Z rzutu wolnego Salva Sevilla uderza prosto w mur i koniec spotkania!

Teraz dwie żółte kartki z rzędu ogląda Hector Moreno!!! Espanyol też w dziesiątkę!.

90'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

88'

Schodzi z boiska Iniesta, a w jego miejsce Xavi! Mecz nr 500 w La Liga dla pomocnika Barcy!

87'

Stuani! Wreszcie setka Espanyolu! Urugwajczyk w dobrej sytuacji uderza z kilkunastu metrów płasko w ręce Bravo!

83'

Żółta kartka dla Busquetsa za faul taktyczny po własnej bezmyślnej stracie.

80'

Żółta kartka dla Canasa.

80'

Rakitić zmienia Suareza.

79'

Wreszcie grający w przewadze Espanyol przycisnął! Defensywa Barcy z Claudio Bravo na czele na razie bardzo dobrze sobie radzi.

78'

Kapitalna akcja Neymara! Rajd wszerz szesnastki i wyłożenie piłki Messiemu, który jednak został zablokowany!!!

76'

Zaspał Alves we własnej szesnastce i stracił piłkę! Vazquez podał od razu przed bramkę do Stuaniego, ale ten uderzył ponad poprzeczką!

74'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Montanes w miejsce Alvareza.

73'

Żółta kartka dla Lucasa Vazqueza za symulowanie.

71'

Suarez na skraju szesnastki poradził sobie z Alvaro, ale w polu karnym świetnie go zablokował Hector Moreno! Było groźnie.

70'

Druga zmiana w Espanyolu. Stuani za Caicedo.

70'

Bezpańska piłka spadła w pole karne pod nogi Sergio Garcii, ten z około ośmiu metrów pod naciskiem obrońców uderzył prosto w ręce Bravo!

68'

Rzut wolny dla Barcelony z około 25 metrów od bramki Casilli. Leo Messi uderza jednak prosto w mur gospodarzy.

67'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka ugrzęzła w polu karnym Barcelony, ale ostatecznie to goście ją wybili z własnej szesnastki.

65'

W kontrataku gospodarzy Caicedo uderza z dystansu, a po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

65'

Mathieu zmienia Rafinhę w ekipie gości.

64'

Rzut rożny dla Espanyolu kończy się uderzeniem z dystansu Lucasa Vazqueza, które poszybowało ponad bramką!

63'

Szansa na 0:3!!! Świetne podanie Iniesty w pole karne do Suareza, ten chciał wyłożyć piłkę Neymarowi, ale 'trafiony' piłką Brazylijczyk uderzył nad poprzeczką!

61'

Sevilla zmienia Abrahama.

61'

... Daniego Alvesa za protesty. Mateu Lahoz show trwa w najlepsze.

59'

Żółta kartka dla Alvaro za faul i...

57'

Słupek!!! Argentyńczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale naciskany przez obrońców uderzył tylko w słupek!

55'

Dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwona dla Jordiego Alby za niepotrzebne protesty!!! Co teraz zrobił sędzia Lahoz?!

51'

Casilla! Busquets kapitalnie przejął piłkę na połowie rywala i od razu uruchomił Neymara, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem Espanyolu!

49'

30 253 widzów dzisiaj na Cornella - El Prat.

48'

Caicedo wywalczył rzut rożny dla Espanyolu. Po chwili dobra interwencja Pique przynosi gospodarzom jeszcze jeden korner.

46'

Wznawiamy grę!

17:01

Wracamy na murawę Cornella-El Prat! Czy Espanyol jest jeszcze w stanie powalczyć o punkty?

16:46

Znakomite 45 minut w wykonaniu Barcelony, która swojemu rywalowi nie pozostawia dotąd żadnych złudzeń. Gole Neymara i Leo Messiego dają drużynie Luisa Enrique zasłużoną dwubramkową przewagę w derbach.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Techniczne uderzenie z dystansu Luisa Suareza nieznacznie mija bramkę Espanyolu!

42'

Metrowy drewniany kijek poleciał na murawę z sektorów gospodarzy. Szczęście, że nikogo nie trafił. Przerwa w grze.

41'

Neymar! Po kapitalnym zagraniu z pierwszej piłki Suareza Brazylijczyk huknął z woleja, ale Casilla jakimś cudem odbił piłkę na korner!

40'

Barca długo utrzymuje się przy piłce. Po rewelacyjnym początku goście chcą utrzymać korzystny wynik do przerwy.

