FC BarcelonaFC Barcelona
2 : 2
Deportivo La CorunaDeportivo La Coruna
20:23

Pożegnaliśmy Xaviego, Deportivo się utrzymało. Oba zespoły mogą być zadowolone po tym meczu. Przed nami jeszcze ostatnie starcie w La Liga w sezonie 2014/15. Real Madryt - Getafe, na które już teraz zapraszam!

20:22

98'

NO I KONIEC. DEPORTIVO NIESAMOWICIE SIĘ UTRZYMUJE!

96'

Medunjanin ukarany żółtym kartonikiem

93'

Żółta kartka jeszcze dla Bergantinosa

91'

Pięć minut aż doliczył arbiter!

87'

Rodriguez za Lucasa

87'

A za niego Iniesta ;-)

86'

No i zszedł. Ostatni raz na stadionie Camp Nou. Przy pełnych trybunach. Xavi Hernandez. Bardzo wzruszająca chwila

81'

Lucas leży na boisku i będzie zniesiony, kradnie minuty? Powtórki nie pokazują, żeby stało mu się coś strasznego

78'

Strzał z rzutu wolnego w mur i dobitka, skuteczna dobitka! Deportivo wychodzi ze strefy spadkowej! Cuda na kiju moi państwo!

76'

Ręka Mathieu i rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Dodatkowo kartką ukarany Mathieu. Zła decyzja arbitra. Wolny - ok. Kartka przesadzona. Ale czy Deportivo zamieni okazję na gola?

72'

ŁOHOHOHO! POPRZECZKA. Strzał z rzutu wolnego, nie sięga Masip i piłka uderza w poprzeczkę.

71'

Mascherano za Bartrę, który nie mógł kontynuować gry

70'

Lucas strzelcem gola, ładnego gola warto dodać. Deportivo jeszcze nie jest spisane na straty? Zobaczymy!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Deportivo! Kto by się spodziewał!

64'

CO ZA MOMENT! Douglas zmienia Vermaelena!

62'

Zmiana u gości. Riera za Domingueza

19:46

61'

Neymar dostał podanie od Pedro i w ostatniej chwili podał do Messiego a ten tylko wbił piłkę do bramki. Deportivo gra tragicznie, prawie w ogóle nie gra i to musiało się nie udać. Musieli stracić nie wychodząc ze swojej połowy.

58'

Messi! 2:0 i Deportivo powinno już oswajać się z Segundą.

57'

Juan Dominguez dostał żółtą kartkę za faul na Neymarze. Wolnego wykonywał Xavi, ale mocno przestrzelił.

56'

Deportivo zamknięte na swojej połowie, ŻADNYCH ofensywnych wypadów. Niesamowite i żenujące jednocześnie.

53'

Strzela Sevilla i w tym momencie jest nad Valencią. To bardzo ważna walka o 4 pozycję, która daje eliminacje do Ligi Mistrzów.

50'

48'

93743 widzów na Camp Nou

45'

Wracamy do Barcelony! Czy druga połowa przyniesie większe piłkarskie emocje?

19:22

Nie tak chyba kibice Barcelony wyobrażali sobie mecz na pożegnanie Xaviego. Jest... nudno. Oczy krwawią jak się ogląda. Deportivo nie chce grać w piłkę, do kontrataku wychodzą trzema piłkarzami, a i to nie zawsze.

48'

Koniec pierwszej połowy. Jedna bramka dzieli oba zespoły!

48'

Było groźnie pod bramką Barcelony, ale piłkarz Deportivo źle na wślizgu próbował strzelać i nic z tego nie wyszło. Daleko obok lewego słupka.

45'

Trzy minuty doliczone

40'

39'

Medunjanin za Canellę

39'

Almeria znów prowadzi z Valencią! Aktualny wynik to 2:1

38'

Adriano uszkadza Canellę i piłkarz Deportivo od kilku minut leży na murawie. Przyjechał specjalny pojazd i piłkarz będzie zwieziony z murawy.

34'

Barcelona nie daje rywalowi, który gra o życie żadnych szans. Zdominowali grę, ale niezbyt chętnie wychodzą do przodu. Zawiało trochę nudą przez moment.

31'

Kolejne świetne podanie za obronę Neymara i znów arbiter w sytuacji stykowej odgwizduje spalonego. Powtórki nie dają rozstrzygnięcia.

27'

Valencia wyrównuje, Almeria jest teraz pod Deportivo, ale oba zespoły nadal w strefie spadkowej.

25'

Atmosfera sparingu na Camp Nou. Brawa przy każdym kontakcie Xaviego z piłką, sztuczki techniczne piłkarzy i fiesta na trybunach.

