Koniec!

90'

Biskup ukarany żółtą kartką za pyskówkę.

90'

Nowak minął się z piłką, strzał znowu zablokował Czerwiński, ale sędzia odgwizdał faul.

89'

Frańczak strzelał wysoko ponad bramką.

85'

Schodzi z boiska nowy bohater z Niecieczy, Dawid Plizga. Za niego wchodzi Drozdowicz.

85'

Plizga! Ruszył między dwóch obrońców i oddał strzał zza pola karnego, ale piłka nieznacznie minęła słupek!

82'

To powinna być bramka! Strzał Goncerza niesamowicie obronił Nowak!

82'

Pitry próbował zaskoczyć strzałem po długim rogu, ale Nowak zdołał obronić to uderzenie.

80'

Znowu dobra akcja Kamińskiego, który wzdłuż linii bocznej podawał do Plizgi. Strzelec jedynej bramki postanowił jednak zwolnić i poczekać na kolegów.

77'

Kamiński odpalił petardę i niczym Bolt ruszył sprintem z piłką, z łatwością minął dwóch rywali, ale jego podanie wzdłuż bramki do Plizgi było minimalnie niecelne!

75'

Nowak nogami obronił strzał Kujawy z kilku metrów, a dobitka Czerwińskiego została zablokowana!

73'

Alan Czerwiński ukarany żółtą kartką za powalenie Plevy.

70'

Zmiana w GKS. Za Januszkiewicza pojawia się Czerwiński.

70'

Plizga huknął z dystansu, ale piłka minęła słupek.

69'

Akcja Biskupa i Plevy zakończona dośrodkowaniem tego drugiego. Termalica wywalczyła rzut rożny.

67'

Druga zmiana w Termalice. Schodzi Janeczko, a wchodzi Kamiński.

63'

Znowu próbowała odgryźć się Termalica, znowu akcję rozprowadził Pleva, ale Biskup źle dośrodkował z lewej strony.

61'

Ależ tempo narzucili piłkarze obu drużyn. Tylko czy grający w 10 gospodarze wytrzymają trudy meczu?

60'

Goncerz nie potrafił skierować piłki do pustej bramki, bo niesamowitą interwencją popisał się Czerwiński i zapobiegł utracie gola!

57'

Nowak dwukrotnie popisał się świetnymi interwencjami. Najpierw w stylu Neuera wybił piłkę spod nóg Januszkiewicza, a parę chwil później zatrzymał strzał Goncerza!

55'

Ależ kontra Termaliki! Pleva przejął piłkę na własnej połowie i rzucił kapitalne podanie do Plizgi. Ten ruszył w bój z Cholerzyńskim, minął obrońcę GKS i dograł wzdłuż bramki do Janeczki, który nie trafił w piłkę...

53'

Nowak pewnie wyłapał długie zagranie Kujawy.

51'

Piłkę częściej posiada GKS, co jest zrozumiałe. Póki co nie przekłada się to na stworzone sytuacje, "Słoniki" skutecznie bronią dostępu do swojej bramki.

49'

Wobec zejścia z boiska Paluchowskiego, najbardziej wysuniętym zawodnikiem w ekipie gospodarzy jest teraz Dawid Plizga.

46'

A w GKS za Dudę wszedł Kujawa.

46'

Zmiana w Termalice i GKS. W Termalice zszedł Paluchowski, a wszedł Kupczak.

12:31

Rozpoczęła się druga połowa!

12:29

Piłkarze pojawili się na boisku wraz z sędziami, a tym znowu towarzyszyły gwizdy. Miejscowi kibice dalej nie mogą się pogodzić z decyzją pana Szczerbowicza o wyrzuceniu Jareckiego.

12:21

Intensywnie rozgrzewa się Kupczak i prawdopodobnie pojawi się na murawie po przerwie.

12:16

Gwizdy towarzyszą sędziemu, gdy ten schodził do szatni. Jedno jest pewne - Termalica będzie zmuszona bronić jednobramkowej zaliczki w drugiej połowie.

46'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Jarecki ostro wygrał przebitkę z jednym z graczy GKSu, od połowy sam na sam wychodził Biskup, ale sędzia odgwizdał faul. Zdenerwowany Jarecki ruszył z pretensjami do sędziego, a ten ukarał go drugim kartonikiem. To chyba druga kartka nie za faul, a za zachowanie pozaboiskowe.

40'

Ależ emocje w Niecieczy! Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną dostaje Jarecki!

