Sevilla FCSevilla FC
2 : 0
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
93'

Sevilla bez problemu pokonuje baskijski Athletic. Szybko strzelony gol sprawił, że Andaluzyjczycy małym wysiłkiem zdobyli bardzo ważne trzy punkty i wciąż liczą się o pozycję nr trzy w tabeli, a kto wie, co może zdarzyć się dalej, bo różnice punktowe między piątą przed tą kolejką Sevillą a drugim Realem nie są na tyle duże, by nie mówić o rywalizacji Sevilli, Atletico czy Valencii o tytuł wicelidera. To wszystko z Ramon Sanchez Pizjuan, zapraszamy na naszą stronę jutro, bowiem będziemy relacjonować starcie Valencii z Villarrealem i Celty Vigo z Barceloną. Spokojnych świąt życzy Państwu Adam Wielgosiński, do jutra.

91'

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Wiemy, co dolega Ikerowi Munianowi. Piłkarz Bilbao skręcił lewy staw kolanowy. Wciąż nie znamy długości absencji młodego Baska.

87'

Bliski strzelania gola Grzegorz Krychowiak, po jego strzale piłkę pod nogi gracza Sevilli sparował Iraizoz, jednak piłkarz gospodarzy był na spalonym.

85'

Tremoulinas przejął piłkę przed polem karnym, wdarł się w "szesnastkę" rywali, jednak niepotrzebnie podawał do kolegi.

83'

Fernando Navarro zastępuje Vicente Iborrę.

78'

Mikel Rico zostaje zmieniony przez Unaia Lopeza.

75'

Denis Suarez zmienia Vitolo.

74'

Posypały się kartki. Tym razem żółtko ogląda Benat.

74'

Odważny rajd Balenziagi, który optymistycznie próbował przelobować Sergio Rico, jednak bez problemu piłkę wyłapał portero Sevilli.

72'

Żółta kartka dla Evera Banegi. To oznacza, że Banega nie zagra w kolejnym meczu.

69'

Guillermo otrzymał żółtą kartkę za atak na Vitolo.

68'

Bliscy zdobycia gola kontaktowego Baskowie. W boczną siatkę strzela Iraola.

67'

Żółta kartka dla Vitolo.

65'

Strzelec gola, Carlos Bacca, opuszcza boisko. W jego miejsce na murawie melduje się Kevin Gameiro.

61'

Boiska opuszcza zupełnie niewidoczny Aritz Aduriz, w jego miejsce wchodzi Guillermo Fernandez.

60'

Żółta kartka dla Nico Parejy.

59'

Lekkie zamieszanie przed polem karnym Athleticu, ponieważ jeden ze stoperów Basków wybijając piłkę, nabił swojego kolegę z obrony i piłka poszybowała w górę.

56'

Świetna centra z prawej strony Vitolo w pole karne, Mikel San Jose w ostatniej chwili strącił piłkę. Gdyby nie ta interwencja Aleix Vidal stanąłby w sytuacji sam na sam z Iraizozem.

53'

Carlos Bacca strzelił dziś swojego 31. gola w La Liga. Odkąd Kolumbijczyk przeszedł do Sevilli, tylko Cristiano i Messi mają więcej goli strzelonych od niego.

53'

Powtórki pokazują, że arbiter powinien odgwizdać rzut karny po wślizgu Laporte'a w polu karym w nogi rywala.

47'

Kolejne w tym meczu prostopadłe zagranie do Carlosa Bakki, jednak Kolumbijczyk został złapany w pułapkę ofsajdową.

47'

Obie drużyny w takich samych skład, w jakich kończyły pierwszą połowę.

17:01

Zaczynamy drugą połowę!

17:00

Piłkarze obu ekip meldują się na boisku.

16:54

46'

Szybki gol dla Sevilli ustawił mecz, jednak gracze z Bilbao nie maja co narzekać, bo już po pierwszych dziesięciu minutach mogli przegrywać trzema bramkami. Sevilla bardzo wyrachowana. Kiedy trzeba, atakuje, a kiedy trzeba się cofnąć, gra dobrze w obronie. Końcówka połowy dla Basków, aczkolwiek nie były to na tyle groźne ataki, by strzelić bramkę. Niezła pierwsza połowa, jednakże liczymy na lepsze drugie 45 minut.

