• Espanyol - Real M. 1:4 (Stuani - Cristiano x3, Marcelo)
  • Valencia - Celta 1:1 (Otamendi - P. Hernandez)
  • Sevilla - Almeria 2:1 (Iborra x2 - Thievy)
  • Villarreal - Malaga 2:1 (Moreno x2 - Darder)
  • Cordoba - Rayo 1:2 (Laso - Baena, Embarba)
  • Elche - Athletic 2:3 (Jonathas x2 - Aketxe, San Jose, Williams)
  • Getafe - Eibar 1:1 (Hinestroza - Borja)
  • R. Sociedad - Granada 0:3 (El Arabi, R. Ibanez, Rochina)
  • Deportivo - Levante 2:0 (Lopo, Juanfran)
20:52

20:51

Barcelona dziś zwycięża skromnie, ale bardzo zasłużenie! 1:0 po bramce Leo Messiego pieczętuje triumf Katalończyków w lidze! Ostatni mecz z Deportivo już dla Barcy nie będzie miał znaczenia! Wielka radość w ekipie z Barcelony, zaczęło się świętowanie!

94'

KONIEC MECZU!!! BARCELONA POKONUJE ATLETICO 1:0 i ZDOBYWA MISTRZOSTWO HISZPANII!!!

94'

...i Siqueiry.

93'

Żółte kartki dla Messiego...

93'

Zrobiło się gorąco na Vicente Calderon. Zagotował się Diego Godin. Tymczasem gola na 3:2 dla Athletiku strzela Williams! Imponujący finisz w meczu z Elche!

92'

Żółta kartka dla Neymara za grę na czas.

92'

Barcelona teraz bawi się piłką na połowie Atletico, czekając na ostatni gwizdek Undiano Mallenco.

91'

Cristiano Ronaldo kompletuje hattricka i jest 4:1 dla Realu w meczu z Espanyolem! Kontaktowy gol dla Malagi. Darder na 1:2 z Villarreal.

90'

Oblak! Słoweniec świetnie broni zaskakujący strzał z rzutu wolnego Leo Messiego! Trzy minuty doliczone!

89'

Żółta kartka dla Gimeneza za faul na Neymarze. Rzut wolny z około 25 metrów dla Barcelony.

88'

Ruben Rochina pieczętuje zwycięstwo Granady nad Realem Sociedad! 3:0 dla gości na Anoeta!

88'

Rzut rożny dla gospodarzy kończy się słabym strzałem głową Saula! Pewnie broni Bravo.

87'

Siqueira! Potężny strzał z dystansu Brazylijczyka poszybowało tuż nad poprzeczką!

86'

Gol dla Athletiku! San Jose! Baskowie w końcówce odrabiają dwubramkową stratę i remisują z Elche 2:2! Gol też dla Villarreal! 2:0 po trafieniu Moreno!

86'

Rafinha zmienia Rakiticia.

85'

Siqueira poradził sobie z rywalem na lewym skrzydle, a po jego dośrodkowaniu ostatecznie piłka spadła pod nogi Koke! Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane!

85'

Pięć minut do końca meczu na Vicente Calderon! Teraz to tu patrzą nie tylko wszyscy kibice Barcelony, ale też Realu.

82'

Drugi gol Cristiano Ronaldo i Real wygra z Espanyolem! Królewscy prowadzą 3:1!

82'

Mamy bramkę na ostatnim stadionie, gdzie było dotąd 0:0. Villarreal prowadzi z Malagą 1:0 po golu Gerarda Moreno!

81'

Owacja od kibiców Atletico dla Iniesty, którego zastępuje Xavi!

81'

Saul zmienia w Atletico Torresa.

80'

Kolejne gole! Real Sociedad przegrywa z Granadą już 0:2 (Robert Ibanez), Deportivo prowadzi z Levante już 2:0 po golu Juanfrana, a Athletic strzela kontaktową bramkę przeciwko Elche. Aketxe i 1:2!

79'

Jeremy Mathieu zmienia Jordiego Albę.

79'

GOL DLA REALU! Marcelo i Królewscy prowadzą z Espanyolem 2:1!

78'

Znajdująca się w strefie spadkowej Almeria przegrywa z Sevillą 1:2 i gra już w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Trujillo. Gol dla Rayo w Kordobie! 2:1 dla ekipy Paco Jemeza po strzale Embarby!

77'

Pedro! W kontrataku, po akcji indywidualnej, skrzydłowy Barcelony uderza zza pola karnego minimalnie obok bramki!

75'

Żółta kartka dla Gabiego.

74'

El Arabi trafia dla Granady i ta prowadzi z Realem Sociedad 1:0! Bardzo ważny gol w walce o utrzymanie! Do strefy spadkowej spada Almeria!

74'

GOL W BARCELONIE!!! Po fatalnym błędzie Keylora Navasa na 1:1 trafia Stuani! Espanyol - Real 1:1!

