Widzew ŁódźWidzew Łódź
14:53

My już dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłej soboty!

14:52

Mimo że w przekroju całego spotkania lepiej prezentowali się goście z Łodzi to GKS po stałym fragmencie gry zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

95'

Koniec spotkania w Jaworznie! GKS Tychy wygrywa 1:0 z Widzewem Łódź po bramce Macieja Kowalczyka w 55. minucie spotkania!

92'

I kolejna żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem ukarany Kosuke Kimura.

90'

Sędzia do podstawowego czasy gry dolicza aż cztery minuty!

89'

No i ostatnia zmiana w GKS-ie. Damian Szczęsny pojawia się w miejsce Jakuba Bąka.

89'

Druga zmiana w barwach zespołu gospodarzy. Sebastian Janik pojawia się w miejsce Marcina Wodeckiego.

88'

Maciej Kowalczyk ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego.

83'

W odpowiedzi Marcin Radzewicz głupio fauluje w środku pola i także otrzymuje żółtą kartkę.

83'

I żółta kartka dla gracza Widzewa, którą ukarany Mateusz Janiec.

82'

Ostatnia zmiana w szeregach Widzewa. Tsubasa Nishi kończy swój występ w meczu, a w jego miejsce pojawia się Konrad Wrzesiński.

78'

To powinna być bramka dla GKS-u! Po zamieszaniu w polu karnym Widzewa piłka trafiła do Jakuba Bąka, który nie zastanawiając się długo oddał strzał na bramkę Krakowiaka, ten jednak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

76'

Z rzutu wolnego wydawało się idealnie przymierzył Grzeszczyk, piłka o centymetry minęła słupek bramki Krakowiaka.

75'

Żółtą kartką ukarany także zawodnik Widzewa, tym razem do notesu sędziego zawędrowało nazwisko Piotra Mrozińskiego.

74'

Żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku ukarany Jakub Bąk.

74'

Ależ fantastyczna parada Macieja Krakowiaka! Jakub Bąk wpadł w pole karne Widzewa i świetnie wystawił piłkę do Łukasza Grzeszczyka, ten przymierzył niemal w okienko bramki Widzewa, jednak Krakowiak jakimś cudem zdołał obronić ten strzał!

71'

...oraz Velijko Batrović za Szymona Zgardę.

70'

Mamy dwie zmiany w zespole Widzewa, najpierw na boisko wchodzi Mateusz Janiec za Mariusza Rybickiego...

67'

Żółtą kartką za niezgadzanie się z decyzją arbitra ukarany młody zawodnik GKS-u - Michał Biskup.

64'

Z rzutu wolnego o strzał pokusił się Edgar Bernhardt, ale Sebastian Przyrowski zdołał pewnie złapać piłkę.

63'

Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu, z boiska schodzi Mateusz Grzybek, a na nim pojawia się Jakub Kosiec.

57'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska Marcina Radzewicza najwyżej w polu karnym Widzewa wyskoczył Kowalczyk, który strzałem głową wpakował piłkę do bramki gości otwierając tym samym wynik spotkania w Jaworznie!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! GKS Tychy obejmuje prowadzenie po trafieniu Macieja Kowalczyka!

54'

Jakub Bąk popędził prawa stroną boiska, ładnie minął jednego z obrońców gości i wpadł w pole karne Widzewa, jednak w decydującym momencie za daleko wypuścił sobie piłkę i Krakowiak mógł spokojnie interweniować.

49'

Początek meczu bardzo chaotyczny, żaden z zespołów nie potrafi na dłużej utrzymać futbolówki.

46'

Sędzia Marcin Borski rozpoczyna drugą połowę, liczymy na więcej emocji!

14:01

Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie, za moment początek drugiej części meczu! Oba zespoły bez zmian.

13:48

W spotkaniu dość wyraźną przewagę mają jak na razie goście z Łodzi, ale nie zdołali stworzyć sobie sytuacji, którą mogliby zamienić na bramkę i w efekcie mamy bezbramkowy rezultat. Na drugą część meczu zapraszamy za kilka minut.

46'

Koniec pierwszej połowy w Jaworznie, GKS Tychy na razie bezbramkowo remisuje z Widzewem Łódź.

46'

Maciej Kowalczyk popędził w pole karne Widzewa, gdzie został powalony, sędzia Marcin Borski uznał jednak, że to napastnik tyszan faulował.

38'

Świetne prostopadłe podanie do Edgara Bernhardta, który jednak źle przyjął futbolówkę i zmarnował szansę na zdobycie bramki dla swojego zespołu.

36'

Ależ była teraz szansa GKS-u na objęcie prowadzenia! Marcin Radzewicz popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne Widzewa idealnie na nogą Jakuba Bąka, ten potężnym strzałem minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Krakowiaka!

30'

Artur Gieraga popędził na pole karne GKS-u i został powalony na linii "szesnastki", sędzia Marcin Borski jednak uznał, że przewinienia nie było.

27'

Teraz tyszanie popisali się niezłym pressingiem nie pozwalając wyprowadzić rywalom piłki spod własnej bramki, ostatecznie futbolówka wyszła na aut bramkowy.

24'

Teraz miała miejsce ładna akcja gości na skraju pola karnego rywali. Rybicki wymielił piłkę na jedne kontakt z Kimurą, piłkę ostatecznie na rzut rożny wybił jeden z obrońców GKS-u.

23'

Widzewiacy prowadzą grę w Jaworznie, ale od kilku minut nie są wstanie przedrzeć się pod bramkę tyszan.