36'

Teraz była szansa na zabójczą kontrę dla Espanyolu, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem Alvarez za daleko sobie wypuścił piłkę!

35'

Dynamiczna akcja Sergio Garcii, ale przy próbie kombinacji z Caicedo zanotował stratę.

31'

Pół godziny gry za nami. Na razie Barca gra fantastycznie, ale warto mieć na uwadze to, co działo się dwa tygodnie temu w Sewilli.

28'

Wreszcie jakaś okazja dla Espanyolu. Lucas zagrał przed pole karne do Sergio Garcii, a ten od razu odegrał piłkę do Caicedo. Ekwadorczyk z powietrza uderzył wysoko nad bramką!

26'

Kolejna cudowna akcja Barcy! Iniesta z pierwszej piłki za linię obrony do Suareza, ten bez przyjęcia do Messiego, który z ostrego kąta podwyższa wynik meczu!

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

23'

Żółta kartka dla Sergio Garcii za faul na Javierze Mascherano.

21'

21. minuta gry, minuta braw ku czci zmarłego kapitana Espanyolu, Daniego Jarque, który właśnie z tym numerem występował na boisku.

20'

18'

Kapitalne długie podanie Messiego do wbiegającego w pole karne Alby, ten zagrał piłkę przed bramkę, gdzie przepuścił ją Suarez, a Neymar z kilku metrów płaskim strzałem pokonał Casillę!

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!!

15'

Posiadanie piłki w pierwszym kwadransieto 85-15 na korzyść FC Barcelony.

13'

Teraz Suarez w dobrej sytuacji uderza w boczną siatkę! W tym przypadku jednak był jeszcze spalony!

11'

Znowu szansa Neymara! Po genialnym podaniu Messiego Neymar uprzedził Casillę, ale z pierwszej piłki uderzył ponad poprzeczką!

10'

Dziesięć minut gry za nami. Na razie Barcelona bezsprzecznie dominuje na boisku lokalnego rywala. Brakuje tylko gola.

8'

Rzut rożny dla Barcy nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy.

6'

Kolejna szansa dla Barcy! Po centrze Messiego Alba został uprzedzony przez gospodarzy, ale jeszcze głową uderzył Suarez i kapitalnie odbił piłkę Casilla!

5'

Neymar starał się wbiec z piłką między obrońcami gospodarzy, ale stracił równowagę i futbolówkę.

3'

Casilla!!! Po kapitalnym podaniu Messiego Neymar nie potrafił pokonać bramkarza Espanyolu w sytuacji sam na sam!

2'

Na razie dwie próby przedostania się w pole karne przez gości nieudane. Barca jednak bardzo szybko odzyskuje futbolówkę.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

15:58

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu Cornella - El Prat.

15:55

Sędzią tego spotkania będzie Antonio Miguel Mateu Lahoz.

15:53

Kogo brakuje w obu zespołach? W Espanyolu najbardziej widoczny jest brak wykartkowanego Victora Sancheza. W Barcelonie poza kadrą znaleźli się Bartra, Montoya, Vermaelen i Douglas.

15:51

Rezerwowi Barcelony: Marc-Andre Ter Stegen, Jeremy Mathieu, Adriano, Sergi Roberto, Xavi Hernandez, Ivan Rakitić, Pedro Rodriguez.

15:50

Rezerwowi Espanyolu: Pau Lopez, Diego Colotto, Javi Lopez, Salva Sevilla, Christian Stuani, Juan Fuentes, Paco Montanes.

15:50

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

15:49

Espanyol z kolei zajmuje bezpieczne miejsce w środku tabeli. Dziesiąte Papużki przy odrobinie szczęścia mogą jednak jeszcze powalczyć o europejskie puchary. Do siódmej Malagi tracą obecnie tylko cztery punkty.

15:39

Dzisiejsze derby Barcelony są jedną z ostatnich szans na potknięcie ligowego lidera. Prowadząca w tabeli Barca ma dwa punkty przewagi nad drugim Realem Madryt i za wyjątkiem starcia z Atletico w przedostatniej kolejce, bardzo korzystny terminarz. Dla drużyny Luisa Enrique dzisiejsze zwycięstwo byłoby dużym krokiem w kierunku tytułu.

15:35

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Espanyol zmierzy się z Barceloną!

10:00

RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści espbar na numer 72355 (koszt 2,46 zł).