2 : 0
Real SociedadReal Sociedad
1. połowa2 : 0
93'

Dwa szybko strzelone gole ustawiły ten mecz. Ateltico bez problemów i w pełni zasłużenie pokonuje Real Sociedad na własnym boisku. Atleti odegrało się za jesienną porażkę na Anoeta. Do czwartku, czyli do meczu Valencii z Bilbao, ekipa Diego Simeone będzie na trzecim miejscu w tabeli. Dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński!

91'

Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Gabi zmienia strzelca drugiej bramki, Antoine'a Griezmanna.

88'

Kapitalny strzał Estebana Granero z rzutu wolnego w okienko bramki Obalaka, ale bramkarz Atletico równie fantastycznie broni to uderzenie.

86'

Saul Niguez wchodzi w miejsce Ardy Turana.

85'

Długa piłka do Siqueiry, jednak lewy obrońca Atletico, według arbitra, na spalonym. W tym przypadku sędzia boczny pomylił się.

83'

Pierwsza kartka w tym meczu. Arda Turan zaatakował od tyłu Zalduę, za co został ukarany.

81'

Gwizdy na Vicente Calderon, ponieważ na boisko wbiega były gracz Realu Madryt, Esteban Granero. Zmienia on Choriego Castro.

80'

Tym razem do Griezmann zgrywał do Jimeneza, ale uderzenie Hiszpana niecelne.

78'

Dwójkowa akcja Koke i Ardy Turana, ten drugi strzela z okolic 20. metra, piłka ląduje nad poprzeczką.

76'

Wrzutka Griezmanna, Jimenez zgrywa piłkę do Turana, ale Ardę uprzedza Elustondo, który wybija futbolówkę.

74'

Również David Zurutuza siada na ławkę. W jego miejsce wchodzi Alfred Finnbogason.

74'

Agirretxe zmienia Sergio Canalesa.

73'

Los Rojiblancos wciąż utrzymują się przy piłce i nie mogą znaleźć dziury w defensywie gości.

70'

Atletico spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, próbując znaleźć lukę w szczelnej obronie Basków.

67'

Zamieszanie w polu karnym Sociedad, Rulli zmuszony do interwencji, dobitka Jimeneza zablokowana.

65'

63'

Na trybunach słychać "oeoeoe Koke, Koke".

61'

Raul Jimenez zmienia Fernando Torresa.

58'

Sporna sytuacja w pole karnym gospodarzy. Miranda zaatakował Castro, ale gwizdek Undiano Mallenco milczy.

56'

Niesamowity kocioł pod polem karnym Sociedad zakończony strzałem Mario Suareza.

55'

Prawie idealna akcja Atletico - koronkowe rozegranie, zabrakło tylko dobrego wykończenia.

53'

Wrzutka w pole karne Zaludy do Zurutuzy okazała się za mocna, od bramki Oblak.

51'

Siła złego na jednego - Mario Suarez i Jesus Gamez na spółkę przerwali drybling Canalesa.

49'

Centra Turana do Torresa, ten zgrywał piłkę do Griezmanna, ale wszystko przerwał Elustondo.

47'

Pierwsza akcja w drugiej części gry. Koke dośrodkowuje w kierunku Griezmanna, zabrakło mu centymetrów, by sięgnąć tę piłkę.

20:59

Zaczynamy drugą połowę!

20:50

45'

Undiano Mallenco kończy pierwszą połowę. Na nasze nieszczęście szybko strzelone gole ustawiły mecz. Mimo to Atletico nie rozleniwiło się i wciąż atakowali. Sociedad również dochodziło do głosu, ale ich próby, czy to strzały, czy to wrzutki, były niedokładne. Wracamy za kwadrans.

44'

Kolejna wrzutka Zalduy i jak chyba każda w tym meczu niecelna.

41'

Długa piłka Ardy Turana w kierunku Fernando Torresa, który był na spalonym.

39'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Mario Suarez miał dużo czasu na złożenie się do strzału, jednak i tak zrobił to niedokładnie.

37'

Spokojnie skonstruowana akcja na lewej stronie, przeniesienie piłki do środka pola i Ruben Pardo strzela. Siły w tym nie brakowało, celności owszem.

35'

Bardzo aktywny w ofensywie Zalduza po raz kolejny dośrodkowywał i po raz kolejny Siqueira zablokował centrę.