21'

Deportivo atakuje prawym skrzydłem i wywalcza rzut rożny. Stałe fragmenty to duża szansa dla gości na zdobycie bramki, ale... nie tym razem. Kiepsko rozegrali ten róg.

18:47

18'

Kolejna groźna sytuacja dla Barcelony, ale Pedro fatalnie wykańcza, a Fabricio broni znakomicie. Wciąż 1:0!

16'

Statystyka celności podań bezlitosna. 80% celnych podań FCB i 32% Deportivo.

14'

GOOL MESSIEGO, ALE NIEUZNANY! Ależ podanie Neymara do Messiego. Gdybym tylko potrafił to opisać. Niebywałe, to jedyne słowo jakie przychodzi mi do głowy. Arbiter jednak odgwizduje pozycję spaloną

11'

Na Camp Nou spokojna klepka, więc zaglądamy na inne stadiony. Eibar wbija drugą bramkę Cordobie, a Almeria prowadzi z Valencią. Sytuacja Deportivo jest mocno skomplikowana

8'

Eibar prowadzi z Cordobą. Na ten moment Deportivo spada z ligi!

7'

6'

Znakomitą piłkę zagrał Rafinha, wcześniej uwalniając się od obrońcy w bardzo łatwy sposób i Messi głową wbił piłkę do bramki. Szybka bramka i sytuacja Deportivo się komplikuje.

5'

MESSI! 1:0 DLA FC BARCELONY!

3'

Barcelona w rezerwowym składzie, ale to nie przeszkadza w zdominowaniu rywala posiadaniem od pierwszych minut. Barca podaje daleko od bramki, rywal patrzy. Klasyka.

18:30

I zaczynają! Czy Deportivo się utrzyma? Jak zaprezentuje się Vermaelen? Jak w ostatnim meczu na Camp Nou zagra Xavi? Ciekawie dzisiaj będzie!

18:29

18:28

Piłkarze już wychodzą z tunelu przy akompaniamencie hymnu FC Barcelony, wspaniałej mozaice dla Xaviego i szpalerze od piłkarzy Deportivo!

18:12

Tak mają wyglądać koszulki FC Barcelony na przyszły sezon, klub ma to potwierdzić już jutro. Duma Katalonii domowych koszulek w poziome pasy nigdy nie miała i pojawiło się wiele głosów oburzenia od kibiców na temat takiego wzoru.

18:09

18:06

Dla Barcy może nie być łatwy i miły mecz, w którym rywale tylko proszą o najniższy wymiar kary. Deportivo gra o życie. I nie tylko Deportivo. Granada, Deportivo, Eibar i Almeria. Te zespoły wciąż walczą o utrzymanie. Pewna spadku jest tylko Cordoba i to właśnie ona będzie rywalem Eibaru. Pozostałe kluby mają ciężką przeprawę przed sobą. Deportivo ma Barcę, Granda Atletico Madryt, a Almeria musi przejść Valencię. Czy któryś z kopciuszków pokona wyżej notowany zespół i pomoże sobie w utrzymaniu? Będziemy zaglądać na pozostałe stadiony.

17:49

Ponad pół tysiąca występów w La Liga, ponad 150 w Lidze Mistrzów, 8 tytułów mistrza Hiszpanii, dwa Puchary Króla, trzy triumfy w Lidze Mistrzów. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii Barçy i całego hiszpańskiego futbolu. Prawdziwa legenda pożegna się dzisiaj z Camp Nou. Na tę okazję klub przygotował się fenomenalnie. Koszulki ze specjalnym nadrukiem oraz mozaika na cały stadion ozdobią to wydarzenie.

17:43

Rezerwowi Deportivo: Costa, Insua, Lux, Mednjanin, Postiga, Riera, Rodriguez

17:43

Rezerwowi Barcelony:Bravo, Alba, Douglas, Munir, Iniesta, Mascherano, Montoya

17:41

Pozornie może się wydawać, że mecz Barcelony z Deportivo to niezbyt ważne wydarzenie, ale nie trzeba wcale wnikliwej obserwacji by stwierdzić, że to kompletna bzdura. Ostatni mecz ligowy mistrza Hiszpanii 2014/15 to ogrom piłkarskich podtekstów i pytań, które czekają na odpowiedzi. To ostatni mecz Xaviego Hernandeza w La Liga. To debiut Thomasa Vermaelena, który ostatni mecz zagrał 384 dni temu. To walka o utrzymanie Deportivo, które wciąż nie jest pewne swojego bytu w przyszłym sezonie. No i mistrzowska feta Katalończyków po meczu. Będzie się więc działo, oby tylko Vermaelen się nie połamał :)