18'

Tomasz Porębski popisał się teraz fantastycznym wślizgiem, zawodnik gospodarzy był ostatnim obrońcą, a mimo to zdecydował się na tak ryzykowne zagranie.

15'

Fantastycznie zagrana piłka na lewą stronę boiska do Edgara Bernhardta, który wpadł w pole karne, minął jednego z rywali i oddał strzał na bramkę tyszan. Sebastian Przyrowski zdołał jednak złapać piłkę po tym strzale.

12'

Łukasz Grzeszczyk zagrał wydawało się świetną prostopadła piłkę za plecy obrońców Widzewa do Jakuba Bąka, ten jednak nie zdążył do piłki przed interweniującym Maciejem Krakowiakiem.

11'

Mariusz Rybicki sprawia wiele problemów po prawej stronie obronie tyszan, teraz zawodnik gości z łatwością minął jednego z rywali i dośrodkował w pole karne GKS-u, futbolówka jednak została wybita na rzut rożny.

10'

Wydawało się fantastyczna, szybka kontra tyszan, Kowalczyk zagrał do Grzeszczyka, który wypuścił Marcina Wodeckiego, ten minął jednego rywali i oddał strzał, który jednak minął słupek bramki Widzewa.

8'

W odpowiedzi szybka kontra Widzewa, piłka trafiła do Mariusza Rybickiego, który wszedł w pojedynek indywidualny z jednym zawodników tyszan, ten jednak nie dał się ominąć i wybił piłkę na rzut rożny.

7'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Maciej Kowalczyk, ale jego uderzenie na rzut rożny zdołał sparować Maciej Krakowiak.

7'

Od samego początku zawodnicy obu ekip grają z wielką agresją, teraz mamy kolejny rzut wolny dla tyszan w środkowej strefie boiska za ostry faul jednego z graczy gości.

5'

Rzut wolny dla GKS-u na połowie Widzewa, do którego podszedł Łukasz Grzeszczyk. Nowy zawodnik tyszan jednak zagrał fatalnie i cała akcja spaliła na panewce.

3'

Już na początku spotkania za brutalny faul w środkowej strefie boiska żółtą kartką ukarany Tomasz Porębski.

2'

Wraz z pierwszym gwizdkiem zaczął padać deszcz, który na pewno nie ułatwi zadania żadnej z ekip w zdobyciu jakże cennych trzech punktów.

1'

Mecz rozpoczął Widzew, jednak już po chwili futbolówkę przejęli gracze gospodarzy i próbują konstruować składną akcję.

13:00

Sędzia Marcin Borski gwizdkiem dał sygnał do rozpoczęcia tego spotkania, zaczynamy!

12:57

Na murawę Stadionu Miejskiego w Jaworznie wychodzą już jedenastki obu ekip, za parę chwil początek spotkania 21. kolejki 1. ligi!

12:45

Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Paweł Florek (Br.), Arkadiusz Jasitczak, Damian Szczęsny, Sebastian Janik, Mateusz Mączyński, Mateusz Wrana, Rafał Kosiec.

12:43

Ławka rezerwowych Widzewa: Matko Perdijić (Br.), Konrad Wrzesiński, Mateusz Janiec, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maksymilian Rozwandowicz, Bartłomiej Kasprzak, Velijko Batrović.

12:39

Dzisiejsze spotkanie będzie meczem o przysłowiowe "sześć punktów", bowiem obie drużyny są na razie w dramatycznej sytuacji. Widzew od dawna plasuje się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli ze stratą od dwunastu punktów do bezpiecznej pozycji. Tyszanie natomiast zajmują 16. miejsce w tabeli, które też jest zagrożone spadkiem do 2. ligi. Do bezpiecznej pozycji tyszanom brakuje na razie siedem "oczek".

12:36

Tyszanie natomiast w zeszłej serii gier ulegli na wyjeździe Arce Gdynia aż 0:4, dodatkowo już w pierwszej części gry zespół GKS-u musiał grać w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Omića.

12:34

TO dopiero pierwsze spotkanie Widzewa w rundzie wiosennej 1. ligi, gdyż dopiero w środku tygodnia drużynie z Łodzi została odwieszona licencja na grę w rozgrywkach. Przypomnijmy, że w zeszły weekend Widzewiacy mieli grać na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz, ostatecznie komisja ligi przyznała walkower na korzyść Sandecji.

12:26

Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Jaworznie, gdzie już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się spotkanie 21. kolejki piłkarskiej 1. ligi pomiędzy GKS-em Tychy, a Widzewem Łódź!

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS TYCHY - WIDZEW ŁÓDŹ

Arka Gdynia - GKS Tychy 4:0

Po zawirowaniach związanych z przyznaniem licencji i miejscem rozgrywania pierwszoligowych meczów, piłkarze Widzewa dziś w końcu zainaugurują ligową wiosnę. Tydzień temu łodzianie nie otrzymali zgody na występ w meczu z Sandecją, przez co nie mogli rozegrać pierwszego od jesieni spotkania, tak jak inne zespoły zaplecza Ekstraklasy. Rywalem drużyny Wojciecha Stawowego w pierwszym starciu o punkty w 2015 roku będzie GKS Tychy. Zespół Tomasza Hajto z pewnością będzie chciał zmazać plamę o ubiegłotygodniowej porażce z Arką Gdynia, z którą przegrał aż 0:4.

Więcej o licencji Widzewa Łódź przeczytacie TUTAJ.