Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1 : 1
ValenciaValencia CF
94'

Teixeira Vitienes kończy mecz. Po nieciekawej pierwszej połowie przyszedł czas na drugą część gry, która piłkarsko okazała się lepsza, były w niej gole, ale przede wszystkim były w niej emocje. Mnóstwo kartek, gol w końcówce - krótko mówiąc, działo się. Czy którakolwiek z drużyn może poczuć się pokrzywdzona? Ciężko wskazać ekipę lepszą w tym meczu, dlatego podział punktów jest sprawiedliwym rezultatem. To wszystko z Nuevo San Mames, dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński!

91'

Aduriz dobił piłkę odbitą od słupka do praktycznie pustej bramki, lecz jak pokazuje powtórka, Aritz był na pozycji spalonej. Ten gol nie powinien zostać uznany.

90'

AAAAAAAADURIZ!!! 1-1!!!

88'

Aritz Aduriz zrobił tzw. krzesełko Orbanowi. Obrońca Valencii nieco pogruchotał sobie kości.

85'

Antonio Barragan nagiął przepisy, faulując przeciwnika, za co dostaje kartkę.

85'

Rodrigo Moreno zostaje zmieniony przez Joao Cancelo.

82'

Kartka dla Gorki Iraizoza, prawdopodobnie za dyskusje z arbitrem.

82'

Czerwoną kartkę otrzymał Nicolas Otamendi za brutalny faul.

82'

Ogromna szarpanina na środku boiska, sędzia wyciąga kartki obydwu kolorów, jednak w tym zamieszaniu ciężko się zorientować, kto został ukarany.

82'

Wrzutka z wolnego, strzał Rodrigo Morneo, Gorka Iraizoz interweniuje jedną ręką. Korner dla Bilbao.

79'

Sekundę po Benacie żółtą kartkę otrzymał Markel Susaeta, który biegł do arbitra z zażaleniem.

79'

Etxebarria otrzymuje kartkę za przerwanie akcji.

76'

Bilbao w natarciu, po nieudanych akcjach Williamsa siła przerzuciła się do środka, jednak defensywa Valencii spisuje się znakomicie.

73'

Świetne przyjęcie górnej piłki przez Negredo, wypuszczenie się do przodu, miękka wrzutka i Rodrigo Moreno wybija piłkę w trybuny.

71'

Również zmiana w drużynie Nuno Santo. Alvaro Negredo wchodzi na boisko, na ławkę siada Alcacer.

70'

... a Ibaia Gomeza zmienia Markel Susaeta.

70'

Podwójna zmiana w Athleticu. Za Mikela Rico wchodzi Borja Viguera...

69'

Kolejna próba indywidualnej akcji Williamsa i znowu jego pomysł zduszony w zarodku, tym razem grę przerwał Otamendi.

68'

Po strzeleniu gola Valencia cofnęła się na własną połowę i to Baskowie aktualnie kreują atak pozycyjny.

65'

Próba dryblingu Inakiego Williamsa przerwana przez dobrze dysponowanego dziś Lucasa Orbana.

62'

Lucas Orban z lewej strony boiska podawał do Rodrigo Moreno, ten przedłużył podanie do Rodrigo De Paula, który był niekryty na szesnastym metrze od bramki i pewnie pokonał Gorkę Iraizoza.

61'

RODRIGO DE PAUL!!! 1-0 dla Valencii!

59'

Od czterech minut Valencia rozgrywa atak pozycyjny i nie może podejść do pola karnego gospodarzy.

56'

Ależ blisko gola był Aritz Aduriz! Idealna wręcz główka Aduriza i Nicolas Otamendi w powietrzu wybił futbolówkę, która zmierzała do siatki.

55'

Ten, który miał grać od początku, czyli Benat Etxebarria, zmienia Unai Lopeza.

54'

Benat Etxebarria gotowy do wejścia na boisko.

50'

Ponad 30-metrowy rajd Williamsa prawą stroną zakończony - gracz Bilbao wyszedł z piłką poza linię boczną.

47'

Znakomite uderzenie głową Mikela San Jose, na posterunku Diego Alves, który wykazał się w tej sytuacji refleksem.

47'

Dośrodkowanie z rożnego Ibaia Gomeza, Mustafi wybija piłkę i będziemy mieli kolejny rzut rożny.

21:02

Zaczynamy drugą połowę!

20:55

47'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Mało akcji bramkowych, sporo walki w środku pola, ale nic poza tym. Połowa bez historii, liczymy na o wiele więcej w drugiej części gry.

46'

Dwie minuty doliczone do regulaminowych czterdziestu pięciu.

43'

Wrzutka z rzutu rożnego Unaia Lopeza, Gurpegi przedłuża piłkę, a zamykający akcję Inaki Williams nie zdołał dobrze uderzyć futbolówki i trafił w boczną siatkę.

39'

Dośrodkowanie Unaia Lopeza z prawej strony, Shkodran Mustafi wyjaśnia sytuację.

36'

Kartka dla Gomesa za zbyt agresywne wejście.

34'

Prostopadła piłka Lucasa Orbana do Paco Alcacera, napastnik wychodził sam na sam, ale odgwizdana została pozycja spalona.

32'

Żółta kartka dla Aduriza za atak na Barragana.

28'

Szarża Aritza Aduriza przerwana przez Lucasa Orbana, który wybił piłkę poza linię końcową. Korner dla Athleticu.

27'

Boisko opuszcza Pablo Piatti, który nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego, w jego miejsce wchodzi Rodrigo De Paul.

24'

Półgodzinne ziewanie przerwane za sprawą sędziego Vitienesa, który nie podyktował karnego na - tak się wydawało na powtórce - Piattim.

20'

Wrzutka Lucasa Orbana wybita przez Gurpegiego.

19'

Na Neuvo San Mames wieje nudą, Valencia wymieniła kilkadziesiąt podań, ale nie jest w stanie przedostać się pod bramkę Iraizoza.

15'

Przerwana gra, Andre Gomes leży na murawie i potrzebuje pomocy lekarzy.

13'

Kombinacyjna akcja Valencii, który kończy się niedokładnym uderzeniem Andre Gomesa.

10'

W walce o górną piłkę Balenziaga uderzył łokciem Sophiane'a Feghouliego.

7'

Strzał z dystansu Balenziagi, uderzenie niecelne.

5'

Faul w ataku Aritza Aduriza. Napastnik Basków zaatakował twarz Nico Otamendiego.

3'

Jak na razie obie ekipy wzajemnie się badają, Valencia przy piłce.

1'

Korekta w składzie Athleticu. W miejsce Benata zagra Unai Lopez. Parę pivotów tworzy duet Rico - San Jose, Lopez gra jako mediapunta.

20:00

Arbiter dzisiejszego meczu, Fernando Teixeira Vitienes, gwiżdże po raz pierwszy!

19:55

Piłkarze z Bilbao wyjdą na murawę w koszulkach "Animo Muni". Są to wyrazy wsparcia dla Ikera Muniaina, który w poprzednim meczu zerwał więzadła krzyżowe.