FC BarcelonaFC Barcelona
2 : 0
ValenciaValencia CF
17:54

I to juz wszystko z naszej strony, zapraszamy do śledzenia relacji z następnych meczów

17:54

Valencia ewidentnie opadła z sił w drugiej połowie, a blaugrana mimo, że nie rozegrała fantastycznego meczu, potrafiła to wykorzystać. Dwie bramki zdobyte w pierwszej i ostatniej minucie zapewniają jej 3 punkty

94'

I to już koniec dzisiejszego meczu, Barca wygrywa 2:0!

94'

Gracze Valencii ruszyli do ataku i zostawili Messiego, który był zupełnie sam na połowie rywala. Miał chyba za dużo pomysłów na pokonanie Alvesa, strzelił w niego, ale dobitka była już skuteczna!

94'

GOOOOOOOOOOOL! Messi dobija rywala!

93'

Messi przedryblował dwóch rywali, zatrzymał się jednak na Otamendim. Od bramki Alves

92'

Żółtko dla Bravo za opóźnianie gry

90'

3 minuty doliczone

88'

Alves ratuje Valnecię! Kapitalna obrona po strzale Pedro z bliska. Hiszpan poślizgnął się przy tym strzale, dlatego nie był on tak dokładny

88'

Gaya w dziecinny sposób zatrzymany przez Daniego Alvesa

88'

87'

Seria przypadkowych odbić piłki, ostatecznie Messiemu nie udało się stworzyć nic groźnego

85'

Pedro zaprzepaścił szansę Blaugrany, otrzymał dobrą piłkę od Messiego, jednak zagrał zupełnie do nikogo

83'

Messi miał sporo miejsca, nie zdecydował się jednak na strzał, oddał piłkę do Neymara. Mustafi blokuje jego wrzutkę

80'

Ostatnia dziś zmiana: Sergi Roberto zastępuje Xaviego

80'

Mustafi barkiem uderzył Neymara i solidnie zapracował na kartkę

79'

Messi przejął piłkę w środku pola i ruszył jeden na jeden z Otamendim, górą obrońca Valencii!

77'

Faul taktyczny Rakiticia i w efekcie zasłużona żółta kartka

76'

Zakotlowało się pod bramką Bravo! Kilka prób graczy Valencii kończyło się niepowodzeniem, aż wreszcie Rodrigo gorźnie uderzył, jednak świetnie wybronił to chilisjki golkiper!

74'

Nuno dokonuje ostatniej już dziś roszadę i puszcza do boju Alvaro Negredo, który zmienia Paco Alcacera

73'

Z takimi strzałami Neymar miałby problem z zawojowaniem 8 Ligi Mistrzów

72'

Teraz to Mathieu oskrzydlił akcję, jego dośrodkowanie dobrze wyblokował Barragan, jest jednak korner

70'

I już pokazał się Cancelo, nieźle dośrodkował, jednak nie podążył za tą piłką Paco alcacer

68'

w Valencii schodzi Feghouli, zmieniony przez Cancelo

67'

Otamendi głośno domagał się kartki dla Alvesa, w efekcie sam ją otrzymał

65'

Boisko opuszcza strzelec jedynej bramki Luis Suarez, a w jego miejsce na murawie melduje się Pedro

64'

Messi w poprzeczkę! Centymetrów brakowało od przepieknej bramki!

63'

Parejo faulował szarżującego Messiego, dla Barcy szansa z wolnego, a dla kapitana gości żółtko

63'

Kolejne groźne zagranie za plecy obrońców, ale znów zawodnik Barcy na spalonym, a konkretnie Dani Alves

60'

Rodrigo sprytnie założył siatkę Pique, cóż z tego skoro zaasekurował kolegę Rakitić i odebrał piłkę

59'

Parejo przeciągnął dośrodkowanie z rzutu roznego, żaden z kolegów nie miał szans do tego dojść

57'