45'

Arbiter dolicza jedną minutę.

43'

Andoni Iraola zmienia kontuzjowanego Ikera Muniaina.

43'

Po raz kolejny Carlos Bacca urwał się Aymericowi Laportowi, w ostatniej chwili nogami interweniował Gorka Iraizoz.

41'

Leży poza boiskiem Iker Munain. Został poszkodowany przy wślizgu Evera Banegi.

40'

Rajd Aleixa Vidala prawą stroną, silne dośrodkowanie w pole karne i piłkę wyłapuje Gorka Iraizoz.

37'

Goście spokojnie rozgrywają atak pozycyjne, ale nie mogą przejść znakomicie zorganizowanej obrony gospodarzy.

34'

Aymeric Laporte ukarany kartką za podcięcie od tyłu Carlosa Bakkę.

31'

Aritz Aduriz marnuje bardzo dobrą okazję. W ostatniej chwili próbę zdobycia gola przerwał mu Pareja.

28'

Podniósł się o własnych siłach z murawy nasz rodak.

27'

Piłka poza boiskiem, na boisku leży Grzesiek Krychowiak.

26'

Znowu po zdobytej bramce mamy okres, kiedy Sevilla skutecznie odpiera ataki Athelticu, który stara się grać długie piłki w kierunku niewidocznego dziś Aritza Aduriza.

23'

22'

Gol z niczego. Podanie na wolne pole do Bakki w pole karne, zaspał Aymeric Laporte, który nie zdążył z interwencją.

21'

Bacca i 2-0 dla Sevilli!

18'

Uderzenie Inakiego Williamsa, jednak bardzo lekki strzał spokojnie wyłapany przez Sergio Rico.

16'

Sevilla gra podobnie, jak w meczach Ligi Europy z Villarrealem. Po strzeleniu gola cofnęli się i czekają, co zrobi rywal.

12'

Pierwsza interwencja Sergio Rico. Bramkarz Sevilli wyłapał dośrodkowanie z lewej strony Ikera Muniaina.

10'

Miał szansę Grzegorz Krychowiak! Polak mógł głową przelobować Iraizoza, jednak zabrakło mu kilku centymetrów, by strzelić gola.

9'

Podanie Laporte'a do Iraizoza, kiks golkipera Athleticu i piłka ląduje na rzucie rożnym. Gdyby tylko piłka leciała w światło bramki, mogło się to skończyć trafieniem samobójczym.

6'

Kolejna długa piłka, uderzenie z woleja Vitolo, jednak na posterunku Iraizoz. Dzieje się sporo pod bramką Athleticu w tych pierwszych minutach.

5'

4'

Długie podanie z lewej obrony od Tremoulinasa do Vidala, nieporozumienie między parą stoperów a Iraizozem, który wyszedł z bramki i Vidal trafia do pustej bramki.

3'

Aleix Vidal!!! 1-0 dla Sevilli!!!

2'

Pierwsza szans Sevilli. Iborra dostał znakomite prostopadłe podanie, jednak złe przyjęcie piłki sprawiło, że cała akcja spełzła na niczym.

15:59

Alfonso Alvarez gwiżdże w tym meczu po raz pierwszy!

15:58

Grafika przedmeczowa pokazuje, że Athletic wychodzi w formacji 4-3-3 z trójką pivotów.

15:57

W bramce Sevilli po raz kolejny Sergio Rico. Kolejnej kontuzji doznał Beto, któremu po tym sezonie kończy się kontrakt i umowa ta prawdopodobnie nie zostanie przedłużona.

15:53

Mecz w rundzie jesiennej wygrał Athletic 1-0 po golu Aritza Aduriza.

15:43

Ławka rezerwowych Sevilli: Deulofeu, Soria, Navarro, Figueiras, Gameiro, Reyes, Denis Suarez.

Ławka rezerwowych Athleticu: Remiro, Iturraspe, Gomez, Iraola, Gurpegi, Guillermo, Lopez.

15:42

W panelu po lewej stronie widzą Państwo podstawowe składy obu ekip. W drużynie Sevilli od początku wystąpi Grzegorz Krychowiak.

15:37

Dzień dobry! Wielką Sobotę w Hiszpanii zaczynamy może nie wielkim, ale niezłym meczem. Zaczynamy relację ze starcia Sevilli z Athletikiem Club.