72'

Druga zmiana w Atletico! Idzie na całość Simeone, bowiem Mandzukić zmienia Ardę Turana!

71'

Odpowiedź gospodarzy! Uderzenie z dystansu Raula Garcii poszybowało ponad bramką!

71'

Ależ pudło Neymara! Po perfekcyjnej kontrze Barcy i podaniu Messiego Brazylijczyk w sytuacji sam na sam z Oblakiem uderza Panu Bogu w okno!

71'

Remontada Sevilli! W 6 minut od 0:1 do 2:1 z Almerią! Zdobywcą drugiej bramki ponownie Vicente Iborra! Co więcej, jest gol także dla Valencii! Otamendi i Nietoperze remisują z Celtą 1:1!

69'

Mogło być 0:2! Po bardzo ładnej akcji Barcelony Alba zagrywa przed pole karne, gdzie z pierwszej piłki Neymar uderza obok bramki!

69'

Barcelona w tym momencie jest mistrzem Hiszpanii. Tylko gol dla Atletico może to zmienić. Real obecnie jest bezradny.

68'

Zmiana w Atletico. Raul Garcia za Mario.

66'

Znakomita kombinacja Messiego z Pedro w polu karnym i płaskie uderzenie Argentyńczyka z kilkunastu metrów, które nie daje szans Oblakowi! 1:0 dla Barcelony!!!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LEO MESSI!!!

64'

Niewiele dzieje się na Vicente Calderon. Tymczasem Sevilla wyrównuje dzięki bramce Iborry. 1:1 z Almerią.

60'

Arcyważny gol w Barcelonie!!! Cristiano Ronaldo zapewnia Realowi prowadzenie 1:0 w meczu z Espanyolem! Teraz Barca musi pokonać Atletico, aby dziś cieszyć się z mistrzostwa!

58'

Messi zagrał za linię obrony do Alvesa, a ten zdołał wywalczyć rzut rożny, który Barcelona bardzo łatwo zmarnowała.

20:12

56'

Mamy pierwszego gola w drugich połowach! Cordoba wyrównuje na 1:1 w meczu z Rayo Vallecano za sprawą trafienia Luso.

55'

Ucierpiał jeszcze w starciu z Torresem Mascherano, ale Argentyńczyk szybko wrócił do gry.

55'

Zaskakująca akcja Atletico! Podanie w pole karne do Torresa, ale ten z kilkunastu metrów uderza w ręce Bravo!!!

54'

Składna akcja Barcy wokół pola karnego Atletico. Dośrodkowanie Neymara nie dotarło jednak do Pique.

52'

Żółta kartka dla Koke za faul taktyczny na Messim.

52'

Doszedł teraz do strzału głową Godin, ale z trudnej pozycji uderzył ponad bramką!

51'

Po dośrodkowaniu Juanfrana, Pique wybił piłkę na rzut rożny.

49'

Iniesta ucierpiał w starciu z Griezmannem w polu karnym Barcy, Francuz jeszcze doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył niedokładnie!

49'

Pedro próbował rozegrać klepkę z Rakiticiem, ale Chorwat został dobrze zablokowany.

47'

Po rzucie rożnym dla Barcelony piłka spadła na 16. metr pod nogi Pique, ale jego strzał po rykoszecie wyszedł na kolejny korner.

46'

19:47

Remis na Vicente Calderon przy dość dużej przewadze Barcelony, której brakuje jednak skutecznego wykończenia. Katalończycy są o 45 minut od wywalczenia mistrzostwa kraju, bowiem Real również tylko remisuje z Espanyolem 0:0.

45'

Ostatnia akcja Atletico w tej pierwszej połowie nie przyniosła zagrożenia i jest koniec pierwszej połowy!

45'

Drugi gol Jonathasa i Elche prowadzi z Athletikiem już 2:0!

45'

Alves! Znakomite uderzenie z dystansu Brazylijczyka doskonale odbija Oblak!

41'

Urwał się na prawym skrzydle Pedro Rodriguez, ale jego płaskie zagranie przed bramkę Atletico nie znalazło adresata!

40'

Po centrze Daniego Alvesa Pedro próbował uderzyć przewrotką, ale tym razem nie trafił w piłkę.

38'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Sergio Busquetsa. Piłka wyraźnie mija bramkę gospodarzy.

37'

Błyskawiczna odpowiedź Eibar! Borja strzela na 1:1 w meczu z Getafe!

34'

Gole, gole, gole! Jonathas zapewnia Elche prowadzenie 1:0 w meczu z Athletikiem Bilbao, a po chwili Hinestroza trafia dla Getafe i Los Azulones prowadzą z Eibar również 1:0!

34'

Poprzeczka! Messi trafia tylko w poprzeczkę bramki Oblaka!

33'

Zdaniem sędziego Godin faulował tuż przed polem karnym Alvesa, choć wydawało się, że było to już w szesnastce. Żółta kartka.

