FC BarcelonaFC Barcelona
5 : 0
WikimediaLevante UD
92'

Po bardzo jednostronnym pojedynku Barcelona gromi Levante aż 5-0. Ozdobą tego starcia z pewnością było trafienie Luisa Suareza z przewrotki. Levante przez sekundę nie zagroziło bramce Claudio Bravo i co tu dużo pisać, ten wynik nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. To tyle na dziś z Barcelony, dobrego wieczoru życzy Adam Wielgosiński.

90'

Sędzia dolicza dwie minuty.

86'

Potężne uderzenie z dystansu Leo Messiego, jednak Marino w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

83'

Barcelona już bawi się w najlepsze. Dryblingi, niekonwencjonalne podanie, a piłkarze Levante tylko biegają za piłką wymienianą przez zawodników Barcy.

78'

Za Pape Diopa wchodzi Jose Maria.

77'

Żółtą kartką ukarany Sergio Busquets za faul na graczu gości.

75'

Oto niesamowite trafienie Suareza.

74'

Dośrodkowanie z lewej strony za plecy Suareza, jednak nie jest to problem dla "EL Pistolero", który złożył się do uderzenia w powietrzu i przewrotką pokonał Marino.

73'

CO ZA GOL LUISA SUAREZA!!! 5-0 DLA BARCY!!!

71'

Ivan Lopez opuszcza boisko na rzecz Davida Remeseiro, bardziej znanego jako Jason Remeseiro.

68'

David Barral brzydko atakuje nogi Martina Montoi. Żółty kartonik jak najbardziej zasłużony.

67'

Neymar opuszcza boisko przy aplauzie trybun. W jego miejsca wbiega Luis Suarez.

66'

Ivan Ramis ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

65'

HAT-TRICK LEO MESSIEGO! Pewne wykonanie "jedenastki". To 26. gol Argentyńczyka, co oznacza, że brakuje mu już tylko dwóch do Cristiano Ronaldo, który jest liderem klasyfikacji strzelców.

65'

Lopez wchodzi w nogi Neymara, rzut karny dla Barcelony.

62'

A Sergio Roberto wchodzi na murawę za Ivana Rakiticia.

62'

Victor Casadesus zmienia Kalu Uche.

60'

Wcinka Sergio Busquetsa za plecy linii obrony, Pedro już na wślizgu zagrywa do środka pola karnego do Leo Messiego, a ten bez problemu strzela gola.

59'

DUBLET MESSIEGO! 25. GOL W SEZONIE! 3-0 DLA BARCY!

58'

Blisko drugiego gola był Neymar. Lekką wcinką chciał pokonać bramkarza, jednak zabrało celności w tym strzale.

55'

Neymar schodzi z lewej flanki do środka boiska w okolice półkola przy polu karnym, zagrywa na prawą stronę do Messiego, Argentyńczyk zagrał do Pedro jednak za lekko i Marino wyłapał piłkę.

53'

Rajd Neymara lewą stroną, poczekał na Leo Messiego, zagrał po ziemi do pola karnego, jednak Brazylijczyk podał za plecy Messiego i cała akcja wzięła w łeb.

49'

Dosyć nieoczekiwany obrazek, przez dłuższą chwilę przy piłce utrzymywali się gracze Levante, próbując rozegrać akcję od swojej formacji defensywnej.

47'

Na trybunach Camp Nou zasiadło dziś blisko 75 tysięcy osób.

18:02

Sędzia gwiżdże po raz pierwszy po przerwie.

18:00

Piłkarze obu ekip już na boisku, za moment zaczynamy.

17:50

45'

Barcelona jak najmniejszym nakładem sił chce wygrać to spotkanie i jak na razie im się to udaje. Katalończycy kontrolują przebieg gry, jednak nie jest to gra z najwyższej półki. Niewiele wskazuje na to, że sytuacja się zmieni i nagle Levante zacznie przejmować inicjatywę. To tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę, zapraszamy za kwadrans.

41'

Adriano centruje do Pedro, ten piętką stara się pokonać bramkarza rywali, jednak dobra interwencja Marino. Piłkę przejął Neymar, podał do Messiego, a ten z kilku metrów przenosi piłkę nad poprzeczką.

