FC BarcelonaFC Barcelona
4 : 0
21:51

21:50

Barcelona gromi Almerię 4:0, choć wielkich fajerwerków w grze drużyny Luisa Enrique nie było. Przynajmniej na dwie godziny Katalończycy powiększają swoją przewagę nad Realem do siedmiu punktów. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec spotkania!

93'

Piłka na wolne pole do rozpędzonego Pedro, ten zagrywa na pustą bramkę do Luisa Suareza, a Urugwajczyk dopełnia formalności! 4:0!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!!!

91'

Fantastyczny gol z woleja Thomasa nieuznany! Sędzia dopatrzył się wcześniej faulu Soriano na jednym ze stoperów Barcy!

90'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

88'

Messi! Cuesta świetnie odbija piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Argentyńczyka!

87'

Casado tuż przed polem karnym sfaulował Messiego. Żółta kartka i rzut wolny dla Barcy.

85'

Messi! Kolejny rzut wolny i tym razem niewiele zabrakło, a po rykoszecie piłka zaskoczyłaby Cuestę! Golkiper Almerii zdołał ją jednak złapać!

84'

Z rzutu wolnego dla Barcelony Messi trafił w mur przyjezdnych.

81'

Raz jeszcze Thievy. Po jego centrze Soriano główkuje zdecydowanie zbyt lekko, aby pokonać Bravo.

80'

Messi teraz dostał piłkę za linię obrony i pokonał bramkarza, ale zdaniem arbitra wcześniej faulował obrońcę Almerii! Bramka nieuznana!

79'

Po dośrodkowaniu Montoyi i interwencji obrońców Almerii jest kolejny rzut rożny.

79'

Zmiana w Almerii. Mane za Espinosę.

76'

Kolejna indywidualna szarża Thievy'ego kończy się dośrodkowaniem prosto w ręce Bravo.

75'

3:0 dla Barcelony! Po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego, Bartra strzelił głową, po koźle, i piłka znalazła się w siatce!

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marc Bartra!

72'

Druga zmiana w Almerii. Schodzi Edgar, wchodzi Zongo.

71'

Montoya spod linii końcowej znalazł w szesnastce Pedro, ale ten z dziesięciu metrów uderzył prosto w ręce Cuesty!

70'

Dwa kornery dla gospodarzy nie przyniosły zagrożenia pod bramką Cuesty.

69'

Adriano doszedł do długiej piłki zagranej w pole karne przez Messiego, ale jego centra została zablokowana. Rzut rożny.

67'

Kolejna zmiana w Barcelonie. Rafinha za Rakiticia.

64'

Montoya zmienia Alvesa w zespole gospodarzy.

61'

Niepewnie piąstkował Bravo po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Navarro, ale ostatecznie akcja kończy się faulem Thievy'ego.

60'

Thievy wywalczył korner dla przyjezdnych.

59'

Rakitić! Płaski strzał z powietrza Chorwata pewnie łapie Cuesta!

58'

57'

Zmiana w Almerii. Soriano za Wellingtona.

56'

Kapitalna indywidualna akcja Urugwajczyka, który z prawego skrzydła zszedł do środka w pole karne i uderzył w samo okienko bramki Cuesty!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!

54'

Zrobiło się ciekawie na Camp Nou. Kontrę gości świetnie przerywa Alves, zatrzymując szarżującego Thievy'ego.

54'

W kontrataku Barcelony z kolei, Rakitić zdobył rzut rożny.

52'

Edgar w kontrataku gości uderza z dystansu bardzo niedokładnie, wysoko w trybuny Camp Nou.

51'

Po dośrodkowaniu Alvesa Pedro nie zdołał dojść do piłki w polu karnym Almerii! Skrzydłowy Barcy chyba się przestraszył wychodzącego z bramki Cuesty, z którym się następnie zderzył.

50'

Adriano! Strzał z dystansu Brazylijczyka pewnie broni Cuesta!

49'

Suarez! Urugwajczyk po rzucie rożnym nie zdołał oddać czystego strzału głową. Drugi korner dla Barcy kończy się z kolei dobrą interwencją Navarro!

47'

Wychodzący sam na sam Suarez wpadł w pułapkę ofsajdową. Spalony.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

20:47

Króciuteńkie brawa dobrze podsumowują to, co dzieje się na Camp Nou. Barca prowadzi po bramce Messiego, ale nie przekonuje i wygląda, jakby chciała wygrać ten mecz najmniejszym nakładem sił.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Strzał głową Trujillo był zbyt lekki, by zaskoczyć Bravo.

45'

W końcówce obudziła się Almeria. Z rzutu wolnego nie było zagrożenia dla bramki Bravo, ale Thievy zdołał jeszcze wywalczyć korner.

43'

Faul taktyczny Mascherano na Thievym i żółta kartka dla Argentyńczyka.

42'

W kontrataku gości Edgar zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale posłał piłkę dobry metr obok bramki!