31'

Kolejna niespodzianka! Tym razem w Sewilli, bowiem Sevilla przegrywa z Almerią 0:1 po golu Thievy'ego!

30'

Żółta kartka dla Pedro za faul na Gimenezie.

29'

Tym razem wybroniła się jednak defensywa Barcelony po dośrodkowaniu Koke.

28'

Siqueira wywalczył rzut rożny dla Atletico.

26'

Dynamicznie lewym skrzydłem popędził Siqueira, a jego akcja kończy się niecelnym uderzeniem z dystansu Gabiego.

22'

Padają kolejne gole! Deportivo prowadzi z Levante 1:0 po bramce Lopo i oddala się od strefy spadkowej! Cordoba z kolei przegrywa z Rayo 0:1 po trafieniu Baeny!

20'

Mamy sporą kontrowersję w polu karnym Atletico! Po strzale głową Leo Messiego piłka trafia w rękę Juanfrana! Sędzia nie przerywa gry!

18'

Szybka akcja w kontrataku Barcelony kończy się bardzo niedokładnym uderzeniem Leo Messiego z 18 metrów.

16'

Kwadrans gry za nami. Niezły, żywy mecz na Vicente Calderon, ale wciąż bez bramek. Goli nie ma też na Cornella-El Prat, gdzie Espanyol gra z Realem, więc przy takich wynikach Barcelona już dziś zostaje mistrzem Hiszpanii.

19:14

14'

Po indywidualnej akcji Pedro uderzenie tego zawodnika zza pola karnego zostało zablokowane!

13'

Świetne dośrodkowanie Daniego Alvesa i Messi znalazł się w świetnej okazji do zdobycia bramki głową! Jego strzał broni jednak Oblak!

12'

Odpowiedź Barcelony! Po bardzo ładnej kombinacji z około 15 metrów uderza Messi, ale prosto w ręce Oblaka!

10'

Bravo popisał się kolejną fenomenalną interwencją, broniąc instynktownie strzał z bliska Griezmanna! Gola i tak by jednak nie było, bo sędzia dopatrzył się spalonego!

9'

Naciska Atletico! Dośrodkowanie Ardy i Pique musi się ratować wybiciem piłki na kolejny rzut rożny.

9'

Mamy pierwszego gola w naszej multilidze! Świetna wiadomość dla Atletico i Sevilli, bowiem Valencia przegrywa na Mestalla 0:1 po bramce Pablo Hernandeza!

8'

Bravo kapitalnie broni strzał głową Gimeneza! Fenomenalna interwencja!

7'

Niezłe dośrodkowanie na środek szesnastki, gdzie jeden z gospodarzy minął się z piłką. Wejście Griezmanna po chwili przyniosło kolejny korner oraz pobudzenie publiczności na Calderon.

7'

Pierwszy korner także dla Atletico po interwencji Jordiego Alby.

4'

Pierwszy rzut rożny dla Barcelony. Kolejne dośrodkowania Iniesty i Rakiticia nie docierają do piłkarzy Barcy w polu karnym Atletico.

3'

Spokojny początek w Madrycie. Barcelona rozgrywa piłkę, Atletico na razie głównie za nią biega.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

18:57

Piłkarze obu drużyn już są na murawie Vicente Calderon! Czas na wielki piłkarski spektakl!

18:57

18:57

18:56

Sędzią tego meczu będzie Alberto Undiano Mallenco.

18:48

Rezerwowi Atletico: Miguel Moya, Joao Miranda, Jesus Gamez, Raul Garcia, Saul Niguez, Raul Jimenez, Mario Mandzukić.

18:46

Rezerwowi Barcelony: Marc-Andre ter Stegen, Adriano, Jeremy Mathieu, Rafinha, Xavi Hernandez, Sergi Roberto, Munir El Haddadi.

18:45

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Barcelona dziś w ogóle bez kontuzjowanego Luisa Suareza!

18:42

Przechodzimy już tylko do samego meczu Atletico z Barceloną. Goście walczą o zapewnienie sobie już dziś mistrzostwa Hiszpanii, z kolei gospodarze o zapewnienie sobie trzeciego miejsca, dzięki czemu będą mieli pewny udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Oba zespoły mają dużą motywację do tego, aby walczyć dziś o komplet punktów.

18:38

Reszta drużyn będzie walczyć prawdopodobnie do ostatniej kolejki. W przypadku Granady, Deportivo, Eibar i Almerii wciąż wszystko jest możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że nad Almerią wciąż wisi kara trzech ujemnych punktów za nieprawidłowości transferowe. Decyzję w tej sprawie w tygodniu podejmie TAS.

18:34

Tylko dwunasty Real Sociedad i trzynaste Elche nie walczą już zupełnie o nic. W walce o utrzymanie w znakomitej sytuacji znajdują się Levante i Getafe, którym tylko kataklizm może spowodować ich spadek. Zdegradowana od kilku kolejek jest Cordoba.