Kibice wołają: "jeszcze jeden!".

86'

Tomasz Zając uderzał na bramkę Wisły. A piłka odbiła się od ręki jednego z obrońców gości. Do piłki podszedł, ten który karnego wywalczył. Tomasz Zając i...

86'

Zmiana w Chrobrym Głogów. Na ostatnie minuty pojawia się Michał Bednarski. Schodzi Dominik Kościelniak.

85'

Kibice na trybunach reagują nerwowo. Domagali się karnego, bo ich zdaniem Tomasz Zając był faulowany. Sędzia pokazuje-grać dalej.

83'

A kilkanaście kilometrów dalej w Lubinie-Zagłębie prowadzi z Wigrami 2:0.

82'

Teraz Chrobry Głogów zmuszony do głębokiej defensywy. Wisła w ostatnich minutach jeszcze atakuje. Tym razem przebić się przez mur obrońców Chrobrego Fabian Hiszpański. Chwilę później Piotr Wlazło uderzył z 25 m. Niecelnie.

80'

Bartłomiej Oruba ukarany żółtą kartką.

77'

Nie ciekawie wygląda gra głogowian. Trener pomarańczowo-czarnych nie ma zbyt wielu możliwości do zmian. Przykładem może być Bartłomiej Oruba. To piłkarz, który nie tak dawno kopał piłkę jeszcze w pobliskim Przemkowie. Tam grał w Arkonie-klasa okręgowa. Dziś debiutuje w Chrobrym Głogów.

77'

Krzysztof Janus! To mogło być 4:1 dla Wisły! Gdyby nie interwencja Damiana Byrtka.

74'

A jednak zmiana. Schodzi Igor Szopa. Na boisku melduje się debiutant Bartłomiej Oruba.

73'

Leży na murawie Igor Szopa. Sędzia przerwał grę i wzywa masażystę. Ireneusz Mamrot nerwowo spogląda na ławkę rezerwowych. Ma nadzieję, że zawodnik nie będzie musiał zejść z boiska.

71'

Zmiana w zespole Wisły Płock. Za Jacka Góralskiego pojawia się Piotr Wlazło.

70'

Dominik Kościelniak dobrze po ziemi posłał piłkę w pole karne gości. A tam blisko strzału znalazł się Tomasz Zając. Brakowało centymetrów, aby wpakował piłkę do bramki Wisły.

67'

Jakub Kiełb uderza na bramkę, ale piłka tylko w bocznej siatce. Chrobry miał jeszcze rzut rożny, ale niewiele to dało.

64'

W ekipie z Głogowa brakuje tych piłkarzy, którzy jeszcze jesienią byli kluczowymi postaciami. W tym obrońcy Michała Ilkowa-Gołąba oraz napastnika Łukasza Szczepaniaka. Jak na razie głogowianie pod bramką Wisły bezradni.

63'

Damian Byrtek ukarany żółta kartką od sędziego.

62'

Szybka zmiana w zespole Wisły. Za Mikołaja Lebedyńskiego wchodzi Marcin Krzywicki.

61'

Dmitrar Iliev i 3:1 dla Wisły Płock!

63'

Głogowianie próbują zagrozić Wiśle-ale nie mają zbyt wielu atutów. Pod bramkę rywali nie mogą dostać się ani skrzydłami, ani też środkiem boiska.

58'

Cezary Stefańczyk faulowany. Rzut wolny dla Wisły Płock. Do bramki około 18 m. Przy piłce Krzysztof Janus dogrywa w pole karne, ale w nim czujnie obrońcy Chrobrego Głogów.

56'

Jacek Góralski kapitalnie uderzył na bramkę głogowian. Mateusz Prus popisał się świetną paradą i przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

53'

Tak też się dzieje. Damian Piotrowski już na ławce rezerwowych a na boisku pojawił się Jakub Kiełb.

53'

To Wisła Płock jest dziś zespołem dynamicznym, szybkim. Gospodarze skupieni na obronie, tylko od czasu do czasu z kontrataków próbują szukać swojej szansy. Na dodatek Damian Piotrowski utyka, teraz siedzi na murawie. Chyba będzie potrzebna zmiana pomocnika.

49'

Krzysztof Janus przebiegł sam pół boiska. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Prusem, ale uderzył tuż obok słupka głogowian.

49'

W przewie spotkanie mieliśmy pierwszą zmianę w Wiśle Płock. W miejsce Wojciecha Zyski pojawił się Przemysław Szymiński.

46'

46'

Jako pierwsi na murawie pojawili się piłkarze w pomarańczowo-czarnych koszulkach. Chwilę później Wisła, która po porażce z Zagłębiem Lubin prowadzi po pierwszej połowie w Głogowie. Przy piłce goście. Zaczynamy drugą połowę.

45'

W Głogowie trwa przerwa. Na murawie rozgrzewają się rezerwowi. W składzie Chrobrego brakuje kilku podstawowych piłkarzy. Jednych z gry wykluczyły kontuzje, innych zawieszenia za kartki. I tak trener Ireneusz Mamrot ma do dyspozycji mniej doświadczonych zawodników, którzy do tej pory grywali w rezerwach rywalizujących w... klasie okręgowej. Wśród nich wychowankowie Maciej Rybak i Jakub Ałdaś.

45'

Koniec pierwszej połowy. Goście schodzą murawy w świetnych humorach. Słabiutko zaczęli, ale od wyrównania prezentowali się coraz lepiej. W rezultacie prowadza w Głogowie 2:1.

45'

GOOOOOL!!! 2:1! Bramka do szatni Lebedyńskiego, który musnął idealnie dogranie od Janusa!

