1 : 1
Real SociedadReal Sociedad
23:48

93'

Jeszcze strzał zza pola karnego Canalesa broni Iraizoz i koniec meczu! Przeciętne były to derby. Athletic może sobie pluć w brodę, bo prowadząc 1:0 i grając z przewagą zawodnika nie potrafił utrzymać korzystnego wyniku. Los Leones zaprezentowali się słabo i remis z pewnością jest wynikiem zasłużonym. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

92'

Athletikowi nie brakuje chęci, ale z pewnością precyzji już tak. Sekundy do końca.

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

90'

Athletic stara się intensywniej zaatakować, ale na razie te próby są naprawdę mizerne.

88'

Na spalonym złapany po raz kolejny w tym meczu Aduriz.

87'

Małe zamieszanie w polu karnym gości. Nieczysty strzał Mikela Rico został jednak zablokowany.

85'

Żółta kartka dla Rubena Pardo.

85'

Kilka minut tylko do końca, a Athletic nadal nie jest w stanie nawet przycisnąć osłabionego rywala. Ba, to Real Sociedad wygląda w ostatnich minutach lepiej.

81'

Po dośrodkowaniu Canalesa Xabi Prieto główkował prosto w ręce Iraizoza. W odpowiedzi nieznacznie z dystansu pomylił się Williams! Było groźnie!

79'

Żółta kartka dla Laporte'a za faul na Xabim Prieto.

78'

Jest i trzecia zmiana w Athletiku. Zszedł Benat, wszedł Mikel Rico.

78'

W ekipie gości Canales zmienia Velę.

76'

Iraizoz teraz pewnie łapie piłkę po centrze Rubena Pardo.

75'

Niezłe uderzenie z dalekiego dystansu Veli! Iraizoz przerzucił piłkę nad poprzeczką!

74'

Niezła akcja lewym skrzydłem Williamsa i ostra centra przed bramkę, gdzie wybija piłkę na rzut rożny Elustondo.

72'

Viguera wchodzi w miejsce Susaety.

71'

Centra z rzutu wolnego Rubena Pardo trafiła prosto w ręce Iraizoza.

67'

Indywidualny rajd Veli w kontrataku zakończony strzałem z 30 metrów Meksykanina. Niecelnym.

66'

De Marcos dośrodkował piłkę z prawego skrzydła prosto w ręce Rulliego.

65'

Słaby techniczny strzał z dystansu Veli pewnie broni Iraizoz.

64'

W dobrej akcji gospodarzy Williams złapany na spalonym.

63'

De Marcos zmienił Aketxe.

60'

Znakomita akcja osłabionego Sociedad! Ruben Pardo idealnie prostopadle w pole karne do De la Belli, a ten z ostrego kąta doprowadza do remisu!

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Remis! Alberto De la Bella!

59'

Zupełnie nieudany strzał głową Aduriza po rzucie rożnym dla Los Leones.

58'

Inaki Williams wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

57'

Teraz Aduriz próbował strzału przewrotką, ale strzelił nieczysto i niecelnie!

57'

Nieuznany gol dla Athletiku! Aketxe trafił do siatki, ale wcześniej Aduriz był na spalonym!

55'

Elustondo zmienia Chory'ego Castro.

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Aritz Aduriz pewnie pokonuje z 11 metrów Rullego! 1:0!

52'

Żółta też za protesty dla De la Belli.

52'

Czerwona kartka dla Mikela Gonzaleza!

51'

Rzut karny dla Athletiku! Aduriz starł się najpierw z Rullim (zdaniem sędziego nie było faulu), a następnie został przed pustą bramką powalony przez Mikela Gonzaleza! Jedenastka!

49'

Słaby początek drugiej części gry na San Mames. Poziom spotkania nie wzrósł ani trochę.

47'

To jeszcze w nawiązaniu do przerwy.

46'

Wznawiamy grę!

22:59

Piłkarze obu drużyn już na murawie. W przerwie specjalną nagrodę, dla piłkarza, który całą profesjonalną karierę spędził w jednym klubie, otrzymał Anglik Matt Le Tissier, który w latach 1986-2002 występował w barwach Southampton.