39'

Piłkę przejął Ivan Rakitić, następnie trafiła ona do Bartry, ten prostopadle podaje na prawe skrzydło, a tam - po raz kolejny w tym sezonie - prawą nogą Leo Messi pokonał bramkarza rywali.

38'

LEO MESSI!!! 2-0 dla Barcy!

36'

Karygodny błąd sędziego bocznego. Zabójcza kontra Barcy, którą między sobą rozegrali Messi z Neymarem, ten pierwszy trafił do siatki, jednak chorągiewka bocznego powędrowała w górę, sygnalizując pozycję spaloną, której - jak pokazały powtórki - nie było.

35'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Moralesa z prawej strony, jednak Montoya wyjaśnia sytuację, wybijając piłkę głową.

32'

Tym razem "La Puldze" zabrakło szczęścia i dokładności. Uderzenie obok słupka, od bramki grę wznowi Diego Marino.

31'

Leo Messi faulowany ok. 25-30 metrów od bramki, rzut wolny dla Barcy. Jest to dobra okazja dla Argentyńczyka, który z tej odległości strzelił już niejedną bramkę z wolnego.

28'

Pomyłka Claudio Bravo, który niecelnie podawał piłkę. Korner dla Levante.

26'

Stopklatki z trafienia Neymara.

24'

Błąd arbitra. Leo Messi został zatrzymany przez Navarro. Stoper Levante stanął na linii biegu Argentyńczyka, co w świetle przepisów jest zakazane.

23'

Bardzo brzydki faul Kalu Uche na Marcu Bartrze. Otrzymał cios w plecy stoper Barcy i to on zwija się z bólu na murawie.

20'

Kolejna ciekawostka. Po tym trafieniu Neymar (39) ma więcej goli strzelonych dla Barcelony niż Diego Maradona (38).

19'

18'

Dośrodkowanie Messiego z lewej strony, Neymar zamyka akcję, uderza nieczysto i futbolówka z dosyć dziwną rotacją ląduje poza linią bramkową.

17'

1-0 DLA BARCELONY! GOOOOOOLLL DEL NEYMAR!!!

15'

Pedro Morales zatrzymuje Leo Messiego i jednocześnie groźną kontrę, która rozpoczęła się od drobnego błędu w bramce Claudio Bravo.

14'

Leo Messi zalicza dziś podwójny jubileusz. Jeśli weźmiemy pod uwagę mecze towarzyskie, jest to pięćsetny mecz Argentyńczyka w koszulce Barcelony.

12'

Za nami okres, w którym Levante zaczęło bardziej agresywnie walczyć o odebranie piłki. Rzut rożny dla ekipy Lucasa Alcaraza.

9'

Marc Bartra wybiegł po raz pierwszy w podstawowym składzie w meczu na Camp Nou w tym sezonie.

7'

Świetna akcja Neymara i Messiego. Najpierw drybling w kierunku środkowej strefy rozpoczął Brazylijczyk, zagrał do Leo, który minął dwóch rywali i uderzył, jednak niecelnie.

5'

Tym razem okazja dla gości. Xumetra mknął prawą flanką, zgrał do Barrala, ale ten zdecydowanie za mocno się odchylił i posłał piłkę ponad bramką.

2'

Pierwsze celne uderzenie tego meczu. Pedro zszedł z prawego skrzydła do środka pola karnego na lewą nogą i strzelił wprost w Marino.

17:01

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

16:58

Piłkarze już są na murawie.

16:57

Dziś Leo Messi zagra po raz trzysetny w koszulce Barcelony.

16:51

W panelu po lewej stronie widzą Państwo składy obu ekip.

Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Mathieu, Alba, Pique, Suarez, Rafinha, Roberto.

Ławka rezerwowych Levante: Ruben Garcia, Remeseiro, Fernandez, Vyntra, Juanfran, Casadesus, Jose Maria.

16:46

W ostatniej kolejce Levante niespodziewanie wygrało z Malagą aż 4-1. W tym starciu piłkarze z Walencji mieli może z sześć okazji do zdobycia gola, więc ich skuteczność w tamtym spotkaniu była zabójcza.