35'

Festiwal strzałów w kierunku parkingu w wykonaniu piłkarzy Termaliki. Będzie brakować po spotkaniu przynajmniej trzech piłek w magazynie.

33'

Nowak pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego Petasza, choć nie była to łatwa do złapania piłka.

31'

Rudnicki w ostatniej chwili uprzedził odważnym wyjściem Paluchowskiego!

30'

Kamiński strzelał z woleja, ale przy tym trafił nogą w Janeczkę i sędzia odgwizdał faul.

28'

Cholerzyński padł w polu karnym Termaliki, ale gwizdek sędziego milczał. Nie ma karnego.

27'

Dobra akcja Termaliki zakończona dośrodkowaniem Fryca. Piłka trafiłą do Biskupa, który uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili jego strzał został wyblokowany przez jednego z obrońców i futbolówka minęła o metr słupek bramki!

26'

Czerwiński minięty jak junior przez Petasza i obrońca GKS dośrodkował w pole bramkowe, ale pewnie złapał Nowak. Ta akcja mogła zakończyć się dużo lepiej.

22'

Dobrą, ostrą wrzutką popisał się Petasz, ale piłkę zdołał wybić Czerwiński.

20'

Żółtą kartką ukarany Jarecki za symulowanie faulu. Z naszej perspektywy wydawało się, że obrońca Termaliki nie chciał wymuszać karnego, ale sędzia był bliżej i być może zobaczył coś, czego my nie byliśmy w stanie dostrzec.

19'

Strzał Kamińskiego został zablokowany i kontra Termaliki! Janeczko dogrywał do Paluchowskiego, a ten w prostej sytuacji pogubił się przed bramką GKS!

16'

Dośrodkowanie Janeczki zbyt krótko wybili obrońcy, do piłki dopadł Pleva i podał prostopadle do Plizgi, a ten będąc z prawej strony pola karnego strzelił po długim słupku. Futbolówka przeszła jeszcze po rękach Rudnickiego i zatrzepotała w siatce!

15'

Dawid Plizga! 1-0 !!

14'

Tym razem z rożnego dogrywał Jarecki, a strzelał Kopacz! Tuż obok bramki, to powinna być bramka!

13'

Znowu groźnie! Z rzutu rożnego wrzucał Biskup, z piłkę minął się Kopacz, ale z ostrego kąta zmieścił próbował jeszcze Jarecki! Rudnicki odbił na rzut rożny!

12'

Groźna akcja Termaliki! Lewą flanką pomknął Jarecki, wymienił piłkę z Biskupem i dośrodkował na głowę Paluchowskiego, ale napastnik gospodarzy niewiele się pomylił!

7'

Pressingiem grają piłkarze z Katowic, ale zbyt często przekraczają przepisy. Tym razem ostro potraktowany Pleva, a faulował Duda.

6'

Wrzutka Biskupa jednak została wybita przez obrońców.

6'

Pierwszy faul w meczu. Poszkodowany Plizga, będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

4'

W odpowiedzi akcja Termaliki, ale dośrodkowanie Biskupa z lewej strony bardzo niecelne.

3'

Zakotłowało się pod bramką Termaliki! Najpierw z bliska pojedynek z Nowakiem przegrał Goncerz, a dobitka Dudy z 10 metrów została wybita sprzed linii bramkowej!

1'

Termalica w podstawowych pomarańczowych strojach, natomiast GKS cały na zielono.

11:30

Pierwszy gwizdek, zaczęli goście!

11:27

Piłkarze już wychodzą na boisko, mecz rozpocznie się za kilka chwil.

11:27

14 stopni - taka temperatura pokazywana jest w Niecieczy. Niemal bezchmurne niebo i dosyć ciepło - pogoda dopisała na inauguracyjny mecz w 2015 roku. Oby również piłkarze dostosowali się i zapewnili wszystkim oglądającym fantastyczne widowisko!

11:21

W ekipie Katowic szanse gry dostali dziś Rudnicki, Leimonas czy Petasz.

11:18

W drużynie Termaliki zadebiutuje dziś Dawid Plizga. W pierwszym składzie pojawi się też Adrian Paluchowski, który wywalczył sobie miejsce w 11-stce dobrymi występami w zimowych sparingach.

11:15

Termalica przed tym meczem w dalszym ciągu jest liderem tabeli, choć już zrównało się punktami Zagłębie Lubin, które wczoraj pokonało w meczu na szczycie Wisłę Płock.

11:12

Za dokładnie 17 minut rozpocznie się mecz, w którym obecny lider z Niecieczy podejmie na własnym stadionie ekipę GKS Katowice.