Przekombinowali teraz zawodnicy Blaugrany. Alves zamarkował strzał, podciął piłkę nad obroną w kierunku Messiego, który próbował uderzać nożycami, ale nie trafił w piłkę

56'

Kontra Barcelony zakończona dośrodkowaniem Alvesa do Neymara, który kończył akcję strzałem szczupakiem. Alves nie mógł mieć z tym problemów

54'

Mascherano bezpardonowo zatakował rywala wślizgiem i obejrzał za ten faul żółtą kartkę

53'

Barcelona po przerwie prowadzi grę, podopieczni Enrique wyszli bardziej skoncentrowani i nie tracą już tak często piłki

50'

Xavi ładnie prostopadle poszukał Suareza, Urugwajczyk był jednak na minimalnym spalonym, co nie umknęło sędziemu

48'

Obaj lewi obrońcy mieli już na swoich kontach żółte kartki i grali dość ryzykownie, zostali więc zmienieni. Mathieu przeniósł się na lewą obronę, a jego miejsce na środku zajął Mascherano, Rakitić oczywiście w środku pola

45'

A w Valencii Gaya zastępuje Orbana

45'

I gra już wznowiona!

45'

Mamy zmiany w obu zespołach. W Barcelonie Rakitić zmienia Adriano

17:00

Katalończycy przebudzili się dopiero pod koniec pierwszej części, kiedy to odzyskali kontrolę nad meczem. Sporo błędów popełniają dziś Pique i Adriano, ale na szczęście dla kibiców Barcy w świetnej formie jest Luis Suarez

16:58

Valencia gra dziś bardzo dobrze, zawodnicy wyszli na to spotkanie bez kompleksów i bardzo agresywnie. Nie zlamała ich utrata bramki, stworzyli sobie kilka groźnych akcji, jednak grając z Barceloną trzeba umieć je wykorzystać. Największa bura należy się Parejo za zmarnowanie karnego

45'

I to była już ostatnia akcja w tej części, sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę!

45'

Pique doszedł do piłki, ale nie zdołał celnie uderzyć na bramkę Alvesa

44'

Adriano podłączył się do ataku, jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Barragana i bedzie korner

42'

Xavi ładnie wypatrzył Suareza, ten został jednak wypchnięty na skraj pola karnego, więc oddał piłkę do Adriano. Lewy obrońca huknął potężnie ale też bardzo niecelnie

40'

Co za pudło Messiego! Piękna koronkowa akcja Barcelony, ostatecznie piłka trafiła do Messiego, a ten prawą nogą z 5 metrów nie trafił w bramkę!

39'

Tym razem Paco się nie popisał i uderzył z 16 metrów daleko od bramki. Mógł zagrywać do ładnie pokazującego się Rodrigo

38'

Ostry faul Orbana na Busquetsie. Lewy obrońca gości musi uważać, bo zaraz wyleci

35'

Orban uderzył Messiego łokciem w walce powietrznej i został za to ukarany żółtą kartką

35'

Messi ruszył na przebój, został jednak dobrze podowjony i Gomes do spółki z Orbanem zabierają mu piłkę

33'

Ależ strzał Alcacera! Nikt się nie spodziewał, że Hiszpan uderzy przy krótszym słupku, Bravo stał jak zaklęty i tylko przyglądał się, jak piłka trafia w słupek!

30'

Piękna piłka od Feghouliego do Alcacera. Hiszpan był jednak na minimalnym spalonym, a i tak skutecznie interweniował Pique

28'

Fuego agresywnie zaatakował Neymara na połowie rywala i otrzymał za to kartkę, choć powtórki pokazują, że nawet Brazylijczyka nie dotknął

27'

Kolejna groźna wrzutka, jednak tym razem Pique nie popełnił błędu

27'

Adriano ma dziś spore problemy, kolejny raz fauluje. Parejo już trzeci raz wykonuje rzut wolny z tego samego miejsca, a Brazylijczyk został ukarany żółtą kartką

26'