45'

Z linii bramkowej obrońca Chrobrego wybija strzał Lebedyńskiego! Chwilę przedtem morka piłka wypadła z rąk Prusa.

43'

A ataku płocczanie, ale niedokładnie w ostatniej fazie akcji dośrodkował Stefańczyk. Widać tutaj wyraźnie, kto jest bardziej doświadczonym zespołem.

41'

Kartonik dla Jacka Góralskiego, który nieprzepisowo zatrzymał groźną kontrę.

40'

Dużo niedokładności po obu stronach. Brakuje ostatniego podania.

38'

Po tej bramce wyraźnie odżyli goście z Płocka, którzy coraz odważniej atakują. Trzeba jednak przyznać, że przed golem na 1:1 mieli masę szczęścia.

36'

A tymczasem przestało padać w Głogowie.

34'

GOOOOOL!!! 1:1! Janus wyrównał stan meczu!

33'

Pociągnięty za koszulkę Hiszpański i będzie rzut karny dla Wisły!

33'

Tomasz Zając podcinką lobował Kiełpina, ten odbił ją na słupek!

32'

Mnóstwo szczęścia Wisły! Piotrowski zagrywał piłkę wzdłuż bramki gości i do tego zagrania spóźnił się minimalnie Zając.

29'

Postraszył Prusa strzałem z dystansu Darmochwał. Piłka minimalnie minęła bramkę.

28'

Żółta kartka dla Igora Szopy za faul na Ilievie.

27'

Po nieudanym wybiciu Seweryna Kiełpina piłka poleciała do Piotrowskiego, który jednak jej nie opanował. Gdyby ta sztuka mu się udała, nieuchronnie wpakowałby ją do pustej bramki.

25'

Obrońcy Chrobrego wybili piłkę wprost pod nogi Darmochwała, a ten z 10 metrów uderzył niecelnie! To była dobra okazja dla Wisły.

23'

Tym razem w szesnastkę zagrywał Dimitar Iliev i obrońcy Chrobrego znowu ratują się wybiciem za linię końcową.

22'

Marcel Gąsior ukarany żółtym kartonikiem.

21'

Zablokowany strzał Piotrowskiego.

20'

Z rzutu wolnego piłkę dorzucał Stefańczyk, jednak obrońcy interweniowali i wybili na korner.

17'

Kolejny raz Zając wypuszczony w uliczkę, ale przestrzelił! Łatwo dał się ograć w tej sytuacji Marko Radić.

15'

Żółtą kartkę, pierwszą w meczu, ogląda Piotr Darmochwał.

14'

Szczęścia z dystansu próbował Piotrowski, ale zabrakło precyzji przy uderzeniu.

12'

Praktycznie sam na sam wyszedł Tomasz Zając, ale w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu powracający obrońca Nafciarzy.

10'

Stafańczyk z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Mikołaja Lebedyńskiego, lecz piłka minęła słupek bramki Chrobrego.

9'

Upomniany przez arbitra Dominik Kościelniak.

8'

Oglądamy dużo ostrej walki w środku boiska. Przed momentem faulowany Stefańczyk.

6'

GOOOOOL!!! 1:0 dla Chrobrego! Z jedenastu metrów nie pomylił się Piotrowski!

6'

Rzut karny dla Chrobrego! Po zagraniu Damiana Piotrowskiego ręką zagrał Fabian Hiszpański.

5'

Mimo okropnej pogody, w Głogowie stadion wypełniony po brzegi. Przyjechali również goście. Na trybunach jest ich około 50.

4'

Z rzutu wolnego z około 20 metrów celnie uderzał Cezary Stefańczyk, jednak bez problemu interweniował Mateusz Prus.

2'

Jak na razie spokojnie i jedni i drudzy, przy piłce utrzymują się przyjezdni.

1'

Sędzia dał znak, zaczynamy.

17:53

W Głogowie fatalna pogoda, jak praktycznie w całym kraju. Leje deszcz, a do tego jest naprawdę zimno. Ciekawe, jak w takich warunkach zaprezentują się nam dzisiaj zawodnicy walczący o ligowe punkty.

17:45

Rezerwowi Wisła: Marcin Kwiatkowski, Łukasz Kacprzycki, Piotr Wlazło, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Marcin Krzywicki, Piotr Ruszkul.

17:43

Rezerwowi Chrobry: Sławomir Janicki, Jakub Ałdaś, Jakub Kiełb, Maciej Rybak, Michał Bednarski, Bartłomiej Oruba.

17:40

Witamy! O godz. 18.00 rozpoczniemy w Głogowie kolejną serię spotkań w 1. lidze. Miejscowy Chrobry zmierzy się na własnym terenie z Wisłą Płock. Zapraszamy na relację live.

11:07

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - WISŁA PŁOCK

Widzew Łódź - Wisła Płock

21. kolejkę 1. ligi rozpoczniemy między innymi w Płocku, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się z Chrobrym Głogów. Pierwszy mecz rundy wiosennej dla gospodarzy zakończył się porażką z Zagłębiem Lubin 0:1, jednak płocczanie wciąż plasują się na trzeciej pozycji z przewagą pięciu punktów nad czwartym Stomilem i stratą trzech "oczek" do wicelidera z Lubina.

Rywalem Wisły będzie beniaminek Chrobry Głogów, który tydzień temu zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1 (gole w tym spotkaniu zdobywali Jakub Mrozik i Tomasz Zając). Podopieczni Ireneusza Mamrota zajmują aktualnie trzynaste miejsce z przewagą raptem dwóch punktów nad strefą spadkową.