45'

Koniec pierwszej połowy. Słaby mecz i zasłużone 0:0 do przerwy na San Mames. Czekamy na coś więcej w drugiej połowie.

45'

Castro miał okazję do uderzenia z powietrza z około 16 metrów, ale skiksował i Iraizoz nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

43'

Rzut z autu dla gości przyniósł słaby strzał głową Bergary. Iraizoz pewnie chwycił futbolówkę.

40'

Pięć minut gry za nami. Naprawdę słabe jest to derbowe spotkanie na San Mames.

36'

Aketxe swoim dośrodkowaniem trafił w głowę wbiegającego w pole karne Iraolę. Wyszedł z tego strzał, ale bardzo mizerny i Rulli pewnie złapał piłkę.

34'

Zurutuza przedarł się prawym skrzydłem, ale Vela nie zdążył do jego dośrodkowania. Po chwili centrował Chory Castro i tym razem to Zurutuza nie zdołał dojść do piłki.

32'

Korner dla gospodarzy kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Balenziagi.

31'

Aritz Aduriz akcją indywidualną zdobył rzut rożny dla Los Leones.

28'

Teraz zdecydowanie lepiej uderzył z dystansu Carlos Vela, ale piłka poszybowała nieznacznie ponad bramką!

27'

Rzut wolny dla Athletiku z około 30 metrów. Benat uderza wysoko ponad poprzeczką bramki Sociedad.

25'

Nie jest to na razie wielki mecz, zarówno na boisku, jak i na trybunach. Stosunkowo cicho jak na derby, a i piłkarskich emocji i spięć niewiele.

23'

Niezła centra przed bramkę Iraizoza, ale tam górą defensywa Athletiku.

22'

Castro wywalczył rzut rożny dla Txuri-Urdin.

19'

Kolejny strzał z dystansu, tym razem w wykonaniu Veli. Płasko uderzona piłka mija bramkę Iraizoza.

16'

Bergara z dystansu uderzył nieznacznie ponad bramką gospodarzy.

14'

Athletic w natarciu. Zespół Ernesto Valverde zdobywa kolejne stałe fragmenty gry.

14'

Rulli ratuje Sociedad! Po kapitalnym kontrataku Los Leones Balenziaga dośrodkował na głowę Aduriza, ten z ostrego kąta uderzył bardzo dobrze, ale Rulli przeniósł piłkę nad poprzeczką!

12'

Faul taktyczny Balenziagi na Veli i jest żółta kartka dla obrońcy Athletiku.

11'

Po rzucie rożnym goście domagali się rzutu karnego za zagranie ręką któregoś z rywali, ale sędzia nie użył gwizdka.

11'

Tym razem Castro zagrał krótko w pole karne, gdzie pojawił się Vela, ale strzał Meksykanina z bardzo ostrego kąta odbił na rzut rożny Iraizoz!

10'

Teraz z kolei słabiutkie dośrodkowanie Castro pada łupem Iraizoza.

9'

Po dośrodkowaniu Iraoli piłka trafia ostatecznie w ręce Rullego.

6'

Nieporozumienie w obronie gospodarzy i piłka trafia w pole karne do Castro, który z pierwszej piłki uderza jednak bardzo niecelnie!

5'

Sporo walki w środku pola w pierwszych minutach. Po chwili kolejna piłka na wolne pole do Aduriza, a ten raz jeszcze na ofsajdzie.

2'

Długie podanie w kierunku Aduriza. Napastnik gospodarzy był jednak na spalonym.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

21:55

Real Sociedad rezerwowi: Zubikarai – Agirretxe, Canales, Elustondo, Finnbogason, Granero, Zaldúa.

21:55

Dzisiejsze derby to mecz dwóch drużyn ze środka tabeli. Ósmy w tabeli Athletic po słabym początku wciąż ma szanse na grę w europejskich pucharach, w przeciwieństwie do 12. Realu Sociedad. W pierwszym meczu obu drużyn na Estadio Anoeta padł remis 1:1 po bramkach Veli (Real) i De Marcosa (Athletic).

21:54

Athletic Bilbao rezerwowi: Herrerín – Bustinz, de Marcos, Iturraspe, Rico, Sola, Viguera.