32'

Wrzutka Ardy Turana na głowę Fernando Torresa, Hiszpan głową zgrywa piłkę w kierunku Griezmanna, ale Francuz nie zdołał jej opanować.

31'

Ateltico szanuje piłkę i cierpliwie rozgrywa swoją akcję.

29'

Starcie Zurutuzy z Mirandą. Piłkarz Sociedad ma jakiś problem z kostką, jednak nie będzie potrzebna interwencja lekarza.

27'

26'

Jesus Gamez zebrał tzw. drugą piłkę i huknął z powietrza z dystansu wprost w Rulliego. Portero Sociedad bez problemu interweniował.

24'

Sergio Canales lewą nogą odkręcał piłkę od bramki, przez co jego strzał nie leciał w światło bramki. Z piątego metra grę wznowi Oblak.

23'

Kolejna wrzutka z rożnego, Tiago wyjaśnia sytuację, wybijając piłkę głową.

21'

Koronkowo rozegrana akcja tuż poza polem karnym Atletico, który skończyła się zablokowaną centrą Zalduy przez Siqueirę.

20'

Chory Castro uderza lewą nogą, Jan Oblak na raty broni strzał.

19'

Okres niedokładnej gry. Zarówno jedni jak i drudzy niecelnie dośrodkowywali. Piłka często była poza boiskiem, dlatego gra nie była płynna.

16'

Chori Castro spróbował szczęścia strzałem z szesnastu metrów. Trafił w boczną siatkę.

15'

Wrzutka z rzutu rożnego, Jan Oblak wybija piłkę poza pole karne.

13'

Prostopadłe podanie Turana do Griezmanna, napastnik Atletico mija Gonzaleza, jednak Francuz przy strzale trafił właśnie w obrońcę Sociedad.

11'

Strzał z dystansu Koke, Rulli wybija piłkę przed siebie, a do niej dobiega Antoine Griezmann, który pakuje ją do siatki. Francuz nie celebrował tego gola, ponieważ jest byłym zawodnikiem Realu Sociedad.

10'

Griezmann podwyższa na 2-0!!!

9'

Próba zdobycia bramki strzałem z dystansu przez Ardy Turana, jednak okazała się ona bardzo niecelna.

8'

Długa piłka na lewą stronę, rozegranie piłki na małej przestrzeni, wrzutka w pole karny i Castro trafia w obrońcę Atleti. Kolejny korner dla Sociedad.

7'

Piłka w formacji obronnej Sociedad po nieudanej kontrze Atletico, goście próbują rozegrać atak pozycyjny.

5'

Wrzutka z wolnego Rubena Pardo, Koke posyła piłkę poza linię bramkową, rzut rożny dla Basków.

4'

Faul w ataku Jesusa Gameza. Sociedad będzie miało rzut wolny.

3'

Oczywiście gol ze stałego fragmentu gry. Wrzutka z rzutu rożnego i Gonzalez pokonuje Rulliego.

2'

Gol dla Ateltico! Mikel Gonzalez trafia do własnej bramki!

2'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska z rzutu wolnego, interwencja głową obrońcy Sociedad, Arda Turan dobija wybitą piłkę i trafia w słupek.

20:00

Zaczynamy!

19:55

Arbitrem dzisiejszego meczu jest Alberto Undiano Mallenco z Pampeluny.

19:50

W poprzedniej kolejce Atleti wygrało w Kordobie 2-0, zaś drużyna Davida Moyesa zremisowała 1-1 na La Rosaleda w Maladze.

19:45

Znamy już podstawowe składy obu ekip, które widoczne są po lewej stronie. Ławka rezerwowych Atletico: Bernabe, Jimenez, Gabi, Ansaldi, Saul, Cani, Lucas. Ławka rezerwowych Sociedad: Hervias, Martinez, Finnbogason, Granero, Agirretxe, Zubikarai, Estrada.

19:40

W meczu rundy jesiennej na Estadio Anoeta Real Sociedad pokonał 2-1 Atletico. Gola dla drużyny z San Sebastian strzelili Carlos Vela i Imanol Agirretxe, zaś honorowe trafienie dla ekipy Diego Simeone zdobył Chorwat, Mario Mandżukić.

19:35

Dobry wieczór. W Wielki Piątek zaczęliśmy zmagania La Liga i od tego dnia zaczął się maraton z piłką hiszpańską, który skończy się w poniedziałek. Dziś będziemy relacjonować mecz Atletico Madryt z Realem Sociedad.