40'

Suarez został powstrzymany w polu karnym Almerii. Na razie Urugwajczyk ma duże problemy ze skuteczną grą pod bramką rywala.

38'

Espinoza doszedł do piłki w polu karnym po centrze Navarro, ale przewracając się nie oddał czystego strzału. Piłka w rękach Bravo.

38'

37'

Kolejna szarża Messiego kończy się niecelną wrzutką Argentyńczyka.

35'

Leo Messi chciał wejść w pole karne między czterema obrońcami rywala, ale został przez nich zatrzymany.

34'

Piękny gol Messiego! Argentyńczyk ściął z piłką ze skrzydła w pole karne i ślicznym technicznym uderzeniem w długi rób bramki pokonał Cuestę! 1:0 dla Barcy!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

31'

Xavi! Po akcji Pedro doświadczony pomocnik Barcy uderzył z kilkunastu metrów w sam środek bramki, prosto w ręce Cuesty!

29'

Ximo Navarro próbował zaskoczyć Bravo z własnej połowy, ale uderzył prosto w ręce Chilijczyka.

26'

Wellington czysto zatrzymał w polu karnym szarżującego Leo Messiego.

25'

Po rzucie rożnym dla Barcy bardzo niecelny strzał głową Sergiego Roberto poszybował ponad poprzeczką.

24'

Suarez! Po podaniu Messiego Suarez genialnie założył siatkę Trujillo, ale zamiast strzelać próbował jeszcze podawać i zrobił to niedokładnie!

23'

Kolejne nieudane dośrodkowanie Leo Messiego. Pedro nie zdołał dojść do piłki.

22'

Po dośrodkowaniu Adriano Casado wybija piłkę na rzut rożny.

21'

20 minut za nami i można powiedzieć, że niespodziewanie nadal jest bezbramkowy remis na Camp Nou. Czekamy na gole w wykonaniu obu drużyn, bo Almeria na razie nie gra źle.

18'

Pedro! Po niezłej centrze Messiego wolej wychowanka Barcelony mija bramkę Cuesty!

18'

Messi miał dużo miejsca by wejść w pole karne, ale w decydującym momencie zgubił piłkę w szesnastce.

15'

Szansa dla gości! Przy linii końcowej przedarł się w pole karne Thievy i zagrał do Wellingtona Silvy, który z ostrego kąta uderzył obok bramki!

14'

Wreszcie jakaś akcja Almerii, ale prostopadłe podanie do Edgara przejął Claudio Bravo.

13'

Alves zdołał dośrodkować piłkę prosto na głowę Leo Messiego, ale ten uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Cuestę.

11'

Niedokładne dośrodkowanie z głębi pola Leo Messiego wychodzi poza boisko. Piłka dla gości.

9'

Wydaje się, że bramka dla Barcelony jest kwestią czasu. Na razie jednak Almeria broni się skutecznie i szczęśliwie.

7'

Suarez doszedł do centry Xaviego z narożnika boiska, ale główkował ponad poprzeczką!

6'

Messi w indywidualnym dryblingu został zatrzymany w polu karnym przez Casado. Almeria praktycznie nie wychodzi z pola karnego. Kolejny rzut rożny.

5'

Pedro na lewym skrzydle minął Marina, ale po jego ostrej wrzutce przed bramkę Casado wybija piłkę na rzut rożny.

5'

Dośrodkowanie w pole karne Suareza nie dotarło do żadnego z napastników Barcy. Po chwili dobre zagranie na wolne pole do Urugwajczyka przecina świetnym wyjściem z bramki Cuesta.

3'

Pedro dynamicznie wpadł w pole karne, ale dość ostro, choć czysto zatrzymali go obrońcy Almerii.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

19:58

Sędzią tego spotkania będzie pan Alejandro Hernandez Hernandez.

19:57

W Barcelonie brakuje dziś kontuzjowanych Vermaelena i Alby, natomiast wśród gości brakuje tak ważnych piłkarzy, jak Verza, Mauro dos Santos, Michel Macedo czy Dubarbier.

19:56

Rezerwowi Almerii: Ruben, Mane, Jose Angel, Fernando Soriano, Jonathan Zongo, Ramon Azeez, Tomer Hemed.

19:54

Rezerwowi Barcy: Marc Andre Ter Stegen, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Martin Montoya, Rafinha, Andres Iniesta, Neymar.

19:53

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W Barcelonie i Almerii sporo zmian. Wśród gospodarzy tylko na ławce Neymar, z kolei w obronie gości zagra 18-letni Antonio Marin.

19:52

To będzie pojedynek Dawida z Goliatem. Prowadząca w tabeli Barcelona tuż przed piekielnymi dla siebie dwoma tygodniami zmierzy się ze znajdującą się w strefie spadkowej Almerią, w której w poniedziałek doszło do zmiany szkoleniowca. Nowym został były piłkarz Barcy, Sergi Barjuan, który już na starcie został wystawiony na ciężką próbę.

19:43

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 30. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Barcelona zmierzy się z Almerią.