Teraz to Duma Katalonii miała szansę po stałym fragmencie gry, jednak ostatecznie z tego nie wyszło i Alves zaczyna od bramki

24'

Barcelona nie jest dziś sobą - w pierwszych 23 minutach już 15 razy straciła piłkę

22'

Kolejna kontrowersja: po strzale głową Otamendiego piłka trafiła Mathieu w rękę, sędzia chyba słusznie odgwizdał faul Argentyńczyka. Po chwili świetną szansę miał Alcacer, w ostatniej chwili z nikąd pojawił się Mascherano i zablokował ten strzał

19'

W odpowiedzi Suarez wrzucił piłkę w kierunku Messiego, jednak Argentyńczykowi zabrakło kilku centymetrów i nie sięgnął futbolówki

17'

Rodrigo dośrodkował, Pique wybił prosto pod nogi Paco. Ten szukał w szesnastce Feghouliego, jednak zdołał on tylko dziubnąć piłkę

16'

Kolejne dośrodkowanie Parejo, ale tym razem górą Busquets. Barcelona ma spore problemy z wyprowadzaniem piłki

14'

Otamendi wygrał pojedynek powietrzny z Busquetsem, jednak uderzył głową dobre dwa metry obok słupka

14'

Mascherano faulował i jest okazja po stałym fragmencie gry

11'

11'

Głupie zachowanie Pique, który w niegroźnej sytuacji faulował Rodrigo naprawił Bravo. W zasadzie to zawalił Parejo, strzelając za lekko i za bardzo w środek bramki.

10'

Parejo fatalnie uderzył i Bravo łapie piłkę!

9'

Pigue fauluje Rodrigo i mamy karnego dla Valencii!

7'

Defensywa Barcelony nie może się dziś odnaleźć. Feghouli dośrodkował do niepilnowanego Rodrigo, ten jednak nie zdołał jej opanować i stracił piłkę

5'

Feghouli znalazł się w wymarzonej sytuacji, jednak zdaniem sędziego był na spalonym! Powtórki poddają tę decyzję pod wątpliwość

3'

Rodrigo mógł błyskawicznie odpowiedzieć! Skrzydłowy Valencii łamie złamał akcję do środka i uderzył tuz obok słupka!

1'

Valencia zaczęła ofensywnie i od razu nadziała się na kontrę. Busquets swietnie uruchomił Messiego, ten wyłożył piłkę Suarezowi. Urugwajczyk płaskim strzałem pokonuje Alvesa!

1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Suarez potrzebował tylko 55 sekund!

0'

Zaczynamy!

15:59

Przywitanie zawodników już za nami, na trybunach zasiada dziś Shakira

15:57

Piłkarze już czekają w tunelu, początek meczu za około 5 minut! Jaki wynik obstawiacie? Typujcie w komentarzach i wybierajcie gracza meczu

15:49

Obrońcy "Nietoperzy" nie mają dziś łatwego zadania: Leo Messi najbardziej lubi strzelać hat-tricki właśnie im (3), a na dodatek o formie Luisa Suareza boleśnie przekonał się w środę David Luiz

15:45

Podopieczni Nuno Esprito Santo spisują się wyśmienicie, wystarczy powiedzieć, że na tym etapie rozgrywek tylko raz mieli więcej punktów. Było to w mistrzowskim sezonie 2003/04. Ostatnie 10 spotkań to 7 zwycięstw i 3 remisy, jednak Barca ma jeszcze lepszy bilans 8 wygranych, remis i porażka.

15:36

I ławka Valencii: Yoel, Vezo, Gaya, Cancelo, De Paul, Filipe Augusto, Negredo

15:35

Pierwsze składy macie po lewej stronie, najwyższa pora przedstawić rezerwowych, Barca: Ter Stegen, Alba, Bartra, Rafinha, Sergi Roberto, Rakitić, Pedro

15:31

15:27

Do meczu jeszcze nieco ponad pół godziny, w tym czasie zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania